Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 65 z 91 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 78 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 9 december 2018 - 11:22

Ahojte. Wink

Referenčne som sa meral až dnes: 66,5 kg (-0,5 kg), 88 cm

Priemerne som jedol asi 12 tisíc kJ denne, čo je veľmi veľa. Neviem Vám to vypísať po dňoch, nakoľko niektoré dni nemám úplne dopísané, pretože som si niektoré maškrty z práce vlastne ani nezapamätal, takže som si ich večer nevedel zarátať. Obvykle to ale bolo raz 11 tisíc, inokedy 13 500, a podobne.

Napriek tomu som z nejakého dôvodu schudol pol kilogramu, pričom centimetre zostali. Čo sa týka pásu, ak sa najem a pokiaľ pijem súčasné bublinkové žbrndy, viem sa cez deň nafúknuť aj na 91 cm. To zamrzí, no pod tričkom to približne nie je vidno. Dosť robí aj opasok, ktorý mi cez deň brucho stiahne späť na 88-89 cm čo do výzoru.

Týždeň sa vyznačoval premnohými sladkosťami, necvičením, pričom základ môjho relatívne intenzívneho pohybu bol v práci. Výdajovo by som mohol na tento týždeň povedať, že bolo treba prirátať k bazálnemu metabolizmu aktivity zo skupiny až "středne aktivního životního stylu". Inými slovami, výdaj som dosahoval pravdepodobne až 12-13 tisíc denne, preto som, myslím, nepribral. Priame cvičenie (činky, kardio) nebolo.

Vstupujem do nového týždňa s cieľom udržať si miery do budúcej soboty/nedele. Je náročné sa teraz vyhýbať sladkostiam, nakoľko kolegyne furt dačo nosia a ja som nejak pri tom pracovnom tlaku psychicky slabý odporovať, nedať si. Pokúsim sa o určitú striedmosť, učiť sa kedy mám dosť. Keď už to stravovanie nie je optimálne čo do energie a čo do živinovej skladby, tak aj tak ešte vždy môže byť aspoň o trošku striedmejšie a rozumnejšie. Vždy je priestor sa na okamih zastaviť a dačo si odoprieť, hoci by išlo len o to, že si trebárs nedám tri bonbóny, ale len dva. Smile

Idem sa snažiť. Smile
S úctou
matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 10 december 2018 - 21:32

Dnešné úsilie o striedmosť, ktorú som si vytýčil v poslednom príspevku, bolo čiastočne úspešné. Z maškŕt, ktoré doniesli kolegyne, som dal do seba v priebehu dňa 3 kysnuté ovocné koláčiky (malé, spolu asi 110 g) a 1 krajček perníka (asi 30-40 g). Energeťák bol diétny, teda so sladidlami, nízkokalorický. Mal som pokušenie si dať tých koláčikov aj viac, prípadne perník skvelo chutil... no nejak sa dalo s tým našťastie bojovať. Možno preto, že som necítil prílišný stres, alebo som necítil emocionálnu labilitu v dané hodiny. Dúfam, že takto nejak to bude aj v ďalšie dni. V podstate tie sladkosti spravili asi 1600 kJ (jednoduchý cukor asi 35 g), čo sa zdá veľa. Hovorím si však, že mohlo to byť oveľa horšie, a obvykle to veru aj horšie býva, mávam maškrty aj o sile 3000 kJ za deň. Skúsim aj zajtra takto nejak pokračovať, držte mi, prosím, palce. Nechcem s tými pochutinami ísť na nulu kvôli napätiu v sezóne, ale tak okolo tých 1500 kJ maškŕt by mohlo hádam aj stačiť, treba mi učiť sa kontrolovať... laughing Embarassed

Najhorší je postoj, že "už som si limit pokazil, prekročil som silno, tak už je to jedno, už si môžem dať aj toto, aj tamto, veď už limit aj tak nedodržím". Tento postoj sa ma často týka. Ale každé zastavenie prežrávania, hoci aj za limitom, má zmysel. Vždy je lepšie prežraných 12-13 tisíc kJ, ako megaprežraných 18-20 tisíc. No nie? Embarassed Embarassed Embarassed

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 15 december 2018 - 9:55

Ahojte. Dojatie 2

Dnešné meranie: 67,1 kg, 88 cm (+0,6 kg, +-0 cm)

Cez týždeň boli aj maškrty, úsilie o striedmosť sa nedarilo, obzvlášť v druhej polke týždňa, kedy som jedol, čo mi prišlo pod ruku z dôvodu emočnej lability. Celkovo som jedol priemerne na úrovni 10-11 tisíc, ale v stredu a včera v piatok boli štrnásťtisíckovky. Asi aj preto som hmotnostne pribral pol kila, ale tiež v tom môže byť moja súčasná zápcha, kedy mám určité problémy na wécku. Embarassed Mám skúsenosť, že aj zápchy vedia byť zodpovedné za medzitýždňové prírastky na hmotnosti. Centimetre sú rovnako, iba pri nafúknutí siaham na 90 cm, obvykle mám asi 88-89. BMI stúplo na 21,4, čo podľa tabuliek patrí zatiaľ do normy. Zírám

Som teraz v určitej patovej situácii, lebo ak chcem schudnúť len z brucha a zachovať si štruktúry na iných partiách tela, tak okrem kardia a stravy musí aj posilňovať, čo mi nerobí dobre na psychiku. Lebo inak mi veľa ubúda z rúk, z nôh, z krku a líc, a ľudia mi potom "nadávajú", že som už vychrtlý. A za tým celým je len moja snaha schudnúť z brucha, ktoré nie je vôbec pekné, lenže proste základná dogma chudnutia hovorí, že ľudský organizmus nedokáže chudnúť lokálne, jedine rovnomerne všade. Preto ak nechcem inde, tak tam musím posilňovať, aby z tých častí neubúdalo a ubúdalo len tam, kde to chcem. very sad3

No v prvom rade sa musím dostať do emocionálnej rovnováhy, aby som dostal následne pod kontrolu svoju impulzívnu žravosť. Zmestil sa do základných 10 tisíc kJ, plus mínus 10%. Yes

Takže vo výsledku týždňový cieľ nesplnený...

Nový cieľ do budúcej soboty: každý deň jesť do 10 tisíc +- 10%. A robiť tie ohýbačky chrbta, kĺbov, strečing. To nie preto, že by sa vďaka tomu chudlo, to je slabé na chudnutie, ale skôr ide o mieru vitality. Skúsim si dať tiež cieľ aspoň 2 razy za budúci týždeň odcvičiť dačo na minirotopede. V rámci budovania zvyku. Smile Kritériá kardia to síce nespĺňa zďaleka, ale ako "forma hýbania sa" je to azda vítané. Smile

S pozdravom
točiaci sa v kruhu
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Pi 21 december 2018 - 17:51

tak mne sa podarilo zase po dlhom case trochu schudnut teraz mam nalacno nieco okolo 130 plus minus niejake deko zalezi odo dna aj sa uz dlhu dobu primerane najem vlastne to nechutenstvo co bolo v minulosti uz je zazehnane tak sa tomu trochu tesim a tesim sa vlastne aj tomu ze ta vaha postupom casu isla o 8 kg dole aj ked to ide pomaly.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 483
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 23 december 2018 - 10:29

Rasťo, strašne moc gratulujem! Palec hore, aj zelený bodík. Super! Super! Super!

---

V uplynulom týždni som jedol dosť veľa, pričom premrštené bývali práve tie nešťastné jednoduché cukry (aj okolo 100 g, ak nerátam fruktózu z ovocia), a potom tuky (často okolo 120 g a viac). Energeticky to bolo takto:

- nedeľa 16.12. - 9 500 kJ Vybavené
- pondelok 17.12. - 14 000 kJ Thumbstone
- utorok 18.12. - 11 100 kJ Vybavené
- streda 19.12. - 10 300 kJ Vybavené
- štvrtok 20.12. - 15 600 kJ Thumbstone
- piatok 21.12. - 14 000 kJ Thumbstone
- sobota 22.12. - 12 000 kJ Bezradný

Napriek 3 premršteným dňom mi miery klesli: 66,5 kg, 87,5 cm

Predsavzatia z minulého víkendu sa mi teda čo do príjmu energie podarili splniť tak nejak na polovicu, 3 dni ok, 3 dni zle a 1 deň s otáznikom. Na minirotopede som počas týždňa dal raz 14 minút, takže opäť na polovicu, pretože som mal predsavzatie odcvičiť dva razy. Naťahovačky, ohýbačky a strečing - aj tu približne na polovicu. Smile Úspech je teda tak asi na 50-60%, pričom miery na bruchu sa zlepšili asi aj vďaka zlepšenému tráveniu a vyprázdňovaniu, plus mal som celkovo sobotu v práci dosť fyzicky náročnú, kedy som viacnásobne prekladal 74 krabíc hore-dolu, každý aj okolo 25-30 kg.

V ďalšom týždni sú Vianoce a to je špeciálne čas, ktorý atakuje naše telesné miery a hmotnosti. Mojím predsavzatím do toho týždňa bude sledovať si opäť príjem a skúšať znovu limit 10 tisíc +- 10%. A to aj napriek tomu, že sa budú ponúkať zákusky alebo vyprážané veci. Už teraz viem, že to asi do úplnej miery nesplním, ale vidím, že aj 60% úspešnosť predsavzatí vie niekedy stačiť na výsledky. Yes Každá striedmosť sa oplatí, aj nedokonalá. Budem viacej doma, lebo mám už voľno, takže bude fajn si dať aspoň 2 razy rotoped, ak dám 3 razy, tak bude ešte lepšie. Ohýbačky a strečing musia byť každodennou samozrejmosťou! very unhappy

Cieľ do budúceho víkendu: zachovať si aktuálne miery

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 25 december 2018 - 12:04

Včera som zbaštil vzhľadom na stravu cez deň + štedrovečerná večera === 19 200 kJ! affraid Zírám Čierne na bielom

Pozrel som si záznamy z minulého roka a na minuloročný Štedrý deň som zjedol "len" 16 400 kJ.

Uvidím, aké to bude mať dôsledky. Dnes ráno som brucho nemal nafúknuté, nameral som svojich typických 88 centimetrov. Potrava sa ešte vo mne trávi, wecko nebolo. Takže musím počkať do zajtra, prípadne do štvrtka, vtedy už bude jasnejšie, či došlo k pribratiu. A musím byť po wecku... Mám skúsenosť, že po premrštenom stravovaní sa mi zhoršenie prejaví nie hneď na druhý deň, ale až na tretí. Smile

Ale tak pochutnal som si, patrí to k sviatkom. Musím si odpustiť tie výčitky, veď je to v pohode takto výnimočne. Navyše mi mama pri návšteve povedala, že mám strašne vychudnuté líca, že mi trčia lícne kosti. A že mám kašľať na brucho a trochu pribrať. Nepočúva sa mi to dobre, bojím sa pribratia priam fóbicky. Ale zase nemôžem znižovať miery donekonečna... Je to des, že už by som vlastne nemal chudnúť, ale zas ani priberať... som v takom pomykove, že čo teraz... roky človek žije cieľmi, že znižuje a znižuje miery a žije tým každý deň, každé sobotné referenčné meranie. A teraz zrazu stopka? Cieľ dosiahnutý? A pre čo žiť teraz? Akými cieľmi žiť odteraz? Rozumiete mi, takto som myslel tú vetu "som v pomykove". Zírám

Dnes si sledujem jouly samozrejme opäť, je to už rutina si to zapisovať do toho účtu na webe. Považujem to za dobrý návyk, ktorý skôr prospieva veci, než by obťažoval. Skúsim sa udržať na normálnych 10 tisíc +- 10%. Uf A zajtra sa merám, lebo bude tretí deň od "Štedrého prežratia", tak si odsledujem zmeny zavčasu. Yes

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 26 december 2018 - 12:46

Ahojte. alien

No momentálne to nie je také strašné. Prakticky sa mi zvýšila hmotnosť len na 66,9 kg (+0,4 kg) a brucho zostalo rovnaké - to znamená bežne nalačno 87 až 87,5 cm, a pri rovnom, vzpriamenom státí a uvoľnení to atakuje skôr 88 cm. V čase nafúknutia a najedenia to uteká až na 90 cm, nuž tie 2-3 cm navyše pri najedení sú asi normálne a do rána po vytrávení spľasnú. Wecko našťastie bolo, aj preto som si dovolil takéto výnimočné ceztýždňové meranie, takže môžem sledovať "vianočné dôsledky" zavčasu.

V podstate som sa prekŕmil zatiaľ iba na Štedrý deň, následne včera to už bolo skôr okolo "mojich typických" 11 tisíc kJ. Mám v pláne aj dnes dodržať bežný režim a bežný limit. Shocked V chladničke mám síce ešte 2 rezne a 1 filé, šalát majonézový a kapustnicu, plus celý balík zákuskov a džús, v poličke nedojedené čipsy. Takže príležitosť premrštiť príjem energie je tu vcelku lákavá. Yes Ale zatiaľ necítim potrebu to všetko do seba pchať. Shocked

Predsavzatie do víkendu: dodržovať naďalej limit, dôslednejšie sa venovať strečingu a ohýbačkám, skúsiť aspoň raz minirotoped (kvôli hýbaniu sa ako takému)

Cieľ do najbližšieho víkendu: zachovať aktuálne miery (+- 1 kg, +- 0,5 cm) Hromžím

matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 29 december 2018 - 9:25

Ahojte. winking

Dnes referenčné meranie v novú sobotu: 66,3 kg, cca. 87,4 cm
BMI mi tak kleslo na 21,2, čo ešte našťastie stále nie je podváha...  Embarassed

Jedol som relatívne lepšie, čo sa týka môjho limitu 10 tisíc +-10%, lepšie než minulý týždeň:

- nedeľa: 11 700 kJ  Skúmavý
- Štedrý deň - pondelok: 19 600 kJ  I disagree
- utorok: 11 100 kJ  Vybavené
- streda: 11 700 kJ  Skúmavý
- štvrtok: 10 400 kJ  Vybavené
- piatok včera: 10 200 kJ  Vybavené

Rotoped bol včera 10 minút. Ohýbačky/strečing iba občasne, alebo takmer každý deň, no ale len ak sa ráta krátke 2-3 minútové ľahké cvičenie. Pre istotu si aj takéto krátke cvičenie do tabuliek zapisujem, nech mám aspoň prehľad, kedy som necvičil vôbec... Embarassed Rotoped si skúsim dať aj dnes, je to celkom zaujímavý pohyb, hoci pri ňom vôbec nedýcham zhlboka a srdce je v strašnom kľude. Trochu mi to pripomína efekt svižnej prechádzky, lebo ani ju nemôžem u seba zaraďovať medzi kardio, hoci sa v literatúre medzi kardio začleňuje. Pri mojom prispatom srdci to však u mňa tak nefunguje, som rád, že mi vôbec Wellbutrin v decembri zvýšil tlak na takmer normálne hodnoty. Ale ako pohyb je to, ako píšem, vcelku zaujímavé a cítim v tom určitý malý zmysel. Embarassed Smile Z hľadiska spaľovania energie mi tabuľky ukazujú, že tých 10 minút predstavuje asi 190 kJ, čiže smiešne málo, to ale vôbec nevadí... ide o hýbanie sa, stimulovanie obehu lymfy a takéto veci.  Yes

Predsavzatie do nového týždňa
: to isté, teda limit 10 tisíc +-10%, strečing/cviky na chrbát, minirotoped, striedmosť v sladkostiach

Cieľ do budúcej soboty: atakovať 87 cm (teda namerať medzi 87 a nejakých 87,5 cm)

Na posúdenie: zvážiť návrat k činkám a brušným cvikom (činky ale najviac 3-5 kg... lebo nemám dobrý objem na tých rukách, takže sa ľahko presilím...  Embarassed )

S pozdravom
matej
Sun 1

PS: Ako ste na tom Vy, priatelia? Zmenilo sa niečo cez sviatky, došlo k zmene hmotnosti? Napíšte zopár riadkov, prosím. Som samé ucho Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 5 január 2019 - 13:31

Ahojte. winking

Dnes tradičné sobotné referenčné meranie: 66,8 kg, 87,8 cm

Ide o mierne navýšenie mier, no stále v medziach. Kým nemám nad 89 centimetrov, tak to budem hodnotiť ako bežné pokrivkávanie, ktoré je prirodzené. V uplynulý týždeň som zväčša limit energie dodržal, veľkou výnimkou bol utorok 1. januára, kedy som sa prežral na 14 700 kJ. V ostatné dni to bolo priemerne okolo 10 500 kJ, v stredu a piatok dokonca len okolo 9 200 kJ. Shocked Cvičil som občasne, nepravidelne: rotoped bol iba raz (12 minút), činky tiež iba raz, strečing/cviky na chrbát 3krát. Takže nič moc... Embarassed Základ pohybu bol v práci, ibaže až 4 dni v tento týždeň som doma, takže aj v takomto prirodzenom hýbaní sa som zaznamenal pokles.

Predsavzatia do nového týždňa: zostávajú rovnaké (aspoň 2x rotoped, aspoň 2x činky, pravidelné cviky na chrbát/strečing, limit 10 tisíc kJ +-10%, striedmosť v bielom cukre) Yes

Cieľ do budúcej soboty: 87,5 centimetra (ide síce o dosť malú ambíciu, no na to, aké malé úsilie do toho cez týždeň vkladám, tak je to cieľ primeraný a azda reálny) Embarassed

Tak hurá na to. cyclops

S pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 12 január 2019 - 9:39

Ahojte. winking

Dnešné meranie opäť po týždni: 66,9 kg (+0,1 kg); 87,2 cm (v priemere -0,6 cm)

Hmotnosť teda chápem ako približne ustálenú, v centimetroch sa mi brucho polepšilo. Najmä ráno už viem namerať hneď aj 86,7 cm, ale postupne, ako ide deň, tak to vyletí nad 88 cm. Cítim tu ale aj tak určitý jasnejší progres. Chcel by som mať vytýčený cieľ do určitého obdobia, napr. do marca, sa točiť každú sobotu medzi 86 a 87 cm v priemere... Myslím, že vzhľadom na moju výšku 178 cm a veľkosť panvy (95 cm na bederných kostiach) sa u mňa optimálny a zároveň reálne vôbec dosiahnuteľný obvod pásu na najtučnejšom mieste môže pohybovať niekde na úrovni 84 cm. Pod toto číslo sa asi už vzhľadom na telesnú konštitúciu nedostanem nijak, lebo to už by nebola štíhlosť, ale "vešiak"... kosti a koža. A to nie je ani pekné, ani zdravé, mi hovoria. Takže naďalej nasledujem dlhodobý cieľ zájsť pomaličky až k tým 84 cm, ale ide to fakt strašne pomaly, veď za celý minulý rok 2018 som dal dolu niečo cez 2 centimetre iba. Ak do konca roka 2019 budem mať 85 cm, tak to bude priam geniálne... Zírám Každopádne svoj čiastkový cieľ do konca marca točiť sa v príspevkoch už len okolo 86 až 87 cm, to si ponechávam a chcel by som, aby sa mi to podarilo. Embarassed  To the wall

Taký zaujímavý postup, ktorý som objavil v ostatných 2 týždňoch, je viacmenej staronová metóda neplánovania si do jedálnička svačiny. Čiže vždy mám vopred naplánované raňajky, obed a večeru, tie mám vyrátané na účte zväčša na nejakých 8000 kJ, niekedy len 7800. Medzijedlá si už neurčujem a som otvorený možnosti nezjesť ako medzijedlo vlastne vôbec nič. Záleží od situácie, či mám prácu a či som do nej pohrúžený, alebo mám prestoj a dlhú chvíľu. Tiež to závisí od príležitosti, či sú v kancelárii nejaké lákavé maškrty, alebo je tam "ponuka", ktorej sa odolať dá. Nikdy dopredu neviem, čo kolegyne zas donesú pod zub, takže sa často stane, že viem aj odolať. Ak neodolám, mám do toho limitu 10 tisíc dostatočnú rezervu, takže je zvýšená šanca, že ani s maškrtami neprekročím limit. Pretty good V poslednom čase som tak mal veľa dní, kedy som jedol priemerne len okolo 9500 kJ, čo je neskutočne nízke číslo na moje pomery, keďže mne sa dlhodobo nedarilo ísť pod 10 tisíc vlastne celé mesiace.

Okrem takých dní som konkrétne v uplynulý týždeň mal predsa len 3 prežracie dni: pondelok (12 500 kJ), štvrtok (14 700 kJ) a včera v piatok (12 800 kJ). V ostatné dni od minulej soboty som nešiel nad 9500. jumping

Cieľ do budúcej soboty: utvrdiť sa v tej osemdesiat-sedmičke, atakovať prvé ranné (nereferenčné) merania na okolo 86,5-87,0 cm cyclops

Predsavzatia: neplánovať a nezabezpečovať si nijak medzijedlá (desiaty a olovranty), ponechať na situáciu a náhodu, či si niečo takého dám, základné 3 jedlá dňa limitovať na sumárnych 8000 kJ, pravidelný strečing/cviky na chrbát/držanie tela, cez týždeň si merať občasne pás najmä po najedení a pri nafúknutí a odsledovať si, na akú úroveň sa dostávam v obvode v týchto situáciách (musím si aktualizovať svoj prehľad v tejto veci, že či stále platí, že sa dostávam až nad 90 cm...  Shocked ), dávať si značný pozor, aby som už nejedol po 21:00 hod. (teda priemerne 2 až 2,5 hod. pred zaspatím), lebo sa mi stáva, že si aj polhodinu pred zaľahnutím ešte dačo pod zub doprajem a to je veľká brzda celej snahy Embarassed

Ďakujem za prečítanie. Smile
S úctou
matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 19 január 2019 - 11:05

Ahojte.  Dojatie 2

Dnes v novú sobotu: 66,0 kg (-0,9 kg), pás na najtučnejšom mieste cca. 86,7 cm (-0,5 cm)
Doplnkové meranie: boky na panve 95 cm, pás na najužšom mieste 81 cm (v priemere -1 cm)

Staronová taktika neplánovať si v jedálničku medzijedlá vlastne zaberala. Naozaj som viacej dní vďaka tomu skončil na úrovni maximálne 9500 až 10400 kJ. Dva dni v uplynulom týždni boli výsostne prežracie: pondelok 15 500 kJ a streda 16 400 kJ. V pondelok som jedol, čo mi prišlo pod ruku (aj nesladké), v stredu spočíval základ prežrania zase v kalorických sladkostiach.

Dodržal som predsavzatie si aj sledovať pás po najedení a nafúknutí. Zistil som, že som najviac mával asi 89 cm, pokiaľ som plný. Blíži sa to k deväťdesiatke, ak je to o nafúknutí plynmi, a nie o sýtosti z jedla. Včera po večeri som mal len 88 cm. Shocked Nalačno sa to hýbe do 87 cm, okolo tohto čísla. Embarassed

Trochu som znepokojený, že niektoré moje partie tela vyzerajú príliš chudo... napr. boky hrudníka lemujú občasné vystupujúce rebrá a nevyzerá to zrovna pekne. Pravdepodobne si budem musieť nastaviť na tabuľkách "středne aktivní životný styl"... lebo sa zdá, že moje telo ten pohyb v robote určuje skôr takto. Tým pádom by som mal zvýšiť príjem až na nejakých 11 500 kJ najmenej, s presahom až do 12 500 kJ. A pravdepodobne až pri takomto jedení by som viac nechudol. Je pravdepodobné, že už by som nemal chudnúť vôbec, aj Mira Veselého stránka "chudnutie-ako.sk" mi to vyrátala tak, že sa nemám už pokúšať o chudnutie. Skôr len udržovať príjem energie na nepremrštenej úrovni, sledovať pomer živín, mať pohyb a šport, kondička, ovocie a zelenina, zdravá racionálna strava. Bezradný Musím si jasne vyrátať, koľko mám jesť na udržiavanie. Niektoré weby sa v tom líšia, pričom veľa závisí, či si uvediem ľahkú pohybovú aktivitu alebo strednú pohybovú aktivitu. Asi sa na mňa cez týždeň naozaj vzťahuje tá stredná aktivita, lebo inak si neviem vysvetliť, že pri 10 tisícoch denne (+ početné prežracie dni) chudnem. Uf

Cieľ do budúcej soboty: udržať miery
Predsavzatia: neplánovať vopred svačiny, strečing/cviky/posilňovačky, menej bieleho cukru, limit energie trochu vyšší - 11 000 kJ (+- 7%)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 26 január 2019 - 19:31

Ahojte. Smile

Dnešné referenčné meranie prinieslo svedectvo o navýšení mier: 67,2 kg (+1,2 kg) a 87,5 cm (+0,8 cm).

Nedá sa mi jasne povedať, že ide o zhoršenie, nakoľko isté nabratie hmoty je žiaduce momentálne... len škoda, že ide pravdepodobne skôr o tuk... veď aj pás na najužšom mieste pod rebrami mi stúpol z 81 cm na 82,5 cm. To svaly nebudú... Very Happy

Niet čudu, totiž mal som týždeň uvoľneného režimu, kedy som si z obavy, že už som príliš chudý, povolil opraty a začal som sa vykrmovať. V priemere asi 12 600 kJ denne, niekedy aj o tisícku viac, niekedy o tisícku menej. Zdá sa, že takýto režim už znamená priberanie aj pre mňa - som vlastne rád, že sa takto s tou kalorickou hranicou oboznamujem.

Ani neviem, čo si mám predsavzať do ďalšieho týždňa. Mám zlepšovať miery späť pod 67 kg a pod 87 cm? Je to žiaduce? Naozaj by sa to dalo nazvať zlepšením? Možno to brucho pod 87 cm by sa zišlo... Shocked Ale tým kilám nad 67 kg sa, priznám sa Vám, teším. Nerád som sa minulú sobotu díval na tých 66 pri výške asi 178 cm. Baví ma chudnúť a všetko si to takto na tabuľkách evidovať, no zdá sa, že už čoraz viac sa nemám kam posúvať v tejto oblasti. Známi mi vravia, že teraz sa ako ďalší krok hodí zvýšené jedenie a silové cvičenia, aby som sa formoval, prípadne naberal svalovú hmotu. Objavili sa hlasy, že mám pribrať na 75 kg, ale tak, aby išlo o svalstvo. Už sa zopár mesiacov snažím o pravidelné cvičenie, no priznávam sa bez mučenia - nie som naňho naďalej taký navyknutý, ako si občas myslím. Aj tento týždeň som cvičil len dvakrát po polhodine základnú zostavu, nič svetaborné.

Takže čo si predsavzať? Neviem. Skúsim si limitovať opäť ten príjem na nejakých 11 tisíc a nebáť sa občas zjesť aj málo. Veď určite príde deň, kedy zas zjem veľa, tak nech je to vyvážené. Dni, kedy zjem príliš, sú asi nevyhnutné - každý týždeň nejakú tú 13-14-tisícovku aspoň jednu-dve mám. No a skúsim sa naďalej snažiť o cvičenie svojej zostavy. Nejaké nabehnutie do fitka asi neočakávam... Embarassed Uložil som si do prehliadača záložku na slovakfitness.sk a budem si tam študovať know-how o cvičení a formovaní. Niečo podobné som už v minulosti skúšal, nevydržal som. V strave sa vyznám, kilojouly a metabolizmus, to je moje. Ale šport a cvičenie, tam mám medzery jak svet. Žiaľ, táto oblasť ma až tak nebaví... v porovnaní so stravou a metabolizmom. Mrzí ma to, je mi to na škodu. Asi sa na to potrebujem proste zmotivovať a bude ma to možno raz baviť ... myslím to študovanie si tejto témy a následné praktizovanie v podobe tréningov. Zatiaľ sa do témy cvičenia ešte stále musím väčšinou nútiť, niekedy viac, niekedy našťastie menej. Bezradný

Cieľ do budúcej soboty: udržať miery

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 91 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 78 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore