Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 36 z 91 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 63 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 29 február 2016 - 20:24

To je parádne číslo, Jožin. Gratulujem. it is perfect cheers Čo sa týka cvičenia, neviem kedy sa k Tebe pridám. Aj by som rád chcel, ale cítim sa zavalený psychicky tou svojou školou, takže akoby mi nezostávalo vôle ešte fyzicky na sebe makať. Je možné, že v lete od nejakého mája, júna začnem aj ja niečo po tejto stránke so sebou robiť. Každopádne držím Ti silno palce v Tvojom sebazdokonaľovaní fyzična. Smile Very Happy

Dnes som zjedol 8500 kJ, včera 7500 kJ. Takže zatiaľ to vyzerá dobre, držím sa. Zajtra plánujem maximálne 8000 kJ plus 2000 kj v noci na nočnej (asi nejaký sendvič šunkovo-vajcový). Musím si kontrolovať a check-ovať svoje snaženie už takto počas týždňa, aby som náhodou zase v sobotu nedošiel na to, že som nič nezhodil. Ale dnes som sa nechal obalamutiť kolegyňou a zjedol som 2 malé koláčiky o hmotnosti asi 100 gramov spolu. Musím si dať na to pozor. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Pi 11 marec 2016 - 12:39

Ahojte, ja čím viac jem, tým viac chudnem. Ale možno - možno! - mám už i 46 kg (naša váha je divná). Takže som rada. Teda papajte a nehladujte najmä, s radosťou vám to budem obúchavať o hlavu, pretože dopadnúť ako ja by ste nechceli Evil or Very Mad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 13 marec 2016 - 11:07

Meretseger --> it is perfect

***

Nejak sa mi už chudnúť nechce. Už sa len udržujem pri tejto hmotnosti s tým, že budem pozvoľna sa snažiť o zníženie, ale len z dlhodobej perspektívy. Totiž uvedomil som si, že od leta 2015 do súčasného marca 2016 som schudol asi 2 kg a 3 cm. To považujem za dobrý výsledok, hoci to trvalo až 9 mesiacov. Predpokladám, že do Vianoc by som takýmto tempom mohol dať dole ďalšie 2 kilá a ďalšie nejaké 2 centimetre. Je to strašne pomalý postup, no vlastne mi to tak viacej bude vyhovovať. Základný cieľ totiž je nepriberať a nevracať sa na pôvodné dávne tučnoty. Takže dosiahnutie veľmi jemného zníženia je a aj bude vlastne z dlhodobého hľadiska veľmi fajn. Embarassed

Takže cieľ: Do decembra 2016 mať 74 kg a 93 cm. V súčasnosti mám 76,8 kg a 95 cm. Opatrenie: Jesť okolo 8 až 9 tisíc kJ denne a nejesť 2 hodiny pred spánkom. Smile Obmedzovať výnimky aspoň trochu, ako sa mi bude dať (hlavne bez stresu a nahánania). Meditation

m.
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Ne 20 marec 2016 - 16:01

Tak chcela som prispiet a najviac sa mi hodi tato tema...takze...v poslednej dobe tak 2 tyzdne do zadu ma trapi prave prejedanie ....ako cvicim - beham....ale to prejedanie ma trapi dost....ako neviem co je za tym....ale fakt mozem pvedat ze nic tazke neriesim....a pri tom jem 2x viac...aj som pribrala dalšie 2 kg...co som povodne pribrala 5 kg cez vianoce....a chcela som to dat dole...ale nepodarilo sa...a priberam a priberam....ale ako najvic ma trapi to jedenie....ako ja viem, ze sa prejedam, ze by som nemala tolko jest...ze to nepotrebujem....ale ja si este nalozim viac jedla....a proste viem ake tazke je schudnut co len gram...a aj napriek tomu jem a jem viac a viac....no uz to viac opisat neviem...a proste to ma trapi ze vedome sa prejedam....a pritom beriem antidepresiva....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  diana.kucerova Ne 20 marec 2016 - 16:30

Mischelll, vez, ze v tom nejsi sama. Ja toto resim mnoho let. Jak jsem napsala ve svem predstaveni jinde, potykam se s prejidanim a naslednym zvracenim od 16ti let (nekdy vice, nekdy mene). Pomoci jinych lidi se na svoji situaci snazim divat z jinych uhlu pohledu - napr. prejidani je pouze nahradou jine potreby. Je treba se zastavit a rici si, co zrovna v ten moment protrebuji. Muze jit o ztratu bezpeci. Misto jidla se spise napit. Tim jidlem si take muzeme zajidat nejakou emoci. - Zkratka tech moznosti jsem slysela takto nekolik. A stejne mi to nejde. Je patrne, ze leky, ktere bereme, snizuji nasi sebekontrolu. Ja vsak v lete tutu sebekontrolu zvladla a neprejidala, takze na leky se az tak vymlouvat nechci.
Stale hledam, co me k prejidani zene, jak tzv. skodliva skryta motivace za tim je. Zjevne se mi to zatim nepovedlo. Myslim, ze zivotni situaci mam v pohode, v tom problem nevidim.
Kazdy den vstavam s tim, ze ten den to se stravovanim bude jinak....

Preji Ti hodne zdaru nalezt ten svuj duvod prejidani.
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Po 21 marec 2016 - 10:46

Ďakujem Diana za veľmi trefnú reakciu :-)

ako od kedy som si prečitala tvoju reakciu rozmyslam čo je toho pričinou....no je to zakliate neviem na nic prisť....ale napadaju ma rozne veci....co by mohlo byt za tym....no neviem čakala by som ze prejedanie sa proste ked prides na to ze preco ze sa ovladnes alebo nieco take....no mne to robi dobre to ze sa prejedam....chuti mi to alebo neviem proste uz sa mi zda cudne ze mi vsetko chuti...a pritom ja si viem rozkazat v zmysle ze ked si na veceru poviem ze dam len jablko po vydatnom obede..tak mi to uplne staci.....ale ked si nepoviem tak aj 2x este pojdem do chladnicky...a zjem co najdem....tak no tie dovody co ma napadli: - ze som doma a ze sa citim nevyuzita v zmysle nejakej spoločenskej prospešnej prace....
- vztah z otcom sice nic na to nepovedal, ked ma zase neprijali do zamestnania....ale to ticho asi ma vyprovokovalo...
- nespokojnosť sama zo sebou.....ako taky cas po ine roky som cvicila a cvicila a teraz len sem tam....a teraz to aj potrebujem a nic nehne to zo mnou....
- ako tych dvovodov ma napada viac teda ako je vidno a to som sa len na chvilu zamyslela.....ale neviem, ktory je toho pricinou....ale asi vsetky su....no aj dalsie....no neviem ci mi je lepsie ked uz od rana si davam chipsy...


_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  diana.kucerova Po 21 marec 2016 - 11:01

No je to potreba zjistit, cim to je, protoze pak s tim muzu neco delat. I kdyz na nic zatim neprijdu, urcite mi pomaha to rozhodnuti, ze se budu kontrolovat, pozorovat, kdy se neurvale zacinam cpat. Rekla bych, ze tim, jak jsem reagovala na Tvoji zpravu, jsem se na sebe hodne nastvala (uz po nekolikate), ze proste udrzim to prejidani na uzde. Situace od rana zatim takova: vypila jsem sklenicku vody, protoze jsem mela zizen. Pak jsem sla sobe a memu muzi usmazit vajicka, sobe jsem nedala pecivo (to mam osvedcene, kdyz nejim pecivo, jdu s vahou dolu). Sedli jsme si spolu ke stolu. Ja si svoji porci posypala syrem. A vychutnala si kazde sousto (i to mi hodne pomaha, nesnim toho potom tolik. I odbornici toto uvadeji, ze je to prospesne. Pry zaludek zaregistruje az za 20 min., ze je plny.)

Rozumim tomu, co pises o tom, ze se citis nevyuzita. To je urcite velky problem, ktery znam od sebe. V momente, kdy mam kopa prace, tak na jidlo ani nepomyslim, drzim se te prace. Takze vlastne reseni pro sebe mam - proste se soustredit na neco jineho. Nejlepe pohyb - prochazka ven, chodim 2x tydne cvicit - protoze je to moje potreba.

Tak hodne zdaru, Mishelll. Treba si muzeme napsat, jak probihal den ve vztahu k jidlu.
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll St 23 marec 2016 - 19:23

Ahoj Diana,

tak to je dobre si tak spisovat co jem....a ja ako velky frajer...ze mne to naco....a uz aj dnes co som rana povedala ze sa nebudem prejedat....tak potom do obeda som stihla zjest len tycinky a po obede chipsy....inak aby ste ma chapali tak ja jedavam aj ranajky aj desiatu - vedsinou sladku, aj obed, aj olovrant aj veceru....a okrem toho jem este tyčinky a chipsy....iste si poviete ze robim z komara somara.....ale ono behom dvoch tyzdnov som pribrala 1 dalsie....a je to uz neviem kolke ktore som pribrala...namiesto toho aby som chudla....len sa obavam toho co bude zajtra...alebo proste neskor ked sa mi minu aj zasoba chipsov...tak neviem co budem robit...aj ked moja druha zalubo/mania...nakupovat...tu som si s praktickych pričin musela zakazat respektíve finančných príčin......ale naspet k jedlu....ked sa tak zamyslim hlbsie tak mala som problem z jedlom aj predtym..neviem asi to je stresom - vedším stresom, tak začnem to prehánať z jedlom...to je asi nejaky začiatok...koniec je taky ze prestanem jest....takze ono sa to krasne vyrovna.....teda co naberiem tak neskor stratim....ale ja dufam ze ked pride segra domov az k takym stavom nejedenia nedojde.....ako to uz je fakt zle...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  diana.kucerova St 23 marec 2016 - 19:49

Ja jsem, Mischelll, vydržela jen v pondělí, protože jsem nebyla doma... Včera i dnes opět chorobná situace very unhappy Můj muž dost nakupuje, takže mám kolem sebe moc dobrůtek. Přestože jsem dnes dost u pracovního stolu (pracuji doma), stejně mě to za tím jídlem žene. A furt dokola. Nabízí se mi práce s alkoholiky (můj ex byl alkoholik, takže mám s tímto tématem zkušenost z druhé strany), třeba při práci s nimi dojdu ke své podstatě chorobné závislosti.
Hodně vůle!
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Pi 1 apríl 2016 - 18:39


Tak musim sa Vám pochválit a povzbudiť Vás v chudnutí....teda neschudla som ani gram...ale začala som cvičiť a prestala sa prejedať...aspon to ....proste len tak som prestala...ja ani neviem...skušala som všelijak prestať jesť slane a neslo....ale po sviatkoch som začala jest vedsinou sladke....teda kolače a pribrala som "len" 2 kg....aj ked v celku dost uz co by som mohla schudnut....ale to len preto ze sa ja necitim dobre...nie ze je to az take strasne zo mnou...no a teraz cvičim každy den....a hlavne take veci/cviky na brucho to je moja najhoršia časť...plus na nohy a ruky posilujem...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Jaro.BludnySlovak So 2 apríl 2016 - 7:45

Ja zase nemozem pribrat mam len 70 kil mozno preto ze stale fajcim tabak co ma uz sere a vitaca a chcem stim prestat a pribrat do 80 kil,maximalne poriadne si zacvicit a nabrat daco poriadneho,ale je to jedno stacimi aj tato vaha snou som spokojny stale,tak vam drzim palce pri chudnuti nejak sa to urcite daaaaaaa Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 4 apríl 2016 - 18:02

Sakra!
Asi tak sa dá slušne zhrnúť moje včerajšie váženie. Ani neviem čo napísať. Žeby to bolo tými sviatkami? Shocked Nie som nadšený. Síce to nie je extrém, ..rie ma to. Opačným smerom Tuto! Opačným!

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 36 Sweet-potato
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 36 z 91 Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 63 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore