Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 28 z 91 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 59 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 1 október 2015 - 20:50

Moc mi nepridáva na snahe schudnúť, keď mi viacerí ľudia hovoria, že vyzerám už dostatočne chudý. Napr. šéfka mi povedala, že som ako lata. Ale neviem, asi mi tričko dosť zakrýva toto 95 centimetrové brucho. A čokoľvek nad 90 cm je pri mojej výške a pri mojom obvode panvy zdravotne závadné smerom k civilizačným ochoreniam. Akoby som už nemal vôľu sa obmedzovať. V súčasnosti sa dlhodobo stravujem tak, že mi váha nerastie, je stabilizovaná. Ale obmedziť sa až tak alebo naordinovať si taký pohyb, aby som chudol, to sa mi nejako nechce. Shocked Bieda, však?

Som teda v tejto veci demotivovaný. Shocked

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Pi 2 október 2015 - 22:37

Ahoj Matej,
nerozmýšľaš v rámci chudnutia, aj formovanie postavy? Zdvíhanie železa, to je pre chlapov to pravé.  Rolling Eyes

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Product-Muscle-Arm_7a2982f5-d56d-4ed2-b99c-1b0a0c3bb623_grande
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 4 október 2015 - 10:08

Idem na to, Tuto. Konečne sa mi podarilo nájsť v byte činku, má pomenej kg, ale aj to stačí na posilnenie. Síce by som nikdy nechcel mať takú ruku, ako je na tamtom obrázku affraid , ale mierne posilnenie a vyrysovanie je fajn. Very Happy

Naďalej sa mi úspešne nedarí ísť s mierami dolu. Mám dnes ráno nalačno 78,3 kg a 95 cm. Napriek tomu, že som sa v posledné dni trochu prežieral a mal som aj silný tučný mcdonald, tak som nepribral, čomu sa teším. cyclops Keďže však už dlhodobo niekoľko mesiacov neviem ísť dolu s mierami sebaobmedzovaním, a keďže mi druhí hovoria, že v normálnom oblečení vyzerám chudo resp. normálne, tak je čas ísť posilňovať a formovať svalstvo. Tuto ma k tomu významne teď inšpiroval. Yes

Síce sa mi moc nechce, ale nejak sa musím prekonať a vytvoriť si nový návyk. Snáď to pôjde. Držte palce. Pretty good

M. Male

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 11 október 2015 - 8:58

Minulú nedeľu 4. októbra som tu písal, akoby som už nepotreboval chudnúť. A veru, v tento daný týždeň som zažil značné uvoľnenie režimu a jedálnička. Inými slovami, akonáhle som sa nebrzdil, nekontroloval (že veď reku som už chudý), tak som začal ládovať do seba jedlo za jedlom a ešte aj neskoro večer.

Dnes mám nalačno 79 kg a 96 cm (+0,7 kg, +1 cm). very unhappy Je to moja chyba, priberám. Takže jednoducho ja už sa musím kontrolovať do konca života, lebo inak by som mal do pár týždňov naspäť obezitu. Yes

Opatrenie: Hurá spisovať si jedlá do účtu "kaloricketabulky.cz"! Applause

M.
Rain 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Ne 11 október 2015 - 9:48

mne sa uz dlhsie nedari chudnut, prave naopak, pribral som. na jar som mal este 79 kg a teraz mam 83. bieda. s tymi liekmi je to naozaj tazke. ale u mna je vo veci aj nedostatok pohybu. jedla jem pomerne malo, no napriek tomu vaha isla hore.

budem sa zase trochu viac snazit chudnut. drzim nam palce. dancing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ut 13 október 2015 - 18:57

Ani sa mi nechce priznávať, akú hmotnosť sa mi podarilo dosiahnuť. Nie je to OK. Pravdepodobne budem tu s vami riešiť váhové problémy, lebo myslím, že je poriadne načase. Myslím, že je najvyšší čas, totiž, blíži sa chladnejšie obdobie a aj pohybu bude pomenej. Cvičiť sa mi príliš nechce, hoci by sa to zišlo. Uvidím...

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Tumblr_n3bid81Tqa1ts8igzo1_500
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikách

Odoslať  regina St 14 október 2015 - 18:17

Ahojte,

v lete sa mi podarilo zhodit 3 kg, no ani neviem ako som ich uz nabrala späť. Cvičím a trochu som pohla metabolizmom aj vdaka tomuto nápoju:
http://www.topmagazin.sk/neuveritelny-detoxikacny-napoj-ktory-spaluje-tuky-a-zrychluje-metabolizmus/
Škoricu (1/2 cajovej lyzicky) si pridávam ido jogurtu. Nápoj som pila len pár dní a váha klesá Smile
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 17 október 2015 - 10:26

Ahojte, chudnúci spolubojovníci Smile

Žiaľ, ani mne sa nedarí chudnúť. Mám taký pocit, že mám v posledných týždňoch zvýšenú chuť do jedla. Voľakedy mi stačilo nejakých 7 tisíc kJ, teraz mám hlady aj pri 9 tisíc v podstate. Nemám problém naraz zjesť haldy jedla, akoby som mal veličazný žalúdok. Shocked Tuky mám hlavne na bruchu a bokoch. Dohromady prebytok môže predstavovať asi 8 kg hmotnosti. Teraz mám 79 kg a 96 cm. Shocked Ideálne by bolo mať u mňa 70 kg a 85 cm. Yes

Ako som spomínal inde, budem to musieť riešiť hladom. Nemyslím nezdravým hladom v zmysle hladovky, ale normálnym znížením príjmu energie na úroveň zdravých 7000 kJ. Skúšam to takto už dlhodobo, ale som nenormálne hladný, a preto zlyhávam - dávam si stále výnimky. Čo už, musím to umelo a nasilu vydržať. Zaujímavé je, že keď som chudol tak rapídnejšie počas jari 2013, tak som jedol bežne 6500 kJ denne a nemal som s tým žiadny subjektívny problém. Skrátka som to zvládal. Mám denníček z tých čias a mám tam záznamy, čo som vtedy každý deň jedol. A to bola sila, ako som jedol v podstate málo. Dneska mi to príde nerealizovateľné. Som z toho v pomykove, že prečo to vtedy išlo dodržiavať, a dnes nie. Čo je odvtedy iné? Iné je len v liečbe Xeplion namiesto Risperdal Consta, že by on to mal na svedomí? To môžem len tipovať. Smile

Pozoruhodné je, že vlčie hlady a neschopnosť zmestiť sa do 8 tisíc kJ sa mi stali po tom, ako som začal znižovať Escitil. V tom období som však zároveň začal zaberať v novej práci, takže sa mi zvýšil pohyb. Preto tipujem, že mám viac výdajov energie, a preto som aj viac hladný... No lenže v r. 2013 som aj tak jedol len 6500 denne, a mal som pohybu určite viac ako predavač na dvanástkach, než ako terajšia kancelárska krysa, nie? affraid

Je to záhada s týmito našimi hladmi. Držím nám všetkým palce. Smile
Ahojte. it is perfect
Matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ut 20 október 2015 - 4:09

mne sa podarilo čosy schudnut posledný mesiac nemam sýce vahu tak neviem kolko,ale len vdaka tomu že navecer nič nejem,akosik mi nechuti.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Ut 20 október 2015 - 12:22

Ako to, ze nemas vahu? To je predsa zakladne vybavenie kazdej domacnosti, prednost ma i pred WC Very Happy

Mne sa inak podarilo snaad pribrat pol kila, zis, jak som happy?!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto Ut 20 október 2015 - 13:35

vahu síce ma manželka ale ta je len do 120kg ja mam 140 nieje to až take hrozne lebo ja mam výšku 197cm a ked že som od 16rokov intenzivne posyloval tak som sy vypracoval niejaku tu svalovu hmotu,idealnu postavu som mal pred chorobov ked som važil115 to som mal minimum tuku teraz mam 25kg navyse keby sa mi tak podarilo zhodit bol by som štastní, a vahu do 150kg ma moja psichijatricka tak sa raz za čas odvažim.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 21 október 2015 - 20:34

Fúha, Rasťo, Tvoja váha je zaujímavá veru. Na Tvoje pomery ide o nadváhu len o nejakých 20 kilo, koľko som mal zhruba nadváhu aj ja. Ale tých 115 kg pri štíhlom a svalnatom tele je sila. Shocked winking Si proste chlapisko jak hora. Píšeš tu na fóre vždycky tak pokorne a pokojne, ale určite by som nechcel od Teba dostať nakladačku, keby si sa raz rozohnil. Very Happy

To trošku žartujem, Rasťo. Smile Držím Ti veľmi palce, ak sa náhodou usiluješ o zhodenie. Je to fuška bojovať s tými tukmi, pretože je fuška bojovať s našimi žravými náladami. Osobne to pociťujem až príliš často. Smile

Neviem teraz, koľko mám kg, ale pás mi klesol opäť na vítaných 95 cm. Už tretí deň sa stravujem diétne, teda tradične, ale píšem si do účtu kaloricketabulky.cz svoje jedlá a držím sa limitu 7200 kJ. Začal som v pondelok, ale tam som mal citové problémy, takže som sa prežral na 9000. Ale včera som zjedol len 7000 a dnes 7500. Zaokrúhlene. Smile Zmestím sa do limitu len preto, lebo nevečeriam veľké chody, ale iba drobné, napr. maslový rožok, prípadne k tomu jogurt.

Uvidím, či sa to čoskoro pohne, a či sa mi tých 95 cm upevní. Tak dlho mi to trvalo sa dostať na takúto mieru, lebo som mával dlhý čas okolo 100 cm. Takže ma to gniavi, keď mi meter ukáže centimeter navyše. Shocked

Maj sa pekne a drž sa! Cool Zvládneme to. Tornado
M.
it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 91 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 59 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore