Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 32 z 84 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 58 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam Št 28 marec 2013 - 12:13

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 21:02, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 28 marec 2013 - 15:30

liam napísal:dakujem matej, vyskusam, snad sa aj mne osvedci..

Nemáš zač, liam. it is perfect Veru vyskúšaj, ja to pijem každé ráno nalačno jedno deci a zapíjam to dúšok po dúšku nejakou inou tekutinou, lebo inak ma z tej horkosti dávi. Účinok sa prejaví asi do 2 dní. Raz som skúšal si dať nad 1 deci, konkrétne deci a pol a potom som mal veľmi nepríjemnú prehánku, dostal som hnačku, ktorá bola spojená s miernymi kŕčmi v črevách. Takže radšej maximálne deci. Dokonca, ak si drobná žena, tak aj menej stačí. Prajem, aby sa Ti to osvedčilo tak ako mne. (Inak ešte dosť pomáha na mäkkú stolicu aj paradajkový nesladený džús litrový. Každý deň jeden pohár nesladeného paradajkového stopercentného džúsu, alebo šťavy a výsledky som zaznamenal do 2 dní). it is perfect

Osobne si myslím, že moje neustále viacročné problémy so zápchou mi spôsobujú moje lieky. Je to asi jediný taký výraznejší nežiaduci účinok, aký z nich mám. Žiaľ, bol aj vážny, lebo som mával veľké bolesti a značné krvácanie. Behačky po proktológii boli bežnou vecou. A moja obvodná mi nechcela predpisovať laktulózu pravidelne, lebo vraj vytvára podmienky pre "lenivé črevo", čo v praxi znamená, že si črevo na ňu privykne a už sa bez nej nevyprázdni. Som veľmi rád, že som na jednom fóre na nete našiel túto zajačickú alternatívu. Pretty good Applause

-------

Ahoj všetci rendeer

Dnes som bol na včeličke Risperdal Consta. Doktor označil moje neurotické veci za obsedantno-kompulzívnu poruchu, na čo mi chcel znižovať Escitil, ale napokon sa rozhodol, že si mám dať oxazepam aj večer pol hodiny pred spaním. Neviem, či ho poslúchnem, lebo mám zlé skúsenosti s jedením benzodiazepínov pred spaním - na druhý deň totiž obvykle bývam celý oťapený. Tak radšej to riešim dlhodobo tým, že spím vždy s rukavicami na rukách, takže si fyzicky znemožním trhať kožu na prstoch. To na moju obsesiu dosť dobre zaberá. Embarassed Pýtal sa, či evidujem nejakú zvýšenú tenziu alebo tlak, keď to mám, ale odpoveď bola negatívna, keďže sa cítim naďalej stabilne. Skôr je to do značnej miery mimovoľné nutkanie. No, I cannot accept

Želám všetkým krásny čas a pekné sviatky. Veľký piatok a Bielu sobotu strávim v práci, ale potom mám tri dni voľna, takže fasa. Wink

S úctou
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  liam Št 28 marec 2013 - 16:56

zmazany prispevok


Naposledy upravil liam dňa Ne 2 marec 2014 - 21:02, celkom upravené 1 krát.
liam
liam
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 24
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 25.07.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Pi 29 marec 2013 - 11:40

Ahojte,

uvodom chcem vsetkym popriat prijemne prezite velkonocne sviatky.

Tento tyzden som mala tazsi, v utorok som musela akutne navstivit psychiatricku a ta mi zmenila lieky, vysadila mi Kventiax a namiesto neho beriem denne 20mg olanzapinu, nemate s nim nahodou niekto skusenost? Citim sa po nom lepsie aj ked som casto velmi unavena, psychicky som na tom velmi dobre, neviem to opisat ale citim taky dusevny klud a aj ked som casto pod vplyvom neprijemnych myslienok a napadov, nikdy ma nerozrusia, neviem si to vysvetlit, moze to byt tym olanzapinom?
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  filipka Pi 29 marec 2013 - 11:50

Ahoj venusa, konecne ti nieco sadlo! Ano, ten psychicky klud je sposobeny olanzapinom. Mne napriklad olanzapin vobec nepomahal, praveze som sa po nom citila velmi zle, aj ked som ho vydrzala uzivat 3 roky. Existuje vsak skupina pacientov, ktorym olanzapin vyslovene "sadne" a ty patris asi medzi nich. 20mg je vyssia davka, ale stretla som sa i s uzivanim 40mg, to je vsak skor rarita, bezne sa uziva 5-20mg, standard udrziavacej davky je 10mg. Treba si len davat pozor na jedlo a priberanie..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kerut Pi 29 marec 2013 - 15:04

Ahoj venusa,

olanzapín aj u mňa fungoval tak že som bol kľudný a v podstate odstránil moje psychické problémy. Ma ale aj vedľajšie účinky - ospalosť, apatia a priberanie (3 mesiace - 10 kg). Ja som bral 10 mg a bol som stabilný. Kvôli spomínaným vedľajším účinkom teraz skúšam niečo iné. Ak môj aktuálny liek nebude dobre fungovať, som pripravený vrátiť sa k olanzapínu.
kerut
kerut
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 05.06.2012

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 1 apríl 2013 - 10:54

Ahoj priatelia,

Olanzapín som bral pod značkou Zyprexa. Ani neviem jeho účinky, myslím že na mňa pôsobil stabilizujúco, ale naozaj dosť veľa som pri ňom pribral (okolo 20 kíl). Takže Venusa, teším sa spolu s ostatnými, že Ti sadol, a jedným dychom sa pridávam k filipke a jej rade, aby si si teraz dávala obzvlášť veľký pozor na papanie. Idea giving a hug

------

Ako sa mám? V ostatných dňoch som mal zhoršené obdobie, čo do nálady a emócií, ba vôbec afektu. Bol som výrazne depresívny, spomalený, smutný a pesimistický. V práci som bol v piatok a sobotu, a veľmi som tam obzvlášť v piatok "trpel". Naozaj sa mi tam nechcelo ísť, vyprchala vtedy zo mňa akákoľvek chuť do roboty. Bolo to ťažké. Našťastie to boli sviatočné dni, tak sme nemali veľa pracovných úloh, no na druhej strane ani tá nuda, ktorú som tam miestami zažíval, mi až tak neprospievala. Dôvody môjho rozladenia boli exogénne, ale vzhľadom na svoje chorobné tendencie mávam sklon k premrštenej afektívnej reakcii na podobné príčiny. Povedané po lopate: až príliš si vec vtedy pripúšťam pod kožu. To následne neviem skryť ani v práci a bolo to veľmi nepríjemné sa tam pretvarovať.

Dnes mi je už o kúsok lepšie. Myslím, že sa mi už dosť dobre darí mať lepšiu náladu. Ale zas uvažujem, že potrebujem v živote viac pokoja, viac vyrovnanosti. Mám potrebu menej sa naháňať za cieľmi a menej myslieť len na budúcnosť. Musím sa viac orientovať na pokoj a plnohodnotnejšie prežívanie prítomných okamihov.

Psychicky sa mám teda dnes lepšie. Fyzicky sa dá. Chudnutie teraz stojí, lebo sú sviatky a oddával som sa hodovaniu. Neurotické príznaky evidujem ako slabšie.

Ďakujem Vám za vypočutie a želám pekný veľkonočný pondelok. giving a hug

Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 1 apríl 2013 - 21:31

Ahojte,
dúfam, že sa máte dobre a celkovo sa vám darí.

U mňa nič moc, momentálne budem zajtra riešiť liečenie v liečebni. Myslím na vás a občasne na fórum zavítam. Priznám sa, že sa mi ťažšie píše ako je štandard, celkovo mám poslabšie obdobie v zmysle ochorenia.

Držte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 2 apríl 2013 - 11:32

Tuto, ahoj! Pretty good Aj ja na Teba často myslím. Uvedomujem si, ako fórum dosť trpí, že sa Ti darí menej prispievať. Istotne si tu dôležitým článkom. Aj z tohto dôvodu, ako i z dôvodu celkom ľudského a priateľského, Ti želám skoré polepšenie zdravotného stavu. Nechže Ťa tie údesné príznaky v depresívnom ataku už opustia. Naozaj Ti držím palce, uzdrav sa nám, Tuto. Posielam objatie. giving a hug

S prianím úspešnej liečby a skorého príchodu kvalitnej remisie
Ťa pozdravuje
Matej
community together flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Št 4 apríl 2013 - 10:50

Ahojte,

Tuto drzim ti palce aby sa ti co najskor polepsilo, chybas nam tu na fore.

Ja sa mam tak striedavo oblacno, nie je to nic moc, vcera som bola na injekciu a doktorka mi zvysila lieky. Tiez mi odporucila aby som si podala ziadost o zvysenie ID. Tak to teda skusim. po zdravotnej stranke to nie je najlepsie, cely den je pre mna trapenie a neviem sa dockat spanku, ibaze ani ten nie je dobry.

A co vy, ako sa mate?

Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej So 6 apríl 2013 - 10:57

Venusa, držím Ti palce pri tom vybavovaní zvýšenia ID! Prajem Ti zároveň polepšenie stavu a ako prejav priateľstva a toho, že s Tebou súcitím, Ti posielam veľké objatie. giving a hug Drž sa.

------

Ahoj všetci jumping2

Hlásim sa po 3 dňoch práce. Teraz mám znovu 2 dni voľna, takže paráda. Pracovné dni boli ťažké, fyzicky dosť namáhavé, mali sme veľa pracovných úloh a nárokov. Ale boli sme odmenení tým, že jednak nám dobre stúpali tržby a jednak regionálna manažérka je s nami natoľko spokojná, že nám vybavila zvýšenie platov v našej prevádzke. cyclops Psychicky som však kupodivu tú námahu celkom dobre zvládal. Tá vyťaženosť mi vlastne robila dobre a fakt, že som činnosťami sýty od rána do večera na všetkých troch dvanástkach, ma privádzal k optimizmu. V stredu som totiž sa do práce tešil, vo štvrtok to bolo neutrálne, až prípadne trošku zhoršené čo do psychiky (bolela ma ku večeru aj hlava), a v piatok som sa zase motivoval nadpriemernou tržbou a tým, že ma čakajú dva dni voľna. Takže sám som prekvapený, ako sa to psychicky podarilo uniesť. Nožky už tak veľmi netrpia, zvykli si, ale občas ma pobolieva v práci chrbát. Question

Psychicky sa mám teda v tieto dni pomerne v poriadku. Neurotické veci vnímam ako ustálené. Komunikácia a sociálne interakcie som pozoroval ako chválitebné, pričom občas som mal problémy s červenaním a taktiež sa mi dosť často triasli ruky pri vydávaní peňazí zákazníkom. Úzkosť bola iba malá. Náladovo som bol na tom relatívne stabilne, pričom sa to pohybovalo v rozmedzí "veľmi dobre až dobre, vo štvrtok trochu zhoršene". Fyzicky je to fajn, hoci dosť ma nafukuje. S chudnutím je to bieda, pribral som jedno kilo, lebo som po celé tri dni vždy večer, keď prídem z práce o 21:40, vyjedal chladničku. To kým sa nezmení, tak to bude bieda aj naďalej. Plánujem nejaké opatrenia, ale asi to zostane hlavne na pevnosti vôle, čo nie je zrovna dobrá správa. pale

Cez víkend ma čaká učenie na prijímačky, ale hlavne si chcem dopriať trochu relaxu, nejaké tie PC hry, kostol a tak. Nechcem to siliť, lebo relax potrebujem ako naozaj nutnú vec. Shocked

Držím Vám všetkým palce, myslím na Vás. Prajem Vám zdravotne vydarený víkend. heart

S úctou
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 32 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Ne 7 apríl 2013 - 14:48

Ahojte,

dakujem Matej,, povzbudilo ma to


Ja sa nemam najlepsie, cely den som akasi omamena aj ked neviem ci je to z liekov, pretoze po prvych dnoch uzivania som bola fit. Cely den ma boli zaludok a napina ma na vracanie, mam problem v sebe udrzat aj cistu vodu. Inac mam mierne depresivnu naladu a sklon k uzkostiam prezit den je pre mna utrpenim a spanok nie je o nic lepsi, aj ked musim uznat, ze co sa tyka hlasov je to po tom olanzapine lepsie.

S pozdravom Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 32 z 84 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 58 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore