Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 8 z 91 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 49 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Po 13 december 2010 - 13:03

Houby, ráno jem 150 a večer 75 , už mi asi fakt hrabe z toho hladu. Čaute.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Po 13 december 2010 - 16:23

Sú štyri, ešte som nič nejedla, znovu si tu študujem nejaké príspevky, tá kaviareň, že tu je som akosi prehliadla, tak som ju teraz celú prečítala, musím reagovať fakt aj na tú telku, aj na tých miláčikov domácich, ale teraz chcem ešte napísať pre Tuta o tom mojom fajčení. Ja som začala a prestala, začala a prestala, ale fakt som tým otravovala hlavne svojho priateľa, ktorý bol šťastný, keď som prestala a pár dní, mesiacov, mi to vydržalo a potom bol veľmi nešťastný, keď som znovu začala, sama som z toho bola vždy nešťastná, najprv som sa totiž vždy musela rozfajčiť, čo znamená, že mi bolo z prvých troch cigariet nenormálne zle, tak zle, že som nevedela, kde je sever, hlava sa mi krútila, žalúdok na vode, ledva som ustála, čo som mala vnútri žalúdka, ale pocit f a j č i ť bol silnejší, ako reakcie môjho tela, aj duše. Ku koncu môjho fajčenia to bolo asi tak, že som už fajčila jednu od druhej, nič som z toho nemala, len som smrdela ako tchor a peniaze šli doluftu len taký džez. Priateľovi som argumentovala tým, že keď sme spolu začali chodiť, fajčil a ja som sa nikdy nad tým nepozastavovala. Nepomohli z jeho strany vyhrážky, pripomienky, že ochoriem, z fajčenia, z toho, keď chodím v zime na balkón, nepomohli jeho prosby, modlitby, proste nič, len som sa smiala a robila si vždy po svojom. Nakoniec to bolo tak, že som asi tri mesiace fajčila tajne, potom ma odhalil, vedel to iba on a mama, ale napr. moja segrička to nevedela a keď ma pristihla, hambila som sa ako taký potkan, pretože mi fakt vyčistila žalúdok ako malému sopľavému decku. Ale prestať fajčiť bolo....no, aby som tu nepísala romány, prestala som zo dňa na deň, motivovalo ma asi nič, pretože som vtedy nevedela, že s tým fakt seknem. Ale priateľ mi povedal, že si každý mesiac mám kúpiť niečo na seba za 1500 Sk, vtedy som mala 84 kg, takže tejto kvázi motivácii som sa mohla len uškrnúť. Ale teraz je to balada... kupujem si veci na seba, a nemám žiadne výčitky, pretože si poviem, že som tie prachy mohla prefajčiť, čiže mala by som veľké h... . Mám šatník aký som nikdy nemala a ku všetkému som odložila zlaté náušnice a začala sa parádiť po neviem koľkých rokoch na staré kolená bižutériou, ktorá tiež nie je vždy lacná. Takže asi tak.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 15 december 2010 - 10:14

Ahoj santa

Dnes je piaty deň, čo namiesto raňajok a večerí pijem ovocný kokteil založený na prostom domácom recepte. Je to paráda, musím sa Vám pochváliť, ale tým, že som začal veľa piť, taktiež nahradzovať večere a raňajky ovocnými kokteilami, dávať si veľmi ľahkú desiatu a veľmi ľahký olovrant, cukry vlastne iba v čaji Pigi, pestré živiny hlavne v tabletke Calibrum a ešte lepšie a samozrejšie práve na obed, ktorý je plnohodnotný, ale aj tak v umenšenej porcii, tak výsledkom je, že mi váha ukazuje 101 kg! Čiže o 2 kg menej než pred začatím zdravého spôsobu života. cool flower

Každopádne, ja viem, že nemám taký kalorický deficit, aby som odbúral 14 tisíc kcal tuku za 5 dní, čiže 2 kg. Zrejme je to prejav oslabenia svalstva, ktoré musím vyvážiť cvičením na eliptickom trenažéri. A takisto je to strata vody. Veľa som v poslednej dobe cikal, veľa som pil čajov, takže skutočne môj organizmus prešiel do takého režimu, že už sa nebojí "vypustiť vodu" a nezadržovať ju v toľkých kilogramoch, lebo už dobre vie, že ja mu ju každú chvíľu dobrovoľne dopĺňam. lol

Napriek tomu, že to pravdepodobne teda je úbytok hmotnosti na základe straty vody, tak aj tak sa nesmierne teším, že mám 101 kg na váhe. Celé mesiace som mal minimálne 102 a počas dňa vlastne zakaždým aj 104. Teraz som mal počas dňa 102 kg a ráno po vycikaní 101. Som proste nadšený. Postavil som dobrý základ pre následný odsun tuku, ktorý sa, dúfam, bude realizovať v nasledujúcich dňoch a týždňoch. cherry

community together


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto St 15 december 2010 - 19:39

Drž sa Matej.

Onedlho Ti váha ukáže pravdepodobne aj menej. Len aby som aj ja v tomto smere napredoval. very unhappy

S tým Calibrom kľudne šetri. Nemusíš sa báť, že by strata živín bola taká významná. Osobne si myslím, že dávkovanie aj obdeň je zbytočné.

...

Hviezdička si šikulka, že nefajčíš. Dúfam, že aj mne príde obdobie keď tie cigarety už nebudú pre mňa priatelia, ale len zbytočnosť z minulosti.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  anonym Št 23 december 2010 - 9:49

Ahojte, betari.

pridavam sa aj ja k chudnucim. mam sice len 75kg pri vyske 175cm, ale aj tak by som chcel nejake to kilo zhodit. neviem este, kolko kg by malo byt mojou cielovou vahou. rozmyslam tak 65-68kg. neviem, poradte mi, kolko by bolo optimalnych.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Št 23 december 2010 - 12:09

Lapaj, pri Tvojej vyske je 75kg tak akurat. nieco by sa mozno zhodit dalo, je na Tebe, ako sa vo svojom tele citis. jednoducha pomocka na odsledovanie - bmi kalkulacka:

http://www.zdravie.sk/sz/content/672-27250/bmi-kalkulacka-body-mass-index-vypocet-bmi-index-telesnej-hmostnosi.html
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 26 december 2010 - 14:47

Ahoj ľudkovia santa

No predstafte si, človek si dá o dve jedlá denne viac, aj keď viem, že boli veľké (dvakrát kapustnica s rybou a raz zemiakový šalát a šnicla --- to bolo 25teho, dnes 26teho jem normálne a 24teho bola veľká hostina večer, ako je zvykom, poznáte to...) A výsledok týchto dní? Ráno 103 kg a teraz počas dňa 104,5 kg. Neuveriteľné. pig

A to som mal pri tých nápojoch len 101 kg. Je neslýchané, ako sa ten metabolizmus zmenil a ako reaguje na čo i len trocha zvýšený príjem kalórií. Keď si predstavím, ako som voľakedy mohol jesť čokoľvek, a cez Vianoce som sa napráskal vždycky do presýtenia... a nikdy som nič nepribral.... hm... shooting

No každopádne ešte dnes jem normálne (to znamená že už nie tak veľa chodov ako včera a na Štedrý deň večer) a zajtra už by som začal znovu s tými kokteilmi. Na tieto tri dni som ich vynechal, lebo "máme veľa jedla, čo treba spapať"... Heh. cyclops

Tak teda, ako vidíte, tá váha mi lieta. What a Face Teraz počas skúškového som väčšinou doma, takže by som mohol cvičiť na eliptickom trenažéri. Skúsim to. Idea

Lapaj, vitaj medzi nami chudnúcimi. I keď u Teba je fakt 75 kg akurát, ja som mal pri výške 178 cm 78 kg voľakedy ešte pred tromi rokmi a bol som chudý. Asi aj záleží na Tvojej telesnej konštitúcii, ako si stavaný, aký je u Teba pomer medzi objemom svalstva a objemom tuku. Lebo sú ľudia, ktorí majú presne "výška-mínus-100" kilogramov a majú aj viac tuku, takže si želajú zhodiť trebárs na "výška-mínus-106" kilogramov. Ja som mal ten pomer taký akurát, ani som nebol svalnatý, ani tukový, tak mi 178-mínus-100 kilogramov vyhovovalo. Držím Ti každopádne prsty. it is perfect

Ahojte. cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Ne 26 december 2010 - 21:03

my sme mali tento rok dvoch kaprov, sam som toho najviac pojedol, takmer jedneho celeho som spraskal laughing
milujem ryby...
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 28 december 2010 - 19:12

Ľudkovia, úplne mením spôsob stravovania, a síce kvôli bolestiam brucha. very sad2 Už asi dva-tri mesiace mám denno-denne bolesti brucha, kedy cítim najčastejšie celkovú nepohodu v črevách, nutkanie na stolicu, hoci žiadna stolica nechce vyjsť, a veľmi často aj bolesti a z toho plynúcu únavu. scared2 Bolesti a nepohoda neustupujú ani dnes a najhoršie sa to prejavuje práve, keď sa najem. Nemusí to byť nejaký normálny chod jedla, stačí instantná polievka, kúsok chleba alebo kúsok syra či šunky. No a keď predsa len zjem normálne jedlo, trebárs obed, hoci sa snažím, aby nebolo veľké, aj tak sa cítim nesmierne presýtený, prežraný. A to aj keď si dám fakt málo! Teraz večer napríklad som si dal len do misky trochu polievky čisto so slížami, a bolí ma brucho, jak keby som zjedol neviem koľko tisíc kalórií - taký prežratý sa cítim byť. very sad2

Moje riešenie:

Už od dneska večera a hlavne od zajtra už nejem ani stredne veľké jedla, iba miniporcie a aj to hlavne v tekutom stave. Kokteily, polievky, čaje. Tuhú stravu obmedziť na miniporcie, teda na malý tanierik si dať zo dve lyžičky prílohy a trošilinka hlavného chodu. Žiadne mäsišťá, alebo hlboké taniere. Proste verte mi, aj tak budem pri takomto jedení cítiť presýtenie a nažranie do špikov kostí. very sad3

Môj metabolizmus je proste asi úplne v háji. Možno mám tie bolesti a hlavne nepohodu naozaj z tých liekov, možno mám vredy, možno mám rakovinu hrubého čreva, neviem. Ale musím skúsiť hentak jesť, a myslím, že to pre mňa pri tejto nepohode v bruchu nebude až taký problém, lebo teraz platí, že sa nasýtim skutočne rýchlo aj pri malom množstve jedla. Rolling Eyes

A možno mi to koniec-koncov pomôže pri chudnutí, hm. What a Face

Tak zatiaľ.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Ne 9 január 2011 - 10:35

poslusne hlasim, ze po obdobi Serdolectu (december 2008- jul 2009), kedy som z 80 kg pribral na 105, zacinam dosahovat urcite pozitivne (zatial skromne) vysledky. od augusta som bral seroquel a moja vaha prestala rast, 4 mesiace sa drzala na priblizne rovnakej urovni, mozno take kilo som zhodil. momentalne uzivam questax (rovnaka ucinna latka ako seroquel) a escitil, je to uz 5 tyzdnov. dnes som sa po dlhsom case postavil zase na vahu a s vysledkom som bol pomerne spokojny - 100.6kg (pri vyske 191cm). pritom mam prakticky nulovy pohyb, ani sa striedmo nestravujem (o dietu som sa pokusal pri serdolecte, no vaha aj tak isla hore).
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  woiaczek St 12 január 2011 - 15:44

tak ja si bruško pestujem už od dávna, kým som však nezačal brať lieky, bolo primerane veľké a moja priateľka ho zbožňovala Very Happy po liekoch sa mi galaktickou rýchlosťou zväčšilo do rozmerov, ktoré sú teraz navonok veľmi viditeľné, čo predtým vôbec nebolo winking mám výšku 193 cm a váha bola vždy zanedbateľná... teraz samozrejme, by som mal schudnúť, moja životospráva je však na dne Very Happy niekedy celý deň nejem a v noci sa napchám... ani neviem koľko vážim, priateľka ma už medzitým nechala Very Happy a na kúpalisko vôbec nechodím afro chcelo by to viac pohybu, no nerobím si z toho ťažkú hlavu, nikdy mi nezáležalo na tom ako vyzerám sunny čo mi však vadí sú obrovské strie, na bruchu, na rukách, ramenách, chrbte - vznikli, keď som začal brať lieky a rapídne pribral. s tými už nič nenarobím, ale zhodiť niečo by bolo super winner
Anonymous
woiaczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 8 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  tomas Št 20 január 2011 - 13:36

od mojho posledneho prispevku v teme ubehlo 11 dni - a z vahy 100.6 kg som sa dostal na 99.1 kg. takze vcelku spokojnost, dostat to este tak na tych 90... Cool
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 91 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 49 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore