Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 29 z 91 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 60 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  rasto St 21 október 2015 - 22:27

dakujem matej.je pravda že so pred chorobov na sebe pracoval a vdaka tomu ked som chodil v mladosti po diskotekach tak som mal od agresývnich jednotlivcov pokoj v živote som sa s nikim nepobil,ani kebi ma niekto provokoval ja som takí flegmatik nič ma nedokaže rozhadzat.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 30 október 2015 - 20:16

Celkovo nezvládam súčasné žranie. Dá sa povedať, že za 3 mesiace, odkedy som nastúpil do nového zamestnania, som sa vypracoval na žraciu lokomotívu, ktorá nevie, kedy má už toho jedla dosť. Ešte v júli som spomínal, že očakávam schudnutie v novej práci. Uplynuli 3 mesiace od nástupu, dá sa už čosi rekapitulovať, no evidentne o poklese nemôže byť reč, no musí byť reč o tlstnutí. Zajtra sa nalačno odmerám, odvážim, som zvedavý, ako to so mnou vyzerá. Subjektívne sa cítim pribrato. Shocked

Nedarí sa mi nejesť večerné jedlo v hodnote obedných chodov. Už som sa ale polepšil v tom, že si niekedy beriem domáce jedlo do dózy do práce. Ale žiaľ, málokedy sa mi podarí nemať po príchode domov hody. A to som skúšal zakomponovať aj do svojho režimu "mimoprestávkový" olovrant o 15:00. Šéfka mi to povolila, no bez efektu.

Musím sa nejak vzchopiť a dať vec konečne do poriadku. Nakopať sa do zadku a ísť smelo za svojimi vytýčenými 70timi kilogramami. affraid cheers

M.
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Pi 30 október 2015 - 21:34

Drzim palce, Matej, a zaroven obdivujem Tvoju pojedaciu taktiku. Aj ja chceeem very unhappy Stacilo by mi len takych 7-8 kg affraid
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 október 2015 - 7:52

Juj, Meret, ja chcem zhodiť 7-8 kg, Ty chceš 7-8 kg pribrať, tak by si si mohla zobrať odo mňa a boli by sme obaja spokojní. Very Happy Ach, škoda, že to nejde. Very Happy

Nuž, odvážil som sa, odmeral. Mám nalačno 79 kg a 96 cm. Nie je to také katastrofálne pribratie, aké som predpokladal, takže som vlastne rád. Smile Pri výške 178 cm ide o asi zhruba nadváhu 9 kg a 8 cm. Yes

Ešte nejdem písať nejaké opatrenia, lebo ešte som ich nepovymýšľal. Zostávam v duchu nad nimi rozmýšľať. Už som toľko stratégií skúsil, že nejak mi dochádzajú nápady. Thumbstone

Želám schudnutie tým, ktorí chudnú, a pribratie tým, ktorí chcú pribrať. Huge smiley it is perfect

M.
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav So 31 október 2015 - 9:02

Ahojte,
Ja čítam knihu do ktorej vkladám nádeje. Volá sa to "Jídlo na prvnim miste" a hlavná vec, čo som ešte inde asi nevidel, je že dávajú na prvé miesto psychologickú reakciu na jedlo. Že nejde dlhodobo držať nejakú diétu ak nás to láka inam. Kniha sa dá v elektronickej podobe nájsť. Keď nechcete, môžem hodiť odkaz.

Budem informovať jak sa mi s ňou darí postupovať a všetkým prajem úspechy vo vyvazovani hmotnosti!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 1 november 2015 - 8:28

Síce nepoznám tamtú knihu, X, ale tiež tuším istý autor menom Franckh v knihe "Přejme si být štíhlí" píše o úlohe nášho psychologického prístupu k jedlu a to ako jedlo hodnotíme, ako vnímame jeho dôležitosť, zmysel, postavenie medzi našimi hodnotami a podobne. Čítal som tú knižku voľakedy ešte v r. 2013 a zdalo sa mi to fajn veru. Smile

Držím Ti, Jožin, vrúcne palce, aby sa Ti s tou Tvojou knihou darilo napredovať. Všetko dobré! it is perfect giving a hug

---

Dnes neviem, čomu to mám pripísať, ale mám nalačno 77,8 kg a 95 cm. Dokonca na prvé meranie 77,5 kg a 94 cm, no beriem ako správne až to ustálené neskoršie. Je to o 1,2 kg menej než včera a o 1 cm menej tiež. Ako to? Shocked Včera som zjedol podľa výpočtov 8300 kJ, ale za to som posledné jedlo jedol už o 17:00. Spať som išiel o 21:00. very sad3

Samozrejme, teším sa z toho. Smile Som teraz taký akýsi namotivovaný sa ďalej snažiť.
Už som si pripravil aj nejaké opatrenia:

  • v práci okolo 15:30 zjesť niečo tučné, napr. pochúťkovú smotanu, mňam. Smile
  • večer po práci po 18:00 piť jednu kávu Nescafé s mliekom a už minimálne jesť, maximálne niečo celozrnné drobné, alebo ak vydrží sýtosť zo smotany, tak nejesť už nič.
  • večer po práci veľa piť silne sýtenú minerálku s menším obsahom sodíka. Veľmi perlivú preto, aby mi to zaháňalo hlad.
  • celkovo piť tri kávy Nescafé denne, alebo 2 kávy a 1 malý energeťák (250 ml) Smile
  • všetko si zapisovať do účtu "kaloricketabulky.cz"  typing a sledovať limit 7200 kJ  Yes
  • dodržiavať princíp: "radšej bohatý a tučný olovrant, ako bohatá a tučná večera"  Ambulance


Tak uvidíme, ako to pôjde. Cieľ do budúcej soboty: 77,0 kg a 94 cm. Ghost
Smelo do toho!
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Ne 1 november 2015 - 20:59

Tak som skusila tie kaloricke tabulky, Matej, a na dnes mi velmi nepresne (bohvie, co, kedy som pojedla a kolko g ci ml toho bolo Question) vyslo 5123 kJ, co mi pripada hrozne vela Embarassed Nalacno mam, ako to Ty pises, 45kg / 67 cm. Bieda, bieda.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Ne 1 november 2015 - 21:59

Ahoj Meretseger,
že či si niekedy vyskúšala proteínové nápoje? Po Nete sa dá zohnať aj kvalita. Na počet dávok spravidla nie sú drahé a fakt sa z nich priberá. V mnohých sú len náhradné sladidlá, takže by Ti to asi aj vyhovovalo. Majú rôzne príchute a tie drahšie fakt dobre chutia. Sú vo forme práškov, stačí si namiešať v koktaile s vodou, alebo mliekom a kilá idú hore. Ak chceš popýtaj sa na to MUDr. Proteíny sú obvykle na báze syrovátky z kravského mlieka, iné by som nedoporúčal, ale dobrý je aj kaseín. V nákupných centrách bývajú aj obchody tohoto typu, výhodou je, že vedia poradiť, taktiež aj vo fitness centrách. Osobne si myslím, že by Ti to popri normálnej strave pomohlo. Vo fitku niekedy je možnosť aj zakúpenia priamo namixovaného proteínu, tak môžeš aj vyskúšať, čo by Ti chutilo.

................

Ahojte,
tak osobne mám opačný problém ako Meretseger, niečo by sa asi zišlo pohnúť smerom k znižovaniu hmotnosti. Momentálne žiadne opatrenia v tomto smere nepodnikám. Priznám sa, že som si viac v tomto smere sľuboval od práce, kde bolo aj viac manuálneho a fyzického. Nedostatočne. Navyše mi podozrivo zachutili sladené nápoje a tak som tam, kde som bol. Najlepšie by bolo aspoň trochu cvičiť, ale som na to akýsi lemravý.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Po 2 november 2015 - 8:18

Lemravy? Toz vitaj v klube, Tuto. Sakra, viem, ze musim cvicit, ale stale sa toho bojim, aby som neschudla este viac. Mozno aspon joga...?

Dakujem Ti za tip, spytam sa pre istotu aj doktora (a na zaciatok mu, ako vzdy, musim pripomenut, ze mam DM, minule mi chcel pichat infuzie s glukozou). Zacinam mat dojem, ze cokolvek by bolo dobre.

A co Ty, ako citam, sladene napoje, tusim si to uz spominal... Priznavam aj bez mucenia, ze i ja si v poslednom case - ale fakt zriedkavo dam Colu light, alebo tak, ale ze by mi to nadmerne chutilo, to nie. To vies, ked clovek na to odmalicka do dospelosti nie je vobec navyknuty, pusta sa do toho opatrne (hlavne ked vie, ze by absolutne nemal!) a v principe ho to ani nelaka... Vdakabohu. Svojho casu som vsak bola od neDIA sladkosti doslova zavisla, fuu... Aj som si tak nahonobila kaz (az druhy v zivote, horsie je vsak to, ze mam v ustach viac kamena nez je v kamenolome...), a samozrejme isiel hore okrem glykemii inzulin, tym padom som co-to pribrala. Of course, this is absolutely wrong way, nespravny sposob. Nuz, a ako 16-ka som sa zo 45kg rychlo vysvihla na 52kg tym, ze som jedavala dva obedy.
Toto sice nie je tema o priberani, ta je hned o temu nizsie, ale aspon mate rady, co nerobit Evil or Very Mad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Ut 3 november 2015 - 15:07

teraz sa akosi nesnazim chudnut. jem to, na co mam chut a vtedy, ked som hladny. vaha zatial nestupla, ale ani neklesla, cize je to stale okolo 83 kil. potreboval by som aspon 8 kil schudnut. je to tazke s tymi liekmi. aj ked som nepriberal nejako prudko, tak za tych 7 rokov liecby som pribral 20 kil. pred liecbou som bol ale dost stihly, a tak mam teraz vlastne len par kil naviac. smola je, ze sa mi tie kila ukladaju najma na bruchu, cize brucho je velke. Shocked

snad je toto stadium nepokusania sa schudnut len prechodne a onedlho sa znovu pustim do boja s tukmi. shooting3 najlepsie by bolo, keby som to riesil aj pohybom. dog mozno buduci rok, ked bude zas teplejsie. laughing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 5 november 2015 - 19:55

Veru, Lístie, chápem Ťa, že si unavený z boja s tukmi. Aj mňa to už niekedy dosť unavuje sa stále snažiť, a pritom často bezvýsledne, lebo často nemám síl dodržiavať limit, alebo cvičiť. Pliagy tuky. Shocked Držím nám palce, aby sme sa odrazili od pomyselnej novej štartovacej čiary a úspešne vykročili smerom k našej vytúženej hmotnosti. Smile

Tuto, aj ja som očakával od práce, že mi klesne váha. winking Žiaľ, nestalo sa tak, resp. iba na začiatku, keď sme zariaďovali nové priestory, tak bol dajaký výsledok. Very Happy Čo už. Smelo vpred k štíhlosti a zdraviu. it is perfect

Momentálne si dávam na večeru rožok s nejakou Alfa nátierkou v črievku, dnes som mal konkrétne pažítkovú. Celkom je to sýte a málo náročné na kilojouly. Ale aj tak som dnes zbaštil 8000 kJ. affraid Žiaľ, včera som klesol na dno, dal som si večer mcdonald. Embarassed Embarassed Embarassed Skrátka, hanba mi.

Idem sa nejak vzchopiť a bojovať ďalej. Ani nie tak s tukmi asi, ale skôr so sebou samým, so svojimi chuťami a so svojou mlsnou psychikou, ktorá vníma jedlo ako niečo príjemné, čo dokáže potlačiť negatívne emócie. Beda mi! scared

M.
cherry
Very Happy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 7 november 2015 - 11:00

Matej napísal:Cieľ do budúcej soboty: 77,0 kg a 94 cm.

Dnes: 77,0 kg, 95 cm. Takže hurá, aspoň polovičný úspech sa podaril. jumping

Úspech pripisujem snahe o ľahké večere a snahe o 8 tisícový limit. Zdá sa, že 8000 kJ je u mňa taký štandard, pri ktorom nie som viac-menej hladný, a pri ktorom sa mi aj darí chudnúť za podmienky, že ťažisko je niekedy na obed a na olovrant, pričom večere musia byť ľahké. Žiaľ, centimetre nešli dolu, čo pripisujem početným výnimkám počas týždňa - bol tam raz večer mcdonald, párkrát som si dával aj sladkosti, večer včera som mal bonbóny. Zhruba si veci zapisujem do tých kalorických tabuliek a analyzujem tam približne, že čo treba vylepšiť, aby som sa do limitu 7000 až 8000 zmestil.

Nový cieľ do ďalšej soboty: 76,5 kg, 94 cm. cheers affraid

Opatrenia:

  • naďalej si všetko analyzovať v kalorických tabuľkách na "kaloricketabulky.cz"
  • limit trochu zvýšený: 7500 až 8000 kJ
  • ľahké večere, ťažisko držať na obede a olovrante; ako večeru preferovať pomazánkový rožok alebo kaiserku
  • nedesiatovať
  • začleňovať viac ovocia do stravy, najmä na večeru nejaké to jablko, pomaranč... (pre vyprázdňovanie)
  • obnoviť jednoduché posilňovačky (mám skúsenosť, že keď som pravidelne cvičil drepy, tak na ceste domov z práce na schodisku som schody ľahko vyšiel bez zadýchania, a to vďaka posilneným stehnám z drepov. Teraz po dlhšej absencii drepov už zase sa začínam zadýchavať, takže to cvičenie sa vskutku oplatí v praxi.)


Hurá do boja! heart
M.

PS: Meretseger, 5100 kJ sa mi zdá málo. Taký štandard na nižšiu ženskú postavu by mohol byť asi okolo 6500 až 7000 kJ, pokiaľ nechce chudnúť. Ak chce pribrať, pokojne by si si mohla ako žena zvýšiť príjem na 8000 kJ denne, pričom ťažisko presunúť na večery, to znamená, že si dávať skôr silnejšie večere. cool Vtedy by si mala približne pozvoľna priberať. Yes Držím palce. winking

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 91 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 60 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore