Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 70 z 70 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70

Goto down

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 70 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej za So 1 jún 2019 - 9:03

Ahojte, priatelia.

Tohtotýždňový cieľ sa mi nepodarilo splniť... čo asi ani nie je prekvapením, nakoľko je to u mňa v tejto téme dosť bežný jav. Smile

Dnešné meranie: 68,2 kg, asi 90 cm (-0,1 kg, asi +1,5 cm).

Priemerný príjem energie sa mi našťastie podarilo za týždeň znížiť, a to na 10 600 kJ (-1 300 kJ). Celkovo som mal 3 prežracie dni a 4 boli zhruba v poriadku, z nich dokonca dva boli pod 8500 kJ, takže vyslovene chudnúce. Shocked Cvičenie sa orientovalo okrem bežného strečingu/ohybnosti aj na činky, ktoré mi nerobili neskôr dobre po psychickej stránke. Kardio bolo asi 2krát také kratučké, trošku rotoped, trošku beh na mieste v kúpeľni, nič prelomové. V posledných asi 2 dňoch som sa začal zameriavať na redukciu príjmu tuku tak, aby som ho jedol len v doporučených množstvách, teda okolo 60 g denne. Obvykle som ho totiž premršťoval priemerne nad 110 g denne, a aj to z veľkej časti zo živočíšnych zdrojov.

Zredukoval som aj množstvo ovocia na 1 kus denne (väčšinou jablko), výnimočne si dám 2 kusy (teda ešte napríklad aj banán). Zo zeleninky kladiem dôraz na papriku, rajčiny (predáva sa v oddelení zeleniny, hoci asi biologicky je ovocím), cibuľku jarnú, červenú repu, reďkovky, uhorku šalátovú (niekedy aj zavárané uhorky) a kaleráb. Nepravidelne si zajem aj listový šalát rôzny mix. Tieto druhy preferujem kvôli ľahkej dostupnosti, cene a takmer žiadnej náročnosti na prípravu.

V ďalšom týždni chcem pokračovať v politike znížených tukov (resp. v politike príjmu iba doporučeného množstva tukov, a nie viac). Z cvičenia sa rád zameriam práve na strečing/ohybnosť, plus kardio, pričom z kardia preferujem naďalej rýchlochôdzu, krátky beh na mieste v kúpeľni a minirotoped pri gauči. Rozmýšľam nad reálnym behom vo fitku na páse, ale hanbím sa trochu, plus je to tam aj trošku na mňa drahé, 30 eur na mesiac...  Coines_Euro  A vonku behať, to sa hanbím ešte viac. Smile Ale vnútorne viem, že ten beh by mi ako kardio pomohol omnoho viac, ako všetky tamtie ostatné spomenuté typy dokopy. Smile Koniec koncov mi ho už od tínedžerských čias doporučovala aj obvodná pediatrička, keď sme v detstve riešili moje červenanie. Yes

Limit energie: medzi 9000 a 10 tisíc kJ
Predsavzatie sekundárne: najviac 2-3 prežracie dni, najlepšie naozaj len 2 very unhappy

Cieľ do budúcej soboty: zlepšené miery na páse, najlepšie okolo 89 cm Pretty good

Držme si palce, kamaráti. Prajem Vám mnoho úspechov pri Vašich cieľoch v redukovaní nadbytočných vankúšov. Super!

matej
Ghost

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 70 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4406
Reputácia Reputácia : 537
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 70 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej za So 8 jún 2019 - 8:04

Ahojte. giving a hug

Pre dnešok: 68 kg, asi 89,5 cm ráno, asi 90,5-91,0 cm večer (-0,2 kg, cca. -0,5 cm).

Znížením priemerného obvodu pásu na bruchu sa mi tohtotýždňový cieľ trošička vlastne podaril splniť. Avšak ešte som nedosiahol osemdesiatosmičku. Začal som sa po novom merať aj večer, kedy mám brucho najväčšie, lebo "svetu sa prezentujem" väčšinou tou večernou hodnotou esteticky navonok, než tou hodnotou nalačno ráno. Smile Politika znížených tukov pokračuje relatívne schopne, znížil sa mi ich priemerný príjem zo 107 g z minulého týždňa na 89 g v tomto týždni. Ešte by som ich potreboval stiahnuť na priemer asi 70 g, ale je to dosť ťažké, lebo sú pichnuté v každej potravine. Smile Žiaľ, tento týždeň som neplánovane siahol po väčších množstvách jednoduchých cukrov - rôzne pochutiny, sladkosti, džús... takže neraz príjem cukru prevýšil 100 g. Na to si musím dať tiež pozor popri premrštených tukoch. Celkovo som mal 3 prežracie dni, ostatné 4 boli ok. Zdá sa, že tie 3 excesy, kedy sa vyšvihnem na nejakých 12-13 tisíc kJ, sú akési zákonité, akoby som ich proste raz za čas proste potreboval. Že reku 2 dni vydržím jesť v poriadku, a potom akoby musím uvoľniť opraty a dovoliť si prežrať sa. Zatiaľ mi rôzne techniky na zvládnutie kontinuálneho striedmeho stravovania nikdy nevyšli... iste ma chápete, asi to poznáte aj Vy viacerí. pale

Čítal som na webe nejaké techniky na zvládnutie emočného hladu, napr. 15 minút po negatívnom podnete počkať, teda resp. najprv si dať pohár vody a 15 minút čakať. Ak emočné bláznivé chute neprestanú, tak ok, dať si. Ale vraj prestanú. Ešte to môžeme vylepšiť vyčistením si zubov s pastou, prípadne ja cez deň si striekam do úst sprej na mentolový dych, čo imituje chuť pasty - a veru môžem potvrdiť, že to čiastočne bláznivé emočné chute umenší. Už mi to mnohokrát pomohlo. Ešte skúsim zapojiť tú 15-minútovku čakania. Včera som mal večer negatívny podnet a emočne som sa potreboval naládovať - napokon som skúsil čakať a dal som si aspoň rajčinu so soľou, že reku to nemá veľa kalórií. Vcelku to pomohlo a naozaj som po ďalších minútach už nepotreboval jesť, odoznelo to.

Takže predsavzatia do nového týždňa: pracovať na využívaní techník na zvládanie emočného hladu, najviac 2-3 prežracie dni, limit do 9 tisíc kJ, tuky priemerne okolo 70-80 g, dávať si pozor na jednoduché cukry (najviac 50 g vynímajúc ovocie), z cvičenia pracovať na ľahkom krátkom kardiu + ohýbačky/strečing, častejšie myslieť na tieto svoje predsavzatia (žiť nimi, aby som ich mal stále na zreteli a bol dôslednejší)

Cieľ do budúcej soboty: mať dodržané predsavzatie + atakovať 88 centimetrov na páse a večer atakovať 90 cm Smile

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie týchto mojich zverení. heart

matej
Ďakujem

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 15 jún 2019 - 8:20

Ahojte. Wink

Opäť je tu sobota a čas na krátke zhodnotenie pravidelnej snahy: 67,3 kg, cca. 88,5 cm (-0,7 kg, cca. -1 cm).  cheers

Podaril sa mi znížiť priemerný príjem energie, a to zhruba na 8800 kJ. V podstate som nemal za 7 dní ani jeden prežrací deň, iba raz som zjedol 10 500 kJ, čo zodpovedá nechudnúcemu, vyrovnanému dňu. Rátam totiž s predpokladom, že môj priemerný výdaj je asi 10 500 kJ (metabolizmus + pohyb), niekedy možno trošku viac, ako kedy. Denne som bol teda v deficite energie asi 1700 kJ, čo za 7 dní spravilo deficit asi 12 tisíc kJ, a teda úbytok asi 420 g tuku (samozrejme, iba teoreticky, za ideálnych podmienok, ktoré však nikdy nie sú splnené na 100%). Dal som dole 0,7 kg, takže ten zvyšok oproti 400 gramom sú rôzne fluktuácie, trebárs vyprázdňovanie, zadržiavanie vody, zvýšená efektivita pri cvičení a podobne. Yes

Čo sa týka cvičenia, každý deň som zatiaľ vydržal ísť hore na šestku pešo po schodoch, keď som sa vracal domov. Myslím, že 2 dni som mal silový tréning a 2 dni bol kardiový deň (ale len so začiatočníckym nenáročným programom). Zvyšok ma opantávala lenivosť, teda asi aj 3 dni nebolo vôbec nič, iba tie schody. Laughing

Do ďalšieho týždňa pokračujem v načrtnutom trende. Jesť medzi 7500 až 8500 kJ (vytvárať si deficit okolo 2000 kJ a návyk striedmeho stravovania), pravidelne striedať cvičebné programy (jeden deň silový tréning, druhý deň kardio), naďalej nepoužívať výťah.

Cieľ do budúcej soboty: prekročiť konečne tú magickú hranicu 88 cm smerom pod Very Happy

matej
cherry

"Jste to, co jíte."

Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 70 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.