Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 39 z 86 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 62 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Po 8 február 2016 - 15:20

Ahojte priatelia....

Tuto, ako sa darí? Ako sa cítiš? Dúfam, že Ti chorobnosť aspoň trošku ustúpila a cítiš sa lepšie a že si vstal do pohodového rána.A samozrejme, že sa Ti hádam podarilo aj niečo pospať...Stále však trvám na tom, že pár dní voľna by Ti prospelo Smile Drž sa, veľa síl a skoré uzdravenie Smile

Tak ja mam trošku nudný deň. Deti teraz spia a ja sa chystám začať robiť n práci na leto do školy, študovať kritiku filmu a podobne, tak uvidím , čo to dáSmile Fyzicky cítim stále akúsi väčšiu unavu,ale hádam to prejde Smile Držte sa, myslím na Vás!!
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 8 február 2016 - 19:34

Ahoj helena25,
ďakujem za opýtanie, teší sa mi Tvoj záujem. V podstate som na tom lepšie ako včera. Prechladnutie sa začína približovať normálu. Spanie bolo tak okolo 4-5 hodín, ale po návrate z práce som ešte dospával, čo sa však dá brať ako porušenie spánkovej hygieny. Na druhej strane som celkom rád, že som si takto oddýchol. Máš pravdu, že tých pár dní by prospelo ešte doma, a v stredu mám voľno, takže už tú chorobu asi dorazím.

Teší ma, že k školským povinnostiam pristupuješ tak zodpovedne, a už aj teraz sa do nej pripravuješ. Považujem to za dobrý prístup, lebo v skúškovom období už bude stačiť zopakovať si pár bodov a je všetko do pohody. Ani sa nedivím, že pociťuješ únavu, máš za sebou ťažšie obdobie, zdá sa mi, že každý týždeň niečo bolo, čo Ťa mohlo unaviť. K môjmu doporučeniu k Tebe, len toľko, že si oddych aj zaslúžiš. Fandím Ti.

....................

Ahojte,
zobudil som sa už o piatej, čo som prekvapený, ale zasa som si ľahol a fungoval pekne od siedmej. V práci bola pohoda, len som sa akosi viac potil, našťastie nosím náhradné tričko a uterák v batohu. Práca nebola nejaká ťažká, skôr tak do pohody oddychovka. Zdravotne fyzicky sa cítim lepšie, ale úplne TOP to nie je. Zdravotne psychicky viac oddychujem a driemem, ale to súvisí asi aj s tým prechladnutí. Trápi ma také "ohlúpnutie", teda spomalenie myslenia, čo je už dlhodobá záležitosť. Nie je to síce najhoršie, ale cítim to na sebe. Spánkové problémy ...ehm... no neviem, mám na nich teraz svoj podiel. Inak nič zvláštne u mňa. Teším sa na stredu, teda to voľno.

Držím nám všetkým palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Po 8 február 2016 - 20:22

Vdaka Tuto Smile
No ide o to, ze v júni sa na fakultu máme vrátiť s námetom na film na min.25 strán. Názov, postavy, dej, dialogy,prostredie...no a ide o to, že to tam máme priniesť a 3 roky, do ukončenia bakalára sa tento ,,papierový film,, bude doladovať s profesormi, režisérom...atd,atd,atd...no a tento film po ukonceni studia odvysiela verejnopravna televizia.To je ten záverečný bod štúdia scenaristiky, odvysielanie nášho filmu. A to, tento námet, čo tam v júni donesieme ,nesmieme za tie 3 roky zmeniť, resp. nesmie sa zmeniť dej,postavy a prostredie.Názov a spracovanie sa može zmeniť aj 100000x. A to nie je najhoršie. Najhoršie je, že po odvysielaní v televizii tento film bude hodnotiť nejaky znamy filmovy kritik, no a jeho hodnotenie sa bude so mnou viezť celý zvyšok života. Teda,ak povie že film bol skvelý, tak telka, alebo divadlo, alebo rozhlas budú s radosťou zvyšok života prijimať moje navrhy scenárov.Ale , ak povie, že je to obyčajný brak,alebo stačí ak povie, že nič moc, tak si už v tomto fachu v živote neškrtnem...Takže teraz sa idem zblázniť affraid ...že čo, o čom písať Question pretože to už bude nemenné a to čo by som napr.dnes len tak ,,brucha,,napísala, bude, teda ak dožijem..o 3 roky odvysielane a na zaklade toho sa bude niesť všetko...tak preto tak stresujem a modlím sa za riadny kopanec nabudenia, aby vytvorím niečo sledovateľné...sú to nervy a nečakala som to tak skoro.Tak uvidím, čo to prinesie...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Po 8 február 2016 - 20:40

Tuto, teším sa, že bacily postupne premáhaš a už máš na dosah opäť svoj zdravotný normál. Very Happy Želám Ti veľa šťastia zajtra v práci a potom hurá na víííkstred (voľná week-streda). Very Happy Maj sa pekne. Smile

Myslím aj ja na Teba, Helenka, drž sa! A istotne všetci nezabúdame na Meretseger, ktorá tam teraz bojuje o lepšie zajtrajšky. Držím Ti palce, Meret. giving a hug Prajem aj Jožinovi a jeho Timejke skoré uzdravenie a dobrú pohodu v týchto dňoch. Smile A Ty, Mischelll, drž sa tiež, kamoška.  giving a hug

---

Dnes sa mám zhruba dobre. Flush som mal len minimálne, takže sa teším. V práci ok. Myslím, že aj zajtrajšia nočná inventúra prebehne relatívne zdarne a že nebudú významnejšie problémy. Dnes som pobehal "naše" nákupné centrum, že reku nakúpiť nejaké mikiny. Lenže tam boli ceny okolo 30 eur jedna a ja som zvyknutý zo sekáča mať za takú cenu aj 3 kusy, alebo aspoň 2. Takže je to trošku mimo moju cenovú reláciu, patrím skôr medzi chudobnejších občanov totiž. alien Ale rozhodne sa nehanbím, že preferujem sekáče. Mad Človek sa tam vie obliecť aj tak, že nevyzerá vôbec lacno, takže preto. Yes Dneska som sa nevážil, ani nemeral. Asi až zajtra. Zeleninu som jedol, ovocie som prijal zo smoothie. Stravu som zhruba teda dodržal... Dnes som si kúpil Sensibio AR BB krém od Biodermy, ale po vyskúšaní som sklamaný, je príliš suchý a jeho krycí efekt je príliš viditeľný, čo na mňa muža je neprijateľné. Mixa je dobrá aspoň v tom, že mi na tvári nie je vidno. Takže o nejaký týždeň kúpim Sensibio AR obyčajný krém, ktorý nemá krycí efekt, ale najmä liečivý (na flush). Smile

Deň hodnotím na 1-. Smile Lieky beriem normálne. Dávam si aj päťstovku Orfirilu večer. Pre istotu. Nepáči sa mi len to, že dávam do seba veľa povzbudzovačov... okrem rannej kávy je to štandardne počas dňa 3 malé energeťáky (spolu aj 0,8 l). Neviem, čo na to hovorí srdce, aký má na to názor. Búšenie už nebýva časté, skôr to berie v pohode. Spánok narušený obvykle nebýva, zaspávanie sa pohybuje v rozmedzí 1 hodiny. Bojím sa, či nedostanem v tridsiatke infarkt... lebo je milé, že mi to robí dobrú náladu a dodáva energiu, ale ak ma to má poraziť, tak si to musím ešte poriadne rozmyslieť takéto pijávanie... Shocked Smile

Ďakujem za vypočutie. Želám všetkým peknú noc a pokojný utorok. community together
M.
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Po 8 február 2016 - 20:48

Ahojte priatelia
Tak mam sa celkom ok len som trocha viacej napati neviwm sa uvolnit a mam zato ze to je 12h v praci proste vela a nervuje ma to. V stredu mam volno tak si pojdem dat predpisat xanax ten by mohol uvolnit napatie v rozumnej davke)) obvodak mi predpise max 0.5mg...
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 8 február 2016 - 21:10

Ahoj helena25,
teda, to je niečo! Tak už sa poprípade teším, keď sa bude vysielať, ale to je asi ešte ďaleká pesnička. Tak Ti prajem veľa inšpirácie a chuti písať, aby bol nielen kritik spokojný.

Ľahké písanie a dobré výtvory praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 8 február 2016 - 21:17

Ahoj APBTcANDY,
dvanástka je skutočne dosť. Jeden-dvakrát nevadí, ale dlhodobo je to nápor na primeraný oddych, aspoň tak to platí u mňa. Niečo je však aj otázka zvyku... Myslím na Teba. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ut 9 február 2016 - 9:08

Ahojte Wink

nebudem reagovat na vase prispevky teraz...nejako neviem co napisat....ale čitam, každy jeden prispevok....vzdy ma poteší hociaka zmienka, ktoru hocikto z Vás napiše o sebe....viem, tak ze v tom nie som sama....že su ovela vedsie problemy ako moje....atd....neviem sa dobre vyjadriť...ako sa mám?...tak co vam poviem....som a to je podstatné...dni sú strasne dlhé hlavne ked vstavam o 5-tej....ale robim s tym co sa da...a v celku mi to ani az tak nevadí...len mam kopu ale fakt kopu casu...a to robim kadeco....chodím na prechádzku zo psom...citám knihu....počúvam radio....beham atď....vlastne sa mam dobre...len som si to musela pripomenuť lol! ...a tak....

Prajem krásny deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Ut 9 február 2016 - 13:48

casto chcem nieco napisat, s niecim sa zdoverit, niekomu v niecom poradit alebo nieco zdielat, ale akosi teraz v tom nevidim ziadny zmysel, preto prispievam malo. ale citam si Vas a drzim Vam vsetkym palce.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Ut 9 február 2016 - 15:07

Ahojte priatelia,

akosi sa cítim unavene. Doobeda som bola v meste so synom na kontrole u alergologicky, zasli sme aj do knižnice, vybavovali čo to na uradoch, nakupili nejaké najnutnejsie potraviny, takže celkom plodná prechádzka. Teší ma, že syn "vyrástol" z alergie, znacne sa mu polepsilo a vyzerá to tak aj s imunitou. Dufam, že o týžden to výsledky potvrdia a na dalsiu kontrolu už ani nebude musiet. Aj teraz sme boli po 1,5 roku, pretože nemal nejaké závažnejsie problémy.
Inak sa mám celkom dobre, vcera som bola na poslednej magneziovej injekcii. Dufam len, že i naďalej to takto bude pokračovať.

Myslím na vas s každým príspevkom a vsetkým prajem len to najlepšie.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 9 február 2016 - 18:25

Ahoj Mischelll,
máš pravdu, že problémy sú všelijaké aj u nás tu na fóre. Podľa mňa je výborné, že čas tráviš plodne a snažíš sa ho využiť na niečo konštruktívne. Držím palce.

..................

Ahoj opadané lístie,
aj tak som rád, že si napísal. Myslím, že bude aj lepšie a potom nám tu popíšeš trebárs celú novelu... 

..................

Ahoj regina,
to je dobre s tou alergiou. Držím synovi palce, aby to tak bolo aj naďalej. Je fajn, že aj Tebe je dobre. 

..................

Ahojte,
mám sa celkom fajn. V noci som tie štyri hodiny odspal, ráno som sa prekvapivo zobudil dosť čerstvý. Pre zajtrajšok mám voľno, tak sa teším, že sa dospím. Inak, keď sa na to pozriem v celku, bol to dosť dobrý deň ibaže jedna udalosť ma trochu "rozhodila", ale zatiaľ si to nechám pre seba, ale verím, že to bude v úplnom poriadku.

Zdravotne je to obdoba toho, čo bežne píšem. Dnes je trochu vyhranenejšia únava. Prechladnutie pomaly ustupuje.

Majte sa čo najlepšie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 9 február 2016 - 19:14

Ahojte priatelia...

Regina- my sa s malou Betkou trápime s alergiou na mliecnu bielkovinu a sľubujú nám, že do takých 3-4 rokov života by sa to malo stratiť, tak horlivo takisto čakáme:) Som rada, že synovi to prešlo a celkovo, že aj ty sa cítiš dobre:) Drž sa!

Opadané lístie-takéto stavy útlmu takisto poznám. Neboj sa, teraz sa možno cítiš vyčerpaný a nemáš chuť sa púštať do ničoho,ale čoskoro k Tebe zavíta určite svetlé obdobie a všetko uvidíš v iních farbách :)Drž sa, prajem Ti veľa síl

Tuto-som rada, že choroba je na ústupe, len nech ,,zdrhá,, čo najdalej od Teba. A tá situacia čo 5a dnes vyviedla z miery,ako si písal...prajem Ti, nech sa to vyrieši a nech je to dobré.Hlavne kľud a zbytočne sa nestresuj, aj ked viem, že niekedy je to veľmi ťažké...Držím Ti palce Smile

Tak ja som dnes bola na onko, sone a tak, vyšetrenia. Nič moc a správy o nič pozitívnejšie,ale ujde to, držím sa. Potom som bola na stacionari a uplne super parta bola dnes. Takže asi tak.Mám vas rada, držte sa Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 86 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 62 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore