Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Št 2 január 2014 - 13:37

Ech, fúúúúúzo, zdravých tu nenájdeš Very Happy
Radšej nám povedz, ako sa máš, keď už sme v tejto téme  Arrow 

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Št 2 január 2014 - 13:55

Ale na ten konzervatívny prístup k liečbe som bol naozaj v tedy nastatý , kde sa pozriem tam každý vychvaľuje ako treba dodržovať liečbu a bude to dobré , ako keby si naschvál zahmlievali rozum a nechceli prijať nič iné , tak v tom som vám vynadal trocha čiastočne aj kvôli tomu , lebo ma to už rozčúlilo , ale inak v ostatnom to bolo myslené kamarátsky .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Št 2 január 2014 - 14:05

Ako sa mám ? Tak zatiaľ mám dovolenku , tak budem vysedávať pri internete , hrať nový stargraft a žrať jak divá sviňa , plná chladnička údením a kadečoho aj keď jesť sa mi poslednú dobu nechce a ešte trošku sem tam popíjam , robotu žiadnu , ani keby ma mučili .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Št 2 január 2014 - 19:36

no, ani mne sa konzervatívny prístup nepozdával. Sedela som doma zdopovaná ako Šípová Ruženka a čakala na zázrak. A zázrak nikde.
Vyše roka som bez liekov. Manickú fázu po vysadení som využila na vybavenie hypotéky, kúpili sme byt, presťahovali sa, v robote som sa vyzúrila a vyžobrala som pre 8 ľudí presťahovanie kancelárie. Nikdy by som nepovedala, že som schopná takých vecí, bolo to super, a všetko sa mi podarilo dotiahnuť do konca Smile
Ale je to večný boj, stále v strehu a skúšať niečo nové a nové a nové a nové... Som zvedavá, čo bude, keď už nič nové nenájdem, tak trochu som sa spoliehala na ten koniec sveta v roku 2012 Very Happy

***
Mne už dovolenka padla, dnes som bola prvý krát v robote. Hrozná nuda, ale dalo sa to prežiť počúvaním vianočných zážitkov od kolegov. Včera sme mali na návšteve švagrovcov, panebože - to dieťa! Netuším, kde berie toľko energie na popieranie všetkého, čo sa mu povie! Very Happy Tie dve hodinky presviedčania na nejaké vhodné aktivity boli hrozne vyčerpávajúce, nestačí mu len nejaká prkotinka a v byte moc vecí pre deti nemáme... dalo by sa povedať, že nič.
No dobre, idem do obchodu, z tých rožkov, čo máme, nemám dobrý pocit!
 

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Pi 3 január 2014 - 13:17

Mňa do toho nič , čo si myslíte o tých doktoroch , pokiaľ nieste náhodou niekto kto by na to chcel nasilu nútiť druhých , ale to jedine že by tu bola niečia rodina , alebo podobne , ale mal som pocit , že je to v akomsi mŕtvom bode a zišlo by sa to oživiť a tiež som bol zvedavý na vaše reakcie .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  fuzohnusak Pi 3 január 2014 - 18:20

A hlavne sa mi zdalo že ste tu niektorý taký citlivejší , tak som chcel vyskúšať .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Pi 3 január 2014 - 18:27

Pekný večer želám, ľudkovia  jumping2 

Čo sa týka pretriasanej témy: Mala by sa osamostatniť v inej sekcii fóra, kde je vhodné na ňu diskutovať. Ale to iba ako také usmernenie, keby bola k tomu náhodou vôľa... lebo nechcem toto usmernenie siliť, keďže je nás tu aktívnych málo, takže každá debata je vlastne vítaná.

A čo sa týka môjho pohľadu na vec: Som asik niekde v strede. Veľmi ma zaujíma alternatívna medicína, máme o tom v práci miliónpäť kníh a takisto sa dosť dobre predávajú aj knihy o korupcii vo farmaceutických spoločnostiach, ktoré blokujú a sabotujú rôzne výskumy, vďaka ktorým by sa medzi ľudí už dávno mohla dostať na svet úspešná liečba rakoviny, cukrovky a rôznych ďalších ťažkých ochorení. A tak sa vŕtam hocikedy aj v alternatívach a prírodnej svojpomoci. Ja by som sa však bez chemicky umelých liekov nezaobišiel, lebo okamžite ako trebárs vysadím obyčajný oxazepam, tak mi ide vybuchnúť hlava od návalov červenavých úzkostí, ktoré sa dajú pripodobniť človeku, ktorý robí stojku a všetka krv sa mu zhromažďuje v lícach, čele a krku. Podobne, len v súvislosti s inými symptómami, môžem hovoriť aj o ostatných mojich umelých liekoch. Preto školskej medicíne dávam toľký priestor a dôveru. A nechcel by som ju teda vidieť eliminovanú vo svojom živote. Toľko teda môj postoj, akási vyváženosť medzi chémiou a prírodou, medzi svojpomocou a pomocou od školskej medicíny a farmácie.  cherry 

Čo sa týka toho, ako sa mám: Mám sa dobre. Relatívne. Mám za sebou druhý deň v práci v novej pozícii a mám z toho ozvláštnené pocity, resp. neviem, či robím všetko dobre a stále mám pocit, že na niečo podstatného zabúdam. Veľmi mi pomáha bývalá vedúca, s ktorou si často telefonujeme. Je veľmi ochotná a priateľská.  it is perfect Subjektívne sa mi tie dni zdali obohacujúce a vnímam ich pozitívne. Inak, je to zvláštne byť teraz o šiestej doma. Dnes som bol dokonca aj na včeličke Risperdalu Consta. A teraz tri dni voľna, ale nie preto, že mi tak ide smena, ale preto lebo je víkend a sviatok. Hm. Sú to zvláštne pocity...  Shocked 

Psychicky teda obstojne. Nejaké obzvlášť patologické zmeny a problémy neevidujem, iba občasné neurotické správanie, obsesio-kompulzie. Cítim však únavu a nedostatok spánku. Túto noc som spal aj so špeciálnymi krytkami na oči, aby mali oči a mozog stále tmu. Mám však pocit, že keď ma ráno budík zobudil, tak som bol o to viacej oťapený.  Laughing Fyzicky dobre, len akurát že sa mi trošku zväčšil pás pri týchto sviatočných obžerstvách...  laughing

Želám pekný zbytok dňa a veľa zdaru cez víkend. Držte sa, priatelia. drunken 
S úctou
Matej
community together  

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 4 január 2014 - 20:19

Ach, ľudkovia, dnes mi je zle. Od rána ma gniavi nesmierna únava, nemôžem sa jej zbaviť. Už som si dal taurínovú tabletu, energetický nápoj, kapučíno, citrónovú vodu, aj sladké. A nič nezaberá, proste umieram od únavy. Navyše ma opantáva duch pesimizmu a ťažké mi je všetko to bremeno, ktoré vláčim, hoci ho ani neviem presne pomenovať alebo definovať. Cítim sa prázdny, nič ma nenapĺňa, chodím od okna k oknu, som ako ovca bez pastiera. Nič sa mi nechce, som strašne zlenivelý a fyzicky i psychicky zdraný. Rodičia vravia, že to tkvie v dnešnom počasí, ktoré je tu nad mojím mestom katastrofálne. Ťažko povedať mi. Ale som fakt nešťastný človek, cítim sa ako najúbohejší zo všetkých ľudí. Som taký v podstate blbeček, naivný blbeček, nekompetentný a úbohý, trápny a rovnako aj hlúpy. Nie som hodný ani pobozkať Vám nohu, len by som ju zbytočne oslintal svojimi popraskanými, od úzkostí a neurózy dotrhanými perami. Čo si len počnem? Zvažoval som všeličo, aj zmluvu s diablom, ale tá sa mi fakt neoplatí, je to o ničom. Ale potvrdzujem, že mi niečo také zišlo na um. A čo ešte povedať, ako sa mám ešte viac pred Vami zhovadiť? Neviem, netuším. Ani plakať nemôžem, lebo som skôr úzkostný, napätý, nervózny, podráždený. Nie ľútostivý. Držte mi prosím palce. Ahoj všetkým zatiaľ.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik So 4 január 2014 - 21:42

Ahojte, drahí priatelia!  Smile 

Matej, držím Ti palce, aby sa Tvoja dnešná pochmúrna nálada rýchlo zlepšila. Dovoľ mi pripomenúť Ti, že takto zle sa nebudeš cítiť vždy.  Exclamation My všetci mávame také stavy beznádeje, ale to je len dočasné. Veď aj Ty neraz píšeš optimistické príspevky. Vydrž, Matej! Dúfam, že už čoskoro nás zase potešíš nejakými dobrými správami. Nemusíš podliehať tomu pesimizmu. Ja viem, že v takom stave je ťažké naladiť sa na príjemné myšlienky. Aj tie emócie sú pri tom veľmi negatívne.  Crying or Very sad No chcel by som Ti pripomenúť, že tie emócie a myšlienky sa navzájom ovplyvňujú a vytvárajú bludný kruh pesimizmu. Nám sa nedarí z neho dostať, no keď sa naša nálada zlepší, už s tým nemáme problém a tešíme sa zo života. Matej, aj napriek tomu, že nemôžem priamo ovplyvniť Tvoj súčasný stav tak, aby si bol v pohode, chcem Ti napriek tomu vnuknúť nádej, že keď tieto zlé časy pominú, zase sa budeš cítiť dobre.  it is perfect Drž sa!  giving a hug 

A teraz napíšem, ako sa mám. Tak v ostatnom čase sa dosť intenzívne venujem modelárstvu, všeličo vyrábam, takže apatiou netrpím.  jumping Je pravda, že niekedy to ide trochu ťažko, nechce sa mi do toho, ale inokedy ma to baví viac. Včera som bol v meste a nakúpil som všakovaký materiál aj náradie. Kúpil som napr. lepiacu pištoľ. A dnes sme sa s otcom a psom prechádzali vonku.

Ale mám problémy s inverziou spánku. A tiež mávam to primitívne opakovanie slov v mysli. To je prítomné aj teraz, keď toto píšem.  very sad3 No pokiaľ nie je apatia, tak sa to dá zvládnuť.  Very Happy 

Tak zatiaľ toľko. Opatrujte sa, priatelia!  community together  sunny  flower 

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko So 4 január 2014 - 22:48

Nemboj, Materj, je to len deň... Na tom počasí niečo bude. Fakt!
Ak ti pomáha viera - ber to ako skúšku. Je to ako taký závoj, ktorý má udusiť tvoju vieru a ty máš dokázať, že dokážeš vidieť dobré veci aj cez neho. Je to len skúška počasím Wink
"Naiviný blbeček???? Ale no tak, aj keby to tak bolo, to vôbec neznamená, že je to zlé. Pretože ak je niekto naivný, znamená to, že je dobrý človek. A byť dobrým človekom je oveľa viac, ako byť prechcaný milionár, no ne???  sunny 

Keď strácam vieru v to aká som, vykašlem sa na to a skúsim spraviť niečo pre ľudí okolo seba. Také malé prkotiny, čo nečakajú. Na chvíľu im zastane rozum a potom sa usmejú. A to je úplne super, to ma vráti späť Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 4 január 2014 - 23:42

Ahoj Matej,
tragika určitého dňa niekedy nie je na škodu, totiž mám na mysli to, že sa zasa objavia pekné dni a ty si môžeš vychutnať naplno hoci aj normálny deň a tie šťastnejšie dni Ti budú viacmenej príjemnejšie práve preto, že si si zažil aj to horšie. Tak sa môžeš aj v takýto deň utešovať, že bude lepšie, a to navyše už ide o luxus toho dobrého aj vo všedný deň.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 5 január 2014 - 4:31

A akože sa vlastne mám?

Vzhľadom na to, že tento príspevok píšem o štvrtej ráno, tak asi tušíte, že so spaním to u mňa žiadna sláva nebude. Tradične pociťujem únavu, ktorú kompenzujem polihovaním. Nepridáva mi ani to, že záhrada je zazimovaná a nie je žiaden dôvod tam chodiť. Krátke prechádzky mi nenahrádzajú reálnu potrebu tela hýbať sa. V zásade som mierne depresívny, stále mám na balkóne "hlasy" keď tam pofajčievam a celkovo som nie najšťastnejší s môjho súčasného stavu plného pasivity, únavy a nepohody.

Mám taký denný plán, kde sú napísané aktivity, ktoré mám za deň poplniť. Skutočnosť je taká, že úplne naplnenie tohoto plánu nebolo už dlhšiu dobu. Najväčšie problémy mi robí ranné vstávanie v danom čase, chudnutie, ako aj cvičenie. V mnohých prípadoch si povinnosť splním, ale naviac neurobím toho mnoho, alebo aj nič. Napríklad tam mám angličtinu, s ktorej si prečítam 3-4 strany a mám hotovo.

Nie som sám so sebou spokojný, ale čo už narobím, nikto nie je dokonalý a ja mám od tohoto ešte poriadne ďaleko.

Majte sa všetci čo najlepšie, a to tak, že nech je dnešok lepší ako včerajšok.
Ahoj! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore