Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 83 z 91 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84 ... 87 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Iuppiter Št 14 január 2021 - 17:49

Rozhodol som sa, že sem budem prispievať aj ja, nech mám motiváciu. Vnímam to ako verejný záväzok bojovníka, ktorý keď nesplním, tak sa musím potrestať. Je to totiž so mnou ťažké, čo sa týka mojich zlo zvykov. Dnes som porušil znova svoju prísahu, že nebudem konzumovať keksíky a sladké pečivo aspoň niekoľko mesiacov. Preto ma od zajtra čaká 3 dňový pôst. Moja typická váha je 84 kg pri 181 cm. Momentálne mám 75 kg a obvod pása až Exclamation 87 cm. Katastrofa. Mám rád filmy o legionároch, či už starovekých Rímskych ale aj novodobých Francúzkych, napr. tento film https://www.imdb.com/title/tt8318284/ . BEZ STRACHU SME SLOBODNÍ. Fascinujúce...
Iuppiter
Iuppiter
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 13.01.2021

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Št 14 január 2021 - 18:14

Ahojte po dlhsej dobe sa hlasim ze mam 69,2 kg lenze moj stav sa zhorsuje a bojim sa ze mi hrozi druha hospitalizacia a este viac sa bojim ze ma tam nadopuju liekmi zase a ja zase priberiem to mi este stav zhorsuje. no nemam sa dobre bojujem s ty,m uz skoro mesiac aj lieky mi navysila psychiatricka ale stale nijake zlepsenie neviem co sa deje. lieky mi este pred mesiacom ucinkovali a zrazu uz nie . som z toho zmetena aj sa bojim . zase som mala pocit ze ma nieco strasne zle prenaskeduje a totalne ma to vydesilo . takze prezivam zle obdobie
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Pi 15 január 2021 - 15:36

Ahoj Katuška, neboj nič dobre bude aj keď máš to ťažké. Bude lepšie a verím, že nepriberieš a dáš si na to pozor. Lieky potrebujú čas, kým začnú zaberať. Mne prvýkrát trvalo 5 týždňov, kým to sadlo. Aj keď bola to asi náhoda a nie lieky. V nemocnici som bol 5 týždňov a nič. Dostal som priepustku a hneď sa mi polepšilo.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Po 1 február 2021 - 18:11

Ahojte takze moja vaha rano je 68,8 kg co je fajn len mi psychiatricka nasadila Zalastu takze sa bojim ci to zase nepojde hore aj mi viacej zacalo chutit jest tak si musim nato dat pozor. budem sa vam hlasit ako na tom som. tak sa drzte Smile
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Pi 30 júl 2021 - 17:55

Ahojte tak momentalne mam 67 kg a uz sa citim dobre co ma ale stve ze ako chudnem ide mi to aj z tvare dole a musim povedat ze ako baculka som sa sama sebe viacej pacila vyzerala som na 19 rokov a to mam 30 takze ten tuk bol aj v niecom dost prospesny ,. no aspon budem vediet do buducna ked budem mat vela vrasok ako ich vyhladit bez botoxu Razz Very Happy a k mojej vahe chcem ju dat dole tak na 63 kg a potom budem spokojna. na svojich povodnych 55 kg uz nechcem ist takze este nejako 5 kg a je to. ale netlacim nato . ahojte
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Dušan and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Sweetheart Po 15 november 2021 - 14:40

Uzival niekto ThermoFit?, tabletky na chudnutie Very Happy Podla zlozenia vyzeraju dobre, idem si dat teraz. Len je tam dost kofeinu Very Happy
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 10 jún 2022 - 15:33

Ahojte. Smile

V inej téme ste niektorí písali, ako sa aktuálne stravujete. Papáte relatívne málo, teda aspoň oproti mne. A práve to ma inšpiruje, aby som sa aj ja nakopol a jedol menej. Lebo mávam veľa nutkavých chutí a často zápasím s neurotickým prejedením sa, či už sladkým, alebo nesladkým. Kebyže aspoň iba nesladkým, tak by to bolo o kvapku lepšie, ale aj toho sladkého veruže do seba dávam nevhodne priveľa.

Za posledný rok, resp. od leta 2021 som pribral asi 3 kg a zhruba 4 cm do pásu. To znamená, že mám teraz 70 kg a 92 cm (merané na najväčšom obvode). BMI mi ukazuje 22,3, čo je našťastie ešte v pásme normy. Pri nepriliehavom tričku vyzerám zhruba chudý... ale pri mojej tendencii ma nafukovať a pri niektorých mojich tričkách veru bruško vypučí viditeľne. Embarassed

Ako opatrenia sa snažím už niekoľko týždňov vrátiť späť k zápisu stravy do Tabuliek. Zopár dní mi to vždy vydrží, a potom to zas preruším. Škoda, že som sa toho dlhoročného zvyku dávnejšie vzdal... v podstate na podnet mojej vtedajšej psychiatričky, ktorá ma podozrievala z ortorexie. Zvyk zapisovať sa mi vytratil už viac ako pred rokom a pol... a som veľmi rád, že toho dôsledkom síce priberanie predsa len v mojom prípade je, ale vôbec nie tak rýchle, ako som sa pôvodne bál. Aj tak sa ale k zápisu teda vraciam. Momentálne si to zapisujem iba tak z hlavy do excelu, ako keď si zapisujem už roky svoje výdavky a bločky. Čiže bez nejakej gramáže a podobne, čo mi má uľahčiť celý návyk. Veď koniec koncov, keď som v r. 2013 schudol vyše 20 kg, tak som si to zapisoval len perom do klasického papierového diárika bez gramáže a výpočtov. Stačilo mi len si proste evidovať v bodoch, čo jem, a to samo osebe bez čísel ma popohnalo k tomu, aby som si to, čo si dávam do úst, nejako reguloval a krotil. Chcem ísť preto aj teraz práve touto cestou, nie cestou striktných čísel. Smile Pre moje účely je viac ako dostatočná, si myslím. Smile

Cieľ vnímam na horizonte 87 až 85 cm na najväčšom obvode brucha. O kilá mi momentálne číselne znovu nejde, lebo je dosť ľudí v mojom okolí, ktorí ich vnímajú na moju výšku asi 178 cm možno aj ako málo. O bruško a jeho obvod mi však číselne bojovať treba. Smile

Cvičenie a pohyb, tie mám na tradičnej úrovni... v skutočnosti je môj problém práve tá strava. Jej regulovanie je pre mňa cesta, lebo naozaj, ak by ste sa pozreli na to, ako sa stravujem, tak hanba. Embarassed

Držme si palce. Super!

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Anonym woman likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Iacobus Pi 10 jún 2022 - 17:07

Matej napísal:...mám teraz 70 kg... O kilá mi momentálne číselne znovu nejde, lebo je dosť ľudí v mojom okolí, ktorí ich vnímajú na moju výšku asi 178 cm možno aj ako málo...

To ma vždy celkom pobaví. Ako by vnímali na moju výšku 186 cm 60 kg? Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 1f602  Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 1f602  Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 1f602  Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 1f602

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Juraj Pi 10 jún 2022 - 18:49

Mám 187 cm a vážim momentálne 69 kíl. Som strašne chudý, mám úzke plecia a široké boky, mám bocianie nohy a tenké pavúčie ruky s guľou na zápästiach. Vyzerám naozaj hrozne.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Iacobus Pi 10 jún 2022 - 18:52

Nezdá sa mi vhodné takýmto spôsobom seba hodnotiť. Veď krása je subjektívna záležitosť.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Pi 10 jún 2022 - 20:57

Ahojte. Ja mam momentalne 65 kg pri mojej vyske 164. Este 5 kg by to cchelo dat dole a budem uplne spokojna. ale som celkom spokojna uz aj teraz Smile je to lepsie ako bolo o dost a snad sa mi to podari dat dole este. drzte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 83 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  vrana So 11 jún 2022 - 10:56

Ja od minulého roka beriem Ozempic a Repathu, ktorá poisťovna prepláca za cca 650€. Schudol Som tak zo 150kg na s 129kg a chudnem ďalej. Robí to zhruba -1kg týždenne. Doktor mi povedal, keď (ne)musím jesť, tak (ne)musím jesť. A tohoto výrazu sa držím. Už nie sú to plné taniere a do poslednej ryže vylízane. Zahadzujem už aj zostané jedlo.

Max váhu Som mal 160kg a to Som bol jak nafuktnutá gulička. Najmensšiu Som mal 132kg po doporučenej diete. Potom prišiel skrat a zase Som sa dostal na 150kg. Teraz keď beriem tie injekčné roztoky robí to dobre. Jeden je na cukor a druhý na cholesterol. Diabetológ musel o ne podať poisťovni o výnimku.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Iacobus and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 83 z 91 Previous  1 ... 43 ... 82, 83, 84 ... 87 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore