Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 80 z 91 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81 ... 85 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  fuhino Pi 16 október 2020 - 21:16

Katuska: ake antipsychotikum teraz beries ?
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 So 17 október 2020 - 6:21

Ahojte kamaráti, som veľmi rád, že @Katuska niečo zhodila a gratulujem jej. Teším sa z jej úprimnej radosti. Ja pokračujem vo svojom pláne. Mojou diétou sa dá zhodiť tak max. 0,5 kg týždenne, niekedy ani toľko. Mal som tento týždeň veľké pochybnosti, či budem útočiť na 104 a ten útok sa mi takmer podaril 104,2 kg, čo je super. Budem skúmať, či to nie je dielo nejakej náhody, lebo cez týždeň to nevyzeralo dobre. Príde odrazu sobota a bum 0,5 kg dole. Teším sa na budúci týždeň, kedy by som sa mohol dostať pod 104, ale som zvedavý, či bude 103,7 kg. U mňa je to stále otáznik, keďže nemám žiaden pohyb. Tak darí sa zatiaľ aj bez pohybu. V júli tohto roka som mal ešte rovných 112 kg. Je polovica októbra a mám spomenutých 104,2 kg. Tiež vysadenie leponexu pomohlo mi veľmi. Vyzerá tak, že tá reagilla je šetrnejšia a dá sa na nej niečo schudnúť. Zdravím všetkých ľudkov, čo chcú niečo zhodiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska So 17 október 2020 - 16:50

Ahojte dakujem za podporu , momentalne uz dva mesiace beriem antipsychotikum Zypsilan. Za dva mesiace som schudla zatial 6 kg a to necvicim ani nejem inac ako som jedla doteraz rok a pol ked som mala ine antipsychotikum konkretne arrisppu. Mne najviac uskodila co sa priberania tyka Zyprexa to som za pol roka pribrala 25 kg a vobec som vela nejedla, ja som takmer nic nejedla a vaha stale stupala takze to bol horor. majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav So 17 október 2020 - 19:54

Skutočne to tak so zyprexou bolo? Lebo ja som si to tiež najprv hovoril (pribral som z 70 na 100+ v priebehu asi 3 mesiacov). Lenže keď som sa spätne pozrel, jedol som o dosť viac. A hlavne som mal oveľa väčšie chute. A teraz po dlhej dobe som si "naordinoval" zyprexu na spanie sám a rozožral som sa nehorázne. Je to fakt veľký neukojiteľný hlad po tomto "lieku".

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Iacobus So 17 október 2020 - 20:04

Spočiatku som bral iba aripiprazol (Abilify), nepriberal som. Odkedy mám aj olanzapín (Zyprexa), pribral som za rok asi 15-20 kg. Neviem, či je to tým samotným liekom, alebo mojim nezdravím stravovaním. Neraňajujem, obed mám niekedy o tretej a večera o desiatej alebo aj o pol noci.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 18 október 2020 - 8:33

Ahojte, priatelia. Vitaj

Ak nadviažem na Vašu diskusiu, môžem potvrdiť aj ja, že Zyprexa je presne to, čo som bral, keď som sa zmenil na neukojiteľné žracie monštrum a vďaka čomu som pribral za relatívne krátke obdobie asi 25 kg. Prvé tri roky liečby som s hmotnosťou nemal problémy pri vtedajšej medikácii, no ako mi nasadili olanzapín, tak som začal priberať a zastavil som sa až niekde na 105 kg. A to som sa tam zastavil asi iba preto, že mi Zyprexu vysadili. Nasledujúce asi 4 roky som potom bojoval o schudnutie, prešľapoval na mieste, pričom riadnejšie úspechy sa začali písať až zhruba v roku 2013, čiže asi tých 4-5 rokov po pribratí, v ôsmom-deviatom roku liečby. Osobne v tomto Zyprexu nemám rád a už ju nechcem nikdy užívať. very sad3 Čo sa týka mechanizmu jej účinku, cítim to podobne ako @xkrchnav, a síce že ma tento liek menil na žrací stroj, ktorému sa rozlietali chute a je všetko rad za radom. Cítil som na olanzapíne skrátka neukojiteľný hlad a chute. To, ak sa skombinovalo s mojou vtedajšou prevažne fyzickou pasivitou, tak hmotnosť letela prudko hore. Olanzapín musí nejak zle ovplyvňovať hladiny glukózy a inzulínu, prípadne nejaký ten grelín a tak. Skrátka človeku viac chutí jesť. To, že niektorí z Vás, napr. @Katuska a @Iacobus, píšete, že priveľa nejete a aj tak ste na olanzapíne šli s kilami hore, tak to túto moju skúsenosť akosi ukazuje ako neúplnú, a teda že tento liek nejako podmieňuje pribratie aj inou cestou, než stimulovaním k prijímaniu nadmerného množstva kalórií. Asi tu bude teda aj vplyv na určité hormóny štítnej žľazy, tipujem laicky. Smile

---

Čo sa týka mňa, tak uplynuli ďalšie 2 týždne od môjho predošlého zápisku. Smile Miery včera nalačno: 66 kg, asi 84,5 cm (-1 kg, -1,5 cm). Boky naprieč panvou mi spadli na 93 cm (-2 cm), čo som trochu necielil, a tak ma to prekvapilo. Nie úplne príjemne, pretože mi začali padať rifle. Embarassed Napoky som si pred nejakým časom kúpil dvoje také, ktoré sú dosť úzke, aby som sa nemusel zvierať opaskom, no teraz mi začali zrovna padať. Som naopak rád, že trošku sa pohli veci na obvode biceps/triceps... asi 32 cm (čiže od júla asi +1,5 až 2 cm). Pomaličky to ide. Mal som teraz súvislú šnúru cvičenia, naďalej striedam deň posilňovania a deň brucha + nožky. Na šejky srvátkového proteínu som si už zvykol, pričom som predsa len investoval aj do ďalšej škatuľky kreatínu. Embarassed

Papám asi 10 tisíc kJ, občas sa snažím dať aspoň 11 tisíc. Zobem už nejaký čas probiotiká, aby som si upravil "bakteriálny život" v črevách a aby ma menej nafukovalo. Cítim subjektívne, že mi to dosť pomáha. Veľa však spravilo aj to, že úplne som vysadil zo stravy mlieko. Mliečne výrobky, teda menovite tie fermentované, znášam dobre, ale klasické mlieko zisťujem, že ma po ňom nafukuje a brucho tvrdne. Možno nejde o skutočnú intoleranciu laktózy, ale pravdepodobne už dosahujem určitý stupeň zvýšenej citlivosti na túto laktózu. Yes

Prajem Vám všetko dobré, kamaráti. community together

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Ne 18 október 2020 - 9:45

Ahojte ano ja som to tak mala pri Olanzapine proste mi vaha sla hore a nemohla soms tym nic spravit, zacala som sa uplne zdravo stravovat vela cvicit ale nic nepomahalo vobec , tomu sa hovori bezmocnost strasne .... bala som sa ze to tak pojde dalej a nakoniec zomriem na obezitu, ja co som mala vzdy 55 kg aka parodia. Ja som mala z toho az take tvrde brucho ako keby nejaku stenu som mala vybudovanu . A citila som sa taka naliata vodu uplne som bola spuchnuta to vsetko spravil Olanzapin. Potom po pol roku na moje velke naliehanie mi to psychiatricka zmenila na Arrisppu. na tej sa to zastavilo ale aj na tej som nenapadne priberala kilecko za mesiac. a zase som malo jedla a zdravo a cvicila. Tak som zase chcela zmenit liek to uz psychiatricka mi prisla taka bezradna ze uz mi dala velmi setrny liek na vahu a ze nevie aky mi ma dat no potom este nejako ze skusime ten Zypsilan a skusili sme s malou dusickou a dufala som ze sa to aspon zastavi na 81 kg. A ono sa stal zazrak a schudla som uz 6 kg a aj sa citim lepsie aj mi to psychicky pomohlo aj vsetko len keby to slo aj nadalej tak . No Olanzapin by som uz nikdy nechcela brat a dufam ze ani nebudem musiet . Pytala som sa psychiatricky preco mi na psychiatrii v Trencine nedali Arissppu alebo Zypsilan ze su to lahsie lieky a ona vravela ze proste na psychiatriach pouz. niektore druhy liekov o ktorych vedia ze zaberu takmer kazdemu a osttane veci neriesia. To sa riesi uz dalej so svojou psychiatrickou tie vedlajsie priznaky . Neviem hadam s ami podari schudnut na 65 kg aspon to by som bola spokojna .... Tak uvidime. Drzte sa...
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Ne 18 október 2020 - 10:23

Neboj nič @Katuska budeš tou 55 kg fešandou, ako si bola niekedy. Ja ti budem držať palce. Chudnutie je vždy veľký boj, ale verím ti, že to zvládneš. Aj keď teraz nevyzerá to dobre. Základ je vydržať pri nastolených veciach a ja hodnotím ťa kladne. Tak drž sa kočka.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Ut 20 október 2020 - 21:01

Ahojte dakujem za podporu a v prvom rade uz nechcem mat tych 55 kg bolo to dost malo a vyzerala som vyziabnuto co uz nechcem tak vyzerat takze k tomu cislu sa ani nepotrebujem dostat. Chcela by som mat tych 63 -65 kg taku normalnu vahu aby som bola najma ja spokojna tak uvidime ako to pojde, zatial som vdacna aj za toto co je , za to ze sa to stale nedviha ale to klesa nic viac som si este pred dvomi mesiacmi nezelala len toto.
majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 St 21 október 2020 - 6:22

V našom prípade je najlepšie mať tých kilogramov, čo najmenej. Je rozdiel, či budeš priberať z 55 alebo 65. Nedá sa počítať s tým, že daný liek budeš poberať večne. Časom môže prísť aj ku zmene liekov, a to je vždy riziko. Napr. je super, že chudnem, ale cítim, že potreboval by som už asi zmenu. Spánok na tej reagile nie je najlepší. Ten liek tlmí asi málo. Mohol by tlmiť viacej, aby sa dalo aj vyspať poriadne. Nedá sa mať všetko.

Ku tejto téme momentálne som na tom celkom dobre. Cez deň idem s váhou hore na tých 104,9 kg, ale ráno som nalačno už pod 104 (103,9 kg). Teším sa z toho, budem spokojný aj s takouto váhou na konci týždňa. Verím tomu, že bude 103,7 kg.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Št 22 október 2020 - 17:00

Tak ja som z tych, ktori dufaju a robia vsetko preto aby som na liekoch nebola cely zivot, mozno sa z toho vysekam o 10 rokov mozno o 20 ale snad sa to raz podari , takze dufam ze tych liekov vela brat nebudem a ze mi bude stacit Zypsilan, ktory to zatial drzi kym to nespracujem. Neviem mozno je to naivne ale ja v to verim.
Co sa tyka chudnutia stojim na 75 kg takze mozno sa k tym 65 kg ani nedostanem. Radsej nejdme moc nad tym premyslat len si idem svoje ,
majte sa.
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 80 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Št 22 október 2020 - 17:53

Veľmi ti držím palce @Katuska. Cvíčíš, zdravo sa stravuješ a to sa prejaví. Ako som písal už nemusí sa prejaviť každý týždeň. Stačí, že niečo schudneš raz za mesiac a bude to super.

Som rád, že reagila je ku chudnutiu taká prajná a chudnem každý týždeň. S tým som akosi nepočítal, ale idem si svoje. Dnes som sa dostal pod svoj týždenný limit 103,7 a teším sa z toho. Mal som 103,6 kg ráno nalačno. Uvidím na akú váhu sa mi podarí dojsť bez cvičenia...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 91 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81 ... 85 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore