Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 25 z 85 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 55 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ne 9 august 2020 - 9:58

Matej napísal:Ahoj @Ally.

Žiaľ, ani ja nemám, podobne ako Dzuli a kimi, konkrétnu skúsenosť s chlorprothixenom. Všeobecne Ti však viem potvrdiť, že aj ja som často reagoval na anxiolytiká značným útlmom a spavosťou. Aj taký xanax ma vedel dosť odpáliť, najmä zo začiatku. Časom som si napr. na xanax, alebo dokonca neskôr na lexaurin zvykol. Brával som ich po navyknutí aj cez deň v časoch úzkosti alebo skôr v časoch "predpokladanej" úzkosti, čiže keď som napr. mal ísť von na ulicu, tak som si anxiolytikum dával kvázi-preventívne dopredu. Vo svojej histórii liečby som sa tak naučil viac rokov anxiolytiká značne zneužívať a užívať relatívne často, aj viackrát za deň. To samozrejme nedoporučujem nikomu, ale chcem tým vlastne povedať toľko, že sa na to dá zvyknúť a časom Ťa to odpáli čoraz menej. Na druhej strane je pravda, že zvykať si na to nie je správne, lebo tieto typy liekov spôsobujú reálnu závislosť. Sám sa čudujem, ako som sa postupne v priebehu roka 2015 tejto závislosti zbavil a súčasná doktorka ma od ich užívania postupne oslobodila. Až neskôr o 2 roky, v roku 2017, mi dala Spitomin ako anxiolytikum, ktoré je ale jedno z mála nenávykové.

Ktovie, či by Ti nepomohol ten Spitomin. Ten sa musí užívať dlhodobo, aby sa vytvorila určitá terapeutická hladina, a až potom začne pôsobiť anxiolyticky (asi po 2-3 týždňoch). Po navodení účinku sa musí užívať preventívne naďalej dlhodobo. Celkovo beriem iba púhych 10 mg Spitominu, čo je podľa letáku nízka dávka, a myslím, že mi nespôsobuje únavu. Skúšal som aj 20 mg a únava nebola aj tak nejako markantná. Až pri 30 mg som už cítil určitú oťapenosť.

Žiaľ, ale neviem, či by na Tvoje konkrétne príznaky niečo takéto sadlo. To vie posúdiť asi len lekár. Embarassed

Moc Ti držím palce. Svojím príspevkom som síce extra neporadil, no zatúžil som Ťa tiež nejak podporiť ako ľudkovia predo mnou. giving a hug

Drž sa, Ally!

matej

@matej, dakujem za podporu. Ja beriem Frontin 0,25 mg 3x denne, ale je to navykove, samozrejme. Som od toho zavisla, viem to ja aj lekarka. Len vzdy, ked sme sa to uz snazili znizovat a bola som ok, do toho drb nejaka zivotna rana a bola som spat. Moju lekarku prisiel zastupovat iny doki, a ten hned by ma hospitalizoval, co to by na mne vyskusal. Povedala som mu, ze ja nie som pokusny kralik, ze ma hospitalizuju a 3 tyzdne budu skusat pokus - omyl. Doki bol v pohode, hned mi chcel vybavit nadstandardnu izbu, otvorene oddelenie, oddelena od ostatnych pacientov viac menej, ale stale by to bolo o tom, ze oni mi nieco daju, a ja bud zareagujem dobre alebo nie. Spytala som sa ho, ci by nemohli predtym so mnou konzultovat co mi idu dat, ale to oni nerobia. Vraj potom sa spytam... no potom sa mozem spytat, ked budem zdrogovana na mader :-) Tak prisiel s teoriou, dajme chlorprothixen 15 mg na vecer. Tam som bola odpalena dva dni za sebou. Pisala som o tom vyssie. Problem je, ze on so mnou nekonzultoval kontraindikacie. Pri tomto lieku je mozny vznik zilovej trombozy. A ja som ju uz mala 2x. Ani sa ma na to nespytal. Moja lekarka to vie, a preto mi takyto liek ani nedala. Zilova tromboza nie je sranda. Som sledovana na cievnom oddeleni... A on si len tak da liek, ved skusme, uvidime. Chapem, ze mi chcel pomoct. Ale neviem, ci to nie je kontraproduktivne.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  tyx81 Ne 9 august 2020 - 14:19

Ahoj všetci, dnes pohoda. Smile držte sa všetci it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 278
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

Hvezdicka likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ne 9 august 2020 - 14:28

Ahoj Ally! Istý čas som chloroprotixén bral a pomerne sa mi páčil ako liek. V tom čase som si lepšie vyladil spánkový režim a pomohol mi aj s drobnejšími výkyvmi v hlavnej poruche. Čo mám skúsenosť s braním liekov od psychiatra, je dobré brať ich čo možno najpresnejšie (v rámci doporučenia). Ako najdôležitejšiu "vec" v mojej liečbe je prijatie poruchy či choroby v chápaní uznania, že človek má aj svoje problémy a lieky, psychohygiena aj terapia skutočne pomáhajú. Som vďačný všetkým zdravotníkom, že ma v tomto za roky doviedli k takémuto pohľadu. Myslím že vzhľadom na to, že som nebol zrovna "úžasný" pacient, myslím, že podobne to dokáže každý.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 9 august 2020 - 19:20

Dobrý večer.

Neviem, či som to písal, pamäť občas vynechava po ECT. Chcem sa pochváliť. Zajtra bude týždeň, počas ktorého okupujem VIP izbu. Je to obyčajná izba s troma lôžkami. Nazval som ju tak preto, lebo tu nie je nik okrem mňa.

Zajtra zasa ECT. Inak sa mám dobre. V stredu som robil Rorschacha. Výsledok ešte nemám. Psychologička mi dala asi 600 otazkovy test. Vyplnil som 100, potom prišla a vzala mi ho. Vraj ho mám robiť až po ECT. Nechápem, prečo ma najskôr tlačila, aby som ho vyplnil ten deň. Ako som spomenul vyššie, v tejto nemocnici sa dejú komické veci.

S pozdravom, Jakub


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Po 10 august 2020 - 16:20

Neti napísal: Spravil som chybu, že som kráske prezradil, že som si všimol drobné modriny na jej nohách. Čím som vlastne priznal, že som si ju predtým obzeral, achjo. 
Nerozumiem v com je chyba,ked si pokochas na sexy tele.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Po 10 august 2020 - 16:36

Neti napísal:To samozrejme nie je chyba, ale nemusel som jej to vešať na nos, že. Preriekol som sa ako nejaký amatér. Moja skúsenosť so ženami je taká, že nenávidia, keď ich muži očumujú a milujú, keď si ich muži všimnú.

To vôbec nie je pravda. Ktorá žena ti to povedala, ukáž mi ju nech sa s ňou porozprávam Shocked
Každá žena chce byť obdivovaná a je rada, keď sa za ňou muž obzrie, alebo si dokonca niečo na nej všimne. Problém je ak je muž vlezlý, opzlý a vulgárny. Vieš typu, že ma vidí cigoš na ulici a povie mi, "Čaja teba by som dal dole..". Ale pokiaľ decentne povieš, že si si všimol modrinu, na tom nie je nič zlé, veď na hematológii sú vlastne tam hlavne takíto ľudia. Skôr si to mohol niekam nenápadne ešte posunúť, len ešte neviem ako Wink

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Po 10 august 2020 - 16:38

Neti napísal: že nenávidia, keď ich muži očumujú a milujú, keď si ich muži všimnú.
tomu nerozumiem, ako vsimnu ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Po 10 august 2020 - 16:52

Takto uveďme len veci na správnu mieru. Pre mňa očumovanie znamená, že týpek mi pozerá v skuse do výstrihu, na zadok, alebo sa pritom oplzlo usmieva. Ak sa muž normálne na ženu pozrie, ver mi, že žena je rada a každej to zdvihne sebavedomie. Prepáč, ak by si 15 minút na mňa bez otočenia v čakárni čumel, to by mi prišlo divné... To naozaj...

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 85 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 55 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore