Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Laura Po 24 december 2012 - 8:37

Ahojte.Mne sa po fyzickej zdravotnej stránke zlepšilo,ani na psychiku si nesťažujem.Sviatky trávim u rodičov,máme také malé slovné súboje,ale ináč vcelku nič vážne.Po sviatkoch sa mám vrátiť k sebe domov,kde žijem sama,lebo druh mi pred vyše dvoma rokmi zomrel.Mnohí sa tu sťažujete,že nemôžete spávať , ako napríklad Tuto.Ja mám tiež teraz taký problém.Spím asi pať hodín aj to prerušene.Pripisujem to aj tomu,že po operácii ma veľmi boleli kĺby a chrbtica a z lieku na odvodnenie musím často močiť.No aj tak je to málo.Poobede ešte asi pol hodiny ležím a to beriem večer ešte dva Rivotrili k liekom Leponex,Zopiklon,Orfiril.Neviem či z liekov,alebo z nedostatku spánku som dosť popletená.Napríklad včera som išla do kaviarne a dala som si zlatú retiazku.Ako som sa vracala domov po schodoch som zistila,že retiazku na krku nemám.Letela som ako triskáč k našim a retiazka bola nakoniec na mieste.Takže najprv som si ju dala na krk a potom bez toho aby som si to pamatala,dala som si ju dole.Taktiež hladám často kľúče.Podľa mňa je to z liekov,možno aj z nedostatku spánku.V obchode pomaly platím,ľudia sú netrpezliví.Aj vy máte také problémy?

No už som sa posťažovala dosť,tak Vám prajem príjemný Štedrý večer a radostné Vianoce bez depiek a paranoí.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 24 december 2012 - 12:55

Ahoj santa

Laura, teším sa, že Ti z tých fyzických a možno i psychických ťažkostí trošku zišlo a že sa cítiš lepšie. Je to super. it is perfect Problémy, ktoré si spomínala ohľadne pamäte, momentálne ja osobne nemám. Asi to máš z liekov, alebo možno z pivečka. Laughing Či to si nebola Ty, ktorá spomínala pivečko? Ak nie, tak sa ospravedlňujem, myslel som to s humorom. Very Happy Každopádne je to nepríjemné - na také zabúdanie ľuďom občas pomáha vraj tréning mozgu, ako napríklad sudoku, alebo krížovky, osemsmerovky. Udržujú vraj myseľ sviežu. I love you Alebo to je aj dôsledok elektrošokov, to by bolo horšie... Shocked Prajem Ti, Laura, krásne a pokojné prežitie Vianoc s Tvojími blízkymi, a nech Ťa toľko nejedujú, ale naopak nech ste všetci radi, že sa navzájom máte. giving a hug

------------------

Moje ťažkosti, ktoré som spomínal vyššie, pretrvávali aj včera celý deň. Zdá sa mi, že mi je psychicky horšie večer, než ráno. Ráno začínam vždy optimisticky, ale večer akoby upadám do depky. Čítal som, že depresie mávajú skôr ranné pesimá, a nie večerné. Tak sa tomu trochu čudujem. Dnes sa mám psychicky aj fyzicky lepšie. Vlastne i včera som pomáhal tatinovi to tu doma prichystávať. Veľa som toho kvôli svojmu zlyhaniu nestihol, napríklad som neumyl kúpeľňu. Darčeky som už zabalil a sú už aj pod stromčekom, čakajú na svojich nových majiteľov.

Už som aj trochu znova optimistickejší, než včera. Bojím sa večera. Necítim sa celkovo prichystaný na tieto sviatky, mám skôr pocit, že ich musím pretrpieť, než si ich užiť. Asi mám zlý postoj, budem na ňom pracovať. Len dúfam, že nebudem mať také návaly psychických nepríjemností, aké som mal posledné dva dni. No

Pridávam sa k zástupu želajúcich - prajem krásny štedrý večer a pokojné Vianoce. Ahoj. rendeer

S úctou
Matej
community together giving a hug heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Laura Po 24 december 2012 - 16:51

Matej,
dobre si pamatáš,to ja som bola s tým pivečkom.No od operácíi,pre ľudí ktorý to nečítajú celé, tento rok od januára som mala tri operácie a to dva krát mi ťahali z osrdcovníka vodu a raz mi operovali pruh,už pivo nepijem.Len sa mi nedarí prestať fajčiť.Šesť týždnov som nefajčila a zase som začala.Čo sa týka elektrošokov, mala som ich za celý život dosť,no takých osem rokov alebo aj desať nie.Nepozornosť môžu robiť aj lieky.
Matej, aj ja mám taký pocit ako Ty,že či zvládnem sviatky.Nepomáham našim,ale tu pred večerou vypisujem.Aj tak by som im zavadzala keď som nesústredená.Budem rada keď sa dnes ešte niekto ozve.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Letra Po 24 december 2012 - 18:38

Ahojte,

tak už máme po večeri a mňa chytajú akési depky, alebo neviem ako to nazvať, proste nevládzem sa usmievať....necítim radosť z vianoc...necítim nič...len prázdno...ani to neviem opísať...pritom som sa tak ttešila na tie vianočné sviatky..dúfam, že sa na to vyspím...

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 24 december 2012 - 19:13

Ahojte všetci,
želám vám krásny prvý vianočný deň, a keď sa až tak nezadarí myslite na to, že budú aj ďalšie dni, ktoré snáď budú aj lepšie.

U mňa dnes do pohody deň. Bol som aj v meste popozerať sa, teda dnes mi to dobre padlo. Mám po večeri, ešte sa pozerá rozprávka a naši sú tiež v pohode. Celkovo u mňa pekný deň a dúfam, že aj naďalej to bude nejako takto pokračovať. Tuto Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 24 december 2012 - 19:23

Ahoj Laura,
osobne si myslím, že nikto z nás to nemá nejako ľahké. Niekedy stačí, že sme tu a píšeme v rámci psychohygieny, čo nás postretlo. I ja by som mohol rozpisovať, čo a ako. Priznám sa, že mi robí skôr lepšie napísať niekomu a snáď tým aj pomôcť. Vieš, že o mne si môžeš prečítať v "Kauzy". Predhadzovať si a ľutovať sa nad tým, kto je na tom "lepšie" myslím je zbytočné. Viem, že každý má svojich problémov nad hlavu, a tak sa treba sústrediť na to lepšie. S pozdravom a želaním toho naj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  MajkaDz Po 24 december 2012 - 23:01

Ahojte...
dnešný deň bol zvláštny...Ja mám zase opačný problém. Zaspať môžem vždy a všade a spala by som aj 16 hodín. Zvyčajne sa budím cez voľno okolo pol 10, niečo porobím a o 1 si idem znovu ľahnúť. Ževraj to nie je dobré ale keď som unavená.
Dnes mi trošku dlhšie pretrvávalo ranné pesimum a potom som sa konečne prinútila k nejakej tej práci.
Čo je zvláštne, je to, že mám asi dve tváre. V jednom momente sa smejem ako bláznivá a o pár minút už utekám do izby za svojimi bôľmi. Je to celé také zvláštne. Nechápem tomu. Ako taká môžem byť...
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Laura Ut 25 december 2012 - 4:34

Majka,ja som napríklad včera doobeda hodinu spala po liekoch.No teraz som zase hore.Poznám ľudí,čo berú Leponex a majú prerušovaný spánok.Je ich viac.Tie nálady sa striedajú aj u mňa.Je to mániodepresívny prvok schizoafektívnej poruchy.
Tuto,ja som sa tu sťažovala preto,že tento rok mi išlo fakt o život.Ani som nevládala sem písať,alebo som bola vačšinou v nemocnici.Tú časť Kauzy si pozriem.
Včera bolo celkom fajn.Dneska máme návštevu.Príde brat so ženou a s malou neterkou,tak sa na nich teším.Hlavne na neterku.Má jeden rok. Smile
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 25 december 2012 - 12:21

Ahoj priatelia Huge smiley

Štedrovečerná hostina dopadla u nás dobre. Pochutili sme si a aj každý dostal nejaký ten skromný darček. Ja som dostal knihu, digitálne hodinky, ktoré som chcel, a tiež počítačovú myš do notebooku, lebo tá stará je už katastrofa. A ešte nejakú kozmetiku plus mamina mi chce kúpiť sveter a drigovicu, ale to chce, aby som si to najprv v obchode vyskúšal, takže pôjdeme medzi sviatkami pozrieť dodatočne.

Psychicky som to, myslím, zvládol. Mali sme tu aj bratovu priateľku na večeri, takže som sa aj obával sociálnych interakcií. No dopadlo to nakoniec dobre. Vykŕmil som sa poriadne a potom som ešte spomínal.

Dnes sa mám psychicky v podstate dobre. Chcem trochu viac si čítať a sústrediť sa na podstatu Vianoc. Neviem, či sa mi to podarí, ale zle znášam nudu, tak radšej sa musím k niečomu donútiť. Fyzicky je tiež teraz stabilne.

Želám Vám krásny sviatočný deň. rendeer

S pozdravom
Matej
albino

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 25 december 2012 - 13:06

Ahoj Majka,
neviem celkom pochopiť, čo to tie dve tváre znamenajú. Naše choroby sú síce odvodená od rozpoltenosti osobnosti (schizofrénne príznaky), ale afektívnu (náladovú) zložku majú skôr bipolárne (mániodepresívne stavy), a tie sa nezvyknú meniť veľmi rýchlo t.j. počas dňa (podľa mňa)....

Vítam Ťa na fóre a želám pekný zbytok vianočných sviatkov

........................................................................

Ahoj Laura,
priznám sa, že už po čase tu nerád píšem o svojich problémoch. Áno, aj je mám antipsychotikum (Risperidon), vyrovnávač nálad (Li) a ešte lieky na spanie podľa uváženia, čo je každý večer (Gerodorm, Zopiclon). Vždy som nemal taký zodpovedný prístup k liečbe, a tak som bol v aj v problémoch. Na poslednej hospitalizácii v FNTN-Psychiatr.oddel, keď som nechodil na fórum mi dávali toho viac, ale bol som tam len s ľahším stavom

Hlavne nech Ťa poteší návšteva, lebo práve tie drobné radosti sú k tomu, aby nám bol život príjemnejší.

...........................................................................

Ahoj Matej,
pripadáš mi, že si celkom fajn, aby bolo aj naďalej...

..........................................................................

Ahojte,
včerajší večer bol veľmi, veľmi pekný. Tak sme sa k sebe všetci pekne chovali. Bola vianočná nálada, chutná večera, aj zaujímavé darčeky... Inak taký kľud a pohoda. Čaute. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Lenka42 Ut 25 december 2012 - 13:37

Ahojte,

aj ja som mala vcera pekny den + vecer. Vsetci (rodinka) sme boli pokope, mamina bola trosku nervozna a velmi nemala naladu chystat veci, ale nejak sme to spolu zvladli.

Jedina vec kvoli ktorej som si to az tak neuzila bolo, ze som nechtiac ublizila svojmu psikovi. Boli sme vonku (pred vecerou) a chcela som ju preniest na rukach .... smyklo sa mi a spadla som spolu s nou. Strasne knucala. Ked som prisla domov tak som zistila ze kriva na lavu labku. Bola som fakt nestastna z toho, ze si nedavam pozor. Potom uz pri veceri iba lezala a ani nechcela ist ku mne, bola vylakana z
toho. Nastastie sa cez noc z toho dostala a dnes uz sa aj hrala, skakala a bezala. Tak som velmi rada.

Mala som aj take divne stavy, nebolo mi (opat) vsetko jedno..... vsak viete....
Lenka42
Lenka42
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 16.12.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Letra Ut 25 december 2012 - 13:54

Ahojte,

tak moja večerná depka po zobratí liekov pominula, už som sa potom cítila ok a naplno si vychutnala darčeky s deťmi a manželom...ja som od neho dostala krásny zlatý náhrdelník,ktorý ma aj najviac potešil...inak také drobnosti som podostávala ako kozmentiku, čiapku s rukavicami a tak ďalej.....dnes nás čaká veľké rodinné stretnutie, tak sa aj teším, že budeme všetci pokope....dnes sme ešte behali na veterinárnu pohotovosť, lebo náš psík dostal na niečo alergiu a má škaredé rany až do krvi okolo ňufáčika....takže celkom rušný deň na prvý sviatok vianočný....

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore