Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 80 z 86 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej So 23 apríl 2016 - 8:28

Ďakujem Vám, priatelia, za gratulácie. giving a hug Smile

Dožil som sa 30 rokov. Dvadsiate roky sú už minulosťou. Boli pekné, zaujímavé, plné útrpných skúseností, ale aj posúvajúcich prerodov. Zažil som kopec študijných strádaní, problémov, depresií, dlhoročnú dobu temna, silné pribratie, aj značné schudnutie. Vystriedali sa haldy liekov, injekcií. Myslím, že vstupujem do tridsiatych rokov oveľa v lepšom stave, než som vstupoval do dvadsiatych. Nebolo to stratených 10 rokov, ale práveže veľmi dobrá a poučná životná lekcia, bez ktorej by som to nebol už ja. Obraciam sa teď na budúcnosť, na krajšie tridsiate roky, ktoré budú už o niečom inom. Plánujem dokončiť školu, pokračovať v zdarnej práci. Zdravo žiť a dať si dokopy kondičku a svalstvo. Možno si v štúdiu aj našliapnem na nejaké vyššie méty, ale najprv sa musím naučiť poraziť prokrastináciu. Som bez benzodiazepínov, kofeínu a umelých sladidiel. Vidím to celé optimisticky. Verím, že keď takto budem končiť o 10 rokov tridsiate roky, tak si poviem, že stáli za to. Yes Smile

Dnes sa mám zhruba dobre. Trochu ma ešte pobolieva hlava, zatiaľ si ibalgin nedávam. Včera som jednu dvestovku predsa len mal. Nálada bola najprv všelijaká, ale postupne sa lepšila a bola ok. Výkonnosť bola v poriadku. Spavosť a zívanie ma schytávali až k večeru, spať som išiel asi o 21:00, čo považujem za už lepší čas, hoci som pôvodne chcel vydržať až do 23:00. To sa nepodarilo. Ráno som vstal krátko pred 7:00. Dal som si obložené vajco s rožkom, popíjam čistú vodu z vodovodu a dal som si tradične lieky. Acutil si nedávam. Dostal som gratuláciu na FB od bývalej spolužiačky a tiež mi zagratulovala mama. Pravdepodobne dnes príde brat so svojou priateľkou a jej synom. Nebude to oslava, ale iba asi zagratulujú a ja sa opäť upracem do svojej izby. Smile Prvoradý dnešný cieľ sú školské povinnosti. No ťažko niečo sľubovať v tomto vopred. Embarassed Vyučovanie dnes nemám. Smile

Prajem Vám, kamaráti, krásny víííííkend. Držme sa! it is perfect welcome or bye
S úctou
Matej
dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester So 23 apríl 2016 - 17:52

Matej blahoželám. Je to krásny vek. Prajem ti veľa pokoja,lásky a pochopenia.
Tak vitaj medzi tridsiatnikmi Very Happy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 23 apríl 2016 - 20:17

Ahoj Matej,
rád čítam, že máš toľko gratulantov a to nielen tu na fóre. Verím, že dnešný deň si si užil a bolo Ti celkovo dobre...

............

Ahojte všetci!
U mňa to bol akýsi nezvyklý deň, teda, že mi bolo v zásade fajn a v pohode. Vlastne som väčšinu dňa strávil u kamaráta na chalupe a na záhrade, kde bolo viacero záhradkárskych prác, ani neviem ako ale čas dosť uletel. Potom ma aj mrzelo, že som zmeškal sobotné Zello Dialógy.

Stále užívam Ginko kapsule, mám ich ako doplnok obedných liekov. Dnešok sa len ťažko porovnávam s včerajškom, trochu ma to doslova, v pozitívnom zmysle, zaskočilo. Dnešok by som mohol hodnotiť známkou -1. Som spokojný.

Želám všetkým pekný zvyšok víkendu. Tuto

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Ginkgo_biloba_not_brain_booster
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes mas

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl 2016 - 0:03

Prispejem aj ja dnes do tejto rubriky. Bez diakritiky, bude to rychlejsie.

Kedze je sobota a svietilo Sun 2 , na dvore som si nachytala trochu vitamin D. Riadne v bikinach, nech je vystavenych cim viac cm stvorcovych. Nenatrela som sa kremom s ziadnym faktorom, ale ani som nezostala na slnku dlho. Mam svetlejsiu pokozku a citala som, ze maximalne 4 min na bruchu a dalsie 4 na chrbte. Potom som sla dnu. Citim, ze ked sa takto opalujem sice kratko, ale pravidelnejsie, ma to na moju psychiku aky-taky pozitivny ucinok. Zacala som s tym uz minulu jar/ leto a planujem pokracovat aj tento rok. Aj 8 minut denne pocas leta by mohlo ludom udajne stacit. Tak zopar krat za tyzden, ak stihnem a je pocasie, zlepsujem si naladu trochu aj takto. Vyhody: efektivnejsie a aj lacnejsie ako synteticky vitamin D z lekarne.

Dalsia vec, ku ktorej som sa donutila, je cvicenie. Mala som az stvordnovu prestavku, takze som si dnes radsej dala trening pre pokrocilych, znovu z youtube. Nejak ma nezmoril, co ma dost aj tesi, aj ked, citit to budem mozno az zajtra. Cvicenie, akokolvek bolo tazke premoct sa, mi dnes tiez pridalo trochu na nalade. Kedze je zajtra nedela, plan je nabeton cvicit zas. Cez vikend je to proste vzdy lahsie, prepracovat sa nejak k organizovanej systematickej fyzicky umornej blahodarnej  aktivite. Tiez, citit na tele pot zacina byt pre mna zvlastne dobry pocit. Predstavujem si, ako vsetky mozne toxiny opustaju moj organizmus, mrchy a tesim sa, ako ich z povrchu telesneho zrazim do kanala v sprche. Tiez ten typek v tom videu po nas (po mne a dalsich dvoch cvicencoch tam po jeho boku) obcas aj zareve.
Napr: "Come on, Susie!!
Alebo: You can do it!!
Higher knees, Alex!!
Higher knees!!
This is raw, unadulterated cardio interval training!!
These are intervals!!
Love them!!
Hate them!!
Tiez pred niektorymi cvikmi upozornuje: "This is t o u g h, Alex!! See whether you can do this!!!
(Samozrejme, ze sa to tam vsetko da zvladnut, inak by som si to nevybrala, ale ked to (Daniel) primerane zdramatizuje, hned ma clovek pocit, ze aky naozaj nadludsky vykon podava a kolko toxinov dnes konecne vyplavi.) 

Este napisem, ze som volala som aj bratovi a prekvapil ma tym, ze ho na priepustku pustili na vikend domov. Tak som rada, ze bude mat trochu zmenu a oddych od nemocnice. Este sa musi vratit na dva elektrosoky a nejaky tyzden/ dva doliecovanie.
Co ma mrzi je, ze na mna posobil dojmom, ze je trochu v strese a cas straveny v nemocnici oznacil za "zameskany cas".
Ja som mu na to povedala, ze zdravie je prvorade a ja to nabeton vidim u neho ako cas ziskany, ale prilis som ho o tom teda nepresviedcala a radsej som  zmenila temu.
Ale v tej nemocnici mi pripada proste kludnejsi.
Diagnoza je zatial urcena orientacne len ako psychoza pravdepodobne typu schizofrenie. Ale s nim to zatial volame len psychoza, lebo tomu druhemu slovu sa on zatial brani. Co je zas pochopitelne, nikto nechce byt chory, ani ja nechcem, aby bol. Len dufam, ze bude k liecbe pristupovat 100 percentne a liek si svojvolne nevysadi, ako to uz casto byva.

Vidim, ze aj Tuto mal dnes dobry den.  To ma tesi a pozdravujem aj Vas ostatnych. Dufam, ze ste si vcera podebatovali na tom Zelle. Takto si ho, inak, predstavujem (Zello): Yes No Yes . Je proste zelene.
Drzte sa, priatelia a nech vas zajtra smola len obchadza. welcome or bye
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 24 apríl 2016 - 11:10

Matej, pridávam sa ku gratuláciám, a keďže už neviem, čo Ti popriať, pretože tu povedali mnohé, napíšem Ti len svoje úplne neoriginálne: Všetko najlepšie, nech dlho žiješ! giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 24 apríl 2016 - 11:47

Ahojte, priatelia. Smile

Ďakujem Vám všetkým ešte raz za prajné blahoželania. Ste super. Smile community together

Mám sa asi dnes zhruba dobre. Včera som toho veľa neporobil. Začal som písať jednu seminárku, preštudoval som si k nej zdroje. Jedna strana je už hotová, ešte ma čaká 9. Snažím sa vytvoriť si pocit naliehavosti, aký radí aj obľúbený rečník Brian Tracy. No nie je to také jednoduché. Akoby ma to nebavilo, pričom neviem, čo si mám o sebe a o tom myslieť. silent  Asi som taký typický tridsiatnik, ktorému sa už nechce zaoberať školou, som už na to asi starý. Už ho zaujíma len to, čo sa dá speňažiť alebo prakticky ihneď využiť... Je to boj táto škola. shooting3 Okrem toho som si čítal po nete články. Ešte idem trochu upratovať. Smile

Nálada je zhruba dobrá, pokojná. Úzkosti nie sú, flush je ako-tak. Držím sa bez kofeínu šiesty deň. Bolesti hlavy sa pominuli, napr. včera som už nemal žiaden ibalgin. Teraz občas cítim nejaké tlaky kde-tu, ale nie je to na tabletku. Zívať sa mi zíva, telo ma pozýva spať dosť často. Aj včera som si ešte počas dňa na 2 hodinky zdriemol. Takže z troch najhorších absťákov (depresia, spavosť+únava, bolesť hlavy) mi zostal aktívnym už len symptóm únavy. Smile Snažím sa s tým pobiť pitím čistej vody. Občas "pobehnem na mieste" trochu na rozpumpovanie srdca. jocolor Zdá sa mi totiž akési zaspaté, tlak mám 107/67 a tep 63. Shocked

Prajem Vám, kamaráti, pokojnú a príjemnú nedeľu. Držme sa. Smile
Matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 24 apríl 2016 - 16:19

Matej, hoc oneskorene, ale z celého srdca prajem taktiež len to najlepšie a najkrajšie, samozrejme TOP je zdravie.Nech si šťastný, spokojný, nech máš po svojom boku aj všade inde mnoho priateľov a nech sa Ti plnia všetky Tvoje sny! Hepy bŕŕŕzdej tú jú dancing Drž sa!!!




helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Ahojte

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl 2016 - 16:27

Ahojte som tu nový zatiaľ to ešte nemám diagnostikované ,ale už viem že niečo nieje v poriadku .. stavy nerealnosti uzkosti paniky problémy s spánkom podraždenosť atd... mám 19

rokov.. :-(



Ako som sa dnes mal ?

Dnes sa to celkom dalo , stále ma štve že čitam dokolečka priznaky o schizofrénii ,sice toto fórum mi teraz veľmi pomáha aspoň v tom niesom sám ...

Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ne 24 apríl 2016 - 16:32

Ahojte Wink

no neviem ako začať ....tak dnes bol odpust u nas v dedine....kupila som akurat kamoške lízatko...dnes by možno bol fajn len segra zase vytiahla staru kauzu....trochu sme sa pochytili...ale nic vážne...proste az teraz na mna nakidala dost....ale to je v pohode....je to " . . ." asi tak....proste mohol to byt obyčajny v pohode den....a zase je to tak ze ani anitidepresiva nepomozu....ale vazne ako dnes začínam sa mať nič moc ...a bude to trvať asi az do konca týždna....teda ked to ako tak prejde...ja neviem z ničoho už nemam dobry pocit ani zo seba...ale nechcem to ukončiť tak zle ako to je...tak no asi nastal čas prezradiť to čo som minule tajila....vyhrala som zájazd ...ako vazne vyhrala som z čokoládkami...a už v máji cestujem teda letím....aj som sa velmi tešila...ale už sa až tak neteším....este musim vybaviť par veci...a snad dufam, že to dobre dopadne....ja neviem...aj sa začinám báť a vobec...nie som cestovatelský typ...joj ludia ako ja viem co by iny za to dali....no viem ze na druhej strane je to velka prilezitost...asi tak...

Prajem krásny zvyšok dňa community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl 2016 - 17:20

Ahoj Zahorak,

si mlady a nemas mozno este ani take vypukle akutne priznaky. Cim skor poziadas o pomoc, tym lepsie, vzdy je sanca, ze Ti choroba ani uplne neprepukne, ked sa to skoro podchyti. Dnes to uz lekari casto zachytia aj v prodrome, u mojho brata to bolo tak, len on, len co sa mu trocha polepsilo, liek si sam vysadil, lebo sa mu nepacili jeho niektore pociatocne vedlajsie ucinky. O 10 mesiacov psychoza ako vysita, hospitalizacia, elektrosoky a uz mu aj tych liekov museli nasadit trochu vyssiu davku.
Pouc sa z chyb mojho brata, nakoniec aj mnohych ludi tu, mas sancu byt raz na tom mozno aj lepsie, ako mnohi, co tie lieky vysadzali.
Prijat chorobu je tazke, ludia s tym zapasia casto, hlavne mlady clovek nechce byt chory, ved je to nakoniec pochopitelne.

Cim skor sa poradis s lekarom, tym ale lepsie vyhliadky na kvalitu zivota mozes z dlhodobeho hladiska mat.

Nejdem Ta nudit, ved ak o tom vela citas, vies, co mas robit.
Zelam Ti, nech vsetko dobre dopadne a daj vediet, ako si pochodil! welcome or bye
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty ...

Odoslať  Zahorak Ne 24 apríl 2016 - 17:28

Mama má schizu aj jej otec mal ,aj jeho mama takže život fakt stoji za hovno...

otec psychopth citovi vydierač a mama schizofrenička :-(


Viem čo mam robiť len nikdo mi neverí... som silna osobnost nemam zatiaľ žiadne halucinacie len uzkosti prazdnotu a takéto veci diagnostikovali mi zatial Panicku poruchu ale mne sa to nejako nezdá...  

Beriem zatiaľ len vitamíny len problém je že maturujem teraz a prepadám veľa problémou nwm ako ďalej :-( .Strašne veľa kamaratov mám toje natom najhoršie som mezdi nimi strašne silna osobnost nie len že si to ja uvedomujem ale je to aj tak + dobre vyzerám čo mi len uškodzuje
Zahorak
Zahorak
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 28
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 03.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Lucka Ne 24 apríl 2016 - 18:01

Chod to konzultovat aj na pohotovost na psychiatriu, tam su casto skuseni lekari. Pred maturitou maju tazke stavy mnohi.
Prva pomoc je s tou maturitou, ked sa porozpravas, bude Ti mozno lepsie a aj liecbu Ti casom mozno upravia.
Mrzi ma tam ta Tvoja rodinna anamneza, ale hey, aspon vies, na co si mas davat pozor, vyznas sa v problematike tychto ochoreni a veci Ti skoro zachytia.
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 86 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore