Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 22 z 42 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 3 máj 2024 - 13:05

EnaXnaY napísal:
Pirat Jurk napísal:...laskovo nech nas uzdravia a daju svaty pokoj a klud.

Nuž, podľa MŇA to funguje takto: Co si neuděláš, to nemáš Wink

A to platí aj pre uzdravenie Wink

Pro peníze to neplatí, peníze můžeš zdědit. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, tyx81 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Pi 3 máj 2024 - 14:22

motylek napísal:
EnaXnaY napísal:
Pirat Jurk napísal:...laskovo nech nas uzdravia a daju svaty pokoj a klud.

Nuž, podľa MŇA to funguje takto: Co si neuděláš, to nemáš Wink

A to platí aj pre uzdravenie Wink

Pro peníze to neplatí, peníze můžeš zdědit. Very Happy

Hmm, tak také šťastie asi nebudem mať Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto, tyx81, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 3 máj 2024 - 17:48

Ahojte, tak mne dnes prišiel papier kde mi uznali až 60% invaliditu. Čakal som že mi dajú len okolo 40% čo je hranica medzi invaliditou a neinvaliditou. Som príjemne prekvapený lebo 60% je hranica medzi stredne ťažkou a ťažkou schizofréniou. Nie že by som bol teda za to rád, radšej by som bol zdravý ale tým pádom budem dostávať viacej peňazí. Na to ešte čakám samozrejme, to mi príde vraj o 2 mesiace koľko to bude a vypočítanie. Uvidím či sa oplatí investovať do toho našetrené peniaze z brigád, či sa mi to vráti keby poviem, že investujem 3000 euro. Neviem či je to málo alebo by to stačilo. A neviem či mám už teraz ísť na úrad sa odhlásiť a ukončiť PNku alebo až keď príde výška dôchodku a už bude vyplácaná. Každopádne ďalšia kontrola až o 3 roky, takže na 3 roky som zahojený a budem mať aspoň nejakú istotu. Dosť mi pomohol asi psychologický posudok, ktorý mi veľmi veľmi negatívne vyšiel a vlastne ukázal že mám oslabenú výkonnosť a neviem sa prispôsobiť v sociálnej sfére. A v nemocnici mi napísali, že skôr čakajú negatívny priebeh tak možno aj to pomohlo. Aj pri najbližšej kontrole mi doktorka dala papier, že som v remisii síce momentálne ale nie kvalitnej a niečo tam kolíše a nie som úplne stabilizovaný. Takže tým pádom ak im aj o 3 roky ukážem papiere tak by mohli predlžiť lebo je to so mnou kolísave. Samozrejme toto by bolo v pohode ale bol by som rád keby si môžem znova užívať život a nemať iné zdravotné problémy. Bol som s kamošmi v stredu vonku trocha medzi ľuďmi a oni chcú ísť na dovolenku do zahraničia cez leto a leto je o chvíľu. Keby som v pohode sa neskutočne teším ale takto neviem čo mám spraviť, mám normálne strach a asi by som si to neužil, tak kiež by sa to do leta trocha upravilo.
Majte sa pekne a držte sa
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

rasto, kimi2028, tyx81, Juraj, Patty_Pillow, Mous, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Mischelll Ne 5 máj 2024 - 19:14

Ahojte Wink

tak mám sa v celku dobre....teda dobre stabilizovaná...nove mam to, že tento týždeň mam celý dovolenku...teším sa už...bolo treba už oddýchnuť....uz pred týždňom trebalo oddýchnuť, ale dobre i teraz....a keď sa pýtate čo budem robiť na dovolenke.....no, nič len oddychovať...a zajtra ešte idem dotiahnuť preventívku...takze pojdem este do mesta...ale mam kopu vybavovačiek plus kadernicku stihnut....atd...už včera som čitala knihu a dala som si ciel do konca dovolenky dočitat až dve knihy.....mam rozčítane celkovo 3 knihy, takže bol by to velký pokrok, kedze vela nečitam Rolling Eyes ....inak budem mat možno čoskoro aj druhu komisiu posudkovú, keďže som ju mala mat uz v roku 2019 a nie su posudkovy doktory tak až teraz ma znova vyzvali...aj sa bojim aj dufam.....mne by stacilo, len aby to išlo tak ďalej ako ide....s priatelom to tiež ide dobre...stal k lepšiemu teda nie len moje city sa prehlbuju a viem, že aj priatelove....a tak nie sme spolu par mesiacov ale par rokov... jumping

Prajem krásny týždeň Sun 2 .... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

regina, rasto, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Po 6 máj 2024 - 13:38

Zdravím vás, přátelé,
musím napsat, že mám radost - skoro celý minulý týden mi bylo dobře. Ani chvilka depresí nebo úzkostí. Využila jsem toho (a dobrého počasí) a byla jsem hodně venku s kamarádkou, i jsem se spálila. Smile Tak mě napadá, že možná proto mi bylo dobře, že jsem neseděla zavřená doma.
Kamarádku potom skolil zánět průdušek, dostala ATB, a tak od pátku jsem doma (až na jeden nákup). V pátek jsem odpočívala, byla jsem unavená (fyzicky).
Dnes venku prší a mně bylo už zase celé dopoledne špatně, až teď mi trošku odlehlo. Celé dopoledne jsem pociťovala nechuť cokoliv dělat; nejradši bych celý den prospala. Nevím ještě, jak se to bude vyvíjet dál, jestli se mi vrátí dopolední deprese a úzkosti nebo ne. Ale jsem ráda za těch pár dní, kdy mi bylo dobře. Třeba to bude taková první vlaštovka blížících se lepších časů. Kéž by to tak bylo.
Za chvíli pojedu do čajovny, tak se snad aspoň na chvilku rozptýlím.
Mějte se hezky, přeji vám, ať bojujete se svými nemocemi úspěšně.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, kimi2028, Juraj, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 6 máj 2024 - 20:06

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Fb_img10 žena so schizofréniou nakreslila, čo vidí na stenách, ja vidím zase tváre na podlahe, ale nie takto nahusto, ako str vy na tom?
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 400
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

regina and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Juraj Po 6 máj 2024 - 20:47

Niekedy keď sa budím zo spánku, tak vidím priestor okolo mňa pretkaný takou čiernou pavučinou. Viac krát som videl strop ako keby počmáraný sprejom. Často vidím takú beztvarú čiernu vec, ktorá sa hýbe.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

regina, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Po 6 máj 2024 - 20:53

@Patty_Pillow Naštěstí nemívám zrakové halucinace. Jen bludy a paranoiu. A jednou jedinkrát jsem slyšela uvnitř své hlavy hlas, který mi poručil se zabít. Ale nepovažovala jsem ho za hlas, nýbrž za svou vlastní myšlenku.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 767
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

regina and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Po 6 máj 2024 - 20:58

motylek napísal: @Patty_Pillow Naštěstí nemívám zrakové halucinace. Jen bludy a paranoiu. A jednou jedinkrát jsem slyšela uvnitř své hlavy hlas, který mi poručil se zabít. Ale nepovažovala jsem ho za hlas, nýbrž za svou vlastní myšlenku.

Ja tiež paranoje a hlasy, s ktorými sa bavím Wink Nejaký čas SOM sa učil rozlišovať svoje od tých iných, ale snáď už teraz to viem Wink Je to ináč zaujímavé Wink V zmysle : Na "záchode" nie si sám, je tam s tebou harmasan (hlasy) Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1213
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

regina, Patty_Pillow, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Po 6 máj 2024 - 21:13

Ten obrázok sa mi páči @patty_pillow ja som uz dlho bez bludov a halucinacii, ako zdravy. No pocas ataky som raz davno videl huf netopierov vecer, no a samozrejme hlasy som pocul tiez. Tvár som videl v uhlíku cigarety (takú vyškerenú)
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Po 6 máj 2024 - 21:17

Akože ja mám každý druh halucinácie, ale snažím sa na to si zvyknúť, lieky beriem ako mám ale od minulého roka, ako ma pustili z nemocnice a sa to vrátilo, tak to pretrváva ako pri 20 tabletkách denne tak pri 11, len pri tých 11 nie som chodiaci zombík
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 400
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

EnaXnaY and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 22 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Po 6 máj 2024 - 21:45

Mne sa pred ocami pohybovali kachlicky, neviem ci to mam nazvat halucinaciou. A potom som mala sluchove halucinacie, ale nie hlasy. Okrem toho som mala bludy a paranoju. Dufam, ze sa to nikdy nevrati. Doktor mi vysadil Aripiprazol, uz 3 dni som bez neho. Povedal, ze ked sa mi zhorsi stav mam hned prist. Tak dufam, ze to bude dobre, momentalne nemam ziadne stresy tak snáď hej. Boli sme s priatelom na Malorke, prve tri dni nam prsalo, potom bolo pekne. Priateľ prechladol a bohuzial som to od neho chytila aj ja, ale do prace chodim, nie je to tak zle.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, Patty_Pillow, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 22 z 42 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 32 ... 42  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore