Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 68 z 86 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 77 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto St 30 marec 2016 - 20:42

Ahojte všetci,
máme peknú stredu, teda aspoň tu na západe Slovenska. Bol som u psychiatričky, ale bola tam len sestrička. Tá má v kompetencii pichnúť injekcie (Haloperidol a Akineton) a aj dať mi recepty na ostatné lieky. Injekcie dopadli prekvapivo bezbolestne, pre tentokrát, vlastne som sa až divil. Odber krvi mi nikdy nevadil, ale injekcie nemám príliš rád. V lekárni som sa počudoval nad tým, že mali všetky lieky, čo obvykle chodievam ešte druhý deň s číslom.

Ostatok dňa som dosť pospával a aj porobil akp. Mal som ísť aj na záhradu, ale bol som dosť unavený, tak som volil podriemavanie doma. Trochu som sa v sebe v tomto sklamal, lebo je po dlhom driemaní som si veľmi pravdepodobne "vykoledoval" otázne zaspávenie. Dá sa napísať, že už si pomaly zvykám. V noci je ticho, je to výborné na čítanie a aj kľudné robenie akp. Nie že by ma to obzvlášť tešilo, ale čo sa nad tým budem rozčulovať.

Zdravotne sa celkom dá, v podstate zostáva únava a z toho vyplývajúca pasivita. Tradične drobnosti zostávajú. Cigarety ma nepustili (čo asi nie je prekvapivé).

Teraz pozerám seriál Kosti na WOU, je to fajn. Potom sa zas mrknem do niečoho papierového, teda knihy.

Zatiaľ želám všetkým pevné zdravie a navyše pracujúcim úspešné zvládnutie dvoch dní, ktoré zostávajú do víííkendu. Majte sa čo najlepšie! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Št 31 marec 2016 - 10:01

Ahojte. it is perfect

Tuto, veľmi pekne si zhrnul svoj deň. Moc sa mi to páčilo, dokážeš sa dívať na seba s veľkým nadhľadom a dobre sa zreflektovať. Držím Ti moc palce a teším sa na ďalšie Tvoje príspevky. lol

ApBTCandy, to je super, že máte v práci pravidelne dobrú atmosféru. Želám Ti mnoho pohodičky aj naďalej. it is perfect

Helenka, dívam sa na Tvoje boje teda s úctou, lebo neviem presne si spraviť nejaký názor. Každopádne ak Ti to všetko takto dobre pomáha, tak je to velice fajn. Smile Maj sa pekne, držím Ti palce. it is perfect

Jaro, nemám žiaden text na rap. Som ale rád, že tieto veci máš ako svoj koníček. Je super, keď máme hneď viacero koníčkov a tak si skvalitňujeme naše dni. Držím Ti všetky prsty, aby si sa mal dobre. Smile

RastLenka, ja osobne tiež vnímam ako fantastickú vec, že máš tú prácu. Ani nevadí, že je sprostredkovaná, alebo aká, skôr je úplne najsamsuper, že sa Ti ju dá robiť psychicky a že máš aj z toho príjem. Takže to sumárne hodnotím ako úspešnosť. Smile Na riešenie obezity odporúčam veru našu tému o chudnutí nižšie na fóre. Môžeš si tam písať a zdieľať svoje plány, predsavzatia, výsledky. Ľudia sú tu otvorení myslím niektorí aj diétam, niektorí ako ja sú tu otvorení rátaniu kilojoulov, a viacero z nás je tu otvorených cvičeniu (Tuto, Xkrchnav, Regina a ďalší). Takže nájdeš určite vo všetkom svojich podporovateľov.  it is perfect Držím Ti moc palce a teším sa na ďalšie Tvoje príspevky. Maj sa pekne. Smile  giving a hug

***

Dnes sa mám zhruba dobre. Dneska mám 1 deň dovolenky, lebo sa mám akože učiť na skúšku. A zajtra robím len doobeda do 13:00, lebo poobede mám dovolenku za účelom vyučovania v škole (a možno práve tej skúšky, to však nie je isté).  lol Je 10:00 hodín a ešte som nič školského nerobil. Takže musím ísť makať. Držte mi, prosím, palce.  pale

Včera inak bol akýsi štandardný deň, v práci ok. Flush ok. Večer som bol veľmi unavený a už o nejakej 19:00 som zaspal. Zobudil som sa až o 22:00, a potom som spal až do rána do 9:00. Takže de-facto som strašne prespaný.  No Teraz lejem do seba kofolu bez cukru.  Very Happy Hodnotím stav na 1-. Smile

Želám Vám hojne dobrých vecí vo Vašich životoch a dňoch. Majte sa pekne, priatelia.  cheers
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Rastlenka Št 31 marec 2016 - 18:56

Dakujem Matej, uz som pridala svoju temu v okienku o chudnuti. Obcas tam napisem ako sa mi dari. Vsetci ste tu velmi fajn ludia co tak pozorujem. Musim sa tu opat trosku zorientovat.

Ahojte, ja som mala celkom fajn den. V praci som si porobila to najnutnejsie este kym sa dostanem po tolkom volne do pracovneho tempa ale zajtra by som si chcela porobit viacej tak sa musim prinutit. Paci sa mi toto pocasie. Je prijemne teplucko. Isla som dnes bez bundy do prace.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Št 31 marec 2016 - 19:38

Ahoj Matej na teba som akosi pozabudol ale stihol som si všimnut ze si vytal aj novacikov tak dakujem aj tebe za uvitanie a ved to nevadi ked nemaš text nato aby som ho pre teba zaspieval ci for all,ale dakujem za podporu ano je to moj taky konicek ked som si cosi ponahraval tak som to skusal poslat niekomu na vypocutie. dakujem za drzanie palcou ja ti tiež držim palce nech je aj tebe dobre.


A vas ostatnych Tiež POZDRAVUJEM, Majte sa dobre.
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Št 31 marec 2016 - 20:50

Ahojte,
dnes som bola na terapii - mala som ísť o 13:30, ale desať sekúnd po tom, ako som sa zobudila (o štvrť na deväť Embarassed ) mi volala sestrička, že či môžem o 11:00, potom vraj "pani magistra" odchádza.
Tiež som zo začiatku volala Janu pani magistra a vypisovala jej do denníka veci typu:
3:00 - Nespite, na to je život príliš krátky, pani magistra Laughing
ale poznáme sa už nejaký ten rok, tak som od takýchto "formalít" upustila a zdá sa, že jej to nevadí. No, neriešili sme pekné veci, ale má dobré argumenty, tak to aby som sa zamyslela. Dočerta aj s minulosťou...!

Inak nič nové pod slnkom. Hieroglyfy som dnes neštudovala a hanbím sa za to Embarassed Už to začínam flákať?! A, kruci, teraz mám na základe toho, čo sme rozoberali, tendenciu ublížiť si. Sakra, sakra, sakra...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Pi 1 apríl 2016 - 8:38

Meretseger napísal:Ahojte,
dnes som bola na terapii - mala som ísť o 13:30, ale desať sekúnd po tom, ako som sa zobudila (o štvrť na deväť Embarassed ) mi volala sestrička, že či môžem o 11:00, potom vraj "pani magistra" odchádza.
Tiež som zo začiatku volala Janu pani magistra a vypisovala jej do denníka veci typu:
3:00 - Nespite, na to je život príliš krátky, pani magistra Laughing
ale poznáme sa už nejaký ten rok, tak som od takýchto "formalít" upustila a zdá sa, že jej to nevadí. No, neriešili sme pekné veci, ale má dobré argumenty, tak to aby som sa zamyslela. Dočerta aj s minulosťou...!

Inak nič nové pod slnkom. Hieroglyfy som dnes neštudovala a hanbím sa za to Embarassed Už to začínam flákať?! A, kruci, teraz mám na základe toho, čo sme rozoberali, tendenciu ublížiť si. Sakra, sakra, sakra...

Ahoj Meretseger,netrap sa na nicim co si s niekim rozoberala,nebliz si vobec,treba zit aj ked je to taske zlozite a narocne,prajem ti to aby ti bolo dobre aby si vsetko zvladla a prezila a hlavne toho zdravia Wink
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Pi 1 apríl 2016 - 11:25

Ahojte,

Matej držím vsetky palce pri skuske, nech sa ti podarí.
Dnes má skusku aj moj synovec, no on hoci je zdravý, nie je práve typ na stúdium. Skúsky robí neraz na niekolkokrát. Tento rok by mal ukoncit bakalára, no neviem- neviem či sa mu to podarí. Ak áno bude to pre šťastie a vytrvalosť a nie pre jeho študijné schopnosti. Keby vsak nesiel na VŠ ktovie či a akú robotu by si našiel, veľa by nezarobil a zas ked studuje jeho mama, moja sestra má vdovský dôchodok a on sirotské, tak finančne vlastne nestrácajú. No uvidíme ako to jeho štúdium dopadne...

A ako sa mám? Vcera, predvcerom som "behala" do mesta skrz manželove danové priznanie. Predvcerom mi chýbal synov rodný list na uplatnenie dan. bonusu, tak som musela ist na dvakrát. Dnes som rada, že nikam nemusím. Musím však navariť a rozhodla som sa oprať a poprezliekať postelnu bielizeň a teda aj upratať spálnu a detsku izbu (hlavne pod postelami). Poobede okrem syna príde domov aj manžel z týzdnovky. Vecer pozrieme najaký tv-program.
Dni mám väcsinou naplnené nejakou činnostou okolo domácnosti alebo povinnostami v meste. Poobede sa vracia syn zo školy, tak zvyšok dna trávim väcsinou s ním. Momentálne už nejaké 2 týzdne necvicim, i ked znízenu hmotnosť si udržujem. Citim sa dobre. Buduci týzden mám návstevu psychologicky a musim aj do kniznice. Okrem toho ma už cakajú práce v záhrade, len mi manžel musí cez vikend pripravit podu na siatie. Mám toho tam vždy hodne, lebo naplname nielen potrebu nasej rodiny ale uz i potreby dcerynej domácnosti. Esteže mi syn zvykne pomáhať, sama by som na to ani nestačila.
Čo ma teší sú kvietky, ktoré som si pri vchode do domu vysadila. Okrem toho v máji by som mala ist s priatelkou z VS na oslavy 50tky nasim spoluziakom- manželom. Bude to taká malá stretávka. Dúfam, že nám to vyjde. No a nedávno som k narodeninám od detí dostala zájazd pre 2 osoby do Ríma na 5 dní (aj s cestou, vlastne 3 noci). Tiez by sa to malo realizovať v máji. Pojdem s manželom, už máme zálohu zaplatenu.

Takže tak. Držte sa, priatelia a jarné slniečko nech prinesie do vašich dní viac zdravia a energie it is perfect
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Pi 1 apríl 2016 - 14:54

Ahojte bojovnici
citam vase prispevky ale akosi nemam energiu reagovat na ne a zamyslat sa nad nimi podrobnejsie ako by som chcel. Drzim vam paste...mam sa na taky priemer, rano pod priemer mizerne aj zle spim. Vidim to tak, ze som cely vikend v praci a bude zhon. Robime oslavu zajtra a rovno z prace tam pojdem. Dalsi tyzden idem k psychiatricke co sa aj tesim snad ma dobre vypocuje a pochopi. Mal som byt v marci predvolany pred komisiu ale este mi nic neprislo, zeby sa opozdili? V praci to ide v pohode aj ked ma otazky od kolegu unavuju ani odpovedat sa mi nechce, lezie mi na nervy troska niekedy ale to prejde.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Pi 1 apríl 2016 - 15:19

ahojte.

ja som sa zase raz venoval introspekcii laughing a dospel som k nazoru, ze asi netrpim depresiou, ale negativnymi priznakmi. teoreticky ich rozlisit nie je az taky problem, horsie je to v praxi. a hlavne, ked to robi laik. laughing totiz chybaju mi dost podstatne priznaky depresie, ako napr. zmena v spankovom rezime (nespavost alebo nadmerne spanie), zmena chuti do jedla, zmenu chuti na sex a mozno este dalsie. priznaky ako abulia, apatia, anhedonia, nedostatok motivacie, energie a elanu su zastupene hojne. dufam, ze mi antidepresiva, ktore beriem coskoro pomozu a budem lepsie a kvalitnejsie fungovat. antipsychotika mam nastavene asi celkom dobre, nerad by som s nimi hybal, skor by som to takto chcel nejaky cas udrzat a casom pripadne znizit.

dakujem za "vypocutie" vylevu. winking
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Pi 1 apríl 2016 - 15:24

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Hodnotím stav na 1-. Moje ťažkosti v "duchovnom živote" (náboženskej praxi) sa trochu prejasnili a vyzerá to, že to bude fajn. Dnes som bol po práci u kaderníčky po niečo vyše roku. Strihával som sa sám a po tejto dobe som si priznal, že si to neviem tak dobre vyšmýkať ako holička. Tak som skočil k profesionálke a naozaj som teď spokojný. Budem k nej pravdepodobne znovu chodiť. Tiež som bol v solárku, ale bol som celý oblečený, jediné čo som mal odhalené, boli ruky, krk a tvár. A to mi vyhovuje. Takže svoje početné znamienka ponechávam v kľude, a pritom tvár a ruky budú chytené k spokojnosti. Zatiaľ mi to nerobilo dnes problém s flush, možno aj kvôli teplejšiemu vzduchu vonku, takže som nemal ani úzkosti a cítil som sa na ulici pomerne dobre. Smile Do školy som dnes nešiel, nakoľko som sa neučil dostatočne na skúšku. Včera som prevažne trávil čas na wikipédii, dokončil som kategorizáciu filozofických článkov, a teď mám ísť v rámci wikiprojektu robiť filozofické wikizoznamy. Neviem, či to naozaj pôjdem robiť, lebo stále dúfam, že sa donútim aj ku školským povinnostiam. Zajtra nemám vyučovanie, takže víkend je potenciálne jedna veľká príležitosť pre makačku na škole. affraid Teď sa nalievam kofolou a dopil som pomarančový džús. V posledných týždňoch často tieto džúsy pijem, na čo sa môj kalorický denný rozpočet nedíva s nadšením. Embarassed Celkovo v ostatnej dobe dosť jem. Nepribral som síce, ale aj tak cítim, že sa musím krotiť a viac kontrolovať.

Ďakujem Vám za prečítanie. Želám všetko dobré, priatelia. Držme sa! it is perfect giving a hug
Matej
Sun 1

PS: Lístie, fandím Ti ostošesť! dancing Drž sa. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty zijeeem

Odoslať  xkrchnav2 Pi 1 apríl 2016 - 19:39

Ahoj priatelia. Diky ze na mna myslite hadam na dalsie zello uz budem aj ja pritomny ,Smile

Majte sa.
Jožin
Anonymous
xkrchnav2
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Pi 1 apríl 2016 - 20:55

Ahojte,
no ja mam dnes blby den. Co sme vcera preberali s Janou na terapii (viac v inej teme), ma dohnalo k sebaposkodeniu - porezala som sa na predlakti. Dnes som este taka napoly znicena sla do restiky na obed, ale ako som nebola v dobrom psychickom stave, slahol ma o zem zachvat, a to tak slusne, ze ma kvoli urazu hlavy viezli do nemocnice na CT. To bolo sice okej, ale pri prevoze domov, ked ma sibovali predtym z chirurgie na neurologiu a zas na interne, sa bolest hlavy a nauzea vratili. Na neurologii ma lekarka konzultovala s Pezinkom kvoli tym piatim-siestim povrchovym ranam. Myslela som, ze ju zozeriem... Hospitalizaciu som odmietla, nastastie mi dala podpisat tlacivo, ze som to urobila a dali mi pokoj. Keby som mala skoncit na psychiatrii vzdy, ked sa porezem, uz v zivote odtial nevyleziem Rolling Eyes Kazdopadne ma po piatich hodinach vyhodili, ale mala som sa uz aj lepsie.
Takze tak to mam dnes ja.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 86 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 77 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore