Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 81 z 86 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 18:04

Zatiaľ mam len neurol na uzkost je to sice lepšie ako minuly mesiac ale stav prazdnoti na duši je horši a to vnimanie niekedy strach a podobne :-(

Ako to môžem spomaliť beriem B3 B6 ALA C zatiaľ a každy deň chodím cvičit ... + pracujem na zaistení penazí do budúcna na internete ,aby som mal peniaze lebo som veľa kreatívny a teraz si cez internet privirobím mesačne 200-300 € .. Pritom logické myslenie matematické mam nulové :-( .

a analyzoval mňa MUDR.Černan ževraj skusení odborník nwm čo si mam mysliet ževraj si vela veci sugerujem no mne sa nezdá ...
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl - 19:57

Mozno sa bojis, ze sa choroba prejavi aj u Teba, lebo bola v rodine a z toho je ten stres.
Zakazdym, ako sa Ti nieco nepozdava, chod k lekarovi, to treba, Tebe by aj par terapii bodlo, rozpravat sa s psychologom, nie len liek.
Porozpravat sa o obavach aj kazdy tyzden, to by Ta mozno  ukludnilo. Mate psychologa v skole? V niekt. skolach je. Ak nie, chod do centra psychologicko poradenskych sluzieb niekde. Plus k lekarovi nazad, aspon si vyocut, co Ti povie. Nech Ta monitoruje trochu uzsie, to by Ti uzkost mozno trochu odburalo. A ak by sa nieco kazilo, zachyti to hned.
Zdravim a drzim palce, chod sa porozpravat aj kvoli tym maturitam. To je casto cas na rozhovor. Stresuplne obdobie.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 20:01

uzkost je práveže celkom preč ... skor tažko sa to opisuje ako keby zvlaštne vnímanie a únava .... a keď je nejaká stresujuca situácia tak panika.. keď pijem alkohol je mi dobre

uzkosti sa zmiernili myslením ja viem čo mam robiť ja niesom slaby toto je určite fyzické ochorenie to viem na 100% ...
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 20:03

Kamoš hovori že to namne vidí lebo pozná viac schizofrenikov akorád že ja to lepšie znášam mi povedal lebo že som huževnati... Idem na kontrolu 5.5... do Blavi najviac sa bojim sklamania otca ... lebo cely život je iba okolo mami . Ja som napr videl umrieť človeka a nič mi tu neurobilo ... normalni človek sa rozplače mam taku povahu nwm prečo...

Kolko stojí taký psychológ jedno sedenie prosím ? :-)
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 24 apríl - 20:25

Ahoj Záhorák,
tak trochu sa v tebe určitým spôsobom aj vidím. Z mojich vlastných "chýb" sa môžeš tak trochu poučiť. Mne F25.2 diagnostikovali až po dvoch hospitalizáciach, čo však znamenalo asi toľko, že toto liečenie premárnilo dve šance na minimálne ľahšie lieky, či dokonca aj vyliečenie. Tak som mal diagnostikovanú depresiu, neskôr bipolárnu poruchu. Tým chcem vlastne napísať, že určite nepremárni svoju šancu a dožaduj sa relevantného liečenia a liečby...

..........................

Ahojte,
dnes bol celkovo OK deň. Trochu ma mrzelo vstávanie, keď som sa preberal pomerne sťažka a až o cca 10:30. Ostatné bolo v pohode. Vybehol som s kamarátom na chalupu, kde chová králiky. Bol som rád, že som na vzduchu. Doma som dorobil "akp.", čítal a aktuálne pozerám TVnoviny. Potešil ma jeden telefonát. Nejaké extra plány na večer a noc nemám. Výživový doplnok z Ginka užíva 1X denne na obed a už dva dni sa cítim v myslení lepšie, depresia zatiaľ nedorazila.

S priateľským pozdravom a želaním úspešného prac. týždňa, Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 20:29

Ktorá f schiza je najhoršia ? :-) ja teraz prídem o všetko ,ja mam strašne veľa kamošov a myslim že toto neovlivní len mna ale dalšich X ludí ...

A ako to môžem zatiaľ ja minimalizovať ? snažim sa študovať všetko otom moja mama má  F 20.05 tušim nwm nemá halucinácie...

Celá naša rodina je opovrhovaná žijeme na dedine a nikdy som nerozumel tomu prečo ma nemajú radi rodičia kamarátov vždy ich odomna odhánali :-(

Som veľmi empaticky a od malička každému pomáham nehovoril som nikdy nie aj ked ma to stálu nejakú energiu a nato som teraz doplatil ,každy sa namna vykašle :-(

*** život...

Napr vyzerám dobré cvičím mohol by som mať hociktoré dievča ,ale vždy jej povedali rodičia  otoho di preč,zničíš si život... tvoja mama je blázon ... cela vaša rodina su blázni


Naposledy upravil Matej dňa Ne 24 apríl - 20:50, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ne 24 apríl - 20:43

Ahojte všetci ako sa mate?ja v pohode Crying or Very sad
Akurat ma napada ze co je toto 2000 rocie tak brutalne stupaju tieto choroby schizofrenie depresii a vsetkych psychickych ochorenii no je to asi so vselicoho a tieto choroby su jednoducho najhorsie ja to tak chapem sak to mam odkedy som ochorel to je katastrofa somnou snazim sa ale nejde to asi tak sa mam dnes obadal som sa zase ze co vlastne som bez priatelov asi nedokazem nadviazat kontakty nemam sa ani kde ludia ma poznaju ale tych som stratil us si omne myslia len ze som prepnuty potrebujem prestat fajcit a cvicit len k comu to bude ked budem namakany?asi na kondiciu aj tak sa len nudim,chodim aspon sam von dakedy niekde tento tyzden by som chcel ist na bike sa poriadne povozit nieco ziazdnut zaver toho bude uvedomenie si ze som chory Crying or Very sad
asi tak!
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 20:46

Nwm ako to opísať môj život som si ale užil do 19 rokov.. som prežil všetkým kopec žien... všetkého výletov veľa ludom som pomohol s najhoršieho .

Proste mal som už niečo v sebe od mala čo mi hovorilo uži si to! lebo raz príde ten deň kedy sa všetko zmení...

Každý mi hovori kdo nevirastal somnou nevedel žiť ,keď sa namna niekto pozrel videl iba štastie radost a o toto všetko teraz prídem.

Ľudia mna veľmi rešpektujú berú ma jednoducho ako nejaku silnu osobnosť ,ktoru nič nezlomí... :-(  :-( žiadne elektrošoky si robiť nenechám to račej sa odtialto zoberiem dpč a užijem si posledny rok v života v plnej paráde.. A ten skurvení kokot nereálni coje hore nad nami kto to vlastne je ? nikto obyčajné nič

Prepáčte moje vulgarizmy ale ináč to nejde čo cítim to napíšem..  Najviac som naštvaní na mojich rodičov že vôbec planovali nejaké dieťa ,mali byť vtedy viac zodpovední keď veďeli že taketo niečo môže nastať :-( .A nemali ma vystavovať stresu stále len si slabý nič nevydržíš ... musíš mať trocha elánu v sebe...

Tolko traum čo som zažil videl  no nič musim sa aspoň tu vyplakať nikde inde ma nepochopia...

Dokonca nájde sa aj veľa takých čo mi môj život závidia v taký moment nwm či mam plakat alebo smiať sa :DDD
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 24 apríl - 22:04

Ľudia... ja mám 24, mladá baba. Odkedy chodievam do Pezinka, čo začalo, keď som mala 20, postupne sa na mňa kamaráti vybodli a prestali sa mi ozývať. Je to aj tým, že ma vykopli zo školy, že si kamarátky pozakladali rodiny a najmä preto, že s "bláznom" sa nik kamarátiť nechce. Teraz mi ostali len dve, obe poznám z PK. Ostatných som od seba odohnala a trvalo mi dlho, kým som to pochopila a ešte stále som sa s tým úplne nezmierila. Ale asi to tak má byť? Nemala som večne omieľať to, že sa idem zabiť, ako mi je len zle, že som sa zas porezala. To ľudia nechcú vidieť, chcú sa obklopovať pozitívnym. Tak jo, ostalo mi teda buď sedieť a ľutovať sa, alebo sa zmeniť, tak sa pokúšam o to druhé, i keď ma ešte z času na čas pochytí tá prekliata sebaľútosť. Ale som hraničiarka, teda...
Pokiaľ ide o vzťahy, nemala by som s mužmi jediný problém, údajne som pekná a inteligentná (fuj, nesúhlasím s tým). Ale vplyvom totálne pos... osobnosti nemôžem a nedokážem vo vzťahu fungovať, preto som v 23 pochopila, že vzťahy sú pre mňa tabu. No, deti som beztak nikdy nechcela, to by problém nebol, ale že neostal nik, kto by ma mohol mať rád, kto by ma mohol objať, je síce trpké, ale nechcem a nebudem sa kvôli tomu viac ľutovať.
A to nemám schizofréniu. Mohla by som byť okej, keby mi v detstve svinstvá nepošahali osobnosť. Mohla som teraz byť niekde úplne inde, než invalidná dôchodkyňa so stredoškolským vzdelaním, ktorú napĺňa len pár vecí a stále ešte nevydala tú prekliatu knihu. Nu což. Aj to sa stáva.
Preto vám radím, nevešajte hlavu, hlavne sa neľutujte, pretože to je zlo, a naučte sa nejak fungovať sami so sebou. Neverím, že osud kohokoľvek z nás - ba ani môj, a to som rozhodnutá chodiť do PK každého pol roka! - je stráviť život na psychiatrii, sám a sám, a v plači nad sebou samým. Jediné, čo to chce, je trochu snahy a boja.
A keďže teraz počúvam Hoziera a jeho Take me to Church, zaskončím to v tomto duchu: Amen Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl - 22:28

A ako mam stým bojovať ? ked viem že sa to nedá vyliečit ? :-( ja som chcel precestovať celý svet dokázať veľa veci svetu....
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl - 23:29

Zahorak, su aj psychologovia, ktorych Ti uhradi poistovna. To dohodni so svojim lekarom, ze chces aj terapie. Napr. teraz pred maturitou sa s Tebou urcite niekto porozprava.
Precestovat cely svet... to Ta obdivujem teda. Nikdy ma nic take extra nelakalo, skor to beriem ako strasnu zataz, ked vidim, ako sa niekt. znami stale premiestnuju kvoli dovolenke. Bude to mozno aj tym, ze som 10 rokov musela cestovat kvoli zamestnaniu velmi casto. Ja som stastna, ze mozem byt chvilu na jednom mieste. Poviem Ti, ze Ti nezavidim Tvoje mety teda.
U mna ked ide o zdravie, ide o zdravie, to je priorita. Vzdy som taka bola. Ale vidim ze vsetci tak svoje priority nastavene nemaju. Aj ked, priority si clovek vzdy moze nastavit nanovo, niekedy je k tomu stimulom aj hrozba zhorsenia zdrav. stavu.
Pacilo sa mi ako napr. Matej pozitivne zbilancoval svoje dvadsiate roky ako nieco, co ho niekam posunulo, urobilo ho clovekom, ktorym je a vsetky prekonane tazkosti mu davaju nadej do uz vyrovnanejsich rokov tridsiatych. Aj u mna sa nieco take stalo. Aj ked, stale clovek moze dostat od osudu novy uder pod pas a tiez som aj jeden nedavno dostala. Plus, niekedy cloveku aj nervy pasknu, aj to uz patri k zivotu.
Raz aj dievca najdes, a deti mat nemusite, nie vsetky dievcata musia mat deti za kazdu cenu. Tym sa teraz netrap, prvorada je maturita a zistit, co Ti je a od toho sa odrazis smerom, ktory je najlepsi. Ak je v rodine schizofrenia. Nepila by som inak vobec. Preventivne. Ani keby som sa dobre citila.


Naposledy upravil Lucka dňa Po 25 apríl - 0:08, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl - 23:58

Jarko, a v Bystrici sa lekari na psychiatrii 'stazuju', ze maju malo pacientov. (Hovoril brat z polozartu.) Mozno sa dnes ale vacsina ludi lieci ambulantne.
Schizofrenie dnes asi viac nie je, ani depresie, skor by som povedala, ze sa ludia viacej liecia a staraju aj o svoje dusevne zdravie, nie len o to telesne, tak sa hlavne tej depky viacej diagnostikuje.
Len tak som si povedala, potesim nas niecim. Prazdne lozka dnes na psychiatrii udajne su. Ludia asi k liecbe pristupuju zodpovednejsie. Idem dufat.   Pretty good


Naposledy upravil Lucka dňa Po 25 apríl - 0:48, celkom upravené 1 krát.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 86 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore