Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 66 z 86 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 76 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 27 marec 2016 - 20:59

Ahoj helena25,
ďakujem za povzbudenie, rátalo sa mi to a aj ma tak osviežilo. Ono, stále si na to zaspávanie zvykám, že to nie je v poriadku. Vždy by som si mal ráno určiť nejakú tú povinnosť, aby sa zobúdzanie nepreťahovalo niekedy až do dopoludňajších hodín. Už ani neviem, čo robiť s tým zaspávaním. Lieky zaberajú len vo väčších dávkach a disciplína v spánkovej hygiene je u mňa pomerne nič moc. A tak sa s tým "morím".

.................

Ahojte,
dnes bol fajn deň až na to spanie. V noci som si oddýchol a v skorých ranných hodinách aj zaspal, podľa toho sa vyvýjalo ráno aj dopoludnie, jednoducho som spal. Bol som tomu rád len tak na polovicu, lebo spánkovy režim mi lepšie funguje keď vstávam v primeranejšej hodine.

Až na napísané, zdravotne pomerne fajn. Tradičné problémy sú, ale pre dnešok sú pomerne malé.

Rátalo sa mi, že som vybehol s kamarátom na kofolu, celkom fajn sme si podebatili a boli sme aj mrknúť na vynovenú žel. stanicu. Celkovo mám dojem, že naše mesto rok po roku opeknieva. Inak som bol doma, dokončil akp., venoval sa TV, Netu a knihe. Nejaké extra plány nemám, už som zvedavý na noc a pondelok, že čo sa pozitívneho udeje.

Špeciálne držím palce Jožinovi, aby bol čo najskôr fit a v pohode.

Myslím na vás všetkých a užite si zajtrajšok. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 27 marec 2016 - 21:35

Ahojte,
na zapade nic noveho a u Meretseger tiez nie. Ku klasike blogu sa pridali i tie hieroglyfy - presla som uz 3. kapitolu z 8, z tejto mi ale jde hlava kolem... Ale na zaciatok to beriem z rychlika, po prejdeni knihy sa tomu budem venovat podrobnejsie. Uz viem, ze kurca patri do jednokonsonantnych hieroglyfov a ankh do troj- Very Happy Mala by som vediet prelozit i prvu stelu, ale na to by som stale potrebovala slovnik, v ktorom zatial plavam.
Inak po zdravotnej stranke dobre, akurat glykemie su hrozne. Mam chut sa na to vysr...  Crying or Very sad
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 27 marec 2016 - 21:46

Ester, Filipka aj ostatní- ja som o Jožinovi počula z Facebooku. Včera v noci ked mi volal tak už sa mi javil uplne vedľa, videl,počul nerealne a pod. ked boli v beskydach volal mi že sa dohodol s jedným chlápkom odtial ze ho zoberie k nám do trenčína tak to som mu už musela dať stopku. predtým asi 3 dni mi volal a hovorili sme raz myslím 3,5 hodiny. Dalsie dva razy to bolo cca 2. Ale potom som sa na celu noc vypla,lebo som už nezvladala, rano desiatky zmeškaných hovorov a ked som mu odpisala tak celkom na mna vyletel že prečo som ho ignorovala. No mrzí ma to, že sa to nezlepšilo ale šlo len dole. Ale verím, že v liečebni ho dajú rýchlo dohromady. Práveže čo sa týka liekov bál sa vysadiť a aspon pokial viem nesekol s nimi, sice nadšenie z willa ma teda veľmi vysoko,ale pokial viem, tak liekmi nejako extra nehybal, až na rivotril ktorý si asi pred 2 dnami naládoval do riadnych rozmerov . Tak či tak, je silný a aj jeho žena si dosť užila z toho čo písala i celá rodina, tak takisto myslím na to,aby bolo dobré..ved každý z nás sme si tým prešli a možno ešte pár krát prejdeme, žiaľ...ja som ale veľmi vdčná za túto skupinu, že viem, že ked príde búrka, ,,mám sa kde schovať,, Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 27 marec 2016 - 21:51

Ahojte. winking

Mrzí ma to s tým Jožinom, ja som osobne dlho nevedel, čo sa mu deje a prečo píše také príspevky (že reku s čím mám vlastne držať palce? prečo spomína zomretie? a tak ďalej). Takže budem na neho myslieť, nech už je čím skôr doma a nech je zase ok. Smile

Ďakujem, Helenka, za povzbudenie. Želám Ti mnoho pokoja a prítomnosť čo najviac dobrých vecí v Tvojom živote. it is perfect ApBtCandy, super Ti ide tá robota. Gratulujem a taktiež blahoželám k mesiacu bez cigarety! cheers Tuto, je to super, že máš za cieľ vidieť veci pozitívne a hľadáš skôr klady na udalostiach a na Tvojich osobných denných zážitkoch. Smile Je to velice inšpiratívne. Hoci cítiť, že Ťa ten spánok trápi, vždy sledujem Tvoje nočné príspevky a pozorujem, s akým nadhľadom sa s týmto svojím osudom vyrovnávaš. Často až s jemným humorom. Vždy sa teším na nejaký Tvoj obrázok. Smile Držím Ti silno palce, aj v Tvojom živote nechže prekvitajú samé dobré veci. it is perfect Filipka, Ester, veru aj pre mňa je to memento, že úplne minimalizovať lieky nie je vždy vhodné. A hoci si chcem ponechať cieľ zbaviť sa Orfirilu, nateraz sa chcem vskutku svojej tradičnej Invego-Escitilovej rannej dávky držať. A to dlhodobo. Yes Teoreticky rozmýšľam normálne o zvýšení Escitilu na 20 mg. Napíšem o tom asi ale do inej témy. Smile

***

Napokon som mal poobedie aktívnejšie. Utrel som prah balkónových dverí, vyutieral nábytok a prach i "porcelán" (tzv. pohárky, ako to my tu voláme), vybúchal rezne, vyzametal celý byt, zmyl vlasy, oholil sa, nakrémoval sa, ostrihal vlasy, pozrel som si seriál Midsomer, viac ráz som sa prežral a tiež som si čítal jeden text, ktorý musím interpretovať do seminárky. Ak sa mi teď nebude chcieť spať (?), tak pôjdem dočítať spomínaný text a spravím z neho seminárku, všeho-všudy asi 3 hodiny roboty by to malo byť. Snažím sa motivovať, aby ma tá "školská činnosť" viacej bavila. Ide to ako z chlpatej deky, ale tak budem sa snažiť very sad3

Prajem Vám pekný večer a super Veľkonočný pondelok. A nemláťte tie ženy šibákmi príliš silno, ani ich neutopte. Veď tie naše polovičky strašne silno potrebujeme, čo by si ľudstvo počalo bez žien? Nechcel by som žiť v takom svete. Very Happy Držte sa. Smile PS: Mne sa tieto tradície osobne neľúbia, takže ja už viacej rokov šibať nechodím. Yes Aj zajtra budem čušieť doma. What a Face

Všetko dobré! Smile
m.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 27 marec 2016 - 22:13

Neverím, že Jožin išiel do liečebne na predpísaných dávkach liekov No
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 27 marec 2016 - 22:15

No ale už sa to nedá zmeniť, tak už ostáva len držať palce, aby sa čo najskôr dal dokopy a cítil sa OK.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Po 28 marec 2016 - 7:27

mozno sme jozkovi mali doraznejsie dohovarat, aby sa vratil na povodnu davku. ja som ani presne nevedel, co sa deje, ci je v depresii, ci manii alebo psychoze. nie som s nim v kontakte a z toho, co pisal na forum, som skoro nic nevedel. skoda, no. len dufam, ze mu nenasadia olanzapin (osobne proti nemu nic nemam), lebo viem, ze tomu sa urcite v pripade relapsu chcel vyhnut.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 28 marec 2016 - 20:04

Ahojte,
myslím, že xkrchnav si "nevybral" najlepšiu dobu na ochorenie. Vo sviatky je to v nemocnici dosť o ničom, veľa ľudí má priepustky a hlavne doktor/i sú viac-menej skôr pohotovostní. Samozrejme xkrchnavovi prajem čo najskoršie uzdravenie a tak trochu rozumnejšie užívanie medikácie do budúcnosti.

................

Ako som sa nemohol donútiť spať v noci, tak ma to zobralo cez deň. Nemal som na práci nič závažné, vstával som o deviatej. Doobedie som bol hore a dorobil akp., následne som dosť pospával, ale bol som tomu pomerne rád, teda až na prehodenie spánkového režimu. Pravdepodobne som si tak "zavaril" na nie noc "spavú", ale skôr opačne. Dohromady som cez deň (od šiestej) spal dohromady cca šesť hodín.

Určite sa všetci majte čo najlepšie a prajem vám aj čo najlepší skrátený víkend. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 29 marec 2016 - 9:23

Dnes sa mam dobre mam lepsiu naladu,podelim sa s vami s mojimi myslienkami ktore mam zapisane v takom zapisniku na uvahy a myslienky,ale upozornujem ze mam chorobu paranoidnu schizofreniu tak vam to moze prist divne ked niekedy som divny tak tu su nejake:

Blazniva Laska sa neda niekedy pochopit,ale to by mal pochopit ten co robi tie blaznovstva.Jaroslav.J.

Zivot nas vedie dalej,kim sme ochotny ist.Jaroslav.J.


Za svoje skutky a ciny uz skoro dostaneme zaplatene.j.j


Odvaha nieje len cin do boja,ale aj dovaha sa pre nieco dobre rozhodnut.Jaroslav J.

Silu najdes aj v nadeji.Jaroislav J.

Clovek nikdy nezabudne niekoho kdo bol k nemu dobry.Jar.J.

Je pekne pouzit krasne slova na myslienku ale povedat pravdu je krajsie.J.j.


tolko stich mojich myslienok napadalo ma ich v istu dobu alebo pocas zivota viac ale niektore som si nezapisal a nezapametal,to je vlastne jedno hlavne ze este nejak zijem,tak pekny den vam vsetkim nech sa dari ahojte
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ut 29 marec 2016 - 9:50

Ahojte Wink

Jaro.BludnySlovak - aj ja ta vitam tuna.... welcome or bye niekde tu na fore si pisal, že ake su nase koničky?....no ja som neodpovedala aj ked som sa zamyslala ale nic vyrazne ma nenapadlo....nic take čo by stalo za zmienku....a pritom isty cas som to dost riešila ze len zo záluby sa moze stat dobre zamestnanie ale teraz je mi to uz jedno....nejako som sa  s tym vyrovnala ze nemam vela zalub...a aj tie co mám su len take ako keby nie moje....proste rada citam knihy, ale nie zas moc vela :-)....rada sportujem....ale poslednu dobu nic moc....atd...

Tuto - vies no neviem ti ani co napisat....ale z uplne ineho dovodu ako si myslis....proste ani ja doma neviem co budem robiť ...proste sa nudim.....

xkrchnav - chodim sice na zello ale aj tak neviem poriadne co sa stalo....ale je to asi jedno...len som chcela ti napisat ze na velku noc aspon ja som mala take stavy ze sa to zhorsuje....ze aj bludy sa viac prezívaju....a su viac zpritomnené....asi tak....

Tak a ako sa mám?....tak po včerajsku fakt lepšie....ako včera večer ma chytila depka dosť teda....zase raz som sa dozvedela nieco co ma rozhodilo....a pritom sa to netýkalo mna.....proste som este stale v takej ako smutnejšej nálade....viem ze to rýchlo pominie ale aj tak....proste donutilo sa to zamyslieť nado mnou, a aj z toho som bola smutna zo mna z mojho zivota....hovorim uz ako stara osoba....ale tak no ved som starsia....tak co uz...ja viem nemam sa zaoberat minulostou ani buducnostou len pritomnostou....vychutnavat prítomný okamich....no ja neviem...neviem to proste alebo som len pozabudla....


Prajem krasný deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 29 marec 2016 - 9:54

Nic ide to dalej.


Naposledy upravil Jaro.BludnySlovak dňa Ut 29 marec 2016 - 10:35, celkom upravené 2 krát.
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 29 marec 2016 - 10:08

Mischelll napísal:Ahojte Wink

Jaro.BludnySlovak - aj ja ta vitam tuna.... welcome or bye niekde tu na fore si pisal, že ake su nase koničky?....no ja som neodpovedala aj ked som sa zamyslala ale nic vyrazne ma nenapadlo....nic take čo by stalo za zmienku....a pritom isty cas som to dost riešila ze len zo záluby sa moze stat dobre zamestnanie ale teraz je mi to uz jedno....nejako som sa  s tym vyrovnala ze nemam vela zalub...a aj tie co mám su len take ako keby nie moje....proste rada citam knihy, ale nie zas moc vela :-)....rada sportujem....ale poslednu dobu nic moc....atd...

Tuto - vies no neviem ti ani co napisat....ale z uplne ineho dovodu ako si myslis....proste ani ja doma neviem co budem robiť ...proste sa nudim.....

xkrchnav - chodim sice na zello ale aj tak neviem poriadne co sa stalo....ale je to asi jedno...len som chcela ti napisat ze na velku noc aspon ja som mala take stavy ze sa to zhorsuje....ze aj bludy sa viac prezívaju....a su viac zpritomnené....asi tak....

Tak a ako sa mám?....tak po včerajsku fakt lepšie....ako včera večer ma chytila depka dosť teda....zase raz som sa dozvedela nieco co ma rozhodilo....a pritom sa to netýkalo mna.....proste som este stale v takej ako smutnejšej nálade....viem ze to rýchlo pominie ale aj tak....proste donutilo sa to zamyslieť nado mnou, a aj z toho som bola smutna zo mna z mojho zivota....hovorim uz ako stara osoba....ale tak no ved som starsia....tak co uz...ja viem nemam sa zaoberat minulostou ani buducnostou len pritomnostou....vychutnavat prítomný okamich....no ja neviem...neviem to proste alebo som len pozabudla....


Prajem krasný deň community together

Ahoj Mischelll-dakujem aj tebe za privitanie aj vam ostatnim,No vies ja ties nemam nejake zaluby ktorym by som sa neustale venoval,ties mam nejake knisky som si cital inokedy ma nic nebavi,rad som cvicieval aspon kliky hrazda atd ale uz nejak sa ktomu moc nedostavam asi to je celkovou takou diagnozou ci liekmi?mozno aj liekmi ale ja ich musim brat lebo uz by som bol zavrety v nemocnici,ale zase na druhu stranu sa da stale niecomu aspon na okamich povenovat a je to good,dnes mam aspon lepsiu naladu,drzim ti palce Mischelll a neboj,

Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 86 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 76 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore