Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  filipka Ne 7 apríl 2013 - 16:06

Ahoj venusa, mozno si dostala nejaku brusnu virozu, ta vie cloveka velmi polozit, telesne i psychicky. Skus pit pomalicky cierny caj, lahka dieta, oddychuj.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 10 apríl 2013 - 12:50

Ahoj priatelia I love you

Prežil som ďalšie dni v práci. V pondelok bola pohoda, dosť sme vegetili a rozprávali sa. Utorok bol fuška, stále chodili nové a nové kartóny s knihami, bolo veľa roboty. Ale psychicky i fyzicky som to pomerne dobre zvládal, hoci večer po ôsmej som už zaspával a bol som značne unavený.

V rámci psychopatológie som neevidoval žiadne markantné zmeny, všetko sa vyvíja v línii mojich predošlých diskusných príspevkov. Sociálne interakcie boli prijateľné, úzkosť o čosi menšia. Trasenie rúk som už nepostrehol. Sebavedomie si stimulujem motivačnou literatúrou, hoci akurát teraz nemám žiadnu novú knihu, takže si musím nejakú opäť požičať alebo kúpiť. Mnohí mi doporučujú rôzne, ale niektoré z nich sú až príliš uletené - zaoberajú sa magnetizmom našich myšlienok a vesmírnymi energiami, ktoré priťahujeme v našej mysli. Ja mám skôr rád takú akúsi triezvu motivačnú literatúru, nie takú ktorá experimentuje s ezoterikou. A takú nájsť, aby nemala jednak nič s ezoterikou a jednak sa nezameriavala len na finančný úspech, je ťažké. No nie nemožné, našťastie. Uf. Smile Čo sa týka neurotických vecí, stále to kolísa, raz horšie, raz lepšie. A oxazepam mi už došiel, posledná tabletka mi spadla pod posteľ a momentálne sa mi lení ju vytiahnuť. Laughing

Fyzicky je to polepšené, prehnalo ma v práci dvakrát a to považujem za plus, lebo som to proste potreboval. Ospravedlňujem sa za to, keď spomínam aj tému ohľadom môjho trávenia, ale myslím, že mám tieto vylučovacie problémy ako nežiaduci účinok jedného z mojich liekov. Preto sa mi to aspoň v krátkosti hodí sem spomenúť. Chudnutie sa pohlo, mám 88,2 kg, čiže znovu to išlo po tom kilečku nahor, o kilečko dole. Ale teraz to ide lepšie, len teda musím si to lepšie ustrážiť. Kilojouly poctivo počítam, ale mám ohromnú chuť na mekáč, tak neviem či dnes nezlyhám. Našťastie sa mi dnes perú moje obľúbené rifle, tak teoreticky by to mohlo byť vhodným dôvodom, prečo do mekáču nejsť. Dúfam, že budem mať pravdu. clown

Teraz mám tri dni voľna, tak sa teším. Plánujem sa hrať PC a azda aj učiť. Ale moc sa mi do toho nechce. very sad3

Držím Vám palce a želám pokojný čas. Ahoj všetkým. heart

S úctou
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 11 apríl 2013 - 9:44

Ahoj Smile

Dnes sa mám v podstate dobre, ale včera večer som bol smutný. Oproti problémom niektorých z Vás sú to naozaj primitívne starosti. To si uvedomujem. Ale aj tak ma vie stále prekvapiť, ako len tak z minúty na minútu zostanem ako obarený a začnem smútiť. Ešte som si pustil aj slaďáky a hoviel som si v nešťastnosti vari až do polnoci. Je to bieda, ale som rád, že to prichádza len tak občasne a nepravidelne. Nie je z toho dlhodobé obdobie mizérie ako kedysi dávno.

Ani nemám od posledného príspevku čo písať, nič sa v podstate nezmenilo. Želám Vám všetkým bojujúcim vydarený štvrtok. Držte sa! giving a hug

S pozdravom
Matej
cat

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Michal Pi 12 apríl 2013 - 16:55

Čaute súputníci!
Dlho som sa odhodlával zapojiť sa do tohto fóra,lebo mám problém akokoľvek komunikovať s ľuďmi.Ale už len to vedomie,že nie som sám so psychiatrickou diagnózou a že existujú ľudia ako ste vy ma veľmi hreje pri srdci.(nemyslel som to zle-nechcel som tým povedať,že vám želám váš údel!)Som len tak izolovaný od spoločnonosti až hrôza.Jednoducho nemám žiadnych priateľov.Pravda je,že niekedy mi je to jedno,niekedy zase pravý opak.Mám F.25 pri F.21(sám tomu nerozumiem,neviem ktorú z týchto dvoch diagnóz vlastne mám)-tak mi to napísal psychiater,ale asi je to skôr schizoafektívna porucha,depr. typ. Ale už idem preč od témy!Len som sa chcel trochu predstaviť.
Dnes sa mám celkom fajn. Podarilo sa mi konečne vybaviť rentgen chrbtice,to je u mňa úspech!Trvalo mi to síce,"len" týždeň,ale za normálnych okolností(ktoré neboli už roky!)by som to mal mať zhltnuté,myslím, skôr.Celý tento týždeň som sa akosi nevedel rozhýbať.Od víkendu som sa cítil zle,t.j. depresívne,ale chmáry akoby zázrakom zmizli(asi zabrali antidepresíva-užívam Alventu)No nič,teším sa,že som sem napísal a držím vám všetkým palce! it is perfect
S pozdravom Shadow Wink
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Ahojte

Odoslať  MajkaDz Po 15 apríl 2013 - 19:14

Už dlho ma sužuje pocit, či tu zase napísať, alebo nie. Tak nakoniec zvíťazilo to áno...Moje problémy oproti tým vašim sú asi len banálnosti...Raz som u svojej psychiatričky čítala jeden citát: Vyliečiť sa z psychiatrickej choroby neznamená nemať príznaky... a toto ma veľmi trápi. už ma netrápia tie neutíchajúce depresie a pocity, že na tento svet nepatrím, avšak každý týždeň sa musí niečo vyskytnúť, čo mi nedá poriadne "žiť". Sú to úzkosti, ktorým nechápem. Ako je to zariadené, že sa zobudíte do krásneho rána a zrazu sa to všetko zmení a vy neviete prečo. Zrazu nemáte na nič chuť, chceli by ste len spať a byť sám. very sad3

Nerozmýšľali ste niekedy, keď sa vám polepšilo, či by vám nebolo lepšie keby vám bolo znovu zle?? Tak dlho som v tom zlom žila (4roky), že teraz sa necítim svoja, keď sa nad ničím zlým nezamýšľam, už iba sem tam. Možno, že sa vám bude zdať, že som mladá, hlúpa, ale tento pocit sa mi zdá ako ozajstný aj keď viem, že je neprípustný...

Nechcem už rozmýšľať, či na tento svet patrím, lebo viem, že každý tu má svoje miestočko... a dúfam, že takých myšlienok bude menej.
Po asi 3 dňovej prázdnote som sa dnes konečne vzchopila a nešla spať po raňajšej hodine. Radšej som si niečo robila do školy. A po tomto úkone som sa veľmi potešila, urobila som niečo pre seba, neprespala som krásny slnečný deň. Určite mi aj to slniečko pomohlo.

Prajem vám všetkým, aby ste načerpali energiu z týchto slnečných dní a mali sa len a len dobre
it is perfect Smile
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Michal Ut 16 apríl 2013 - 12:25


Milá Majka!
Aj ja si niekedy kladiem tú istú otázku. V zlom, ako ty hovoríš, žijem už skoro 9 rokov,s menšími či väčšími prestávkami,samozrejme.Takže je úplne normálne a prípustné,že Ťa tieto veci napadajú.Veď sa hovorí,že človek si zvykne aj na šibenicu! affraid Keď niečo trvá tak dlho, tak to človek berie ako samozrejmosť. Ja si,napríklad, neviem už ani predstaviť,že by som bol zdravý.Dúfam v to,ale nerobím si veľké nádeje. sad and unhappy A aj mne prospelo,že konečne vyšlo slnko.Tak aj Tebe a ostatným prajem slnko v duši Smile it is perfect
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 18 apríl 2013 - 15:51

Ahojte všetci! jumping

Ja tiež mám schizoafektívnu poruchu, zmiešaný typ (užívam SERDOLECT 12mg) a rozhodol som sa zapojiť do diskusie na tomto fóre. Rád píšem a chcem sa podeliť so svojimi starosťami aj radosťami s ostatnými. Je dobré, že tu každý každého chápe. Inak, čo sa tohto týka, v relácii Pod lampou, ktorú moderuje Štefan hríb, raz bola téma "depresia". A nejaký divák im do štúdia poslal mailom zaujímavý názor. Ja som to potom povedal svojmu psychiatrovi. Znie to takto: "Každý psychiater musí byť tak trochu cvok, aby dokázal pochopiť svojich pacientov." Pán doktor vybuchol smiechom laughing a vyjadril sa k tomu takto: "Našťastie, našťastie je medzi nami aj niekoľko zdravých kolegov." Laughing

Inak ja sa v ostatných dňoch cítim, čo sa týka nálady, pomerne dobre. Ale bol som trochu napätý, rozrušený, pociťoval som taký tlak. Teraz je už lepšie. Asi pred mesiacom som si povedal, že musím sa dostať z tejto sociálnej izolácie, lebo som bol stále doma. Tak som začal každý deň sám chodiť do obchodu s potravinami. Aspoň mám kam vyjsť. Veľa toho naraz naschvál nenakupujem, aby som mal dôvod ísť aj na druhý deň. Každý týždeň chodím aj do knižnice. Ale to čítanie mi ide ťažko, lebo mám slabú pozornosť. Zaujímajú ma knihy o histórii a archeológii, preto som si aj zvolil prezývku "historik". A snažím sa každý deň dvakrát vyjsť von so psom.

A niečo podobné tomu, o čom píše Majka (citujem: "Nerozmýšľali ste niekedy, keď sa vám polepšilo, či by vám nebolo lepšie keby vám bolo znovu zle??") zažívam aj ja, keď mám depresívnu fázu. Len u mňa to funguje asi tak, že ja akoby som sa tešil, že mi je zle. A zároveň sa na seba za to hnevám. Ale veľká pochvala patrí Matejovi Skalíkovi za to, že vytvoril stránku o schizoafektívnej poruche a toto fórum, ako aj za článok vo Wikipedii. Z nich som sa dozvedel, že keď sa cítim zle, mám apatiu a pod, nie je to nič zvláštne, ale jedná sa o obyčajnú depresívnu fázu. Pochvala patrí aj všetkým tým, ktorí sa snažia vymaniť z kruhu svojich nepríjemných myšlienok a delia sa svojimi pocitmi s ostatnými. Wink
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Poďakovanie atď

Odoslať  Michal Št 18 apríl 2013 - 17:22

Veru,veru aj ja by som sa chcel poďakovať Matejovi(lebo som na to akosi pozabudol To the wall ) za to,že takto spojil ľudí ako sme my.Ďakujem, Matej a skladám pomyselný klobúk z hlavy dole! it is perfect Hoci nemám veľmi čo napísať a súčasne by som sa najradšej vyjadril ku všetkému,čo je tu napísané Mad. Spolupatričnosť je skvelá vec Wink
Mám pocit,že čokoľvek sem napíšem, bude nezmyslom. Ale začínajú mi chýbať ľudia,možno je to dobrý signál,že sa začínam normalizovať?Ináč mám pocit "vykradnutej" hlavy ako obvykle.Cítim sa relatívne dobre,ale neviem,či to nie je iba ilúzia vytvorená pekným počasím.Zvyknem totiž klamať sám seba, o tom ako sa naozaj cítim.Pociťujem niečo podobné ako Ty,historik. Ja mám tiež akoby radosť z toho keď mi je zle."Pekne" zvrátené čo? Mad A aj ja chodím von so psom, je to veľké plus, odporúčam!Je dobré keď vás niečo núti vyjsť von.Tak teda hor sa do boja proti chorobe(ak sa,samozrejme,dá) Wink Držím Vám všetkým palce a pozdravujem! sunny
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 18 apríl 2013 - 18:55

Čau, Shadow,

som rád, že sme našli spoločnú reč. jumping Včera som na pobavenie všetkých ľudí s podobnými ťažkosťami napísal básničku. Veľmi som sa snažil, aby bola humorná. Pred chvíľou som ju uverejnil na tomto fóre v sekcii poézia. Nazýva sa "Dobrá pomoc". Vzhľadom na to, čo si napísal v poslednom príspevku, dúfam, že ťa moja básnička zaujme. Wink
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Michal Pi 19 apríl 2013 - 9:22

Ahoj,historik!
Tvoja báseň je fakt šupa,sám by som to nenapísal lepšie it is perfect Perfektne si to všetko vystihol! Len tak ďalej...
Zaujímalo by ma,aké lieky ešte berieš okrem SERDOLECT-u. Ja mám doma celkom "slušnú" zásobu liekov-užívam Abilify 15 mg,Leponex 175 mg,Rivotril 0,5 mg,Alventu 150 mg a Akineton.Ja viem,je toho fakt veľa,ale dúfam že časom mi doktorka niečo vypustí...
Vopred ďakujem za reakciu a želám pekný deň! sunny
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Pi 19 apríl 2013 - 22:03

Ahoj, Shadow,

ďakujem Ti za pochválenie mojej básne a povzbudenie do ďalšej tvorby. Veľmi ma to potešilo. Very Happy

Ja mám doma tiež rozsiahlu kolekciu liekov. Stále sa to "aktualizuje", doplňuje a mení. Ledva sa mi zmestia na polici v skrinke. Ale z tých psychiatrických teraz pravidelne beriem len SERDOLECT. Tuším, že je to v súčasnosti najmodernejšie antipsychotikum. On v sebe obsahuje aj stabilizátor nálady. Niekedy užívam DORMICUM na spanie (ale zriedkavo, len keď to naozaj potrebujem, napr. ak na druhý deň ráno mám niekam cestovať, tak to užijem, aby som bol vyspatý). To je silný liek a po ňom vždy zaspím. Inak na spanie niekedy beriem voľnopredajný MELATONIN. Nedávno mi lekár predpísal LUCETAM, lebo som sa mu sťažoval, že mi strašne ťažko ide čítanie. No nepomohol mi. Ale zato keď čítam niečo, čo ma tak extrémne zaujíma, ako napr. články na tomto fóre, ide mi to oveľa ľahšie. Very Happy A ostatné lieky sú na telesné choroby, ktoré sa u mňa hojne vyskytujú a, žiaľ, znepríjemňujú mi život very sad4 Napríklad každé ráno musím užívať preháňadlo - v tekutej podobe a k tomu ešte jednu kapsulu ráno a jednu večer, lebo som rok užíval Leponex a mal som z toho strašnú zápchu. Dokonca po dvoch týzdňoch papania Leponexu som sa preto dostal na pár dní na chirurgiu. Ráno som sa zobudil a hneď som pocítal takú ukrutnú bolesť, že som vzýval všetkých svätých a vrúcne ich prosil o pomoc. Tak ma odviezli do nemocnice. Dobre, že sa mi z toho črevá nepokrútili, stačili infúzie a tak. Potom som dostal preháňadlo. No a moje črevá si naňho tak zvykli, že teraz sa bez nich (potom sa pridali aj tie kapsuly) nemôžem zaobísť... Inak, beriem aj iné tabletky, ktoré v mojom prípade neliečia chorobu, ale sú určené na potlačenie nežiadúcich účinkov iných liekov...

Prajem Ti pekný deň a dobrú náladu a teším sa na ďalšie správy od Teba. Wink
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  MajkaDz So 20 apríl 2013 - 9:21

Ja som mala tiež problém s dlhoročnou zápchou až mi konečne niečo zabralo- Aloe vera gél. Mne práve naopak nezaberali laxatíva, neviem prečo.. Priateľ s tým začal robiť, tak som to skúsila a po dvoch mesiacoch užívania sa mi trávenie upravilo, až si musím teraz zvyknúť chodiť každý deň na wc Smile

Tento gél obsahuje až 97% čistého aloe vera, taktiež upravuje hladinu cukru v krvi, charakterizuje silný protizápalový účinok (reumatické ťažkosti) a napomáha aj pri iných ďalších ťažkostiach...
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 33 z 84 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 58 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore