Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 49 z 91 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 70 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 15 február 2017 - 19:07

Dneska z maškŕt 7 bonbónov z bonboniéry. Za celý deň príjem 10500 kJ, z toho 2200 spravili bonbóny. Celkom zbytočne. No, možno relatívne zbytočne, lebo ono mi to trochu psychicky naozaj v danej chvíli pomôže, kompenzuje nepohodu. Skúšam si to teda menej vyčítať... koniec koncov mám skúsenosť, že nepriberám ani pri 10000 kJ denne, čo je zvláštne - znamená to, že mám celkom veľký výdaj. Svoj výdaj ale hodnotím ako "lehce aktivní životní styl", nie je v ňom cvičenie, ani dlhá chôdza, skôr stojím, prenášam, chodím hore dole, dosť veľa sedím, rukami manipulujem všetko možné (štítkovanie). Ani mi to nepríde ako príliš aktívny štýl života, skôr taký bežný štandard. Neviem

Dnes tá bonboniéra došla, takže zajtra nemáme žiadne maškrty, jedine salónky alebo že by napiekli kolegyne voľačo, čo je teraz nepravdepodobné. Takže zajtra očakávam lepšie sebaovládanie. Polícia

Cieľ: jesť 9000 kJ denne ako maximum. Jesť 4 porcie denne.

Túžim nepotrebovať viac jesť. Sú ľudia, ktorí ani hladní nie sú poriadne, napr. Meret. Snáď sa bude dať na taký režim privyknúť a že si časom v zmysle nového zvyku telo už nebude viac pýtať. Ktovie, či sa časom pri menšom stravovaní žalúdok scvrkáva a menej potom vyžaduje. Asi áno, v tom vidím svoju veľkú šancu na ďalší postup. Cvik 2

Pokračujem. Hladný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 16 február 2017 - 20:48

Dnes som dosť v šoku, lebo som nejedol vôbec žiadne maškrty v práci, no napriek tomu mi účet ukazuje, že som za deň zbaštil 13 tisíc kJ. Mal som párky s rožkom na raňajky, liter energeťáku, fazuľový prívarok s 2 fašírkami na obed, špenátovú zahustenú polievku na olovrant, bravčovú panenku na šťave s tarhoňou a tatarskou na večeru, plus banán, štvrť kila hrozna a teď pred chvíľou 1 bonbón a trochu salámu len tak postojačky. Je toto minimalistické stravovanie? Klame ma účet, ak mi vraví, že je to 13 tisíc kJ?

NIE!

Má pravdu - holou pravdou je, že som sa prežrával, jedol ako kráľ a je to na hanbu. very unhappy

Predsavzatie: písať si dopredu stravu na účet, jak kedysi. Vypočítať si dopredu limit 9000 kJ. Nejesť na večeru mamin obed, ale dať si len pečivo s nátierkou, aj za cenu, že by som si musel dať na nasýtenie aj 2 rožky alebo až 2 chleby. Tak ako som niekedy schopný bojkotovať kancelárske maškrty a sem-tam v tom mám úspech, často aj viac-denný, tak idem bojkotovať mamine obedy na večere. Určite nebude ona smutná, lebo už mám skúsenosť s tým, že keď odmietnem občas jesť večeru z jej obeda, tak zaujme neutrálny postoj. Nevadí jej to, zostane viac pre otca, menej sa minie a tým pádom musí menej variť. Smile V súvislosti s pečivom na večer mi v minulosti pomáhala nejaká tučná nátierka, trebárs syrové črievko Bambíno. Skúsim to teda takto hneď zajtra.  it is perfect

Takže sumárne: pokračujeme v ignorácii maškŕt a nastoľujeme aj ignoráciu varených jedál na večere.  jumping

Čo vlastne chcem dosiahnuť všetkými týmito snaženiami, keď už som dosiahol optimálnu váhu? Zmysel v týchto cieľoch vidím najmä v tomto:

- odbúrať tuk na bruchu, mať zdravší WHR index
- minimalisticky a nenákladne sa stravovať
- vychovávať sa tak, aby som ani viac jedla nepotreboval
- dosiahol mier s vlastným telom
- žil zdravšie, jednoduchšie, mal v strave priestor pre zdravšie potraviny a vodu
- dlhodobo až celoživotne si udržoval optimálnu váhu (zabránenie spätnému naberaniu)
- mal dobré trávenie, ľahší žalúdok, fungujúci metabolizmus

V dlhodobom meradle vzdialených rokov sa chcem pripraviť:

- na životný štýl vegetariána, až raz budem sám bývať
- na životný štýl rekreačného športovca (naberanie svalov, kondície, a to najmä doma, nie vo fitku, ani v organizovaných športoch), pomerne ma láka beh, ale je to vec až budúcnosti, čosi som už na jeseň skúšal, ale ešte mi nedozrel čas...  Cvik 1

Pokračujem zatiaľ v boji. shooting3

jedlošrotovač Matej
Hladný

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 18 február 2017 - 20:20

Napokon som v piatok mal na večeru varené jedlo, ale len ľahké, asi 2000 kJ (vzhľadom na tatarskú).

Dnes som mal zlyhania na obed, lebo som sa cez obednú pauzu nudil a tak som zašiel do obchodu na prechádzku - skončilo to zbaštením krémešu, kokosovej rolády, 75 g arašidov a 2 pohárikov čokoládového nápoja. Navyše som mal šunkovú bagetu. Nejdem si to nejak špeciálne vyčítať, pretože momentálne cítim silu vo vôľovej zložke psychiky, že nebudem nič už dnes jesť. To by znamenalo, že by som zostal na hodnote asi 9500 kJ. To považujem za ok, no je to umožnené len kompletným vynechaním večere, akéhokoľvek sústa alebo kalorického nápoja. Smile

Už som nejedol niečo vyše 3 hodín, zatiaľ nepociťujem žravosť. Dá sa mi odolávať. Pijem bezkalorickú limonádu, ktorá je strašne bublinková a dokáže mi tak likvidovať hlad. Zostávam teda v nádeji, že dnešný limit dodržím, hoci obedné žranie nebolo priaznivé. Smile

Zajtra ráno sa po týždni meriam a vážim. Skôr ako prevenciu, že či som nenabehol na zlý smer. Týždeň totiž bol dosť prejedací... Šepkanie

Ako postupujete, priatelia, Vy? Aký ste mali týždeň vo veci papania, cvičenia alebo vôbec chudnutia? Telefón 1

S pozdravom
matej
Cvik 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 19 február 2017 - 19:51

Dnes otec: 90,5 kg, 113 cm
Dnes ja: 71 kg, 91 cm

Takže nejaké to kilo som pribral, tiež asi aj 2 centimetre. Dôvod nie je skrytý - ide o dôsledok prejedania cez týždeň (nedarilo sa ignorovať maškrty, boli aj džúsy, čokolády, bonbóny, arašidy, koláče, viac-chodové varené večere...). Priemerne som jedol na deň asi 12 tisíc kJ, čo je priemerne 3 tisíc nad limit. Tých 9 tisíc mi počíta účet ako hodnotu bazálneho metabolizmu navýšeného o bežnú aktivitu dňa pri ľahko aktívnom životnom štýle. Ak teda nechcem priberať, tak musím jesť maximálne 9000 priemerne.

Nový týždeň čoskoro štartuje a s nimi opäť aj moje predsavzatia:

- limit 9 000 kJ
- jednoduchšie večere
- žiadne maškrty
- evidovať príjem poctivo na účte "kaloricketabulky.cz"
- donútiť sa aspoň na pár minút denne na rotoped (!) Cvik 3

Plno rečí, skutek utek.  very unhappy Až týždeň ukáže, či moje predsavzatia za niečo stoja.  affraid

Každopádne boj pokračuje.  jumping Nevzdám sa, ja tých 85 cm na páse nejak dosiahnem, nech by to trvalo aj do ďalších Vianoc a nech by som tu baraj každú sobotu vypisoval, ako som sa zase premaškrtil. Proste treba sa zakaždým nejak zdvihnúť a ísť ďalej... Embarassed Držme sa. giving a hug

S úctou
momentálne dekompenzovaný jedloholik
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 20 február 2017 - 18:46

ahoj,

dlzim kontrolu,

vcera 139,9kg=-20,1kg od najvyssej a + 7,9kg od najnizsej za posledne obdobie,
dnes som narusil ´´boze prikazania´´ v chudnuti a cely den som sa prezieral jak to prasa vo vybehu,

kaloricke tabulky pouzivam nepravidelne tak z toho dovodu som sa rozhodol zapisovat iba cidelne parametre a opustim tym jedalnicek,

mat matejove starosti bo bych skakal tri metre do vysky,u mna je tendencia casta aj v +- 5kg za dva dni,realita,uz si nepametam kedy som mal cz dietu,

nuz tato kriza sa vlecie so mnou podozrivo dost dlho,od leta to neni ono,v plane som mal mat na dnes 124kg a nie 139,9kg,

mal som taku vychytavku co robila cca -1 kg za tyzden,zelam si aby som mamine dobroty vyhadzoval s chladnicky do kosa a nie do seba,

tak napr,vcera a dnes som zezral cely pekac skleneny nejakou tou syrovo masovou so slaninkou a zemiakmi,bol to recept z fb a moc sa nevydaril a ja prasa samozrejme nie do kosa,dobrota bola polosurova a bolo mi to luto zahodit,

nuz prajem vam vela uspechov jak v chudnuti tak aj priberani,

https://www.facebook.com/NejRecept/videos/872380426205020/
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 21 február 2017 - 19:43

Ahoj @fajny. Smile Rozhodne pokračuj v boji, oplatí sa to. Pravidelne referuj a budeme si tak navzájom čítaním/písaním vzájomne držať palce a motivovať sa. Maj sa pekne. Super!

***

Dneska konečne príjem stravy a energie, že sa nemusím hanbiť. Celkovo prijatých 9800 kJ a jedol som 3krát:
- raňajky: treskový rožok, čaj
- obed: francúzska bageta 185 g z Billy, džús 1 liter
- večera: 170 g ryže, 200 g leča, 120 g ipeľskej klobásky

Okrem uvedeného som vypil liter energeťáku (asi 300 kJ).
Trošku mi vadilo, že medzi obedom a večerou som mal pauzu asi 4 a pol hodiny, takže mi ku koncu už bolo mdlo od hladu. Musím sa naučiť si niečo drobné dávať niekedy v strede, trebárs o 16:00. Zajtra pred prácou idem ešte teda na drobný nákup. Celkovo sa chcem zmestiť na celý obed aj s olovrantom do 2,50 eura a do 3000 kJ. Keby som takto znížil náklady na obed z 3,30 eura (teda namiesto donášky) na 2,50, tak by som ušetril mesačne aj 18 eur a najmä aj 1000 kJ denne v priemere pri príjme. Smile To považujem za super číslo, hodné snahy.  Vylámané zuby

Zajtra plánujem štyri jedlá:
- raňajky: obložené vajco, 1 rožok, čaj
- obed: dačo zo supermarketu do 2500 kJ, asi na báze pečiva a nátierok, alebo nejaká chutná miska, šalát, a pod.
- olovrant: asi banán, alebo niečo také
- večera: dostal som za úlohu dojesť vyprážaný rezeň... asi 120 g, ryža, červená repa... to je kalorická bomba, ale limit by som nemal prekročiť

Čo sa týka pitia čistej vody, zatiaľ to zvládam. Nechutí mi síce, ale dá sa. Predpokladám, že čím väčší podiel na tekutinách bude mať čistá voda, tak tým menej tekutín čo do objemu za deň vypijem. Myslím si, že klesnem zo súčasných troch litrov na 1,5 litra, pričom tých 1,5 litra bude v budúcnosti len voda. No ale neberiem to striktne, lebo napr. v domácnosti máme zarobený Pigi čaj s cukrom v čajníku. A ním zapíjam spravidla raňajky, tiež lieky a tiež si ho beriem na noc k posteli. Tento zvyk asi nepôjdem rušiť. Očko

Dnes ešte bolo vody málo, lebo som pil liter drinku a liter džúsu. Zajtra džús neplánujem. Čo sa týka drinkov, s tými sa lúčim len pomaly a ťažko, lebo mi psychicky prospievajú, pričom ten placebo efekt sa mi ešte nepodaril uplatniť pri bežnej tabletke Cofi-Tabs. Je to otázka viery, presvedčenia, v čo človek verí, to je preňho realita. Musím sugestívne presvedčiť seba samého, že keď si dám tú tabletku, tak sa mi tiež rozjasní myseľ, ba akože ešte viac. Zírám Musím si klamať a stále tú lož opakovať, až kým v ňu neuverím a naozaj mi to nezačne pomáhať, jak sa patrí. Very Happy

Srdečne všetkých zdraví
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 24 február 2017 - 16:52

Uplynulý týždeň priniesol v mojom snažení nasledovné skutočnosti:


  • pondelok a utorok sa držali na 10 tisíc kJ v priemere, žravé nálady boli prítomné
  • streda a štvrtok boli v dôsledku ponocovaní unavené a vyznačovali sa zhoršením nálad a hlavne záchvatovým žraním, v oba dni to išlo nad 14 tisíc kJ
  • dnes v piatok sa mi zatiaľ darí jedenie korigovať, som v limite a ešte mám šancu v ňom zostať aj po zjedení večere
  • v stredu som večer ukončil v tejto "fáze vývoja" s energeťákmi a nahradil som ich zatiaľ kofeínovými tabletkami - štvrtok a dnešný piatok som úplne bez energy-drinku, ale zas to preháňam s Cofi-tabs (napr. dnes som už mal 5 tabletiek = 500 mg, trochu z toho cítim "praštenie" a tlaky za očami a v očiach, tlaky v hlave, srdce inak pokojné). Rozmýšľam nad robením si káv v práci, alebo skôr v spravení si pol litra kávy s mliekom do fľaše, a to popíjať v práci, pričom za dôležitý zdroj energie by som pridružil ovocie (najmä banány) a isteže pravidelných a skalopevných 8-9 hodín spánku, chodiť spať už okolo 21:00). Wink Čo sa týka absencie taurínu, zatiaľ som si ho nedával v tabletkovej forme, ešte mi nechýba. Z minulých skúseností viem, že mi asi chýbať bude, tak ešte zvážim veci podľa ďalšieho vývoja. Embarassed
  • vodu pijem najmä v práci, do značnej miery som obnovil pitie bezkalorického sirupu... no ide len o snahu navýšiť príjem tekutín v rámci boja proti hladu, pričom snaha zapájať čoraz viac čistú vodu zostáva naďalej v platnosti it is perfect


Zlyhanie v stredu neprišlo len kvôli náladám, ale aj kvôli tomu, že som si na obed v snahe minimalizovať náklady "doprial" len bambino a 2 rožky. Toto môjmu telu naozaj nestačilo a dostal som záchvatové žranie, takže zrazu som sa postavil k miskám s kanc. maškrtami a jedol som všetko rad za radom. Aj večer som ešte do seba tlačil obsah chladničky. To isté v štvrtok, hoci vtedy som si už doprial aj normálny teplý obed, neminimalistický, no stále za únosných 3,30 eura.

Zdá sa, že všetko so všetkým súvisí. Skrátka nedá sa riešiť veci v živote čiastkovo, buď ide všetko naraz dobre, alebo ide všetko naraz nafigu v zmysle reťazovej reakcie. Mám tým na mysli, že aby som sa udržal v limite, musím byť psychicky v pohode, to znamená, že musím dôkladne spať 8-9 hodín, musím veľa piť, musím jesť banány, musím brzdiť glykemický index niektorých potravín trebárs tukmi alebo bielkovinami (lebo inak príde zase žravosť). Ďalej potrebujem telu dodávať dostatočné objemy jedál so všetkými živinami (aj tukmi a bielkovinami i vlákninou) - teda žiadne bambino a 2 rožky na obed, ale riadny varený obed na tanieri s príborom o hodnote aspoň 3000 kJ. A tak ďalej, ešte by som mohol menovať dosť ďalších vecí, čo sú podmienkami toho, aby som zdravo fungoval a nemal nárazové žranie, ktoré vyúsťuje spravidla do obezity a civilizačných ochorení.

Na počiatku je pravidelné užívanie psychofarmák, dostatočný spánok (ale naozaj dostatočný, nie na hrane dostatočnosti) a rušenie snahy o minimalizovanie stravovania pod úroveň toho, čo si žiada organizmus. Je pekné byť minimalista a nemať veľké potreby v jedle. Ale jesť sa musí a telo sa musí vydržiavať živinami a kvalitnou stravou. "Jste to, co jíte". Smile Potom bude telo zdravé, fit do vysokého veku a isteže bude v zdravom tele aj zdravý duch. Smile

S úctou
naďalej dekompenzovaný jedloholik
matej
pig

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 25 február 2017 - 10:53

Je víkend, takže bol čas na tradičné váženie sa a meranie. Embarassed Polícia

Dnes otec: 89,7 kg ľavou, 114 cm pás na najtučnejších faldách
Dnes ja: 70,0 kg ľavou, 70,5 kg pravou, 89 cm na najtučnejšom páse (boky tesne pod bedrovými kosťami cez zadok 96 cm)

Otec sa držal celý týždeň pod 7000 kJ, preto výsledky nenechali na seba čakať a naozaj mu to už prvý raz kleslo pod devinkovú cifru. Brucho mu však naozaj klesá len veľmi pomaly - v podstate ja pri jeho váhe som mal asi 104 cm pás, zatiaľ  čo on má až o 10 cm brucho väčšie. Znamená to asi, že má väčšinu tuku v tele koncentrovanú priamo do brucha, takže je typická chlapská postava typu "jablko", prípadne sa začína podobať na postavu "pavúk". Celkovo už schudol zapisovaním stravy a dodržiavaním limitov asi 12 kg a 10 cm, alebo tak nejak približne. Strašne by som mu prial, aby mu šlo aj to brucho, lebo už je na 114 cm príliš dlho. Zronený Trochu je z toho asi aj smutný, ale zas sa dnešnej osmičkovej cifre na váhe veľmi tešil, je to nový medzník. Smile Držím mu palce. Poklona

Čo sa týka mňa, som velice prekvapený, že mi váha trošička klesla a upravila sa späť na sedemdesiatku, hoci streda a štvrtok boli prežieracie. Včera som napokon zjedol 9000, čo je akurát. Dneska sa zatiaľ držím tiež. Smile

Predsavzatia do ďalších dní:
- limit 9000 kJ (ako totálny strop 10 tisíc, aj to len naozaj výnimočne)
- viac kávy, menej Cofi-Tabs
- zatiaľ žiadne energeťáky, nie navždy, len dočasne, snaha o ich redukciu, lebo liter denne je priveľa, treba si privyknúť na rozumnejšie objemy
- striedať sirup s čistou vodou, po novom si zapisovať aj bezkalorické tekutiny do účtu, aby som si evidoval aj objem tekutín
- viac banánov, aspoň 8-9 hodín spánku
- žiadne maškrty a bočné zobance kade-tade

Generálny cieľ:
- nežrať, mať dlhodobo a celoživotne pod kontrolou žravosť a to, čo do seba dávam  Hladný
- pripraviť si kontrolovaním stravy pôdu pre jej vyľaďovanie, teda ovplyvňovanie skladby živín, otvoriť si cestu pre zdravý životný štýl  cherry  sunny
- tuk v tele 15%, brucho na najtučnejšom mieste asi 85 cm  Muzika

Ďakujem za prečítanie, všetko dobré všetkým! Cvik 1

nádejaci sa
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 27 február 2017 - 10:26

ahoj

dnes + 1,5kg=141kg od zacatia diety to robi - 19kg a od najnizsej zaznamenanej hodnoty +9,4kg

nuz musim to sem napisat a urobit si tak poriadok ci zadat ciele v chudnuti

od pociatku diety som schudol cca 20kg za co moze moj dia a dalsi,uvedomil som si svoj zdravotny stav a tak som pocinil,

od aprila do augusta som jedol len :

celozrnne/viaczrnne pecivo a chleba + cestoviny
nizkotucne mliecne vyrobky a jedla
biele maso ako hydina a ryba
strukovinove vyrobky a jedla
polievky bohate na zeleninu ci strukovinu
ovocie a zeleninu
nizkotucnu pomazanku
ovsene vlocky


nuz ale od augusta registrujem horcicu,majonezu,salamy,parky a hlavne kvantum masla,tak isto velke porcie na tanieri ako prilohy ryza ci zemiaky,cestovina s masom,

tak teda vyskusam odnes novu dia taktiku,budem maso a masove vyrobky jest len cez vikend,cez tyzden to este porozmyslam,totiz za studenskych cias ked som mal vahu pri vyske 198=98kg som takto jedaval doma,

vysadim horcicu,majonezu,salamy,parky a hlavne maslo,budem si nakladat na maly tanier,

dnes mam v kalendari poznacene pociatok behu s vahou 124kg,co je ciel nesplneny,na behanie si budem muset pockat,


Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 D4e4AKWjRJS0eYTHj6XO4Q.640~Kapusta-s-chrenom-a-mrkvou
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 1 marec 2017 - 23:31

Týždeň je vo svojom strede, zatiaľ štatisticky hlásim 2 neúspešné dni a 1 úspešný. Pondelok a utorok boli prežieracie, spráskal som množstvo maškŕt rôzneho druhu, že sa to ani neoplatí menovať. Dnešná streda bola dobrá, 8200 kJ, žiadne maškrty, zobance, bočáky. Do značnej miery to pripisujem dočasnému návratu ku kofolám (bez cukru) a k limonádam Clever (bez kalórií). Tie sú veľmi sýtené a chuťovo imitujú sladkú chuť, takže mi výborne zaberali na hlad a vlčiu pažravosť. Takýto ich efekt mám v spomienkach aj z minulosti, preto som si ich úmyselne kúpil. Totiž, musím si vyberať menšie zlo. Je zlou žbrnda plná umelých sladidiel a éčok? Áno, je zlou, lenže stále je lepšou alternatívou, než nekontrolovaná žravosť, ustavičný pocit hladu a nakoniec nebodaj návrat k obezite. A čo sladidlá, sú lepšie než cukor? Nie, nie sú, lenže stále je to lepšie, než denne prijímať tisícky kJ v podobe cukrových žbŕnd, z ktorých by som priberal, a zase by sme boli pri predošlom porovnaní. Takže, vyberám si menšie zlo. Ide o menšie zlo v mojom konkrétnom prípade, pretože istotne je spústa iných ľudí, pre ktorých by také sladidlové sýtené žbrndy neboli lepšou alternatívou. A nie len pre ich názor, ale aj zdravotne, telesne. Takže myslím túto svoju úvahu len ako aplikáciu na čisto svoj prípad, v ktorom vychádzam zo svojej konkrétnej situácie. Ide o situáciu človeka jedloholika (asi z liekov alebo z náchylnosti zajedať stres), ktorý si túžiť udržať hmotnosť a zároveň jesť nenákladne. Je to teda akýsi môj spôsob boja. Embarassed Nemajte mi to za zlé... Embarassed very sad2

Zaujímavým faktom mi bolo dnes, že dnešných 2,5 litra kofoly mi nahradilo zdroj kofeínu, takže som nemusel pchať do seba žiaden energeťák ani Cofi-Tabs. Žiaľ, dal som si predsa len zo zvyku, ale na zajtra mám predsavzatie si už nedať. Prednedávnom som spomínal placebo efekt, ktorý na mňa majú energeťáky - myslím, že hoci kofola obsahuje o niečo menej kofeínu, vzťahuje sa mi na ňu výborný placebo efekt a ako si ju pozvoľna každú chvľu sŕkam do seba, tak mám pocit, že mám stále viac a viac energie i lepšiu náladu. Je to umelá sugescia, ale to mi nevadí, čo do efektu mi to vyhovuje. Smile Zajtra i v piatok už len kofča a žiadny iný zdroj kofeínu. Dám potom vedieť, či mi to naozaj stačilo ako stimulant. Embarassed A či mi vďaka tomu úspešne aj pokračuje dodržiavanie limitov a vyhýbanie sa maškrtám a bočákom. Very Happy

Všetko dobré prajem! Super! Vitaj
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 4 marec 2017 - 9:51

Dnes otec: 89,6 kg, pás sme nemerali...
Dnes ja: ľavou 70,2 kg, pravou 70,8 kg, pás 90 cm

Celkovo sa to dá u nás oboch hodnotiť ako približne rovnaké oproti minulému víkendu, žiadne zásadné zmeny. Embarassed

Analýza situácie: Streda bola u mňa skôr diétna, bol som celý deň na pečivách a 2 črievkovitých nátierkach, plus kofola a Clever bez cukru. Štvrtok bol tiež pečivový, vydaril sa v limite, ibaže večer som už mal dva chody na večeru doma. To bolo už predzvesťou neúspešného piatku, kedy som pečivové stravovanie nezvládol, prišli narad hektá maškŕt (koláčiky, chipsy, trubičky), plus čína, pol litra smoothie, pečivá a na večeru ďalšie dva chody. Takže piatok bol prežierací. Okolo tretej hodiny poobede sa mi strašne roztriasli ruky, cítil som silný pokles krvného cukru a nutne som potreboval zjesť niečo normálne, nepečivové. Takže som musel vybehnúť na čínu a dať si aj smoothie. Nevydržal som teda stravovanie o pečivách, kofoly zlyhali. scared

Riešenie situácie: Musím proste normálne jesť 4 jedlá denne, pestré, plnohodnotné, žiadne jednostranné (čiže vrátiť sa aj k donáškam). A popritom popíjať tie kofče a Cleverky tak, aby som bojoval proti chuti na kancelárske maškrty.

Poučenie: Nemôžem byť celý deň o pečivách a nátierkach a jesť riadne jedlo iba vo forme večere doma. Vydržím takto existovať len 2 dni, potom sa roztrasiem a nadžgám do seba aj nemožné. Smile

Predsavzatie do ďalšieho týždňa: Implementovať postup v zmysle bodu "Riešenie situácie".

Úvaha o nákladnosti: Čo ma trápi, je, že kupovať aj kofče a cleverky, plus ešte platiť objednávky z donášky, znamená míňať na jednu smenu 4,60 eur denne. To je strašne moc. Smien mám do mesiaca asi 21, takže výsledne 96,60 eura len čisto kŕmenie sa v robote. To je vyslovene neminimalistické. No možno zas na druhú stranu je to zdravšie, než snaha o jednostranné stravovanie. Keby som si v budúcnosti trochu varil, až budem sám, tak by som mohol komplet stravu (teda aj večere a raňajky aj s tamtým uvedeným) vmestiť do 150 eur mesačne. To je, zdá sa, typické slovenské číslo na jednu osobu, lebo my Slováci veľa dávame zo svojich výplat na stravu v celkovom pomere. Takže nebol by som ani príliš nákladný a drahý, ani minimalistický, bol by som akurátny vzhľadom na snahu o živenie vlastného tela kvalitnou a normálnou stravou. Abych mohol fungovať a aby telo bolo fit. affraid Takže musím dať hlavu hore, nie je to rozhodne zúfalé, jesť sa musí. albino A žijem na Slovensku a tu ľudia dávajú zo svojho príjmu na stravu veľmi veľké percento.  Yes Slovakia

***

Pokračujem teda v zápase o kontrolu žravosti a zdravší životný štýl. shooting
Srdečne všetko dobré všetkým! giving a hug
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 5 marec 2017 - 11:41

Včerajší deň prežierací, nad 13 tisíc kJ, ani to nejdem rozoberať... very sad2

Ďalšie predsavzatia do nových dní:
- vylúčiť kofoly, namiesto nich bojovať proti maškrtám len sladidlovými cleverkami (jedna dvojlitrová fľaša púhych 19 centov), musím striedať rôzne ich chute, kašľať na éčka, a musím to piť z pohára, lebo mám pocit, že sa mi zozimievajú pery kvôli tomu, že to pijem z fľaše)
- návrat ku Cofi-Tabs (3-4 tabletky denne), žiadne energeťáky, občas si dať taurínovú kapsulu, žiadne kávy
- kúpiť si nejaké vitamínové suplementy a užívať ich pravidelne
- viac ovocia a zeleniny (včera som mal banán a 2 mandarínky, dnes som mal 1 mandarínku a 1 banán, možno dám ešte aj jablko cherry ), skúsim pravidelnejšie kupovať šaláty, rajčiny, bezkôstkové hrozno, dôraz chcem klásť na svoje obľúbené banány (kladný vplyv na energiu a na nálady), podiel ovocia a zeleniny chcem zvýšiť v dennej strave aspoň na 30% z celkového počtu prijatých kJ, avšak nedá sa mi to náhle, pôjdem na to postupne v priebehu nasledujúcich 4 týždňov
- 3 plnohodnotné jedlá ako minimum, teda normálny typ raňajok o sile aj 2000 kJ, normálny varený obed a počas pracovného týždňa asi aj normálna varená večera z maminej kuchyne (prípadne sa ju snažiť nahradiť ovocím, zeleninou, možno pečivom, no nie pravidelne, iba občas podľa aktuálnej možnosti a fyzickej náročnosti daného uplynulého dňa) sunny
- limit 9500 kJ, poctivo si zapisovať do účtu jedlá

Momentálne vnímam svoju rozožranosť ako vystupňovanú a zjedol by som aj slona. Hladný
Cieľ do budúceho víkendu: 89 centimetrov Cvik 1

Pokračujem v boji. Záchod


jedloholik matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 91 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 70 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore