Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 71 z 91 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 81 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 21 júl 2019 - 8:42

Ahojte, bojovníci. winking

Sobotný zdravotný pôst som našťastie zvládol, resp. vydržal som. Mal som teda, ako som písal včera, dva dvanásťhodinové bloky lačnosti a sumárne som za tých 24 hodín prijal najviac 2500 kJ (v skutočnosti podľa môjho zápisu len 2100). Kofeín som prijímal v tabletkovej podobe... myslím, že to lačnosť nenaruší. Z pitného režimu bola iba voda z vodovodu. Momentálne som v mierach trošku medzidňovo klesol na 65,3 kg a 85,5 cm /-0,7 kg, -1,5 až -2 cm/ (na najužšom mieste na páse pod rebrami 80 cm), čo je istotne príliš dobrý výsledok na to, aby to bola zaručená pravda. Shocked Myslím si, že ešte teraz, ako normálne jem, tak sa to všelijako pomení (navýši), takže rozhodujúcimi budú výsledky z pohľadu viacerých dní, a nie jedného. Celkovo som však vlastne spokojný. Super! BMI sa naďalej drží nad 19, konkrétne dnes 20,8, takže našťastie stále nie som v podváhe.  jumping

Dnes a zajtra papám normálne, resp. trochu zvýšene, okolo 11 tisíc. Trochu som aj zvedavý, či budem mať opäť premrštené chute a cravingy, ako som mal po stredajšej lačnosti. Zatiaľ som mal raňajky a cítim sa normálne, teda nepociťujem zvýšené chute. Ale je ešte len ráno a obvykle to "na mňa príde" až k večeru. Very Happy V literatúre píšu, že človek si v dňoch s normálnym režimom už ani nemusí zapisovať kalórie, lebo aj keď to premrští (čo zo začiatku vskutku premršťovať vraj bude), tak aj tak to nepokazí výsledky, ani krvný obraz. Ťažko povedať, či by som si v dané dni nič nezapisoval, lebo zapisujem si už aj preto, lebo si vďaka tomu vytváram zoznam, čo budem jesť a čo mám na to kúpiť v obchode. Bezradný

Ďakujem za vypočutie. Prajem Vám mnoho úspechov v chudnutí, priatelia, nech sa Vám darí. giving a hug

matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Hulk DF 365 2 Ut 23 júl 2019 - 19:31

Dnes som načal tretí týždeň mojej hmotnostnej redukácie. Pôvodne som chcel do tejto témy napísať o tri mesiace, ale myslím, že nevadí to.

Tieto tri nedele zaznamenávam pokles hmotnosti o - 3KG. it is perfect

Jem všetko, teda nezdravo ale za to sa postím každý druhý deň. Keby ste videli, či počuli i prežívali tie myšlienky na chuť do jedla, normálne je to radosť z bytia a žitia. Viem to ovládatť a darí sa mi pri tom robiť odstup.

Hurá do ďalších týždňou!!! cheers

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 24 júl 2019 - 21:12

Spiderman napísal:

Tieto tri nedele zaznamenávam pokles hmotnosti o - 3KG. it is perfect


Úprimne gratulujem, Spiderman! Síce ten pôst by stačil aj každý tretí deň... pri každom druhom dni je riziko, že sa tak nezvládne človek stravovať dlhodobo, takže po vrátení sa k normálnemu režimu papania môže zase začať priberať späť a obvykle aj čosi naviac (jojo-efekt). No opisoval si radosť zo žitia, bytia, veľmi dobre Ti rozumiem, to potešenie, že sa tie kilá reálne pohli, to je na nezaplatenie pocit. Človek má pocit, akoby ho už k víťazstvu nemohlo nič zastaviť. Je to pocit typu: "Aj ja naozaj viem schudnúť, nie som konečne už ani ja žiadna výnimka". Dojatie Veľmi Ti držím palce a ešte raz blahoželám! Applause Yes cheers

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 27 júl 2019 - 8:39

Ahojte, bojujúci priatelia. winking

Minulý víkend na návšteve mi rodičia vynadali, že 66 kíl je na moju výšku 178 cm príliš málo a že nechcú mať zo mňa pobehujúcu kostru. scared Takže mi kvázi vyjadrili nespokojnosť s tým, že som si chcel pravidelne dopriať každý tretí deň pôst. Vrátil som sa na ich radu k vyrovnanejšiemu papaniu, teda opäť jem každý deň, v rozostupoch 2-3 hodín, dohromady sa snažím o maximum 10 tisíc kJ. Mal som v uplynulom týždni od soboty 2 prežracie dni (asi 14 tisíc), ostatné dni boli veľmi dobré, priemerne okolo 9500. Cvičenia bolo dosť málo, iba tradičný strečing, naťahovačky, ohybnosť chrbta, ramien, sem-tam zopár drepov. Nič zásadné, ale aj tak to stačilo na rozprúdenie krvi a ako-takú kondíciu.  Vylámané zuby  Už dosť dlho som necvičil s činkami, mám naďalej strach z vysilenosti, následnej únavy a následných sklonov k deprimovanosti. Zronený Rotoped tento týždeň nebol, čo ma aj mrzí, myslím, že má na ňom určitý význam šľapať, hoci mi nerozbúši vôbec srdce - skôr mám z neho dojem, akoby mal efekt len čisto na nohy, zatiaľ čo ako kardio to vôbec u mňa nefunguje. Neviem

Dnešné miery nalačno: 66,3 kg; cca. 87,3 cm (medzitýždňovo približne narovnako).

Priznám sa, že opäť už nejaké 2 týždne chodím hore domov výťahom... dole naďalej pešky. Niežeby som nevládal, ale nejako som o túto snahu stratil záujem a prevážil záujem o určitý komfort. Čiže je to vecou skôr pohodlnosti, než že by som cítil z toho nejaké zlé následky. Celkovo som vydržal asi 3 až 4 týždne chodiť na šestku peši... Bola to každopádne zaujímavá skúsenosť. Cvik 1

V novom týždni idem pokračovať v zabehnutých koľajach. Nič nové nepodniknem, maximálne to, že by som skúšal viacej začleniť rotoped a pravidelnejšie sa rozcvičovať strečingom/ohýbacími cvikmi.

Cieľ do budúcej soboty: hm,... nepribrať na bruchu. Smile

Všetko dobré, kamaráti! Vitaj

matej
Poklona

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan So 27 júl 2019 - 9:40

Matej napísal:Ahojte, bojujúci priatelia. winking

Minulý víkend na návšteve mi rodičia vynadali, že 66 kíl je na moju výšku 178 cm príliš málo a že nechcú mať zo mňa pobehujúcu kostru. scared Takže mi kvázi vyjadrili nespokojnosť s tým, že som si chcel pravidelne dopriať každý tretí deň pôst.

@Matej
Rodičia majú pravdu. Ja som tiež kedysi riešil brucho a stále sa mi nepáčilo. Nepáčili sa mi na ňom tie pneumatiky. I keď na svoju výšku som mal akurát. Závidel som kamaratom aké majú "zlaté tehličky na bruchu." Stále som sa obzeral a priam hambil vyzliesť.

Keď si zoberieš, ideálna váha muža je napr. výška 178cm - 100 = 78kg. U žien je to o niečo viacej "cca. - 115"

Jediné čo robiť, je aspoň tvrdo makať na brušákoch. Kamarád tak behom roka mal tie tehličky, skoro mi oči vypadli.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 3 august 2019 - 8:16

Ahoj Hulk. Ďakujem Ti za vyjadrenie a radu. Veru, je to so mnou v tomto zapeklité, že to brucho riešim a nie som s ním spokojný. V uplynulom týždni som tri razy robil aj brušné cviky - myslím, že musím toto úsilie nielen navýšiť, ale hlavne učiniť ho čo najpravidelnejším. Neti má pravdu, že pri 80 kiloch dosť záleží, že či ide o svalovinu, alebo tuk. Totiž ja som čítal, že pokiaľ nejde o maskulínneho muža, tak by mohol pokojne platiť vzorec výška mínus 110 aj u muža. Teda v mojom prípade okolo tej sedemdesiatky kilov by bolo optimálne, pokiaľ nemám výraznú svalovinu, čo vskutku nemám. Ak by som mal mať 78 (výška mínus 100), tak sa odporúča, aby to, čo sa vzorcom pridalo, boli skôr svaly. Dosť často sú totiž ľudia spokojní s váhou výška mínus 100, a pritom majú slušnú pneumatiku okolo pása. Vtedy by ten vzorec skutočne mal byť skôr v podobe výška mínus 110. Smile

Kupodivu ja mám váhu "výška mínus 112" a aj mám ešte akú-takú pneumatiku. Tu už pomôže hlavne cvičenie, aspoň tak mi radia komplet všetci, vrátane knižiek a webov. Smile Zaujímavé, aké je to riešenie vlastne jednoduché a jasné, a pritom je zároveň také ťažké. Paradox. Very Happy

Dnes nalačno u mňa 65,9 kg, cca. 88 cm. Doménou týždňa bolo, že som si kvôli emocionálnemu prežieraniu nezapisoval prijatú energiu, skrátka mi to prišlo veľmi únavné všetko si zapísať, keďže som toho vždy pozobal z kadečoho veľa a ani som si dobre nezapamätával, čo som všetko vlastne zjedol a ochutnal. Včera som si už ale zapísal, a zdá sa, že sa k tomu opäť vrátim. Embarassed

V novom týždni chcem pokračovať v cvičení, usilovať sa ho robiť pravidelným... juj, to som už písal veľakrát, no myslím, že sa proste musím o to snažiť opakovane, až kým nezvíťazím a nevznikne z toho reálny, pevný návyk. Nech by to trvalo aj roky, čo už veru aj roky trvá. Very Happy

Ďakujem za prečítanie.
S pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ne 4 august 2019 - 8:08

Ahoj bruchomluvci

Tento týždeň bieda, oproti minulejšiemu meraniu zaznamenávam nárast + pol kila.
Bol to týždeň skúšok mojho sebaovládania. Povedal som si každé ráno, dnes bude celý deň pôst. Okrem pondelka sa to nieslo celý týždeň v duchu sebaovládania a vždy pred večierkou som neodolal, podlahol som hladnému parazitovi, ktorí vysielal do emočného tela obrovské chute v podobe slín a predstáv o jedle.

Je to naprd, keď je mama hladná, tak navarí. Dokonca som aj ja varil, ale čisto pre nu. Dnes mám v tomto týždni naordinovaný druhý pokus pôstu. Snáď vyjde. Tento týždeň večere vyzerali ja to prasa, ktoré týždeň nežralo. Na večeru som si niektorí deň dovolil aj tri 750ml misky večere.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Iacobus Ne 4 august 2019 - 10:28

Pribral som. Za posledných pár mesiacov, možno pol roka, co som sa nezažil, až 5 kg. Cítil som, ze som tucnejsi, tak som vyskusal váhu. A ta ma nemilo prekvapila. 60 kg, to je, to je... veľa. A k tomu sa pridal ešte olanzapin, od ktorého priberiem ešte viac. Budem musieť so sebou začať niečo robiť. Bud obmedzit stravu, ktora nie je velmi objemna, alebo začať športovať. No ja zo športu dostávam úzkosť. Vraví sa, ze pri športe sa vyplavaje endordin. U mna teda urcite nie.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 10 august 2019 - 12:13

Ahojte, bojovníci. Super!

Tento týždeň som jedol priemerne na úrovni okolo 10 500 kJ. Miery sa mi kupodivu aj tak mierne vylepšili: 66,1 kg (+0,2 kg), cca. 86,5 cm (cca. -1,5 cm). Pravdepodobne pomáhajú cviky, o ktoré sa snažím, lebo miery naznačujú, že asi sa navýšila svalovina a brucho pokračuje vo formovaní. Na bruchu sú mi vidieť už akési "tri poschodia", mali by to byť jedného dňa 6-pack, teda 6 tehličiek. Zatiaľ sú to len 3 poschodia, ktoré sa od seba trochu formačne líšia. No kým z toho jasnejšie vystúpi konkrétna tehlička alebo tehličky po ľavej a pravej strane tých poschodí, tak to ešte potrvá. Hlavne ak uvážim, že v tento týždeň som mierne s cvičením poľavil, priznám sa. Zopár dní dozadu to bolo vcelku dobré a pravidelné, ale od nejakého utorka/stredy nula bodov. Musím sa k tomu opäť vrátiť, pričom trošku si musím, žiaľ, uľahčiť tréning. V pondelok to presiahlo 60 minút cvičenia, napr. rotoped atakoval už dvadsiatku minút a činky zhltli tiež vyše 20 minút, ba aj 25 minút. Teraz to trochu umenším - uspokojím sa trebárs len s polovičným časom. Nevadí. Motivačný rečník Brian Tracy a ešte aj niektoré iné motivačné knihy vravia, že stačí 20 minút cvičenia denne k perfektnej kondícii v rámci kvalitnej a efektívnej prevencie voči civilizačným ochoreniam. Smile

Cieľ do budúcej soboty: utvrdiť sa v páse na obvode 86,5 cm (prípadne menej?)
Prostriedky k cieľu: strava okolo 10 tisíc kJ, prípadne v čase cvičenia aj viac, aby som naberal hmotu... podpora srvátkovým proteínom (mám s vanilkovou príchuťou), cvičiť svoju zostavu, spočiatku umenšenú, aby som sa zase rozbehol...

Držím Vám palce.

matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 17 august 2019 - 10:04

Ahojte. winking

V uplynulom týždni som sa stravoval na úrovni asi 11 tisíc kJ denne v priemere, pričom odcvičil som "tréningy" v nedeľu, utorok a stredu (plánujem tiež dnes v sobotu, a super by bolo aj zajtra). Moje tréningy boli tradičné, ani neboli výrazne umenšené, iba o trošičku, trebárs rotoped klesol na úroveň 12-13 minút, činky viem odcvičiť prakticky do 15 minút všetky zhyby a partie... Zo stravy papaním srvátkového proteínu po tréningu mi priemer príjmu bielkovín stúpol na 100 g, čo je už dosť. Tuky sú však tiež v priemere nad 100 g denne, čo je škoda, v tomto by som si mal dávať lepší pozor. Ale mal som cez týždeň aj jeden mcdonald a viacej (aj tučných) pochutín, než by sa patrilo, takže mi to priemer takto pokazilo. Shocked

Výsledok za týždeň: 65,8 kg, asi 86 cm (-0,3 kg, asi -0,5 cm). To brucho evidentne klesá, a pritom ešte zopár týždňov dozadu mi pri takomto príjme energie klesať nevedelo. Preto to pripisujem hlavne tomu, v súčasnosti už o čosi pravidelnejšiemu cvičeniu. Som v tejto súvislosti prekvapený, že sa vcelku rýchlo dostavujú pekné výsledky z brušných cvikov, fakt aj 5 minút poriadnejších brušných cvikov spraví postupne rozpoznateľný rozdiel. Možno nie pri väčšom obvode pása, ale pri zhruba mojom hej. Shocked

Keď som si spätne na Tabuľkách pozeral svoje grafy, tak vychádza mi to tam, že zhruba od konca júna do súčasnosti mi klesol priemer v obvode pása o 2-3 cm (z priemerných 89 cm na 86 cm, resp. z 88,5 na 86,5). Pri mojich mierach sa už dosahujú číselné posuny dosť ťažko... ľudia s vyššou nadváhou vedia dosiahnuť číselné pokroky oveľa markantnejšie a rýchlejšie. Takže v tomto zmysle som takémuto tempu a výsledku vlastne rád. Embarassed Dojatie

Pokračujem v implementácii čoraz pravidelnejšieho "tréningu" a v papaní okolo 10-11 tisíc. Skúsim znížiť priemer tukov v budúcom týždni. Novinky sú u mňa aj snaha redukovať mäso (darí sa mi to len čiastočne). Môj zamestnávateľ je súčasťou programu Multisport Benefit, takže mi prispeje na kartu Multisport. Dal som si ju uňho v týchto dňoch vybaviť a k 1. septembru by som ju mal mať už fyzicky. Prakticky to pre mňa znamená  neobmedzený prístup do blízkeho fitka, pričom finančne to bude fungovať tak, že mi zamestnávateľ strhne z čistého platu príspevok 13 eur na tú kartu. Je to pre mňa bez viazanosti a o 7 eur lacnejšie, než keby som sa priamo upísal fitku viazanosťou a išiel by som priamo cez neho. Tak som si povedal, že tých 13 eur automaticky strhávaných z čistého platu obetujem a vymením za neobmedzený prístup k fitku. Cvičiť by som chcel naďalej doma ako doteraz, ale vo fitku chcem využívať 3krát týždenne behanie na páse na polhodinku. Potrebujem totiž ešte čosi takéto, čo rozpumpuje srdce a tep. Yes Tu doma na to možnosti nemám a po vonku behať sa hanbím. Very Happy

Cieľ do budúcej soboty: utvrdiť sa v mierach, prípadne pás ešte menej (proste okolo 86 centimetrov... neviem, ako rýchlo je možné padnúť na 85,5 cm pri takomto tempe, asi je na to týždeň krátka doba affraid )

Ďakujem za prečítanie. Všetko dobré, kamaráti!  welcome or bye
matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 24 august 2019 - 9:15

Ahojte, bojovníci s tukovými zásobami. Super!

Miery sa mi, žiaľ, v tento týždeň trošku zhoršili: 66,9 kg, asi 87 cm (+1,1 kg, asi +1 cm). Bežne som jedával aj 13 tisíc kJ, hoci celkovo priemer za týždeň zostal pri nejakých 11 100 kJ. To je aj tak dosť... Cvičil som od minulého sobotného "hlásenia" opäť trikrát (nedeľa, utorok a včera piatok).

Celkovo tieto miery môžem asi považovať naďalej za súčasť fázy udržiavania - nemyslím si totiž, že ide o naozajstné pribratie. Možno sa mi aj trošku mení pomer svaly/tuk, no tento proces mám ešte v plienkach. Sú síce dosť vidno rôzne rysovačky na tele, ale čo sa týka objemu, je to na začiatku celé, som skôr šľachovito rysovaný, než objemovo tvarovaný. Bezradný

Cieľ do budúcej soboty: späť pod 87 cm, aspoň 86,5
Prostriedky k cieľu: papanie najviac 10 tisíc, cvičenie najmenej nie 3krát, ale 4krát do týždňa Yes

Karta Multisport sa mi ešte vybavuje, tak snáď do konca mesiaca dorazí... potom by som od 1. septembra začal skúšať začleňovať do cvičebného programu behanie na páse vo fitku. Celkom sa na to teším, hoci v tento týždeň, keď mi bývalo niekedy duševne špatne a vyčerpano, tak som si akoby nevedel predstaviť, že by som mal ešte ísť kamsi behať. Aj som si vtedy vyčítal, že čo som to zase spravil za somarinu, že som si tú kartu dal vybaviť. V momentálnom rozpoložení sa však opäť cítim tak, že by som do toho šiel a že to skúšať budem. Hm, ťažko sa vo mne vyznať...  Embarassed  Very Happy Striedajú sa mi na to názory, asi to tak bude aj potom v reáli, že niekedy proste budú týždne, kedy behať kvôli nálade nepôjdem, a niekedy zas budú týždne, kedy tú kartu využijem a budem jej rád.  Shocked

Pokračujem v boji. shooting

matej
jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 71 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 71 z 91 Previous  1 ... 37 ... 70, 71, 72 ... 81 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore