Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 67 z 86 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 76 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Rastlenka Ut 29 marec 2016 - 14:48

Ahojte, neviem sa prihlasit na stary nick, ale vela som tu toho nepisala. Trapi ma taka vec, ze lekari ktori vedia o mojej diagnoze sa ku mne spravaju ako k nesvojpravnej. Najma moja psychiatricka, s ktorou sme si az tak nesadli. Ja sa citim dobre na liekoch teraz, ako keby som ani ziadne nebrala. Takze ked pridem ku nej poviem jej ze sa mam dobre... ona mi da este nejaku jednu otazku, napr ci spim dobre a posle ma prec. Takto to je stale. Pritom v cakarni cakam aj hodinu a dnu som fakt max dve minutky.    Este ked som si hladala pracu tak mi odporucala taku, kde nebudem v kontakte s ludmi. Skor administrativu.

Nakoniec teraz zastupujem jednu pani ako upratovacka na strednej skole. Najprv to pre mna bolo tazke zvyknut si, lebo dlho som bola na invalidnom bez prace ale uz je to ok. Praca je dobra. Ale som pod ochranou mamky lebo ona tam na tej skole robi zastupkynu. Ale inak by som nemala ziadnu pracu. Lebo mne samej sa roky nepodarilo ziadnu vybavit. Citim, ze mam v sebe potencial ale nedokazem ho rozvinut, zabojovat. Mam taky sen ze budem mat pracu ktora ma bude bavit a naplnat a osamostatnim sa, budem sa starat sama o seba. Hlavne po financnej stranke, co este nedokazem, aj ked uz mam 32 rokov pomaly. Byvale spoluziaky maju kariery deti jednoducho uplne iny zivot ako ja. Ja som neuspesna a radsej sa kamoskam vyhybam. Mamina za mna o vsetkom rozhoduje a komanduje ma. Aj ked si rozumieme, berie ma stale ako decko tym ma iba oslabuje strasne. Tak toto ma trapi, ze mam pocit ze ma okolie podcenuje a ja si tiez prestavam verit.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 29 marec 2016 - 15:30

Ahoj Mischelll,
ono tá nuda nie je rozhodne niečo dobré. Snažím sa, aby som svoj čas čo najlepšie zaplnil. (akp., čítanie, TV, Net...) Podobne aj Tebe prajem, aby sa i nuda vyhýbala.

..................

Ahoj Jaro,
páčili sa mi Tvoje výroky.

..................

Ahoj Rastlenka,
a aký nick si mala predtým? Je podľa mňa perfektné, že máš prácu, držím Ti tak aj palce, aby Ti to vydržalo.

.................

Ahojte všetci,
v noci som sa nevyspal, tak som pospával cez deň. Nie som z toho nejako nadšený, alebo podobne. Porobil som pomaly akp. Na záhradu sa mi aj napriek OK počasiu nechcelo. Som zvedavý čo bude v noci...

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Rastlenka Ut 29 marec 2016 - 15:35

Ahoj tuto neviem uz aky som mala nick Very Happy lenka24 alebo take nieco ..... no pre mna to je zazrak ze mam pracu. mozem sa venovat chudnutiu teraz. Ale o to sa snazim uz 10 rokov minimalne a stale som obezna Sad
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 29 marec 2016 - 16:34

Ahoj Rastlenka,
budem Ti fandiť nielen v práci, ale aj s tým chudnutím. Dosť sa mi rátalo, keď som chodil do zamestnania, cítil som sa aj zdravotne lepšie, aj spánok nebol taký rozháraný. S tými kilami navyše si nerob príliš ťažkú hlavu. Vlastne je to také typické u našej choroby. Máme tu aj tému ohľadom chudnutia a zdá sa, že to pomáha.

Maj sa pekne.! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Rastlenka Ut 29 marec 2016 - 16:48

Dakujem ja fandim kazdemu so psychiatrickou diagnozou, kto sa nespolieha iba na lieky, ale snazi sa aj inymi cestami robit pokroky v liecbe alebo celkovo v napredovani a sebazlepsovani.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ut 29 marec 2016 - 17:21

Ahojte bojovnici
len v rychlosti napisem, mam sa fajn vcera som total po praci prespal cely den az do dnesneho obeda. Unava sa na mne podpisuje, ked som v strese. Inak som bol dnes v meste na poste, spravil som mensi nakup a teraz idem na prechadzku. Ponahlam sa tak si vas precitam neskor. Tesim sa, drzte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 29 marec 2016 - 18:00

Ahoj Tuto:som rad ze sa ti pacili moje vyroky Very Happy ,ja som sa tym nejaky cas zaoberal Smile ,tak som daco povymyslal,nech sa ti dari Tuto
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ut 29 marec 2016 - 20:20

Ahoj priatelia Pretty good

Dneska som sa mal zhruba dobre. V práci ok, nič nové, taký bežný deň. Špeciálneho bolo iba to, že som si na obed dal čínu a že som bol po šichte na nákupe (kofoly bez cukru a nové červené, resp. skôr bordové boty). Teď pijem doma kofolu, zistil som že 6 až 7 deci predstavuje toľko kofeínu, koľko predstavuje 1 malý energeťák. To je veľmi fajn. Yes Teď sa ešte idem učiť na piatočnú (?) alebo sobotnú (?) skúšku. Jej termín vlastne neviem, dozviem sa až v samotný piatok, či bude, takže pre istotu by som mal byť vopred pripravený. Či sa mi to podarí, je vo hviezdach. pale

Nálady som mal vlastne ok, flush som skúšal potlačovať tentokrát BB-krémom od Sensibio AR Bioderma - zdalo sa mi cez deň, že mi líca stmavuje... nebol som úplne spokojný. Dám si ho aj zajtra a uvidím, či sa vrátim k Mixe, alebo budem skúšať túto značku aj naďalej. Úzkosti ale extra neboli, ani na ulici. Vzťahovačnosť bola nízka, nakoľko som stretol len veľmi málo okoloidúcich. Celkovo stav dnes hodnotím na 1-. Mínusko dávam vlastne len kvôli školským tlakom a kvôli komplikáciám v duchovnom živote. Rolling Eyes

Prečítal som si všetky Vaše príspevky po celom fóre. Vítam nováčikov a všetkým prajem veľa zdravia a pokoja. A pohodičku v dnešný večer, noc, ako aj po celý zajtrajšok. Smile

Držme sa. Smile

S pozdravom
Váš fanúšik
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 30 marec 2016 - 9:16

Dnes sa mam rovnako ako posledne dny pred timto no mam chut zase nieco naspivat narepovat,nechce niekdo zvas napisat hocijaky text ktory by som pre vas naspieval?ak ano napiste daco-ten rep a spev patri mojmu sukromnenu konicku ale delim sa stim sak je to spev no talent nemam iba schizofreniu ale ak chcete dnes to dame zase nieco nove v com budeme zit tak ako ty i ja vtom com potrebujeme bit spokojny a stastny zdravi hehe hh scared
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN St 30 marec 2016 - 11:47

Ahojte priatelia
dnes som neskoro zaspaval a skoro vstaval, spal som nieco cez 3 hodiny, je to tym pretiahnutym spankovym rezimom v case volna. Teraz si to v praci pyta svoju dan. Uz mam za sebou 2 silne kavy a to je len polovica sluzby za mnou. Inak je tu prekvapivo kludna atmoska. Neviem ci sa do niecoho pustim ked pridem domov alebo len zalahnem a budem spat, kazdopadne sa tesim uz na domov.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 St 30 marec 2016 - 17:15

Ahojte priatelia

Takisto i ja vítam nových členov Rastlenku a Jara. Teda ty Rastlenka si písala, že si starší člen len s novým nickom,aby som nedoplietla. Pre zoznámenie, ja som Helena.

Dnes sa mám nejako divne. Od rána sa mi trasú ruky a miknem sa od ľaku pri každom šuchote. Necítim sa nejko extra napäto, či podráždene, len nepríjemne, asi ako pred nejakou dôležitou skúškou v škole,alebo pred svadbou:) Bola som aj u psychiatricky, lieky beriem len na ,,nálady,, kedže často u mňa prepuká silná výbušnosť a podráždenosť, ale antipsychotika už takmer 4 mesiace (?) neužívam. Lekárk odzemok veru nekáče, ale zas ma ani nedrancuje. Nehovorím, že sa mi občas neprihovoria alebo nezjavia nejaké ,,blúdne duše,, ale terapeut ma naučil nádherné techniky ako to ovládať. Ja som 7 rokov netušila, že halucináciu je možné odohnať aj inak ako liekmi. Využívam asi 3 techniky a fungujú, obzvlášť milujem stop techniku, ktorú mi vysvetlovali ze funguje zvacsa len ked sa venujes nejakej dotieravej myšlienke a nevieš sa jej zbaviť tak si tresneš do niečoho tvrdého a povieš STOP. znie to trápne:) ale vážne to zafungovalo aj pri týchto stavoch. Prinútila som sa i raz za deň vyliezť za dom trošku do lesa, sama bez detí a muža a tiež mi to pomáha. Stravu som zmenila na GAPS dietu ak Vám to niečo hovorí. Nechcela som to tu doteraz veľmi rozoberať, ani som na to nemala asi veľa času ale teraz ked vidím, že to zaberá a dokážem sa od svojho šialenstva odpútať, cítim sa slobodnejšia. Stále sa ale cítim ako časovaná bomba, diéta ani psycho techniky ani terapie moju myseľ uplne neuzdravia, ale aspon jej dodávaju nádej. Bola som aj na testoch na onko a výsledky ako naposledy:) Vtedy boli lepšie a všetko sa zlepšilo od tých prvých a tak to ostalo aj teraz.Ziadne zhoršenie, iba zlepšenia,vdakabohu. A lekár neveriacky krútil očami že ako je to možné. Už sa nevedel dočkať ako za mnou príde k smrteľnej posteli a pripomenie, že to mám za to, že som odmietla ožarovania. Tak zatiaľ som mu to neumožnila:) V medicíne totiž nie je možné aby si sa uzdravoval bez liekov. Pomaly s manželom plánujeme našu cestu do Medžugoria, srdce mi ide vyskočiť od radosti. Ja sama som bol 4 x,ale sama. Teraz síce v lete, celá rodinka:) Zajtra mám stacík, ale neviem či pôjdem, doma je kopu nedodelanej práce. Myslím na Vás, držte sa!!
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 30 marec 2016 - 18:30

Ahojte,DUFAM ZE sa vam darilo ze vam dnes bolo dobre,som uz akysi vycerpany tesim sa na spanok.


Helena diky za uvitanie,prajem stastnu cestu do medzugoria







Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 86 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 76 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore