Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 48 z 91 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 69 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 27 január 2017 - 21:38

Tento týždeň mi čo do stravovania tento raz, zdá sa, vyšiel. Prakticky som nejedol žiadne maškrty. Výnimku tvorila inventúrna noc, čo bola však plánovaná výnimka, ba aj počas nej som sa limitoval. Dnes som mal malú výnimku v podobe 2 hrozienok obalených v čokoláde a niekoľko jadierok - dohromady nič ale vážne. Dá sa povedať, že to bol teda úspešný týždeň. Jedol som spravidla len raňajky, obed a večeru, pričom asi 2 alebo až 3krát som si polievku z donášky ponechal na neskorší čas, napr. na 16:50 v štvrtok, alebo dnes na 14:30. Trošku viacej som sa prežral zrovna dnes v piatok večer doma (chipsy 75g, tiramisu 80g, maďarský guláš 350g).

Zrušenie maškŕt sa prejavilo akosi spontánne aj na váhe, pričom svoj podiel určite má aj nejedenie v stredu od 11:00 do štvrtkového rána 7:30, pretože som spal po nočnej. Dnes som mal čistých 70,0 kg a 90 cm nalačno. Dnešným večerným prežratím som si to možno čiastočne pokazil. Z tých 70kg sa ani tak neteším, lebo to moje okolie považuje za nízke číslo (resp. sa aj teším, ale neteším sa, že ho oni považujú za príliš nízke číslo), ale radosť mám z 90cm, lebo som bližšie k osmičkovej cifre, čo je dôležité z hľadiska WHR indexu (pomeru bokov a pásu, ktorý by mal byť pod 0,900). Yes

Neúspechom bolo zapájanie vody, prakticky som pil veľa sladidlového sirupu a žiadnu čistú vodu. Avšak úspechom bolo, že som celý týždeň nemal žiadnu fresh šťavu, ani smoothie, ani koncentrátový džús. Sun 1

Ciele na ďalšie dni:
- zapájať viac vodu (aspoň 30-40% z denného príjmu tekutín)
- naďalej odmietať maškrty bez akejkoľvek výnimky, a to aj doma! Thumbstone
- naďalej žiadny džús, šťava, smoothie
- snažiť sa o limit 9 tisíc kJ
- psychicky sa pripraviť na kardio na rotopede (skúsiť 20 minút občasne, nosiť túto ideu na pamäti, nech ma táto idea otravuje a nech ma otravuje dovtedy, kým na ten rotoped reálne nevysadnem)...

Generálny cieľ:
- pás okolo 85 cm
- žranie pod kontrolou a so zvýrazneným minimalizmom a nenákladnosťou

Pokračujeme v boji. Rain 5

matej
Cvik 3
shooting3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 27 január 2017 - 22:11

Oproti Tebe Mateji som niekde úplne na začiatku cesty. Za inšpiratívne považujem to presúvanie jedál na neskôr. Pravdepodobne to má v sebe jednoduchosť aj dynamiku zdravšej stravy. Ako taký malý úspech mám stabilizáciu hmotnosti, od ktorej je možné sa odraziť. Inak, ďakujem Ti za podporu a aj ja k tebe vysielam dobrú energiu, aby Ti išlo všetko odruky. Tuto

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Brain-food1

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  veronicka Pi 27 január 2017 - 22:20

Matej, ale ty uz mas davno idealne miery, co sa tyka pomeru pasa a bokov... ak si dobre pamatam, tak ty si merias vzdy spodne brucho - ten najvacsi obvod brucha, ale pas sa realne meria vyssie - tam kde si das akoby ruky v bok - to je realny obvod pasa, a ten mas uz v norme podla akychkolvek tabuliek Wink
na tvojom mieste by som uz viac nechudla, pokial nechces vyzerat uplne vyziabnuto...
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  veronicka Pi 27 január 2017 - 22:33

[img]Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 2r5rnna[/img]

takto sa realne meria pas Wink
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 27 január 2017 - 22:41

Ahoj Veronička (@veronicka). Smile

No vlastne si meriam priamo na pupku, lebo tam mám ja najviac tuku a najviac vypuklej slaniny. A tam mávam teraz nalačno v priemerne 90 až 91 cm, pričom podľa WHR tabuliek by bolo fajn to skresať pod 88 cm, vzhľadom na to, že moje boky na panve sú veľké 97 cm. Navyše esteticky to nevyzerá dobre, je tam vidno slanina, to bruško naozaj nie je ploché, vyzerá "pestovano" dobrým papaním. Very Happy Chcel by som teraz postupovať tak, že budem mávať limit 9000 až 10000 kJ denne, čo je vlastne už nechudnúci režim, ale skôr udržiavaci. A kresať tuk kardio-tréningom chôdzou, rotopedom... možno behom. Mám vlastne až 18% tuku v tele, čo je na muža tridsiatnika veľa, ideálne je okolo 12-13%, najviac 15%. Tým chcem dosiahnuť odbúranie vankúšov na pupku a odhalenie tehličiek a svaloviny, ktorú by som následne pestoval brušákmi. Takže by som mal zdravé brucho, azda i tehličky kde-tu pri určitom napnutí.

Čiže vlastne sa nedá povedať, že chudnem, alebo že by mojím cieľom bolo zníženie hmotnosti. Mojím cieľom je len znížiť percento telesného tuku, a to tak, aby sa postupne znížil pás na pupku (hoci asi teda nejde priamo o pás, na ktorom sa má pás merať) pod 88 cm, ideálne 85, aby bola vidieť brušná svalovina. Tá je teraz prekrytá, a preto mi ani brušáky nepomôžu, nakoľko neprerazia slaninový vankúš.

Čiže už len vylepšujem, doľaďujem a hlavne navyšujem mieru cvičenia. To sa ešte nedá povedať, že by som bol v cvičení úspešný, ale verím, že časom aj to bude. Dobojujem školu, zbavím sa tejto psychickej ťarchy a azda aj pravidelné kardio bude. Koniec koncov kardio sa doporučuje aj štíhlym ľuďom na udržiavanie telesnej kondície v rámci zdravého životného štýlu, hoci by tým nesledovali redukciu tuku. Smile

Ďakujem za názor, Veronička, vážim si to. Máš pravdu, že si robia niektorí starosti, že môžem už vyzerať príliš chudo. Aj mi to niektorí naznačili otvorene. Je to zvláštne, ale mne chudosť imponuje a cítim sa pochválený, keď mi niekto povie, že som príliš chudý. Kolegyne sú všetky na riadnych chlapov, ktorých "je za čo chytiť", ktorý majú zadok, riadne ramená, chrbát a sú širší a mohutnejší. Je to pre nich mužské a imponuje im to. Neviem, nie som na mužov, neviem to posúdiť, či táto mužskosť je mi fajn. Každopádne u seba a vo svojom prípade si chcem hovieť práve v nejakej forme štíhlosti, cítim sa vtedy dobre. Mužskosť sa mi spája so svalmi, a to ja rozhodne nemám, ale možno k tomu časom dokráčam, pričom prvými krokmi musí byť redukcia percenta telesného tuku. Alfa-samci určite nemajú 18% tuku v tele, keď 18% je typické skôr pre ženy a ich typ postavy (naberanie tuku do zadku). it is perfect

Srdečne pozdravujem. Smile A ešte raz vďaka. Ďakujem

matej
Applause Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 1 február 2017 - 23:29

Otec pokračuje v zápise kilojoulov. Resp. zapisuje si stravu do diára a ja mu to nahadzujem do účtu, ktorý mu vyráta výslednú energiu. Drží sa priemerne na 8 tisíc kJ denne. Momentálne mal naposledy už len 91 kg, pás neviem. Bližšie nové meranie bude mať v sobotu. Ak si obháji 91, tak už vlastne od októbra schudol asi 12 kg, alebo tak nejak. Smile Na sviatky v období 15.12. až 15.1. bol veľmi rozožraný a pravidelne siahal nad 9000 kJ. Už sa v týchto dňoch opäť vrátil na predsviatočné príjmy energie a snaží sa bojovať ďalej. shooting

Ja teď neviem, ako som na tom. Plánujem si merania asi hneď zajtra ráno nalačno. Vo všeobecnosti mávam však cez deň aj o 3 cm väčší pás, než nalačno. Takže večer okolo piatej dosahujem obvykle aj 93 cm pás. To považujem za nelichotivé. bounce

Teraz idem robiť takú zvláštnu vec, že polievku z donáškového obeda si dám do chladničky a zjem ju na druhý deň ráno pred začatím smeny. Takže na raňajky plánujem ľahký jogurt okolo 500 kJ a polievka z predošlého dňa (0,33 litra, medzi 800 až 1800 kJ, záleží od miery zahustenia - keby bola moc zahustená alebo krémová, tak by som si jogurt doma nedal). Iné raňajky by som nemal cez pracovné dni. Obed by bol jednochodový z donášky (asi 2500 kJ), takže sa nezčemerím a zároveň nepresiahnem limit a zároveň budem nenákladný. Cez deň žiadne maškrty. Večer večera jednochodová buď z maminej kuchyne, alebo nejaké pečivo s nátierkou.

Tiež sa chcem vyhýbať drahým, sladkým a kalorickým energeťákom - napr. Semtex asi 1,49 eura 0,5 litra, 1100 kJ jedna plechovka. Lepší je asi Maxx Energy, 0,69 eura 1 liter, asi 100 kJ na 250 ml.

Samozrejme občas musím spraviť výnimku, napr. dnes som nemal žiadnu maškrtu, všetko som dodržal (3 jedlá), ale zas večer som zjedol 3 čokoládové srdiečka z otcovej bonboniéry (spolu 35 g, asi 750 kJ). Bol to tolerovateľný prešľap, ktorý nespôsobil priveľkú škodu. Hladný Dneska nebolo veľa maškŕt v kancelárii, pokušenie bolo skôr v nápade kúpiť si kalorický energeťák Semtex a bojovať ním proti čemeru z obeda (útlmu). Našťastie sa to podarilo vyriešiť nenákladným Cofi-Tabs (2 tabletky), takže paráda. Cítil som v duši víťazstvo.  10 bodov

Výsledok mojich opatrení môže byť asi v podobe o 1000 kJ nižšieho kalorického príjmu denne. A isteže aj nižšia nákladnosť, čo do financií. Dojatie Minimalizmus rules! cool

Na rotoped sa mi naďalej nedarí vysadnúť. Nechce sa mi. pale Ale polepším sa! Twisted Evil Každé ráno sa tiež naťahujem, popraskávam kosti najmä v oblasti chrbta, krížov, hrudného koša. Robím si taký náznak strečingu, ale naozaj len náznak, celé to trvá všetko asi 20 sekúnd, pričom cítim príjemné popukanie po nočnom spánku. Mám pocit, že je to dôležité z hľadiska prevencie bolestí chrbta pri častom sedení. Robíte to aj Vy také rituálne ranné popukanie pár-sekundové? cyclops

Bojujem teda ďalej. Sústredím boj momentálne nie na miery, ale skôr na zvládnutie svojho žrania, aby som si ho držal pod kontrolou. Alkoholik-abstinent sa už nikdy nesmie napiť, narkoman-abstinent už nikdy nesmie užiť drogu, lebo hneď sa u týchto ľudí prejaví závislosť a už po 1 okúsení sú hneď v kaši, ako kedysi. Ja "jedloholik"-abstinent nemôžem byť, jesť sa musí. very unhappy Very Happy O to viac však snahy treba dávať do toho, aby som aj stravu prijímal, a zároveň mal jej prijaté množstvo pod kontrolou. Takže výsledne budem "jedloholik v remisii". Twisted Evil

Prajem Vám mnoho síl a zdaru vo Vašich bojoch, priatelia. Držím prsty. it is perfect

Matej
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 4 február 2017 - 15:50

Dnes otec:
- 91 kg, ak sa postaví na váhu prvotne ľavou nohou, pričom ak pravou, tak má 91,5 kg Very Happy
- obvod pásu na najtučnejšom mieste - 112 cm

Dnes ja:
- ak ľavou, tak 70,2 kg, ak pravou, tak 70,8 kg (úplne prvé meranie dnes nalačno ukázalo 69,8 kg) Embarassed
- obvod pásu na najtučnejšom mieste - 89 cm (nalačno), 92 cm (po najedení cez deň); obvod panvy (bokov): 96 cm (WHR index: 0,92  I disagree )

Celkovo sa posledné 2 týždne u mňa vyznačovali rapídnym znížením žrania kancelárskych maškŕt. Prakticky takmer žiadne neboli. Plus som 2 týždne nemal žiadny džús, fresh šťavu, len raz mi kúpila šéfka 2 dcl smoothie v utorok. Jedávam priemerne 9000 kJ až 10000 kJ denne. Zatiaľ sa mi nedarí znížiť príjem pod 9000, mám tendenciu doma večer dobehnúť celodenné krotenie, napr. formou dvoch večerí. Rotoped sa ešte stále nepodaril zrealizovať - myslím si ale, že akonáhle dokončím zimný semester uzavretím Diplomového semináru, tak sa k nemu dokopem, lebo budem viacej psychicky v pohode. Embarassed

Súčasné hodnotenie miery plnenia cieľa nežrať:
- dá sa hodnotiť ako zatiaľ úspešné, maškrty sú obmedzené, džúsy žiadne, mekáč som nemal od Vianoc, od inventúry som nemal žiadne chipsy
- polepšiť sa treba najmä v zapájaní vody do pitného režimu a v rovine cvičenia (rotoped+posilňovačky), ktoré sa mi naďalej dosť nechce

Pokračujeme. welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Po 6 február 2017 - 1:50

vaha ma dnes nepotesila zaznamenal som narast +1,6kg=141kg

mam obdobie pokusania ale za to vysadil som vsetok zivocisny tuk ako masla syry a pomazanky ci bravcova mast,a hlavne vsetky salamy,tak uvidim ako si zvyknem na celozrnac suchy so zeleninou a nizkotucnym mliekom,ci cajom,dufam ze asi tak jak kavou bez cukru ci vody v podobe nesladenxch mineralek,cuker mam odjakziva v normale,to ma tesi a vraj som diabetes 2.stupna,fuha co na to povedat,ked som sa s panom doktorom rozoraval o tomto tak ma priam zastrasoval vselijakima skusenostami s paciantami ako diabeticka noha,priskrtenie zaludka,tabletky,inzulin,nuz vybral som si tabletky,co mi ine ostavalo,trapenie?
na poslednej kontole u dia ked som bol par dni dozadu boli mierne so mnou spokojny najme z vahou,kde som bol -1,4kg,co potesilo aj mna,ale!!!
co mam dietu tak sa mi podarilo zhodit na min.cca132kg,od vtedy prebehlo vela tyzdnov a som tak povediac v krize,moze za to moje financie,totiz nevychadza mi na stravu taku aku by som chcel a niekedy som nuteni na tu mamuchinu,co je ale vellmmmmiii zleeeee,
hladam nadrzeno robotu a zatial je obdobie blbca na pohovoroch,raz tam vadi toto a raz toto,alebo nedoruzomenia,tak fajny si do zivotopisu sestranoveho zadal na kazdu ze som invalid a nemozem pracovat v noci a so strojmi ktore su pre mna pod antipsychotikami nevyhovujuce a to kvoli zvysujucemu sa riziku urazu,

moj jedalnicek su

rano:
celozrnace,mlieko,caj,kava,zelo salat,ovsene vlocky s bielim jogurtom,ovocim,orechami,medom a bud vanilkou alebo skoricou,ovocie

obed:
nevyvarove polievky bohate na strukovinu a niekedy zahustene zemiakovou struhankou,alebo pohankou ci ovsenimi vlockami

vecera:
hydinove maso,ryza,zemaky,ryby,zelo salat,celozrnace,alebo viaczrnace,zelenina a ovocie


nooooo,takto si predstavujem stravovanie pocas diety,drzalo ma to pred stvrtrokom od aprila 2016,preco by som v tom nemohol pokracovat dalej????

tak vypysal som si priebezny stav stravovania co mi snad pomoze a vdaka tomuto forku,kde sa moze kazdy priam vyplakat a este dostane aj pochvalu ci radu,
majte sa a vela sportujte

fajny

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 13
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 11 február 2017 - 12:45

Dnes otec:
- ľavou nohou 91 kg, pravou nohou 91,5 kg (- 0 kg)
- pás 114 cm (+2 cm)

Dnes ja:
- ľavou nohou 69,6 kg, pravou nohou 70,0 kg nalačno (- 0,6 až 0,8 kg)
- pás 89 cm, boky cez zadok 97 cm

---

Týždeň sa u mňa vyznačoval ignorovaním kancelárskych maškŕt. Výnimky som mal v podobe niekoľkých jadierok, 3-4 minikoláčikov asi po 20 gramov, ďalej raz som mal Kinder Maxi King, dnes som mal jednu miniplacku z mcdonaldského ranného menu a po 3 týždňoch liter koncentrátového stopercentného džúsu.

Okrem spomenutých výnimiek som jedol vlastne len 3-4krát denne, často však boli večere dvojchodové, napr. aj včera som mal na večeru gulášovú polievku, a potom som si dával ešte 2 maslové rožky o hodinu na to. Priemerne som jedával podľa účtu na stránke "kaloricketabulky.cz" asi 9000 kJ. Pohyb som mával iba bežný ako doteraz, teda definovaný ako "lehce aktivní životní styl". K rotopedu som sa, žiaľ, ešte nedostal, nechce sa mi. Ale psychicky som podľa svojich afirmatívnych sugescií "čoraz bližšie k myšlienke, že naňho reálne vysadnem". laughing Posilňovačky sa mi nechceli taktiež, v rovine cvičenia teda tento týždeň úspešný nebol. I disagree

Brucho je fajn v tom, že aj v čase najedenia hocikedy cez deň mávam pás asi 92 cm. To nie je úplne veľa, keď si vezmem boky 97 cm, takže celkovo to pod tričkom vyzerá aj tak plocho. Relatívne. very sad3 Jednoznačne cítim, že za posledný asi mesiac mi klesol tuk najmä viditeľne na rukách a na hrudi. Čo sa týka tých rúk, tak tam si myslím ale, že nejde o tuk, ale o pokles svaloviny. V tomto zmysle je tých rúk škoda, no ohľadom tej hrude sa teším.  Embarassed

Žravé nálady mávam často, korigujem to hlavne nízkokalorickým sirupom a energeťákmi (aj liter za deň, ale zase žiadne Cofi-Tabs, ani káva). Dneska som si dal prvýkrát od Vianoc mcdonald, ale iba malú placku z raňajkového menu. To nie je také strašné. Horší je džús... +1900 kJ liter. Ale už som ho nemal naozaj 3 týždne, tak to nevadí. A kúpil som Clever z Billy, najlacnejší, sotva 79 centov, bez cukru. Obedy som mával celý týždeň z donášky, polievky sa mi darili odkladať vlastne zakaždým aj 2 hodiny po zjedení hlavného chodu. Hlavným motívom odkladania polievok mi však neboli kalórie, ale "čemer", teda aby som nebol úplne prežraný a nedostal fyzický útlm. Môžem v tomto prehlásiť, že sa mi nedostavil útlm v tento týždeň ani raz, čomu sa strašne teším. Embarassed jumping Kolegyňa ale dostala silný útlm aj v stredu, aj v štvrtok.  pale Nejde ani tak o zjedenie veľa kalórií, alebo tukov, skôr ide o objem - myslím, že ten útlm sa dostaví, keď je proste žalúdok strašne naprataný priestorovo.  cyclops

Do budúcna sú ďalšie ciele v rovine postupného zapájania cvičenia do režimu. Isteže, už sa nesnažím chudnúť, dnešné čísla sú už nízke na moju výšku 177 cm a na môj vek 30 rokov. Už mi treba proste budovať kondíciu, svalovinu, fyzickú silu. Psychicky sa mi často nechce cvičiť, no zostávam do ďalších dní optimista, že to postupne pôjde. V režime stravy vlastne nič nechcem momentálne meniť, naďalej asi 4 jedlá denne, max. 5, žiadne džúsy, maškrty, mcdonaldy, sladké žbrndy, ani chipsy. Skúšať zapájať pečivo do večerí. Skúšať zabrániť útlmom a čemerom aj po večerovom chode (pozor na objem taniera, tanierov).

Psychofarmaká stále pôsobia, prehlbujú môj hlad, robia chute častejšími a bláznivejšími, a tiež mám rozťahaný žalúdok. Zostávam teda na pozore. bounce Pravdepodobne až do skončenia svojej pozemskej púte...  What a Face

Pozdravujem srdečne aj všetkých ďalších bojovníkov, menovite fajneho, Tuta, Mischelll, Lístie, Rasťa, Enusik, ktorí statočne chudnú, ale aj Chinamana, ktorý tiež zapája prechádzky a beh, a neskôr príde aj bicykel istotne. Pozdravujem aj Meret s opačnými ťažkosťami, snažiacou sa pribrať. I to je sústo, ktoré treba zvládnuť a o ktoré sa neľahko niekedy bojuje. shooting

Držte sa, priatelia. community together
S úctou
Váš navždy kamoš Matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan Ut 14 február 2017 - 23:11

ahoj,
tak sa pokusam o zdrave stravovanie opat nakolko od najmensej vahe som pribral cca +10kg a od najvacsej vahe som scgudol-18,7kg

rozhodol som sa pre matejove kaloricke tabulky nadalej pouzivat a to vtedy ako hned nieco pojem,totiz vecer si potom ani nepamatam co som pozral,bude to takto pre mna lepsie,dalej by som chcel do svojho jedalnicka zaviest poriadok fo forme diety,
predstavujem si ho takto:

Ranajky:

1.ovsene vlocky s nizkotucnym jogurtom(NJ),ovocim,orechami,medom,vanilkou alebo skoricou
2.celozrnny CZ(viaczrnny VZ chlieb ci pecivo v pocte 5/den)suchy so zelom salatom
3.ovocny(ovo) salat s NJ
4.pohar nizkotucneho mlieka(NM) 2dcl

Obed:

1.nevyvarove polievky bohate na strukovinu a zeleninu
2.pohar NM 2dcl

Vecera:

1.zelo salat s VZ ci CZ chlebom,pecivom=5/den
2.ovo salat s NJ
3.hydinove maso s prilohami ako zemaky,zelenina,ryza
4.rybacie maso s--------------------------------------------
5.CZ alebo VZ cestovina s NT omackami a korenim ako vegeta a olivovy olej
6.pohar NM

cely den dodrziavat pitny rezim vo forme 2-3 kav bez cukru,cajov bez cukru,alebo mineralok



Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 3309933bdec042d082c3d0199248f696
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ut 14 február 2017 - 23:49

Ahoj Fajny! Smile

@fajny, držím Ti silno päste! Je to dobré rozhodnutie skúšať kaloricketabulky.cz ... vkladať tam jedlá a nechávať si to zrátavať a držať sa určitého limitu. winking V zásade vždy zaberie evidencia nižšieho príjmu energie v porovnaní s výdajom. Problémy môžu nastať pri problémoch so štítnou žľazou, ktoré si tuším Ty spomínal, takže tam to môže byť komplikované, plus do toho antipsychotiká. Inak vcelku si chlap jak hora, takže by si teoreticky už pri 9000 kJ aj pri menšom pohybe až sedavom štýle mal chudnúť. Smile Zapeklitosť s liekmi na štítnu žľazu však neviem ani laicky posúdiť, v tom sa vskutku nevyznám. Sú ľudia na nete, ktorí hlásia vo fórach, že vďaka evidovaniu nižšieho príjmu než výdaju na účte kaloricketabulky.cz schudli aj napriek liečeniu štítnej žľazy. Budem Ti, fajny, držať palce, aby to bol aj Tvoj prípad. Dlhodobo so svojou váhou všeličo robíš a rôzne úspechy si už aj dosiahol a váhu úspešne si znížil. Takže nedá sa povedať, že by si bol beznádejný. Skôr len musíme pohľadať ten kľúč, ktorý odhalí, aký limit si máš stanoviť. Lebo nie je to jedno - ak bude prinízky, spomalí sa Ti metabolizmus a v konečnom dôsledku priberieš alebo neschudneš nič. Ak bude privysoký, budeš priberať. A faktormi, ktoré tú hrajú rolu, sú:

- nezdravá štítna žľaza (skôr znižuje výdaj, spomaľuje procesy, ukladá tuk) I disagree
- antipsychotiká (znižujú výdaj, spomaľujú procesy, ukladá tuk, zvyšujú hlad) I disagree
- chlapisko jak hora s veľkou výškou (zvyšuje výdaj prudko, zrýchľuje procesy, likviduje tuk) it is perfect
- pohyb (môže zvýšiť výdaj, zrýchliť procesy, likvidovať tuk) it is perfect
- kofeín (zrýchľuje procesy, tlmí hlad) it is perfect

Takže aký máš mať limit kilojoulov, je otázne. Ja na Tvojom mieste by som si dal 8500. Je mi to také v strede, 6500 si dávajú ženy okolo 160-170 cm, muži okolo 180 cm si dávajú 7500 (toľko som mával zväčša ja). Ty si vysoký, tak tipnem 8500. Laughing Na kalórie je to asi 2000 kcal, možno o čosi menej. Šepkanie

Držím Ti teda päste a prajem všetko dobré, fajny. Maj sa pekne. Cvik 1

Matej
Cvik 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 15 február 2017 - 0:12

Čo sa týka mňa, tak je vidno, že nie som duševne v pohode. Trochu som si rozhaproval večerné dávky Orfirilu (opakované, ale nepravidelné absencie), takže sa moja nálada začala uberať skôr negativistickým a pesimizujúcim smerom. Tiež som citlivejší na negatívne podnety, napr. dnes tá zákazníčka ma rozhodila, pričom možno by som pri väčšej disciplíne vo farmakoterapii na to tak citlivo nereagoval. Zhoršená afektivita sa mi prejavuje, ako zvyčajne, práve žraním. Už druhý deň sa vykrmujem kancelárskymi maškrtami - dnes asi 8 bonbónov z bonboniéry, plus piškóta. Doma som mal vlčie hlady a zjedol som asi 4-chodovú večeru. Celkovo som dnes nasúkal do seba asi 13 tisíc kJ zaokrúhlene. Embarassed

Takže pravda pravdúca - najprv treba duševne sa cítiť fit, a potom sa môže chudnúť. Lebo mne sa lámu všetky predsavzatia, akonáhle som v nepohode alebo rovno v depresii. Vtedy sú vôľové schopnosti veľmi oslabené, čo okamžite využije hocaká čokoládka, chips alebo keksík, ktorý vie, že ho neviem takto odmietnuť, a tak mi hurá skočí do pusy. No, opisujem to kvázi-odľahčujúco, ale v skutočnosti sa pri tom prežieraní netvárim nadšene - skôr som vážny, plne si uvedomujem svoje zlyhanie už predtým, než maškrty prehltnem. A cítim dosť vedome, že ide o psychickú kompenzáciu môjho akéhosi vnútorného napätia alebo nepohody.  scared

V tomto zmysle som ako žena v tej starej múdrosti: "Muži sa prepchávajú, keď sa majú dobre a vedia si to dovoliť. Ženy sa prepchávajú, keď strádajú a majú sa zle." V tomto zmysle som asi ženský typ jedloholika.  laughing Strádam, tak jem. Mužom skôr rastú pupky, keď im je už dobre a sú za vodou. Ja naopak, keď mi je dobre a cítim sa bezpečne, tak vtedy mám tendenciu nič nejesť, sebaovládanie je vtedy silnejšie. laughing

Predsavzatie na ďalšie dni: dostať opäť pod kontrolu žranie, ignorovať maškrty. Ale možno v prvom rade: dostať sa späť do vnútornej pohody! Pravidelne papať Orfiril Long a zlepšiť si psychohygienu. rendeer

Ďakujem za vypočutie, priatelia. Sun 1
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 91 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 69 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore