Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 7 z 91 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 49 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Robo Ne 28 november 2010 - 10:06

Ahoj, Matej a ostatní kamaráti.
Ako som už spomínal som výživový poradca z centra redukcie váhy. Pracujem so zdravými výživovými doplnkami, ktoré sú určené predovšetkým na schudnutie. Všetky naše produkty sú založené na prírodnej báze a vypracovali ich lekári, dokonca jeden z nich dostal za ne Nobelovu cenu. Ja ich pravidelne užívam a hneď v prvé 2 mesice som schudol 6 kg, teraz mám 68 kg a tie si už udržiavam používam uvedených výrobkov. Aj mojej mame sa podarilo schudnúť 7 kg a terazu si svojich 57 kg udržiava a uvažuje o tom, že ešte by zhodila 2 kg.
Teraz niečo k našim výrobkom. Základ na chudnutie tvorí základný program, ktorý obsahuje tieto výrobky:
Formula 1 - je to výživný koktejl obsahujúci všetky nevyhnutné proteíny, aminokyseliny, sacharidy a je možné nimi nahradiť raňajky aj večerul.
Formula 2 - Tablety obsahujúce nevyhnultné vitamíny a minerály vo vyváženom množstve.
Vláknina - Tablety, ktoré sa podieľajú na čistení organizmu.
Thermojetics - bylinný instantný čaj, ktorí štiepi tuky v podkoží - tvaruje postavu a štiepi tuky v žilách- štiepi cholesterol, je to výborná prevencia proti infarktu.
Pri chudnutí je potrebné toho čaju vypiť aspoň 2 litre, nie večer ale v priebehudňa, lebol dodáva energiu.
A teraz k cene. Cena za tento kompletný základný program na chudnutie stojí 132,44 €. Avšak dajú sa kúpiť aj jednotlivé výrobky samostatne. Cena koktejlu je 53,77€ cena čaju je 33,19€. Ale keďže ja ich môžem distribuovať - samozrejme , že by som mohol cenu upraviť podľa dohody - pre kamarátov. Ahojte, Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Ne 28 november 2010 - 23:41

Čaute chalani. Čo sa týka chudnutia, mne sa úplne zastavilo, od augusta som neschudla ani kilo, pritom mám ešte nadváhu min. 15 kg a je to strašné, ale pomaly som znovu nabrala 2,5 kg a vééééľmi sa bojím, že chytím jojo a všetko priberiem naspäť a ešte aj niečo navyše. Zo zúfalstva som si tiež kúpila lieky, najprv, už ani neviem, ako sa volali a teraz som práve dobrala XL to S a h.... z toho. Ma to mrzí, bo kolegyne mám jak modelky a ja taký 70 kilový cvalík.... v poslednej dobe som furt natiahnutá v keksoch a čokoláde a kávu pijem so smotánkou, so šľahačkou, mama furt vypeká štrúdle, české buchty a tak strááášne dobre varí... ja doma nevarím vôbec, furt chodíme len vyjedať moju mamu, bo mám malé mačiatko a nechceme ho nechávať doma samé, tak chodí do škôlky k mojej mamine.... mám ho len pár dní a vlastne... aj predtým sme chodili k mame, takže na mačiatko sa vyhovárať nemôžem. Dlho chcem napísať aj o mojom zážitku z ataku, mánia jak svi.., zážitok najorgazmickejší v mojom živote, ale nenašla som si čas... Prepáčte mi, snáď o tom napíšem. Matej, ten plán je fakt super, tiež by som to mala začať nejako organizovať, bo to vôbec nevidím ružovo.... ale treba na to aj pevnú vôľu a tú mám momentálne v ri.. . Zato mám úspešne 1. okt. rok bez cigarety, tiež som sa naučila fajčiť v nemocnici.... a fajčila som naposledy už vyše krabičku denne.... vlastne, nemôžem sa takto sťažovať a všetko vidieť čierno... mám za sebou veľa víťazstiev, mám toho dosť na to, aby som bola šťastná, tak prečo nie som? Nenávidím pesimizmus... ale moje depresie od samého malička urobili zo mňa peso človeka... pritom aj 14 kg dole je úspech... aj nebyť závislá od cigarety, od alkoholu je jedno veľké víťazstvo, keďže my so F25 sa stávame závislými častejšie ževraj, som čítala... neviem, či je to tak, ale z vlastnej skúsenosti sa mi to tak vidí, prd, poznám závislákov, čo vôbec inak nie sú chorí, alebo sú, v poslednej dobe si myslím, že všetci naokolo by potrebovali psychiatra... hm, ako tak pozerám na tento príspevok... no čo už, prepáčte mi, že som vulgárna, ale potrebujem normálne povedať, čo si myslím, bo afektovaných ľudí už nemôžem ani cítiť... fakt som alergická, keď niekto afektuje, som z toho chorá a najradšej by som s tými ľuďmi zatriasla, nech sa do prde.. už uvedomia. Som vytočená, ani neviem na čo... radšej idem spať, bo ma roztrhne... Tuto, my sa ešte tak dobre nepoznáme, ale mám rada Tvoje príspevky... najprv som myslela, že si s Ivanom, ale potom to už bolo lepšie a som rada, že sa rozhodol ako sa rozhodol, hoci aj jeho názor bol názor.... Matej, díky za všetko, čo si napísal, ako študuješ, ako chceš schudnúť, píš častejšie, prosím, bo každý deň pozerám, aj keď, ani ja som neprispievala, tak čo vlastne po Vás chcem.... ??? Dobrú nôcku radšej všetkým. Držte sa a sorry.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 29 november 2010 - 1:06

Ahoj Robo,
zaujal ma Tvoj príspevok, a chcem sa opýtať na Tebou spomínané koktaily. Koľko vychádza (€) keď by som chcel práve tento produkt a to tak, že rátam s 2Xdávkou na deň? Aký je prepočet ceny za balenie? Majú koktaily účinok náhrady jedla? Obsahujú L-carnitín, kofeín alebo taurín prípadne iný povzbudzovací prostriedok? Aké sú príchute?

.............

Zdravím Ťa hviezdička,
70kg nie je vôbec nejaká strašná vec. Záleží od výšky postavy. Ak máš napríklad 170cm, tak Ti spomínaná hmotnosť na kráse vôbec neuberie. Jojo efekt je nepríjemná súčasť diét. Prevažne sa dostavuje u chudnutia, ktoré bolo vyvolané najmä redukciou stravy. Organizmus si po mesiaci, dva zvykne na nízkokalorický príjem, vyrovná sa s ním a akékoľvek prehrešky voči diéte hodnotí ako pokus o vytvorenie si tukových zásob. Najúčinnejšou metódou ako sa mu vyhnúť rozhodne nie je formou stravy. Treba sa zamerať na pohybovú aktivitu, ktorá je dlhodobšieho charakteru ako aj po stránke denného vykonávania aj dľžky pohybovej aktivity. Veľ mi prospešné sú v tomto smere napr. prechádzky rýchlou chôdzou a to nad 1/2 hodinu. Nápomocné a to výrazne, je podľa mojích osobných skúseností, nájsť si spolušportovca, ktroý zdiela podobné zájmy. Vo dvojici sa tieto veci lepšie vykonávajú a ráta sa občasné prehodenie reči. Takisto faktorom je aj motivácia, ktorú si partneri v športe vymieňajú a je ľahšie v aktivite zotrvať. Inak tých 14kg čo si zhodila je úžasné. Vidno na tom, že dokážeš veľa zo seba dostať, keď úprimne chceš. Chválim...

Chcem sa Ťa opýtať aké postupy si zvolila, metódy, keď sa Ti podarilo prestať fajčiť? Vydrž, zriekni sa toho tyrana. Cigarety a závislosť na nich robia z človeka otroka. Neviem, či by ma niekto donútil v noci vyisť z rozohriatej postele, hodiť niečo na saba a následne sa postojačky triasť od zimy na balkóne ... cigareta to dokáže.

Čo sa týka mňa a Ivana je len náhoda, že časovo naše registrácie vyšli podobne. On je typ človeka, ktorý keď ho bolí palec na nohe ide k zubárovi a to z dôvodu, že na Internete zachytil správu o výskume vplyvu zdravia ústnej dutiny na prsty na nohách. Ivanove prezentácie liečby sú značne tendenčné a ich základ tvoria ešte neoverené vedecké teórie, ktoré sa však ani nedotýkajú jeho problémov. V jednom svojom príspevku uvádza výskum na potkanoch ohľadom regenerácie chrbtice. Malo by to !možno! zmysel, keby mal úraz tejto časti. Ale sakra! Veď naše choroby sú o niečomúplne inom. Jednoducho Ivan je mimo.

Inak, píšeš, že si fórum pozeráš. Tak nám napíš pár pekných slov o Tebe, problémoch, ako ide život... V sekci kaviaren je otvorená téma o mazlíčkoch. Chceš mi nebodaj tvrdiť, že mačiatko nie je podnet na pár pekných slov? To je stále čosi. Mačky sú nevyčerpateľný zdroj podnetov.

Zatiaľ a nabudúce.
Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Robo Po 29 november 2010 - 18:10

Ahoj Tuto a ostatní kamaráti. Základný program . Odvedie z tela toxické látky, vyživuje organizmus až na úroveň buniek. Obsahuje: Formula 1-Zdravé jedlo-Lahodný kokteil/jahoda, vanilka, čokoláda, tropické ovocie, mliečny s chrumkami/obsahujúci všetky nevyhnutné proteíny, aminokyseliny, sacharidy atď. Má menej než 220 kalórií v jednom kokteily, vysoký obsah proteínu podporuje tvorbu beztukovej svalovej hmoty. Uvedený kokteil nahrádza raňajky a večeru pri chudnutí. Pokiaľ by ste chceli kokteil vypiť raz denne, vtedy ide o optimálnu výživu a nemali by ste priberať. Formula 2-Multivitamín-tablety obsahujúce nevyhnutné vitamíny a minerály vo vyváženom množstve. Vláknina-Tablety obsahujúce vlákninu, ktorá sa podieľa na čistení organizmu. Kokteil s uvedenými tabletami veľmi dobre účinkujú a dopĺňajú sa, ak sa užívajú naraz. Thermojetics-Bylinný instantný nápoj-čaj-štiepi tuky v podkoží/tvaruje postavu/, v zažívaní a v žilách/štiepy cholesterol. Je výborná prevencia proti infarktu. Nepiť večer-dodáva energiu a obsahuje kofein. Uvedené produkty sú na prírodnej báze a len ten čaj obsahuje kofeín. Cena základného programu-t.j. 4 produkty je 132,44€. Ceny jednotlivých produktov sú nasledovné: Kokteil- 53,77€, Multivitamín-23,90€, Vláknina 21,58€ a čaj Thermojetics stojí 33,19€. Cenu uvedených výrobkov môžem znížiť o 15 percent. Majte sa krásne, Robo. jumping flower elephant santa jumping2 queen study king albino jumping pig geek
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Št 2 december 2010 - 1:08

Ahoj Robo,
no najlacnejšie to práve nemáš. Ešte by ma zaujímal prepočet ceny na hmotnosť daného koktailu. Keby to bolo nejaké hmotnostne objemné balenie, možno by som aj uvažoval. Rozhodne však nemám na to, aby som takú sumu zaplatil za polkilové balenie alebo podobne. 54€ nie je zanedbateľná suma, ale keby sa uvažovalo o náhrade raňajok a večerí dajme tomu na 3 mesiace, nebolo by to nevýhodné. V tomto vidím aj optimum ceny/kvality. Ak tých 54€ investujem, mám predstavu, že 2Xdávka za deň vystačí 3 mesiace. Obdobou sú proteínové koktaily pre športovcov, ktoré pri spomínanej cene a užívaní vydržia podobnú dobu, ale tie majú iný účel.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Robo Št 2 december 2010 - 18:22

Ahoj Tuto. Napíšem ti niečo o zdravom jedle-kokteily. Udržuje ideálnu rovnováhu bielkovín a živín na udržanie energie. Po zmiešaní s 250 ml polotučného mlieka dodá 217 cal.-kvalitné bielkoviny s mlieka a sóje, zdravie ochraňujúce antioxidanty, vlákninu a bylinky. Ďalej obsahuje 23 vitamínov a minerálov vrátane vitamínov B, ktoré sú dôležité na podporu metabolizmu. Pre zdravie a účinnú reguláciu telesnej hmotnosti. Kokteil udržuje optimálnu hladinu cholesterolu v krvi. Používa sa tak, že do 250 ml mlieka dáš 2 kávové lyžičky kokteilu a dobre premiešaš a necháš postáť 15 minút. Najlepšie je kokteil používať ako zdravé raňajky-vyjde asi na 50-60 dní. Jedna porcia kokteilu na raňajky vychádza do 1€. Kokteil má 550 g. Ak by si sa rozhodol, že ten kokteil-zdravé jedlo vyskúšaš, môžem ti kokteil predať za 45€ aj s poštovným. Ja si už raňajky bez zdravého jedla-kokteilu neviem ani predstaviť a za 2 mesiace som schudol 6 kg a váhu si ´dalej udržiavam. Maj sa krásne, Robo. flower elephant jocolor santa
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 3 december 2010 - 18:13

Ďakujem Robo,
momentálne som rozhodnutý, že si koktail nevezmem. Informatívne je to však zaujímavé, takže je do budúcnosti dobré vedieť, že ho ponúkaš. Ešte sa Ťa opýtam, ako Ti predaj ide? Tebou ponúkané produkty nepatria k tým práve najlacnejším a ľudia neradi otvárajú peňaženky. Dokonca aj tí, čo majú produktami riešiteľné problémy, podľa mňa, silne rozmýšľajú nad potenciálnou investíciou. Ako vnímaš ty presvcedčovanie možných kupcov? Dealovanie je náročný chlebíček. Chce to minimálne slušnú sebamotiváciu a samozrejmosťou je presvedčenie, že z prehier sa treba poučiť a každý neúspech je vlastne krok vpred. V opozícii stojí sklamanie z častých neúspechov a len občasných záberov na úspech. Dealujú sa najmä produkty, ktoré by konkurenčne mali problémy na pultoch a potrebujú komentár smerujúci k ich nákupu. Konkrétne, k Tebou ponúkanému koktailu mám asi toľko, že cena je oproti športovým koktailom vyššia a zloženie je skôr jednoduchšieho charakteru. Výhodou je, že na dávkovanie postačí malé množstvo produktu. Nevýhodou je, že neobsahuje žiadne prídavné látky spôsobujúce odbúravanie tukov, jeho účinnosť je založená na odbúraní jedla z denného režimu. Športové koktaily obsahujú rôzne typy burnerov, ktoré tu nie sú obsiahnuté.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka Pi 3 december 2010 - 18:57

Tuto, rozne typy burnerov, ako ich nazyvas, maju len minimalny efekt a aj to len pri maximalnej fyzickej aktivite... Ak necvicis, su to vyhodene prachy, tak ako vsetky pripravky na chudnutie. A ak maximalne cvicis, schudnes aj bez burnerov. Zatial stale plati jedine-prisun energie nizsi ako jej vydaj.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 3 december 2010 - 20:35

Ahoj filipka.
V niečom s tebou súhlasím a v niečom zasa nie. S burnermi mám osobnú skúsenosť z čias môjho športovania ako aktívny športovec aj nedávno. Niekto nazýva burnermi aj aktivizátory, ale to je iná kapitola. Ja som používal L-carnitín (pure) ako spaľovač tuku a môžem potvrdiť jeho kladné výsledky. Spaľovaná energia počas aj mierneho športovania nevychádza z cukrov v krvi, stravy, ale naopak priamo ide z tukov nazhromaždených v tkanive. Pri užívaní cca 0,5g - 1g 30 minút pred pohybovou aktivitou nemáš pocit väčšej únavy a výsledky sa pomaly dostavujú. Ohľadom cvičenia nemyslím len vražebné tréningy, ale aj hodinovú prechádzku svižnejším tempom. Úbytok tuku je priamy, výsledky sú bez akýchkoľvek problémov udržateľné. Ja som aj vďaka L-carnitínu schudol v období pred 1/2 rokom v priebehu 2,5 mesiaca 10kg. Teraz ho neužívam a cvičím len symbolicky, ale kilá sa mi nevrátili. Počas užívania som ľahko cvičil v posilňovni asi 2Xtýždenne, chodil som na dlhšie prechádzky, zvlášť som sa neobmedzoval v jedení. Okrem L-carnitinu (čistého) som užíval Syrovátku a po tréningu dokonca Megamass. Bez aspoň miernej fyzickej aktivity, je L-carnitín len nehodnotná kapsula. Takisto sa počas cvičenia treba vyhnúť konzumácie energeticky náročných potravín. Koniec koncov, kto sa napcháva pri tréningu?

Aj v budúcnosti by som sa chcel pustiť do vážnejšej premeny tukových tkanív na energiu. Teraz však riešim iné. Verím, že nadšenie k aktivite smerujúcej k zlepšeniu mojich fyzických dispozíci sa dostaví čo najskôr.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 9:18

Ahoj ľudkovia clown

Moje chudnutie bolo v tento týždeň prerušené, teda aspoň v tom zmysle, že som necvičil. Zaumienil som si veľa piť vody, ale nedodržal som to hneď v ten pondelok, v ktorý som išiel do školy. Hoci som si zobral fľaštičku, jednoducho som nemohol furt zo študovne behať sa napiť, radšej som pil zarobenú malinovku typu "Trix" alebo "Yep" a také som pil dosť veľa nárazovo. Prichádzal som zo školy z BA dosť neskoro, lebo prišiel sneh a s ním kolóny na diaľniciach a hlavne v BA na výpadovkách, takže som býval dosť unavený na to, aby som ešte cvičil na trenažéri. affraid very sad2

Ale jedna vec sa darí! Aspoň s tou sa môžem pochváliť. alien

A síce papkanie. jumping Skutočne jem toho oveľa menej. Myslím, že mi tie tabletky pomáhajú k menšej chuti do jedla a ak to nerobia ony, tak sa dá hovoriť aspoň o normalizácii chuti do jedla na základe užívania Abilify, s ktorým mám skúsenosť, že sa pri ňom dobre chudne a nevyvoláva vlčie hlady. cat Nevýhodou je, že jem väčšinou pečivo, a to aj biele. Ale vyrátal som si to na kalórie a zistil som, že je mi lepšie si dať na večeru dva krajce margarínového chleba, ako si dať to isté, čo som mal na obed (ako som bol vychovaný v našej rodine doteraz). albino Cez deň som od takej siedmej do štrnástej v BA, a tam jem iba asi za celý čas 3, niekedy 4 rožky. Potom doma jeden malý obed, v skutočne zmenšenej porcii a nakoniec na večeru už len chlebík s rastlinným margarínom a soľou. A navyše vôbec nie som mimo tento kalorický príjem hladný! Juchú. sunny

Teraz som už aj došiel na to konečne, že nemôžem predsa cvičiť každý deň na trenažéri, teda slovom - to isté cvičenie furt. Telo si na to podľa niektorých webových stránok zvykne a musí sa vynaložiť väčšia námaha na ten istý efekt. A takisto sa nestihne telo zregenerovať a z psychického hľadiska to človeka omrzí a nudí. A vskutku! No Mne sa jednoducho po dvoch dňoch cvičenia po sebe na tom už nechcelo cvičiť. Teraz viem, že musím cvičiť obdeň. Takže utorok, štvrtok, sobotu a v nedeľu vtedy, ak v pondelok nejdem doktorke na injekciu, a keď idem, tak nie v nedeľu, ale v pondelok. (Tam budem musieť urobiť výnimku a cvičiť dva dni po sebe, čo už, keď týždeň má nepárny počet dní a ja potrebujem cvičiť 4 razy do týždňa, tak ako to bolo minulý rok, keď som zhodil 10 kíl, rozumiete...) cherry

Používam aj ten L-Karnitín, dávam si dve tabletky 732 miligramové asi 35 až 40 minút pred cvičením. Chcel som tekutý, ale nezohnal som, tak mám aspoň tabletky, ale tie mám už dlho, tak ich chcem dobrať. Vydržia mi asi celkovo ešte na 33 cvičení. geek

Predstav si, Tuto, čítal som dakde nejaké mýty o chudnutí. Najčastejšie omyly. A dva z takých omylov a mýtov, ktoré ma zaskočili, lebo som v ne veril, boli jednak ideálna tepová frekvencia pre chudnutie, a jednak mýtus o tom, že telo začne spaľovať tuky až po 20-30 minútach.

1.) Vraj nejestvuje ideálna tepová frekvencia na chudnutie. Proste kto chce chudnúť, potrebuje čo najviac rozpumpovať srdce, a teda čím vyššia frekvencia, tým viac kalórií sa spaľuje. Dôkazom je, že človek sa pri veľkej námahe a pri veľkom tepe veľa potí, čo znamená, že premieňa množstvo kalórií z krvného cukru alebo z tuku na teplo, a teda sa telo ohrieva, čoho dôsledkom je potenie. A že sa budujú vtedy svaly? To je reku len dobre, lebo tým viac kalórií sa bude spaľovať aj cez deň.

2.) Ohľadom toho druhého mýtu, to som bol ešte viac prekvapený. Hovoria, že to záleží od mnohých telesných dispozícií, ale v zásade keď už je telo zohriate, tak sa spaľuje tuk. Čiže najprv 5 minút rýchleho pádlovania na eliptickom trenažéri na nízkej záťaži, aby sa zahriali svaly a človek sa začal potiť, a keď sa začne už potiť a je mu horko, tak sa vraj už spaľuje veľká časť skôr tuk, ako glykogén. No nie je to super? flower

-------

A tak si cvičím a jem málo, hoci pečivo, no stále to vychádza kaloricky výhodnejšie. Včera som počas TA3 správ a markizáckych správ cvičil dohromady 45 minút. Tak sa teším. Aj dnes budem, lebo zajtra v pondelok nejdem k doktorke. Ale potom až v utorok! jocolor

Moja váha ukazuje naďalej 103 kg. Hm. Osciluje to počas dňa okolo 101 až 103. scratch

Držte mi palčeky, aby som vytrval v sebadisciplíne a nech pokračuje absencia vlčích hladov tak, aby som vedel bez problémov kontrolovať svoj príjem kalórií (ako to kontrolujem už aspoň 2 týždne, až na výnimky v dňoch, keď som deprimovaný, vtedy mám zvýšenú chuť do jedla).

Držím aj ja Vám prsty a prajem veľa úspechov pri zdolávaní kilogramov slaniny. afro

Čaf. heart

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5040
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Po 13 december 2010 - 11:35

Ahoj santa

Dnes je tretí deň, čo skúšam "diétu" s ovocnými kokteilmi. Nepovažujem to za diétu v pravom zmysle slova, ale za skutočnú zmenu svojho životného štýlu a stravovania, kedy chcem konzumovať veľa čerstvého ovocia, vitamínov, minerálov a proteínov. I love you

Nekúpil som si žiadne drahé kokteily, robím si ich sám, alebo mi ich urobí mamina. Recept je prostý... 350 ml nízkotučného mlieka (chceli sme sladkú srvátku, ale nezohnali sme), do toho pokrájaný banán, jablko a pomaranč (alebo namiesto neho mandarínka). Pridáme 2 alebo 3 sacharínové sladidlá. Rozmixujeme a pijeme do sýtosti. jumping A veruže je to poriadna sýtosť! Skutočne mi to namiesto tej večere a raňajok stačí. Ibaže musím samozrejme aj olovrantovať, teda aspoň si dať malú polievočku instantnú alebo dačo, aby som držal metabolizmus v strehu a neobmedzil to na tri porcie za deň, rozumiete. Obed papám normálny, hoci aj toho si dávam umiernenú porciu. Žiadny McDonald, kebab, bageta, čína, nič. Jediný sladký nápoj je Pigi čaj počas dňa, aby mi mohol fungovať mozog, chichi. Laughing

Veľmi mi to chutí. Moja bazálna metabolizmová potreba je podľa tabuliek asi 2400 kcal denne, z toho 300 spálim pohybom, lebo veď nesedím na zadku celý deň, ale chodím do školy, ďalej tamtie kokteily majú každý približne 300 kcal. Dohromady mi to vychádza, že by som mohol mať denný kalorický deficit asi 700 až 1000 kcal. (v prvý deň tisíc, včera to bolo horšie, tak iba asi 600) To je skvelé. cool A ešte sa necítiť hladný, ba naopak, človek má pocit, že sa stravuje zdravo. lol

Plus keď ešte občas zacvičím na eliptickom trenažéri, dúfam, že už niečo pôjde dole. Tieto kokteily sú kokteily "chudobných ľudí" lebo my si naozaj nemôžeme dovoliť herbalife, kde sú všetky tie živiny. Verím, že nejaké tie živiny sú aj v tom mojom recepte. Navyše si dávam multivitamínovú tabletu a Calibrum, kde sú aj minerály. A obedy mávam predsa normálne. alien

Ráno, keď som sa postavil na váhu, mám 102 kg. Takže už kg išiel dole, ale zrejme je to len oscilácia, lebo je to príliš skoro na to, aby sa 1 kg dal dole. Veď kilogram tuku je 7000 kcal. Rolling Eyes Chcem to skúsiť dlhodobo sa takto stravovať, vyhovuje mi to našťastie. Pevne dúfam, že váha klesne a že cvičením a proteínmi z mlieka zabezpečím, aby sa neodbúravali svaly. clown

Ďakujem za vypočutie. Držím Vám palce.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5040
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 7 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  hviezdička Po 13 december 2010 - 12:59

Ahoj Matej, vidím, že zase nejaké novinky v Tvojom chudnutí, no ja som sa vyfarbila na plnej čiare. Píšem si každý večer taký heslovitý denníček, hádam som to tu už aj spomínala, a včera som šla v ňom dozadu a dozadu a vyzistila som, že 24. septembra som vážila najmenej v mojej doterajšej kariére F25.2 a to 66,2 kg. A dneska? Prosím pekne, ráno na váhe 71,2, čo je, ak ma matematika neklame za 3 mesiace +5!!! kg. Od rána mám z toho total depku a ku všetkému som asi už taká zúfalka, že som ráno zabudla zjesť lieky. No, a teraz raďte. Idú Vianoce, samé dobroty, kam sa len pozriem, už vidím tých 10 druhov koláčov, čo napečie mama, už vidím tú kolu a čipsy, kolekcie, salonky, somariny na n-tu, ktoré budem s prepáčením žrať. Sa absolutne neteším, bo moje vlaňajšie predsavzatie sa síce do dnešného dňa ešte ako tak plní, lenže vstanem na váhu na Silvestra a z váhy vyletí ten červený displey rovno mne do tej sprostej hlavy. Tuto, vravíš, že 70 kg nie je veľa, lenže ja mám 165 cm a najlepšie som sa cítila vo svojom pôvodnom tele pred chorobou a to bolo 50 kíl. Viem, už nie som najmladšia, čo by som chcela.... Ale ja CHCEM! Bože, poraďte mi, čo s tými Vianocami ja len budem robiť, hm,hm, ja proste nič nevyhútam sama. Tie koktejly.... Som alergická na vitamín C, no, to je výhovorka ako hrom...sa smejte. Ja tým citrusákom fakt moc nedám a banány nejem asi zo zásady, také oslizlé niečo, sorry, že Vám kazím chute... viem, som nemožná. Zeleninu, čo som stále zobala v lete, nemôžem ani vidieť, ale čokoládku, to hej, aj celú za deň, len sa tak zapráši... sa zbláznim, ešte ani Vianoce nie sú a ja mám žravky, že by som sekala... A.... dnes som ešte nič nejedla. Tak mi treba, ani nebudem. No, samozrejme, reči, vydrží mi to do večera a potom zjem aj moju mačku... HELP! Tuto, tiež beriem alventu, ráno 75 a večer 150. Sa mi to tiež zdá najlepšie antidepresívum, čo som doteraz mala. Filipka, ja som asi magor, ale fakt neviem, čo znamenajú tie skratky, možno som aj vedela, ale dnes si nespomínam, som total vymletá, ale som nevedela, že pri mánii majú iný účinok, teda, ak to dobre chápem. Takú mániu na upratovanie by som potrebovala, kto mi umyje okná, povysáva? Sa mi nechce... A neviem, či mám skrz mačiatko robiť vôbec vianočný stromček, bo ono by mi vyliezlo za pochodu aj na hlavu, keby mohlo. Sa pozerám sa všetci na Vianoce tešia, len ja sa neteším.... Asi sa rozplačem. Tak už končím a idem ďalej depkovať, asi mám fakt depku možno aj z toho, že som ráno nezjedla lieky, ale som v práci a lieky u seba nemám veškeré žádné. Papa všetci, majte sa krajšie, ako ja.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 91 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 49 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore