Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 26 z 91 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 58 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka St 29 júl 2015 - 22:11

Nuž, podľa všetkého to bol sám nejaký psychopacient, ktorý si kráti čas zliepaním chybných informácií a konšpiračných teórií z internetu a vydáva sa za odborníka Very Happy Aj ja jedného poznám, dokonca mi prezradil, ktoré knihy z farmakológie už "preštudoval". Mimochodom, už ste videli nejakého psychiatra, resp. iného lekára, ktorý sa radí o liečbe s nejakým neznámym "odborníkom"? laughing
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikách

Odoslať  regina St 29 júl 2015 - 22:37

Tvrdil o sebe, že chodí prednášať psychiatrom... Po tom ako mi poslal mail som pod menom uvedeným v maily našla len istého všeobecného lekára a to mi nesedelo - všeobecný lekár prednášajúci psychiatrom... No
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto St 29 júl 2015 - 22:58

Tak ja neviem. Už som sa dávno nevážil. Pás som si naposledy meral pred promóciami na oblek. Viem, že vyzerám ako knedľa, ale rozhodne sa nemienim trápiť ďalšou blbosťou. Vyzerám ako vyzerám a som s tým relatívne spokojný a reálne mi je to v podstate fuk. Kapitalizmus sa Ti chce nanútiť vzorec nielen čo si kúpiť, ale aj ako vyzerať a udržovať každého človeka v dlhodobej nespokojnosti. Je to najmä preto, že šťastný človek nenakupuje, ale užíva si svojho šťastie, iba ak nakupovanie by bolo jeho koníčkom.

Keď už konečne človek dosiahne vytýčený cieľ, zase sa bude točiť v nespokojnosti s niečím iným čo súvisí s obchodom a kúpou.Ale tak ide len o kolotoč. Ešte aj pred smrťou sa potenciálny umrelec trápi či bude mať pekný pohreb a spisuje majetkové závete.

No, I cannot accept
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 30 júl 2015 - 11:29

Filipka, Regina => škoda, že to teda je napokon výmysel. Už by som mal opäť dôvod sa nádejať. Shocked winking A ja tak zbožňujem akúkoľvek nádej!  very unhappy

Tuto => zaujímavá úvaha. Smile Zaujal ma pojem "umrelec", ktorý ma príjemne rozosmial. Very Happy Názor na ten kapitalizmus v otázke jeho snahy udržiavať nás vo večnej majetkovej nespokojnosti veru zdieľam s Tebou. Smile Čo sa týka chudnutia, našťastie to mám ako koníček, takže to u mňa figuruje ako určitý prostriedok k drobnému šťastiu, preto mi tu vplyv kapitalistických tlakov až tak nepôsobí. To je veľmi fajn. Inak Ťa ale chápem, si myslím. Ak sa cítiš dobre vo svojom tele, tak netreba sa naháňať za nejakými ideálmi, ktoré podsúva doba, systém alebo spoločnosť. Prajem Ti veľa pohody a spokojnosti, nezávisle od externých tlakov a podsúvaných hodnôt od iných faktorov. Smile Drž sa, Tuto! it is perfect

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Št 30 júl 2015 - 11:47

Aj ja si sem teda prispejem. Už som prekonal kritickú hranicu 21. dní na získanie návyku. Onen návyk je pre mňa dať si 5 opakovaní večer planku. Snažím sa ho držať koľko pohodlne vydržím, čo nie je oveľa viac než 15 sekúnd. Ale som rád, že aj na dovolenke som si vždy našiel chvíľku to potrénovať a mám to už taký večerný rituál a zároveň dobrý pocit z toho, že pre svoje svaly niečo robím. Pevne verím, že mi to vydrží, je to fakt najminimalistickejšie cvičenie a so zaujímavým prísľubom. Budem časom informovať. Majte sa a nech sa darí! Regi - často neviem čo si myslieť. Je plno ľudí čo hovoria s veľkou istotou o tom jak je jednoduché liečiť niečo čo "klasická" medicína nevie. Pretože tomu "nerozumejú", pretože je to "lacné" a podobne... Verím, že sú medzi nimi aj poctivci ale bojím sa že veľa z nich je podvodníkov so skrytým úmyslom. Ale ťažko to poznať... jedine asi skutočne to vyskúšať (bezpečne) poznať a urobiť si vlastný názor. Ale aj tak sa môže stať, že pre jedného podvodník, pre druhého najlepší pomocník... takže je to fakt individuálne...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 30 júl 2015 - 12:26

Už sú, X, aj nejaké výsledky? Nejaké zhodené centimetre, silnejšie svaly alebo tak? Či ešte je skoro na výsledky?

To ma tak trošku zaujíma, že či reku sa mi oplatí ísť do toho. Asi Ťa budem v tomto úsilí čoskoro nasledovať. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Št 30 júl 2015 - 13:29

Úprimne nechcel som to nejak merať takže nemám žiadny východiskový centimetrový či kilogramový bod. Že je to "len" pre dobrý pocit. Ale môžem teda skúsiť. Ale mám pocit, že to je ako s vodou na varenie. Ak ju pozoruješ, zdá sa akoby nikdy nemala zovrieť Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 30 júl 2015 - 13:49

xkrchnav napísal:Že je to "len" pre dobrý pocit.

Rozumiem Ti plne. Smile Aj ja vlastne chudnem, a pritom moje výsledky za posledné 2 roky sú smiešne malé, až žiadne. Nerobím to teda vlastne kvôli samotným výsledkom, ale naozaj najmä pre ten dobrý pocit, ako Ty ten plank. Vedľajším efektom je u mňa udržiavanie hmotnosti a u Teba spevňovanie brucha, možno aj centimetre dolu. Ale to nie je prvoradý cieľ, a až druhotný, prípadne treťoradý. Takže chápem Ťa. Smile Držím palce, aby Ti nový návyk vydržal dlhodobo. Srdečne pozdravujem. Smile

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto St 5 august 2015 - 17:54

Momentálne neriešim chudnutie, ale mal by som. Snáď by som to týmto pojmom ani nenazýval, skôr by mi išlo o nabratie kondície a zreparovanie svalového aparátu. Síce s tým ide ruka v ruke aj to spomínané chudnutie, ale keby som si mal vybrať, tie svaly a výdrž by som bral ako prvoradé. Reálne však toho pre túto vec nerobím, a to nielen preto, že je na to nevhodný (horúci) čas. Zbytočne veľa oddychujem a prípadnému cvičeniu prakticky nevenujem takmer žiadnu pozornosť. Prakticky je na smiech, že si pojem "cvičenie" denne zapisujem ako nesplnené medzi "akožepovinnosti", už dávno ma to nesmeruje k plneniu športového fungovania. Častokrát vidím (TV, Net) cvičiť aj prečítam o ľuďoch s rôznymi hendikepmi, ktorý sa však zatnú a bojujú či už pri rehabilitácii, alebo v domácich podmienkach. Vždy keď to pozerám, alebo čítam cítim aj obdiv k nim aj hanbu na sebe.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Exercise
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 5 august 2015 - 20:51

Ahoj Tuto. Držím Ti vrúcne palce s tým cvičením. Snáď sa to niekedy podarí a občas budeš môcť v dennom pláne cvičenie spokojne odfajknúť ako splnené. Je to skvelý cieľ, nech sa Ti v ňom darí. Pretty good it is perfect

-

V rámci svojho 5-bodového programu opatrení, ktoré som prijal v denníku nedávno, mám zadané si opätovne písať zjedenú stravu do účtu "kaloricketabulky.cz". A veruže to už robím nejaké dni. V pondelok a dnes sa mi podarilo zmestiť do 7000 kJ, v utorok žiaľ nie - to som bol afektívne trochu taký nijaký, tak som mal sklon neovládať chute. Celkovo mi ráta na kaloricketabulky.cz, že mám bazálny metabolizmus dosť nízky, so "sedavým štýlom života" iba niečo okolo 9300 kJ. Takže denne mám zjesť 7300 kJ, o dve tisícky menej, aby som pomaly ale isto chudol. Tak sa pokúsim takto stravovať a kontrolovať, a uvidím, čo to prinesie. Smile Smile Smile

Momentálne ráno som mal miery až 98 centimetrov a 79 kg. Takže nie je to ružové. Kúpil som si kefír a ľanové semiačka a to spolu s jemným stresom z práce vytvára dobré predpoklady pre kvalitné wecko a dobré trávenie. Snáď teda sa miery pohnú priaznivým smerom. Smile Plus momentálne už nemám "sedavý štýl života", ale skôr "ľahko aktívny", čo je len o stupienok vyššie z viacerých stupňov. affraid

Držme sa! Želám veľa úspechov.  I love you
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie So 8 august 2015 - 9:04

mne sa v chudnuti uz nejaky cas nedari. prakticky uz niekolko mesiacov vaha ukazuje 80 kg. snazim sa jest 5-krat denne male porcie okrem obeda, ten je klasicky podla toho, co mamina navari. niekedy to vyzera, ze vaha ide dole, ale potom pride nejaky jeden kriticky den, kedy zjem toho trochu viac a vsetko je naspat. uvidim, ako sa to bude vyvijat dobuducna. tato stagnacia moze byt sposobena aj tym, ze prakticky okrem prechadzok nemam ziadny pohyb. nemam ale na sport teraz chut a energiu. ak by sa toto zlepsilo v buducnosti, mozno by aj vaha isla dole.

napriek tomu nam drzim v boji s kilami palce. dancing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 8 august 2015 - 9:42

Ahoj Lístie. Úplne Ťa chápem s tým bojom s kilami. Very Happy Nejak tak to mám aj ja. Smile

Dnes ráno som mal ja približne 78,5 kg a 97 cm pás na najtučnejšom obvode. Čiže stále zhruba stagnujem. Denne jem asi 7000 až 7500 kJ. Včera som výnimočne mal až 8000 kJ. Denný plán je 7300 kJ. Podľa výpočtu by som mal zjesť len asi 50 g tukov, no a ja to prešvihnem pravidelne aj na 80. very unhappy

Tak čo už. Snažím sa. Ako pozitívum vnímam, že sa mi váha nezhoršuje a že je vlastne dlhodobo stabilná, vrátane pásu. Aspoň to ma teší. Smile

Pridávam sa k Tebe, Lístie, a želám aj ja nám všetkým veľa úspechov v boji s kilami. Cool

M.
cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 91 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 58 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore