Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 76 z 86 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 81 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 16 apríl 2016 - 20:53

Ahoj lístie,
celkom si ma zaujal svojím príspevkom. Myslím, že si mal takú klasickú sobotu, čo bežne býva. Nemám dojem, že je to cez čiaru, vlastne podobne ako Ty mávam dni aj ja. Omnoho sa mi takýto deň (dokonca) rátal, keď som mal prácu. To som sa na niečo podobné sobotné doslova tešil.

..............

Ahoj Jaro,
nechtík má semienka v tvare mesiačika, asi 5-7mm. Dobre sa ujíma od semienka do rastliny. Rastlinky sú nenáročné, ale vďačné. Spomínam si, že nechtík sme pestovali už dávno. Pamätám si, ako som to mal ako povinnosť zbierať kvet...

..............

Ahoj Matej,
stále si tak pre seba hovorím, že čo ten Matej všetko pozvláda. Škoda, že si mal tie depresívne výkyvy, ale ako Ťa čítam, tak si myslím, že to zvládneš, čo aj vrele prajem. By ma celkom zaujímalo, ako si zvládol deň v svojej réžii, keďže si "samotil".

..............

Ahojte všetci,
dnes bol celkom fajn deň, asi to bude tým že ľudia okolo mňa boli celkovo OK. Bol som na záhrade, dosť ma potešili milé mladučké mačiatka, počasie, len drobné práce aj relax. Porobil som aj akp., rád by som si večer, poprípade v noci, čítal a možno mrknem Net. Zdravotne ma prekvapila bezpríznakovosť, teda až na otázniky v spaní-zaspávaní.

S priateľským pozdravom a želaním čo najlepšieho zbytku víkendu Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 17 apríl 2016 - 10:35

Tuto, gratulujem k prekročeniu dvestovky reputačných bodov! cheers Kukám záznamy a naozaj si v zmysle tohto bodovania forumák s najlepšou reputáciou na fóre. Neviem, či to pre Teba niečo konkrétne znamená, ale pre mňa to znamená, že máš na konte spústu veľmi hodnotných a dobrých príspevkov, za čo Ti veľmi vrúcne ďakujem a teším sa na ďalšie. jumping

---

Ahoj všetci. it is perfect

Včerajšiu sobotu som mal hlavne dumaciu. Teda som veľmi rozmýšľal a využil som samotu doma na to, že som sa celé hodiny "zhováral" sám so sebou a relatívne nahlas som rozmýšľal nad všetkým možným vo svojom živote. Myslím, že to nebolo len také tliachanie, ale že ma to naozaj niekam posunulo. Som tomu veľmi rád. Okrem toho som si študoval texty do školy a hľadal v nich inšpiráciu pre elaborát na jeden predmet. Zároveň sú to texty, ktoré vytvárajú podklad pre prácu na diplomovke, si myslím. Dnes plánujem dokončovať tie texty a navečer potom spráskať jednu seminárku. To sú také hlavné úlohy na dnešnú nedeľu. Ešte mám za úlohu pozametať byt, umyť riady, napísať do firemného časopisu jeden príspevok (to nás zamestnávateľ k tomu úkoluje).

Dneska má brat 40 rokov, poslal som mu dlhočíznu SMS s blahoželaním. Žiaľ, rodina ide k nemu do domu pri tejto príležitosti na návštevu, a ja som ešte v piatok povedal, že tam nechcem ísť kvôli niečomu, čo my tu na fóre zaraďujeme pod sociálnu fóbiu. Myslím, že on to asi nechápe, takže sa možno bude na mňa hnevať. To ma mrzí. Možno mi to vráti tým, že o týždeň, keď 23ho budem mať ja 30 rokov, tak mi nepríde zagratulovať osobne, ale pošle tiež SMS. Osobne by som bol ale ja tomu vďačný, lebo tie osobné gratulácie alebo nebodaj návštevy, to je niečo tak sociálne strašné, že ešte niekoľko hodín som po tom v depke. Takže radšej nech ma vybaví SMSkou alebo zavolaním. Mne by to tak psychicky vyhovovalo. Strašne som rád, že mi tridsiatka padla na sobotu, takže možno v práci nebudú gratulovať. Dúfam, že nebudú. Je to desný stres pre mňa byť zrazu v hľadáčiku toľkej pozornosti. Málokto tieto moje prístupy chápe. Ja som to aj mame vysvetľoval, že to asi nikto nechápe. Nikto nevie pochopiť, ako nejde navštíviť brat brata na jeho štyridsiatku... Asi to musí človek tú nepohodu a ten stres a to červenanie sám zažiť, aby aspoň trochu cítil moje dôvody. very sad5 Ale inak mu ochotne prajem, aby bol šťastný a aby sa mu veľa darilo, ako som mu aj bol napísal do tej SMS. giving a hug

Až na tento stres z bratových narodenín sa mám dnes vlastne celkovo dobre. Smile Včera som si dal limit 400 mg kofeínu a dodržal som ho. Najprv som mal 6 dcl energeťáku (200 mg), potom 2 kofexy (100 mg) a potom večer o 20:00 ďalšie 2 kofexy (100 mg). Udržiavalo ma to v celkom dobrom stave, mám pocit. Takže paráda. Smile

Ako vidím, zas som sa rozpísal. Very Happy Ospravedlňujem sa a zároveň ďakujem, ak to mal niekto chuť celé prečítať. Prajem Vám krásnu nedeľu, kamaráti. it is perfect

S pozdravom
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Ahoj Matej,

Odoslať  Lucka Ne 17 apríl 2016 - 11:11

hahaha, Ty si ma veľmi rozosmial, Laughing si veľmi zaujímavý. (To ja, nováčik, sa ozývam zas.) Pred chvíľou som g r a t u l o v a l a  Tutovi k novým mačiatkam -  ešteže sa nenarodili Tebe, to by som ťa možno do riadnych rozpakov priviedla.
Bratovi ďaľších 60 rokov želám, aj ja budem mať v lete 40, čo ma dosť desí, dalo by sa to nazvať panika z veku. affraid Ale vyzerám hádam mladšie a teda mi všetci budú (dúfam) hovoriť, ako nemôžu uveriť, že aká som stará, tak to hádam prežijem. dancing


Naposledy upravil Lucka dňa Ne 17 apríl 2016 - 15:26, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 17 apríl 2016 - 13:03

Ahojte vsetci mam sa dnes smiesano aj sa radujem aj som plakal je to premna smiesane nejdem to popisovat dopodrobna.


aHOJ tUTO: Dakujem ti a nech sa ti dari v pestovani,si mi to dobre vsetko opisal naozaj vdakati it is perfect



Aj vam ostatnim všetkim nech je dobre a nech sa vam dari a nech sa vam stava dobre v živote.



PEKNU a Krasnu Nedelu vam praje Jaroslav teda ja.Ahojte
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 17 apríl 2016 - 15:15

welcome or bye

Nebuď smutný, tu Ti posielam nejaké postavičky na rozveselenie:
ufón alien
zajac albino
americký Santa a jeho sobík (aj keď nie je december) santa rendeer
šašo jocolor
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 17 apríl 2016 - 19:40

Ahoj Lucka to si myslela namna ze nebud smutny ci nakoho?Poviem ti za seba povedali mi to uz viacery ze nebud smutny alebo co si smutny ale odpovedál som im rovnako nie som smutny iba bolo namne niektorych chvilal vidiet moju tvar ktora ako keby sa neradovala ale to kvoli ochoreniu ci tejto mojej dignoze ci celkovo s dakeho utrapenia,ludom pripadam dakedy ze som smutny,ale nechcem bit smutny tolko je to tiez zivot a inak dakujem ze si si to asi myslela nmana ak nie tak som sa naseba vyjadril keby nikeho zvas mam stretnut ci ano ci nie.


Budte stastny vzdicky sa da zniecoho radovat ked nie tak prezivame utrpenie ci trapenie alebo prezivame nadherne ticho v kratkosti ci aj v dlske zase moja uvaha hh.Jaroslav.J.


pekny vecer prajem vam vsetki a dobru noc co uz pojdete spat
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 17 apríl 2016 - 20:31

Ahoj Matej,
isteže som rád každému reputačnému bodu, ktorý je spravodlivo fórumákom nadelený. Zo začiatku som to tak nevnímal ale postupom času som sám dával bod tým príspevkom, ktoré sa mi obzvlášť páčili, boli povzbudivé, predstavovali hodnotu... Na druhej strane si myslím, že bod na reputáciu, by mal dostávať snáď každý, kto prispieva...

Škoda tej návštevy, ale opačne, sociálna fóbia je veľmi veľká hnusoba. Keď písavam o tých mojich drobnostiach, tak je tam s.f. v malom často zahrnutá, ale dokážem to dosť dobre zvládnuť. V tejto súvislosti mi býva v horšie, keď som dlhodobo doma. Často mi proti tomu pomáha ísť aspoň niečo mini kúpiť do supermarketu. Vlastne je to aj ako prevencia. Som sa Ťa chcel spýtať, že ako to máš v práci? V obchodoch? Predsa len si tiež medzi ľuďmi...

...............

Ahoj všetci,
dnes bol pomerne dobrý deň. Až na drobné práce v domácnosti, akp. a čítania, som najmä leňošil koľko sa len dalo. Príroda mi napomohla redukovať "hlasy na balkóne", lebo stromy sa zazelenali a vytvorili tak bariéru smerom na bytovku oproti, tak som vcelku rád.

Majte sa čo najlepšie, s pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 17 apríl 2016 - 21:09

Ahoj Tuto. Smile Celkovo vlastne v práci alebo v nákupných centrách či na ulici nemám tieto sociálne strachy, lebo tam nikto nechce odo mňa komunikáciu. Dokonca aj v práci si zväčša robím svoje a málo sa zhováram, až takmer vôbec. Takže nie je to prípad "hromadnej skupiny, kde treba niečo hovoriť do spoločného pléna". Totiž rozlišujem prejavy sociálnej fóbie u mňa dvojaké:

1.) tie, ktoré sa týkajú telefonovania, alebo komunikácie verbálne v nejakej skupine (3 ľudia a viac)

2.) tie, kedy ma moje nervstvo samo zrádza a sabotuje, lebo mi fyziologicky navodzuje flush a úzkosť, lebo sa domnieva vo svojej vzťahovačnosti, že je v nejakej krajnej fatálnej ohrozujúcej situácii (to sa stáva pred davom ľudí, alebo na ulici "na vzduchu", alebo pri okoloidúcich).

Takže tie prvé prejavy nemávam až tak v práci, lebo sa nezúčastňujem skupinových rozhovorov. Mávam čiastočne tie druhé prejavy, ale s nimi bojujem BB-krémom a solárkom. Dá sa povedať, že prvé prejavy mi viac spôsobujú psychické problémy, zatiaľ čo druhé prejavy mi skôr spôsobujú fyzické problémy (fyziologické príznaky úzkosti a červene). Neviem ani povedať, ktoré považujem za viac problematické, pri obidvoch mám tendenciu k sociálnej vyhýbavosti - myslím ale, že viac zutekávam zo situácií prvých prejavov, pričom ak to tak hodnotím, tak s tými druhými prejavmi sa mi darí často bojovať, alebo minimálne sa im aspoň aktívne nevyhýbať...

Tož moja sociálna fóbia. Smile Teším sa inak, že si mal pohodičkový deň, držím palce, aby si mal pekný deň aj zajtra. Smile

---

Dnes som mal trošku zhoršený deň psychicky. Ťažilo ma viacej vecí a mal som "ťažkú náladu". Objavili sa aj pocity viny. Napokon deň dopadol lepšie - brat sa nehneval, že som neprišiel na návštevu. Skôr bola reč o mojej tridsiatke a že reku prídu na návštevu k nám s priateľkou a jej synom. Takže asi zostáva so mnou zadobre. Smile Opäť som inak veľa dumal. Bol som aj na čete. Teším sa, že som dnes trochu športoval, behal som "na mieste" 15+15 minút, spolu 1000 kJ výdaj. Chcem si na toto športovanie zvyknúť a poriadať ho pravidelne. Aspoň nejaký pohyb to pre mňa bude, a možno sa vďaka tomu raz odvážim behať ísť aj von na dráhu. Smile

Srdečne pozdravujem Lucku a Jara a želám aj všetkým ostatným peknú noc a vydarený štart nového týždňa. Majte sa pekne. Smile

Matej
Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ne 17 apríl 2016 - 21:23

Ahojte bojovnici
dnes sa mam fajn, bol som v praci kde som pocitoval mierne uzkosti ale napokon odzneli. Hned ako som prisiel domov tak som namazal bike a isiel do okolitych lesov, kde som sa riadne "rozbil" v dobrom slova zmysle aj vcera som bol na biku. Ono je to vyse roka co som si poriadne nezajazdil aj to citim pri vyslapoch na zvazniciach aj na zjazdoch ale chut ostala a to je hlavne! Prajem vam aby ste nasli chut do hocicoho co vas bavi aspom troska a robi vam to radost. Drzme sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 17 apríl 2016 - 21:55

Ahoj Candy,
je úplne prefektné, že máš takéto hoby, že sa aj trochu ponamáhaš... U mňa je to asi tak, že bike "zavadzia" v pivnici. Veru mal by som ho už ísť prevetrať. Je to taká starina, ale som s ním spokojný, lebo ma doteraz uviezol. Najviac na Tebe obdivujem (podobne ako u ostatných) to zvládanie práce a všetkého toho naokolo v tejto aktivite.

.............

Ahoj Matej,
podľa mňa je veľká škoda aj ten telefón. Rád by som Ťa mal v tel. zozname, aspoň keby čosi s fórom... Predsa len si nielen z strany funkčnosti stránky ten najpovolanejší.

Je dobre, že tvoj brat to zobral tak športovejšie, čo je len dobre. Máš pravdepodobne super rodinu, ktorá chápe, že niekedy môžu byť "naše veci" problematické.

Všetkým prajem bezproblémový prac. týždeň všetkým. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Ano Jaro,

Odoslať  Lucka Po 18 apríl 2016 - 4:37

postavičky boli Tebe, lebo si spomenul, že si včera aj plakal a aj ku koncu príspevku som mala nejaký pocit, že Ti je možno smutno. Ale som rada, ak Ti už lepšie je. cool
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Po 18 apríl 2016 - 5:23

Dakujem Lucka jo uz mi je lepsie Wink





For All Dobre Rano Smile
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 86 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 81 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore