Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 79 z 91 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 85 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 20 september 2020 - 9:00

Ahojte. Poklona

Uplynuli 2 týždne... nuž, nič pozoruhodné sa až tak nezmenilo. Miery mám asi 66,7 kg a 86 cm (+1,2 kg, +1 cm). Ramená, ich rysy a obvod sú dosť o tom istom, ako predtým. Mávam v ostatnom období trochu problémy s tvrdým bruchom a nafúknutím, takže subjektívne, ale aj opticky som "guľatejší". Začína mi to ísť do oválu už pod hrudným košom, ako je žalúdok. Takže žiadna výhra momentálne.

Pozitívom uplynulého obdobia je, že som robil naozaj len máličko výnimok v cvičení svojich sérií. Ako na potvoru, zrovna včera som mal jednu z tých výnimok a necvičil som. Predtým bola súvislá šnúra, keď to bolo ok. Podľa tabuliek jem priemerne 10 tisíc kJ denne. Bielkoviny som dostal zatiaľ na úroveň okolo 90 g denne. Len zriedka ich dostanem nad sto. Uvedené čísla sú už po vypití rozmixovaného srvátkového proteínu.

Skúšam si dávať aj kreatín. Trochu zväčšuje objem svaloviny prostredníctvom zavodnenia a roztiahnutím objemu svalových buniek absorpciou vody. Zlepšuje tiež výkonnosť pri samotnom cvičení. Zatiaľ skúšam prvú škatuľku - ešte si nie som istý, či investujem aj do ďalšej. Výkonnosť pri cvičení je síce fajn, ale nafukovanie svaloviny vodou sa mi zdá síce lákavé pre robenie dojmu, no v skutočnosti je to vlastne dosť o ničom. very sad3 Radšej ma láka byť trpezlivým a pekne si cvičením tú svalovinu zväčšovať celkom pomaličky, postupne, trvácne a reálne. Tento kreatín sa mi zdá ako umelé, rýchlopečené riešenie. Má to však okrem tej zlepšenej výkonnosti jednu výhodu aj mentálnu, a síce že sa človek cíti motivovaný v cvičení pokračovať a viac zaberať, ak mu kreatín prezentuje svalstvo (hoci umelo a dočasne) zväčšené a dobre reagujúce. Akoby to človeka povzbudzovalo, že jeho snaha má význam a vidí rýchlejšie výsledky. Bez ohľadu na to, že ide iba o zavodnenie. laughing

Držme si palce. community together

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 St 23 september 2020 - 19:05

Ahojte kamaráti, s mojím chudnutím vyzerá to opäť o niečo lepšie. Mám radosť z toho, že za týždeň a pol som schudol 2 kg. Ráno mávam 105,9 kg. Cez deň max. 107, čo je super. Som tomu veľmi rád, že sa mi darí. Nemusel som ani nič meniť. Ten leponex je fakt hrôza des. Po vysadení som schudol tie spomenuté kilá a dúfam, že pôjdem ešte nižšie....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty moje chudnutie

Odoslať  Katuska Po 28 september 2020 - 12:49

Ahojte , velmi ma potesila prave tato tema lebo sa ma tyka, tiez ked som si Matej citala tvoje prispevky velmi ma to povzbudilo aby som svoj boj s vahou nevzdavala. Na psychiatrii mi dali liek Olanzapin z ktoreho som pribrala za pol roka 25 kg , vzdy som mala okolo 55 kg a zrazu 80kg, tie pohlady ludi ktori ma poznali a ich poznamky si nechcite predstavit strasne ma to bolelo. nic som nejedla cvicila som aj zdravu stravu som mala ale vaha stale stupala. povedala som to uz zufala psychiatricke. ta mi vymenila Olanzapin za Arisppu.potom sa priberanie nastastie zastavilo na vahe 75 kg pri mojej vyske 165 cm. potom este nejako som pribrala aj na Arisppe dalsich 5 kg cize uz som mala pred dvomi mesiacmi skoro 81 kg. bolo mi strasne a bala som s aze to bude stale stupat vyssie a vyssie a ja nemam moc to zastavit. Stale som jedla len male porcie a vela sa hybala. po 12 tke v praci som este cvicila.
pred dvomi mesiacmi som uz zase zufala prisla k psychiatricke ze aj z tychto priberam, ta mi uz polonervozna povedala ze to musim mat aj geneticky priberanie ale kdeze ja som vzdy jedla co som chcela a nepribrala som ani gram, zjedla som toho viac ako priatel a vzdy som mala 55kg. A teraz ori tych liekoch som jedla malo vela sportovala a nic ani gram dole tomu sa hovori beznadej azufalstvo. Na moje naliehnie mi predsa len zemnila liek na Zypsilan a dnes po dvoch mesiacoch som sa vazila a mam 76 kg. a to robim to co som robila aj predtym. skoro som odpadla od radosti , 5 kg dole. Este stale som si hovorila zedufam ze ta vaha nie je pokazena atd. takze sa vam ozvem ze ako sa to bude vyvijat dalej Smile
majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Po 28 september 2020 - 13:26

Ahoj Katuska, potom sa ozvi ešte, že ako si na tom:) Drž sa, ja musím tiež schudnúť. Schudol som už 12-13 kg, ale ešte ďaleko do stavu, s ktorým by som bol spokojný. Držím palce, aby si bola na svojej vysnenej váhe už čoskoro, aj keď pôjde to možno pomalšie. Lepšie pomaly, ale isto ako vôbec. To je moja osobná skúsenosť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Pi 2 október 2020 - 9:57

Tak blížim sa ku 105 kg. Mám radosť z toho, že opäť som schudol nejakých 0,5 kg. Ráno ma potešila moja váha, ktorá ukázala po dlhom čase 105,3 kg. Som veľmi rád, že som sa dostal konečne pod 105,5 kg a blížim sa už ku 105-ťke.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 4 október 2020 - 8:58

Ahojte.

Po ďalších 2 týždňoch opäť takmer žiadne zmeny. Miery boli včera nalačno 67 kg, 86 cm (+0,3 kg, -+ 0 cm). Mal som teraz súvislú šnúru každodenného cvičenia. Striedam jeden deň posilňovanie činkami rôzne skupiny svalov a druhý deň rôzne cviky na brucho + nožky. Robím si tiež šejky srvátkového proteínu a ešte mi tiež zostalo zopár toboliek kreatínu. Formovanie a rysovanie je síce očividné, no celkovo čo do objemu tá svalovina priveľa nerastie, žiaľ. Jem asi 10 tisíc kJ denne - v posledných dňoch som mal aj zopár prežracích dní. Podľa údajov na Tabuľkách zisťujem, že zhruba od augusta sa mi stabilizoval pás na 86 cm, a pritom hmotnosť stúpla na 67 kg (asi +1 kg). Z toho by som strašne rád dedukoval, že nejde o pribratie tuku (lebo by to akože išlo do centimetrov na páse v prvom rade), ale že ide o nabratie svaloviny. Asi to nie je úplne správna dedukcia, ale chcem veriť v túto možnosť... nádejať sa. Smile

Cez týždeň som sa dosť vyčerpal kombináciou natrieskaného harmonogramu, nadčasov v práci a nedostatku spánku. Cítim navyše riadnu svalovicu v svaloch... trapézy, bicepsy a tak. Rozhodol som sa dať si pauzu od cvičenia. Takže včera a dnes necvičím, maximálne tak rozcvička a strečing na 5-7 minútiek. Embarassed

Teraz čo do cieľov sledujem udržanie pásu (prípadne jeho pokles) a zároveň naberanie hmotnosti, čo by podľa mojej laickej úvahy malo znamenať naberanie svalovej hmoty. Patrím totiž k tým hojným zástupom ľudkov, ktorí ako prvé priberajú tuk do pása a až následne inde. Takže si tak viem možno odsledovať, či zvyšujúca sa hmotnosť je vecou tuku alebo nie... Skúmavý

Všetko dobré! community together

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Ne 4 október 2020 - 14:10

Ahojte zatial sa drzim na vahe 76,1 kg rano , viete mi niekto povedat nieco osvedcene co este pomaha pri chudnuti ? nejaky prirodny urychlovac alebo nieco v tom zmysle. ja som si kupila aloe vera to skor na precistenie organizmu , to mne ale spaluje dobre takze toto len douzivam ale znova to kupovat nejdem. potom som si kupila psyllium to je tiez skor na travenie to vyuzivam a este som si kupila FOrfemina na odvodnenie ale tam ucinok nevidim ziadny, nakolko ja mam po liekoch skor vodu som ako napuchnuta vodou aj ked je to elpsie uz s nivymi liekmi ale aj tak a jasne mam aj dost tuku ale na to mam 3 krat do tyzdna kondicny trening. zatial sa drzim , majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 So 10 október 2020 - 7:38

Ahoj @Katuska, užívam čaj na chudnutie od firmy Herbex. Zatiaľ sa mi celkom darí. Dnes som mal po cca. týždni 104,7 kg, čo je super. Začínam veriť tomu, že by som sa mohol dostať pod stovku nejako. Som rád, že už som pod 105 a teším sa z toho. To chudnutie je celkom makačka, keďže nechodím do fitka ani na futbal. Nejako to však vďaka menším 200 g porciám ide.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Dušan and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Po 12 október 2020 - 13:06

Ahojte vsetci tak sa Vam zase ozyvam. mne sa teraz vaha zastavila na 76,1 kg rano . aj za to som vdacna lebo este pred dvomi mesiacmi som mala o 5 kg viac . Ako mi psychiatricka zmenila liek ako keby zo mna odislo samo 5 kg vody a odvtdy to stoji aj ked sa stravujem zdravo a jem male porcie ... cize stravou to u mna nie je .
Cvicim 3 krat do tyzdna tak ze sa uplne spotim ale zatial to stoji tak uvdim co dalej ,
majte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Po 12 október 2020 - 13:57

Ahoj @Katuska chudnutie na antipsychotikách je makačka. Nedá sa počítať s tým, že budeš chudnúť 1 kg týždenne. Niekedy som neschudol ani 1 kg za mesiac, čo nepoteší. Myslím si, že je to normálne. Niekedy potrebuje telo dlhší čas, aby zhodilo niečo. Aj keď ide to pomaly tak treba vydržať dlhšie pri nastavených veciach a výsledok sa dostaví. Mám to už overené. Wink Navyše nemusí sa dostaviť jojo efekt, keď sa chudne pomaly. Včera som to premrštil mäsom a pitím. Mal som obavy, lebo večer ukázala váha 106,4 kg. Ráno bolo už pôvodných 104,7 kg...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 12 október 2020 - 14:08

Tak mne sa podarilo schudnúť behom vyše pol roka - 38kg pri antipsychotikách. Vychádzalo mi -1kg týždenne. Potom prišla taká zelená psychóza a prestal Som si kupovať a variť potraviny. Nabehol Som tak na rodičovskú stravu a Som tam, kde Som bol na začiatku chudnutia.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 79 Empty chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Katuska Pi 16 október 2020 - 13:42

Ahojte , tak zase pisem. Dnes rano som sa postavila na vahu a tam bolo 75,1 kg cize za tyzden slo kilo dolu . strasne som sa potesila aj sa tesim cize uz 6 kg slo zo mna prec. Tesim sa ako to poviem pychiatricke tolko sme sa vytrapili a najma ja pri hladani spravneho antipsychotika aby som uz nepriberala a stale nic anic . a zrazu ked som to uz najmenej cakala to prislo Smile dufam ze to pojde takto dalej niektore veci su mi uz volnejsie a ja si to uzivam. hned mam lepsiu naladu aj sebavedomie sa mi troska zdvihlo. majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, xkrchnav, Dušan, kimi2028 and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 91 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 85 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore