Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 9 z 91 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 50 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 28 apríl 2011 - 16:22

Ľudkovia, úctivo Vás zdravím drunken

Ja už neviem, ako si poriadiť s tou obezitou. Skúsil som už naozaj všetko. Ani Vám nebudem všetko vyzrádzať, lebo by ste si pleskli ruku o čelo, koľko peňazí sme už z rodinného rozpočtu vrazili do môjho chudnutia. Raz o tom napíšem do webovej prezentácie o F25 dlhýýýý článok, že ako som sa snažil schudnúť a čo a ako zabralo, či resp. skôr nezabralo.

Ale teraz posledné 2 mesiace som mal diétu, kedy mi mama varila jedlá samostatne pre mňa. Takže vskutku sme si vyskúšali, aké to je, keď sa v domácnosti pripravujú pokrmy pre rodičov zvlášť a pre mňa zvlášť. A nie je to také strašné a namáhavé. Ani drahé. A doma mám stacionárny bicykel, tiež skvelý eliptický trenažér. Takže dospel som k záveru, že by som mohol skúsiť sa oddať profesionálnym radám a diktátu obezitológa. cherry

Ale skôr, než to v pondelok predložím psychiatričke a spýtam sa na jej názor, a následne sa spýtam na názor mojej obvodnej doktorky v stredu (v utorok nemôžem, lebo idem do školy) - tak sa chcem spýtať Vás:

Aký máte názor? Má zmysel a mám šancu u nejakého obezitológa? Podľa BMI mám obezitu I. stupňa, t.j. BMI medzi 30 a 35. Brucho sa mi zaobľuje už kdesi pri srdci, takže mám naozaj tuk nebezpečne vysoko pri srdiečku a pľúcach. A netreba viac vysvetľovať dôvody; to každý si vie predstaviť. Ide len o to, že či to má zmysel... či to má zmysel vyskúšať... aj keď mám nadváhu len 25 kíl a nie som teda obézny až tak zbesilo, ako to vidíme u niektorých občanov. Čo myslíte? Nepošle ma preč s tým, že nie som dosť obézny, alebo že pri mojich liekoch je príčina jasná, a teda nemá naše prípadné úsilie nádej? indifferent

Pripomínam, že skutočne beriem svoju závislosť od jedla ako závislosť. A ako všetci závislí, ktorí sa stali troskami, si uvedomujem, že musím byť predovšetkým ja sám pevne rozhodnutý zmeniť životosprávu podľa rád obezitológa a že budem ho poslúchať na slovo aj čo do cvičenia. Basketball

Vďaka vopred za Vaše vyjadrenie názoru. Je to asi už moja posledná šanca, ale neviem, či je reálna. confused

Držte sa.

Ahoj. heart

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 28 apríl 2011 - 17:29

Resp. dietetikov a dietológovi ísť, lebo obezitológ asi ani neexistuje, aspoň ho vo svojom širokom okolí neviem podľa googlu nájsť. Hm. Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka Št 28 apríl 2011 - 21:30

Obezitou sa zaoberaju aj niektori diabetologovia. Matej, obezitolog ti poradi pohyb a racionalnu stravu. Pri uzivani AP sa vaha udrzuje mimoriadne tazko a schudnutie byva casto docasne. Je to rehola.
Asi by som sa, Matej, v tvojom pripade skor sustredila na zlepsenie psychickeho stavu a az budes stabilny, potom mozes riesit obezitu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  ja So 25 jún 2011 - 5:55

Ahoj, neskusal niekto z vas The Abs Diet? Ja som cital tu knihu v anglictine niekedy pred dvoma rokmi, a potom sa podla nej cvicil aj sa viacmenej stravoval a postupne som schudol zo 139 kg na 119kg pri vyske 193 cm...
Anonymous
ja
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  ja So 25 jún 2011 - 6:09

ja napísal:Ahoj, neskusal niekto z vas The Abs Diet? Ja som cital tu knihu v anglictine niekedy pred dvoma rokmi, a potom sa podla nej cvicil aj sa viacmenej stravoval a postupne som schudol zo 139 kg na 119kg pri vyske 193 cm...
tak som sa zaregistroval, aby som tu bol jediny registrovany ja Very Happy Inac, teraz idem skusat chudnut spolu s osobnym trenerom... tak uvidim...
ja
ja
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 25.06.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 28 júl 2011 - 8:26

Ahoj What a Face

Ľudkovia, prednedávnom som začal nový druh pohybovej aktivity. Nový pre mňa. Pozrel som si reklamu, že ľudia, ktorí pravidelne tancujú, sú štíhli. Pozháňal som si o tanci veľa informácií a dozvedel som sa napr., že takým zbesilým disco-tancom, kde človek iba podľa svojej fantázie divoko trsá, môže jedinec spáliť za jednu jedinú hodinu až 2 tisíc kilojoulov. To je paráda! dancing

Nie náhodou sa vymyslela zumba. Ja tie zumbové veci tancovať veru neviem ani podľa youtube, ale stiahol som si z netu nejaké zumbové rytmické pesničky a tiež nejaké disco a začal som pravidelne tancovať. Doma v izbe asi 15 minút, možno aj 20-30 minút, ako kedy. A snažím sa poriadne spotiť a vybúriť sa v rytme. Avšak so svojou hmotnosťou a bruchom nedokážem nadskakovať a to je aj trochu dobre, aby som si nezničil kĺby. Takže iba stojím a všelijako do rytmu hádžem rukami a proste tancujem. Potím sa. Vynakladám energiu a spálim aj 500 kilojoulov, možno aj viac.

Často na to nemám náladu, som v depresii. Ale zistil som, že aj keď mám smutnú náladu, aj tak sa dokážem hýbať podľa rytmu. Nemôžem tancovať len vtedy, keď som naštvany. Inak v pohode. dancing

Skúšam to každý deň, alebo keď ma bolia ruky, tak obdeň. Niekedy mi to aj zlepší náladu a po vynaložení námahy sa mi nechce tak veľa jesť, lebo si strážim pocit, že by som si zmaril jedením svoje úsilie. Je to super, všetkým srdečne odporúčam.

Moja váha sa pohybuje teraz od 99 kg po 101 kg. Dnes ráno som mal 100 kg. Prednedávnom som mal aj 98. Som v tom optimistický a myslím, že sa tým tancom dá parádne schudnúť, ak prispôsobím životosprávu a nebudem sa nezdravo a prehnane stravovať.

Držte palce, držím aj ja Vám. Tancu zdar! cool

jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Chudnutie pri antipsychotikách

Odoslať  regina Po 5 september 2011 - 21:03

Ahojte,

F25 mám diagnostikovanú 11 rokov a za tých 11 rokov som pribrala 20kg Crying or Very sad Čosi sa mi podarilo schudnúť túto jar, ked som 2 mesiace takmer denne cvicila zumbu dancing Zhodila som vtedy 4 kg, no potom som cvicit prestala a kila isli opäť hore. Verím, že ked znova začnem, schudnem aspon tých pár kil. Len sa odhodlat. Mozno mi v tom pomoze aj toto forum, kam uz dlhsie chodim, no len teraz som sa zaregistrovala.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 5 september 2011 - 23:49

Ahoj regina,
vidím, že vôľa Ti rozhodne nechýba. Tie kilá dole boli zaslúžené. Gratulujem.

U mňa to s hmotnosťou tiež nie je slávne. Priznám sa, keby som dal tých 20kg dole, bol by som vcelku spokojný. Žiaľ moje doterajšie akcie proti kilám boli nedostatočné. Snáď sa to podarí v budúcnosti.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  zuzka Po 28 november 2011 - 14:40

ahojte,
budu to dva roky co som bola prvykrat hospitalizovana na psychiatrii kvoli psychoze, beriem teda zyprexu dva roky (daky ten mesiac generikum olazax pretoze zyprexu prestali vyrabat) a chcem schudnut.. mam strasnu chut na jedlo furt, som od neho zavisla.. veceriam aj 4 krat bo furt som hladna.. chcem toto jedenie nahradzovat pitim alebo co.. problem je ze hned obedujem ked vstanem lebo strasne dlho spim, a potom veceriam tak 4 krat.. mozno keby som ranajkovala tak by to bolo s mojou vahou o nieco lepsie...
takze plan: jest 5 krat denne.. ranajky desiata obed olovrant vecera.. samozrejme s mensimi porciami a vela pit.. a aspon 3krat tyzdenne daky pohyb.. chcem chodit peso do skoly.. a plavat.. aspon hodinku.. tak uvidim co sa podari, onedlho su tu vianoce tak cez ne to neprehanat kolacikmi..

sucasna vaha: 71kg..
zuzka
zuzka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 28.11.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  psychojane Ut 29 november 2011 - 11:55

Ahoj Zuzka,

som rada, že si sa pridala a aj prispievaš. Úprimne si popísala svoje problémy s priberaním. Celkom Ti rozumiem, lebo ja s tým tiež bojujem a radšej ani nenapíšem, koľko vážim /vlastne už ani presne neviem, lebo sa bojím postaviť na váhu/. Viem len, že zatiaľ je to ešte dvojciferné číslo...
Máš pravdu, že by bolo lepšie raňajkovať a nejesť neskoro večer, hlavne nie tri - štyri večere. Ja každé ráno 15 min cvičím, ale celý deň v robote sedím a večer tiež, takže mi to chudnutie nejde. Bojím sa Vianoc, koľko zas priberiem. Od januára by som chcela začať s diétou, vlastne len takým obmedzovaním,, hlavne večer po 18.00 už nejesť. Uvidíme, či vydržím. V septembri som schudla 2kg, ale potom som ďalej nevydržala. Beriem Depakine Chrono, Lítium, Alventu, Abilify a Spitomin. Neviem, z ktorého sa najviac priberá, ale ja sa rada "vyhováram" na všetky :-) Pred chorobou som zvykla vážiť okolo 57kg. Chcela by som docieliť aspoň tých 75.
Držím Ti palce a aj Regine, nech sa nám darí!

dancing
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  zuzka St 30 november 2011 - 10:49

dakujem za privitanie, este som len zacala a uz to co som si stanovila nedodrziavam.. to je tak ked si idem s kamaratmi dakam sadnut.. aspon som bola na pilatesovi a podarilo sa mi vecerat iba raz Smile
zuzka
zuzka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 28.11.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 9 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  zuzka St 30 november 2011 - 10:50

a este ako si to schudla tie dve kila?
zuzka
zuzka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 28.11.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 91 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 50 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore