Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 59 z 91 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 75 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  kimi2028 Po 19 február 2018 - 10:48

Tak tak danka pracuj na sebe hoci ide to veľmi pomaly a pomerne ťažko. Nie je to zrovna najmotivujúcejšie. Teší ma však to, že za posledný rok som dal dole presne 15 kg a to za plnej medikamentácie. Niekedy tie chute do jedla z liekov je ťažké ovládať, ale vtedy sa väčšinou naľogám vody a poviem si, že radšej mať v sebe vodu ako tuk. Je mi jasné, že telo nepotrebuje jesť. Voda sa vyparí do nasledujúceho dňa, tuk však ostáva.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

janka,janka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  danka Po 19 február 2018 - 12:54

Ďakujem za podporu kimi, tiež dole klobúk ako si super perfektne schudol. drž sa ahoj...budem sa snažiť leto sa blíži Smile snád budem moct napísať dobrý výsledok pár kíl dole. ahoj.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 24 február 2018 - 22:06

danka napísal:je to dosť náročné to počítanie kalórií  

Ono je to vlastne super, že ten softvér na stránke "kaloricketabulky.cz" Ti tie kilojouly resp. kalórie spočítava sám. Nejde len o púhu kalkulačku, ktorý Ti sčíta jednotlivé chody dňa, ale aj samotné potraviny či hotové varené jedlá, ktoré tam z databázy zadáš, tak Ti k nim priradí kalorickú hodnotu automaticky (teda podľa gramáže, ktorú musíš povinne zadať). Takže si ani nemusíš sledovať žiadne etikety produktov, nič. Stačí Ti vedieť názov potraviny alebo názov jedla a šanca, že ho nájdeš v databáze, obzvlášť v českej, je obrovitánska, lebo je tam až 100 tisíc potravín, upravených hotových jedál, nápojov, tovarov.

Jediná nevýhoda je, že si musíš dostať do oka gramáž, alebo používať aspoň zo začiatku kuchynskú váhu, aby si vedela približne, napr. koľko váži rožok, koľko váži porcia zemiakov, koľko váži rezeň, koľko váži jablko a podobne. Ale aj v tomto Ti je ten softvér nápomocný, lebo mnohé gramáže sú tam vopred prednastavené, takže Ti ich ponúka dopredu podľa "skúsenosti", že akú gramáž ľudia typicky a najčastejšie na dané jedlo zadávajú. Takže aj bez váženia si vieš urobiť celkom slušnú predstavu, čo asi koľko váži a hlavne čo má koľko energie.

Vo svete fitness a výživy jestvuje nesmierne veľa smerov, ako sa stravovať a ako čo cvičiť, aby človek schudol. Panuje v tom obrovská nejednota a rozhádanosť. Ale na jednom sa zhodnú všetci: Platí pravidlo - treba nižší príjem než výdaj. Resp. treba vyšší výdaj než príjem. A matematika je tu najistejšia - potrebuješ vedieť hodnotu energie, ktorú spaľuješ v kľudovom režime (chod orgánov, dýchanie, chemické procesy v tele, krvný obeh atď.) - to býva okolo 7000 kJ denne na ženu, možno nižšia žena so spomaleným metabolizmom liekmi alebo diétami: 5500 až 6000 kJ. Plus hodnota energie, ktorú spaľuješ každý deň svojim typickým pohybom a bežnými aktivitami (chôdza, upratovanie, pohybovanie sa po byte, sedenie, nešportové a necvičebné aktivity) - to býva obvykle okolo 1500 až 2500 kJ, keď si málo aktívna a málo sa hýbeš a keď nešportuješ. Výsledok: výdaj asi 8000 kJ na ženu Tvojej výšky, možno 9000 v optimistickom scenári.

Nižší príjem si stanovíš oproti výdaju tak, že si ho zadáš o 2000 kJ denne menší. Teda príjem bude 8000-2000=6000 kJ. Skôr doporučujem pravidelné jedenie v 5 dávkach o hodnote dokopy až 7000 kJ, plus veľa nekalorických tekutín. Týmto tempom sa dá dať 1 kilogram týždenne dole (zo začiatku aj 2 kg, ale to len preto, lebo telo pustí zadržiavanú vodu).

Jeden kilogram čistého ľudského tuku je 28 tisíc kJ energie. Vieš si vyrátať, koľko kg tuku máš v tele podľa percenta, predpokladám, že u Teba asi 30% (podľa váhy a výšky odhadujem). Čiže okolo 27 kg z Tvojho tela tvorí čistý tuk (pri 90 kg celkovej váhy). Aby si vyzerala zdravo a optimálne, tak potrebuješ mať asi o 11% menej tuku (si žena, takže u Teba je tých 18-19% ok). 11% znamená, že potrebuješ zhodiť asi 10 kg čistého tuku, čo predstavuje spolu s vodou a väzivami asi 20-25 kg hmotnosti. Ak nebudeš športovať, pôjde dolu aj svalovina, čo môže mať za následok ochabnutie najmä chrbta a ramien. Dá sa však aj bez športu, ale nebude sa dať zabrániť páleniu energie aj zo svalovinových buniek.

Keď budeš mať deficit energie každý deň tých hore spomínaných 2000 kJ, tak z nich približne 35-45% sa vykryje z tuku a ostatné sa vykryje z iných zdrojov (svaloviny, glukózové zásoby, kosti). To znamená, že efektivita deficitu nie je stopercentná - v podstate z tých 2000 kJ spáliš len asi 900 kJ z tukových zásob denne. Za predpokladu, že kilogram čistého ľudského tuku predstavuje 28 tisíc kJ energie, tak spáliť kilo čistého tuku bude trvať aj 28 dní, a Ty ich potrebuješ spáliť prinajmenej 10, aby si spolu s vodou a väzivami sa dostala na hmotnosť organizmu asi 65 kg. Je tu teda možné rátať s tým, že pri dôslednom dodržiavaní deficitu energie 2000 kJ denne Ti bude trvať asi 9 mesiacov, kým sa dostaneš na takmer ideálnu váhu. Pri 4000 kJ by to išlo rýchlejšie, ale zase Ty ako žena s málom pohybu a s malým bazálnym výdajom by si si pri takom deficite spôsobila podvýživu až hladovku. Pod 6000 kJ určite nie je dobré papať ani pre ženu Tvojej výšky. Skôr, ak by si to chcela urýchľovať, tak doporučiť možno azda práve ten šport, cvičenie, ktoré by výdaj navyšovalo bez potreby znižovať príjem. Zároveň by sa budovali svaly, ktoré sami osebe zrýchľujú metabolizmus a spalujú energiu, takže sami osebe zvyšujú výdaj aj vtedy, keď sú v pokoji.

Je to trochu nelichotivé, že by to mohlo trvať tak pomerne dlho. Ale človek sa už celkom dobre cíti, keď dá dole svojich prvých 5 kíl všeobecnej váhy. Už vtedy sa cíti ľahký a úspešný a motivuje ho to pokračovať. Zároveň je to aj dobré, že to pôjde tak postupne iba, lebo potrebuješ si na ploche dostatočného časového horizontu osvojiť nový životný štýl a návyky, aby si si novú váhu udržala na celý život. Zadaj si, Danka, že tento rok 2018 bude pre Teba takýto nový, osvojujúci si tieto postupy a návyky, bude to rok pre Teba chudnúci. Plán je do konca októbra mať 65 kg. A pamätaj, víťazstvo nezažiješ až v cieľovej rovinke, ale už aj pri prvých dvoch-troch-piatich zhodených kilečkách sa budeš cítiť úplne super, akoby Ti už patril svet a nič Ťa nemohlo zastaviť.

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 25 február 2018 - 15:58

Pozeral som si štatistiky na svojom chudnúcom účte a zistil som nasledovné fakty:

  • po presťahovaní sa do bytíku v júli 2017 som behom mesiaca pribral 2 kg na úroveň 71 kg, čo bolo moje maximum v roku 2017
  • v septembri a októbri 2017 som zaznamenal postupný úbytok 3 kg, siahal som až na 68 kg (čo bolo zase naopak moje najväčšie minimum v roku 2017)
  • od decembra 2017 do súčasného konca februára som pribral 2 cm v páse v priemere a váha sa šmátra medzi 70 a 70,5 kg, čím sa dá potvrdiť všeobecný trend, že mi môj súčasný štýl prináša zhoršenie čísel a určite aj ďalšie tukovatenie na bruchu namiesto túženého opaku
  • rok 2017 bol vo všeobecnosti najžravejší za ostatných 5 rokov, jedol som v priemere 11 tisíc kJ denne, mnohokrát aj 12-13 tisíc, pričom mnoho sladkého, tučného, pribudli aj sladké nápoje (sladké energeťáky namiesto diétnych, sladké ochutené vody namiesto dovtedajších sladidlových) - zvykol som si mávať aj 2 olovranty, 2 desiate, 2 večere. Voľakedy stačil banán na olovrant, teraz mám k tomu ešte všeličo ďalšie a na pokračovanie. Domov prídem a jem aj v troch chodoch rôzne veci, voľakedy stačil jeden druh chodu na večeru a potom sa už nejedlo. Tiež s presťahovaním do vlastného bytíku ma už nikto neobmedzuje chodiť v noci do chladničky, takže nastal nový fenomén u mňa jesť aj neskoro v noci.


Môžem byť vôbec rád, že sa tie miery zhoršujú tak pomaly zatiaľ. Ale trend je do očí bijúci. Musím sa naozaj spamätať a redukovať svoju nenásytnosť, kontrolovať sa. Nemyslím jesť málo, ale skôr rozumne, v normálnej miere, zopár chodov denne (4-5) a nič medzi tým. Zmestiť sa optimálne do 9000 kJ, to by bolo super. Dlhodobo po tom túžim, ale evidentne sa nesnažím dostatočne. Priznávam si to ako svoju chybu, chybu svojich návykov, ktoré som si postupne osvojoval od zimy 2016/17.

Idem s tým bojovať.
Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  danka Po 26 február 2018 - 16:37

Milí Matej, veľmi si ma potešil svojimi slovami, hlavne tým koncom si ma úplne povzbudil a pohladil mi dušu. Málokedy človek počuje také podporujúce slová, ĎAKUJEM <3. s tým ako si popísal všetky tie veci, ktoré si asi budem čítať dookola sa to zdá ľahšie, počítať kalórie sa budem musieť naučiť, osvojiť si ich. Bol by z Teba dobrý kouč it is perfect takže veľké ďakujem za to vysvetlenie a námahu ktorú si si dal, snáď nevyjde nadarmo, ale inšpiroval si ma it is perfect I love you santa si saint ahoj.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 3 marec 2018 - 10:08

Ahojte, spolubojovníci s tukmi. winking

Žiaľ, musím hlásiť pribratie na 70,5 kg a 91 cm. Včera najedený večer som mal nahatý dokonca okolo 71,5 kg a 93 cm, takže sila. Shocked Trend sa mi zatiaľ nedarí zvrátiť. Skúšam sa vmesťovať do 9000 kJ energie, no často nie som úspešný. Ani tu nemusím nejako špeciálne rozpisovať opatrenia, zostávajú aj naďalej stále tie isté... v skratke najviac 9 tisíc kJ a tuky aby boli do 70 g denne, aj to skôr nenasýtené. Zo sacharidov sa snažiť o pomalý typ, pričom rýchly typ si dovoliť vedome azda asi iba v tých energeťákoch. Aj to asi nie je úplne ok a budem musieť prejsť na diétny typ energeťáku, ktorý, žiaľ, má však horšiu chuť pre mňa.

WHR index, teda pomer pásu k bokom mám 0,93, čo znamená tzv. centrálnu postavu. Tá je už do určitej miery nebezpečná, lebo znamená ukladanie tuku v bruchu. Horšie než centrálna je potom už len "riziková" (nad 0,95), s ktorou sa už viažu civilizačné ochorenia. Nemám od nej ďaleko.

Pokračujem v boji. scared

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 11 marec 2018 - 13:41

Ahojte, kamaráti. Smile

Momentálne hlásim k dnešnému ránu nalačno 69,6 kg a 90 cm na najtučnejšom obvode.

V tento týždeň sa usilujem jesť dosť lightovo, skúšam opäť raz kalorickú reštrikciu. Zapisujem si a snažím sa mať presne 7000 kJ, plus mínus 500 kJ. Asi tri dni v týždni sa to nepodarilo, a mal som asi 10 000 kJ. To je však stále lepšie, než nedávne trinásť-tisícky. Pravidelnosť jedenia mám nastavenú na zhruba každé 3 hodiny, niekedy je to len 2 aj štvrť, a niekedy aj 4. Viac ako 4 nikdy. Zaznamenal som v tento týždeň viaceré večery, kedy som po záverečnej večeri už nejedol, a to aj napriek tomu, že som ponocoval. Tomu sa veľmi teším a považujem to za úspešnejšiu taktiku, než snahu o kalorickú reštrikciu, nakoľko v nej som nedosahoval úspech počas príliš veľa dní. Tohtotýždňové cvičenie bolo každý deň tvorené najmä cvikmi na chrbticu, s činkou, kliky v 45-stupňovom uhle o kuchynskú linku (kvôli boľavému zápästiu, syndróm počítačovej myši), ďalej brušáky a minirotoped priemerne asi 20-30 minút. Neúspechy: 3 dni v týždni bol vynechaný rotoped a 2 dni bola vynechaná práca s činkou.

Cieľ do budúceho víkendu: 69 kg, 89 cm.
Opatrenia:
- limit okolo 7000 kJ (tzv. optimálna kalorická reštrikcia na muža 31 rokov, 70 kg váhy)
- pokračovať v cvičení, zaradiť aj drepy, snažiť sa mať menej dní, kedy by cvičenie absentovalo
- rotoped ponechať zatiaľ nanajvýš na 30 minútach, netreba to ešte siliť (spálenie asi 500 až 700 kJ)
- po (jednochodovej) večeri už nejesť, ani v prípade ponocovania

Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 17 marec 2018 - 15:45

Ahojte.

Tento týždeň bol v chudnutí u mňa neúspešný. Mal som viackrát zhoršené stavy, ktoré mi motiváciu cvičiť alebo dodržovať nejaký kalorický rozpočet výrazne oslabovali. Inými slovami - necvičil som takmer vôbec a dosť veľa som sa prejedal, boli aj 14-tisícovky a mcdonald.

Dnes: 70,3 kg, 90-91 cm.

Cieľ si ponechávam iba všeobecnejší - akákoľvek nižšia miera, než tie práve spomenuté o riadok vyššie.

Týždeň som zhruba dokázal pomenej jesť a striedmo. A potom bum, prevalili sa chute a potreby a práskal som sa deň za dňom všetkým možným. To je presne to, na čo upozorňuje aj príručka Mira Veselého - ide o dôsledok príliš zníženého príjmu energie oproti výdaju. Čiže riešením musí byť snaha o trochu vyšší príjem energie, nie 7 tisíc, ako som minulý týždeň realizoval, ale držať sa azda čísla 9000. Potom sa tie chute možno až tak prudko nezbláznia. Tiež mojou chybou bolo, že som cvičil, ale spálené som nedojedol. Čiže som pred týždňom spapal trebárs 7500 kJ a asi 800 som spálil cvičením, takže výslednou hodnotou bolo 6700, čo je príliš málo. Pravidlá pri chudnutí obomi spôsobmi súčasne (cvičenie+strava) hovoria, že sa musí spálené dopapať, aby sa rozdiel medzi príjmom a výdajom zachoval približne konštantný každý deň. Na rozdiel od toho, keď sa chudne len cvičením, alebo keď sa chudne len stravou.

Takže svoje chyby priznávam veru. Embarassed V novom týždni sa ich budem usilovať vystríhať a poučiť z nich. Idea

Všetko dobré Vám prajem, kamaráti, a napíšte, ako si vediete v boji s tukmi aj Vy. Sme v tom spolu. community together

Váš kamoš
Matej
cherry Cvik 4

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 25 marec 2018 - 8:18

Dosť ma mrzí, že sa mi vlastne dlhodobo už nedarí znižovať miery. Prakticky som v roku 2016 klesol na nejakých 71 kg a odvtedy sa už aj 15-18 mesiacov držím na váhe plus-mínus 70 kg. O kilá ani tak teda nejde, ale skôr ten pás je "obezitoidný", 91 cm nie je pekných a svedčí o bohato rozloženom tuku v medziorgánovom priestore v brušnej dutine. A práve ten je zdraviu škodlivý maximálne, a nie to, akú mám výslednú hmotnosť, či aké mám stehná, či ramená. Darmo mám peknú hmotnosť, keď je to tak poukladané v tom bruchu. Chápem, že je to vlastne moja chyba, lebo asi málo pre vec robím, nie som vytrvalý vo svojich predsavzatiach. Na druhej strane asi ma pochopíte, že sa cítim voči tomu akosi slabý, že si neviem rozkázať. Určite to poznáte, keď aj viete, čo by ste mali robiť alebo nerobiť, a predsa sa podľa toho vo výsledku nesprávate. Tak aj ja tak. very sad4

Dva týždne som teď necvičil, ale včera som si dal nejaký ten strečing. To však nie je určené na chudnutie. Skôr by som mal zapojiť intenzívnejšie kardio a pravidelnejšiu prácu s mojou novou činkou. A hlavne tá strava! Celé mesiace som nesmierne rozožratý a pod 10 tisíc som bezhlavo hladný. Ani nie som vysoký chlap (len asi 178 cm), ani nie som maskulínny typ, a napriek tomu jem ako drevorubač. Embarassed Navyše ma kolegyne dosť naučili na cukor, ktorý som kedysi pred rokmi takmer vôbec nejedol. Ale nechcem to na ne zvaľovať, ony to myslia pohostinne a priateľsky, to ja sa mám ovládať. very sad2 S hrôzou sa dívam, že mi nechutia diétne energeťáky už, a že vyžadujem tie sladké verzie. To je tiež výrazné mínus posledných mesiacov.

Takže pre tento víkend opäť hlásim okolo 70,2 kg, 91 cm. Nejde to dolu. A keď si predstavím, že nebolo tomu tak dávno, čo som mal aj 89 cm, tak všeobecne možno hovoriť o zhoršení mier. Strašne to ide ťažko, stačilo by dať posledných 5 cm dolu, alebo nejaké 3 kilá, a bolo by to ok, bol by som v cieľovej rovinke. No je to strašný boj. Embarassed

Držme si palce, priatelia. Všetko dobré.  giving a hug
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Pi 30 marec 2018 - 9:15

Dnes:
- 69,8 až 70 kg (ako ktorou nohou sa postavím prvšie)
- 91 cm

Pozeral som si dávnejšie príspevky v tejto téme, napr. z roku 2016, kedy som počas leta klesol z nejakých 76 na 71, že reku čo som robil. A bol v tom zakopaný limit 6500 až 7000 kJ a jeho dôsledné dodržiavanie. Takže si dávam predsavzatie na najbližšie obdobie opäť dodržiavať do 7000 kJ, pričom ak mi po zopár takých dňoch vyletia chute a prežeriem sa, tak to až tak nebude podľa mojich skúseností vadiť, lebo bežne mávam "pády" nad 11 tisíc, a pritom si to nevyberá u mňa daň prudkého pribratia, skôr iba si to vyberie daň v tom, že stagnujem. Prakticky aj vtedy v lete 2016, čo som dal tých 5 kíl, tak po tom období prišlo obdobie prežierania a chutí, no ale späť k 76 kg som sa nevrátil aj tak. Takže paráda.

S novým odhodlaním
Váš kamoš
Matej
Hladný Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 marec 2018 - 21:48

Dnes to vyzeralo na dodržanie limitu, avšak večer u našich na návšteve som si okrem večere dal duplu, plus zákusok a Kinder-Pingui. Čiže som si doprial aj cukor a kilojouly vyleteli na 11 tisíc. A doma u seba som si dal ešte obložené vajko. Čiže dnes mimo kráčania k cieľu, no ale zajtra! - zajtra to bude už lepšie! Super! Hromžím

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 59 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Dušan St 4 apríl 2018 - 22:17

schudnutim je to tak, ze sa len raz za tyzden odvazim,zapisem hodnotu a to je vsetko,mam slaby dochodok,som bez prace s platom,nekupujem nevarim,zerem vsetko co mama navari,je to nezdrave a ublizuje mi to,

raz som polroka si aj kupoval aj varil podla seba a zhodil som vtedy -32kg bez vykonostnej namahy,

totiz v jedeni som taktiez nekontrolovatelna haluska,a ked nemam co robit otvaram ladnicku aj v noci.

tu by som chel tiez si zaviest nejake pravidla chudnutia teda nezdraveho stravovania aspon o davky,uvazoval som aj o bandazi zaludka,ktoru mi doktorka uz spomina 4 roky,kontrolu mam az v decembri,tak by som dovtedy sa mohol pokusit si zaviest tie stravovacie pravidla,

ak nastane pozitivna zmena v ubytku na vahe,taktiez sa urcite ozvem.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 91 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 75 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore