Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 24 z 85 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 8 august 2020 - 19:36

Dobrý večer.

Dnešný deň v nemocnici mi rýchlo zbehol. Bol na návšteve otec. Boli sme sa aj prejsť.

Okrem toho sa snažím lustit krizovky a čítať knihu. S knihami to ide ťažšie. Neviem sa sústrediť. Ale krizovky ubúdajú.

Po roku som sa dal na depot. Nebolo to zle. Obaval som sa toho. Lebo ako viete, mám hemofobiu a fobiu zo všetkého, co môže prepichnut kožu.

Už som pomýšľal aj na reverz, samozrejme. Týždeň v nemocnici so mnou spraví svoje. Viete, ako to myslím. Dávajú mi XANAX SR, takže som pokojný. Vlastne nič ma netrápi, okrem ECT. S tou terapiu som nesúhlasil, aj tak som to musel podstúpiť. Ešte ma čakajú dve ECT. Dúfam veľmi, ze počet nezvýšia.

Mám podozrenie, ze tu v nemocnici sa robia nekalé praktiky. V rámci toho, ze už nechcem zivit paranoju, to nebudem špecifikovať.

Prajem ešte pekný večer. Jakub




_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and Hvezdicka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Ako som sa dnes mala... dokelu :)

Odoslať  Ally So 8 august 2020 - 20:27

Ahojte, viete, ze som sa prispevkovo stiahla z tohto fora, a bolo mi celkom fajn posledny tyzden.
Ale nejako sa mi dnes pohorsilo. Mala som taky nepokoj vo vnutri, oblieval ma pot stale, ale ano vonku je horuco... a ja som prelezala cely den doma so zatiahnutymi zaluziami a zapnutym ventilatorom ( mam este k tomu svoje dni, tak brucho boli a chce sa mi vracat bleee).


Naposledy upravil Ally dňa Št 1 október 2020 - 23:59, celkom upravené 1 krát.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 So 8 august 2020 - 20:39

Ahoj Ally,
s tymito liekmi ti sice velmi neporadim lebo beriem ine a nemam s nimi skúsenosť (aspon si nespominam). Neviem ako si to konzultovala s odb. Lekárom, ale ja by som na tvojom mieste moc neexperimentovala s liekmi. Iste je, ze napr u AD ci inych "našich" liekoch sa ucinky prejavia az neskor pri dlhodobejsom uzivani. Ja som napr. uz roky nastavena na dve tabletky rano. Mrzí ma, ze sa znova cítiš horšie. Rada by som nejak viac pomohla, ale nepoznam ucinky tych liekov. Tak sa drz hlavne a bude lepšie,ver tomu.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty @dzuli08

Odoslať  Ally So 8 august 2020 - 20:58

dzuli08 napísal:Ahoj Ally,
s tymito liekmi ti sice velmi neporadim lebo beriem ine a nemam s nimi skúsenosť (aspon si nespominam). Neviem ako si to konzultovala s odb. Lekárom, ale ja by som na tvojom mieste moc neexperimentovala s liekmi. Iste je, ze napr u AD ci inych "našich" liekoch sa ucinky prejavia az neskor pri dlhodobejsom uzivani. Ja som napr. uz roky nastavena na dve tabletky rano. Mrzí ma, ze sa znova cítiš horšie. Rada by som nejak viac pomohla, ale nepoznam ucinky tych liekov. Tak sa drz hlavne a bude lepšie,ver tomu.

AD beriem, tie su v pohode, tie mam uz 15 rokov, po tazkej prekonanej traume. Vtedy mi dali aj Frontin, ale ten uz nezabera za tie roky. Tak doki mi skusil dat ten Chlorprotixen, vraj 15 mg na vecer, ten mi pomoze. No na druhy den som bola KO.. Skusila som este jeden den, to iste. AKurat som isla na kontrolu a povedala som mu, ci ma chce odpalit tymi liekmi... tak povedal, ze to bude asi vysoka davka pre mna - 15 mg. Ze ho mam mat doma, a keby bolo zle, zobrat polku.
Len teraz som si vsimla, ze napriklad moze sposobit zilovu trombozu. A ja som ju uz mala 2x. Musim sa poradit teda, ci to vobec aj pri 7,5mg mi nemoze urobit sarapatu. Hlavne, ze mi povedal, ze necitajte pribalovy lekak prosim vas... No fasa Smile


Naposledy upravil Ally dňa Ne 9 august 2020 - 8:43, celkom upravené 1 krát.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Ne 9 august 2020 - 0:51

@Iacobus
Prečo si v nemocnici a prečo ti dávajú ect? Pred pár dňami si bol ešte relatívne ok. Mal si psychoticky atak?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ne 9 august 2020 - 8:37

Ahoj Ally, tiež by som rád niečo poradil, ale bohužiaľ neporadím. Beriem tiež iné lieky. Chcel som sa len ozvať a podporiť ťa. Drž sa kočka, bude opäť dobre. Ku liekom tak možno nie si na ten liek ešte zvyknutá, tak robí šarapatu. Pri prvých užívaniach liekov môžu nastať aj nepríjemné reakcie a časom bude to dobre. Nie som lekár. Možno ten liek má toto robiť a trochu ťa skľudniť. Bohužiaľ veľa psychiatrických liekov tlmí. Hm neviem no v tejto téme som bezradný...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Ally likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 9 august 2020 - 8:38

Ahoj @relouth,

Vieš. Prestal som brať lieky, lebo sa cítim zdravy. Bol som pri psychiatrovi, hovoril som, ze sa necítim dobre. Samozrejme, nehladal by som suvis s absenciou liekov, skor sa mi zdalo, ze je to len normalna bezna nepohoda. Súhlasil som, ze lieky začnem opäť užívať. Potom sa stalo v lekarni aj na ulici zopar incidentov. Zavolal som doktorovi a nejako sme sa zhodli na hospitalizacii. Zamýšľal som to tak, ze sa na čas ukryjem pred Tomom. Na vstupnom vyšetrení som spravil všetko preto, aby som dokázal svoju pravdu. Tie vyhrážky som dokázal správou na mobile. Ona mi povedala, ze interpretácia správ je jedna vec a to, ze mám schizofreniu, vec druhá.

Takže tak nejako.

ECT. No. To nechápem. Pred dvoma rokmi mi to dávali, nepomohlo. Nechápem, prečo dávajú aj teraz. Ja na to nemám pozitívny názor.

Cítim sa už dost dobre. Nemám uzkost a strach, ze by mi ublížil, nemôže sa sem dostať. Co bude potom, keď ma pustia? No uvidíme.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 9 august 2020 - 8:55

Ahoj @Ally.

Žiaľ, ani ja nemám, podobne ako Dzuli a kimi, konkrétnu skúsenosť s chlorprothixenom. Všeobecne Ti však viem potvrdiť, že aj ja som často reagoval na anxiolytiká značným útlmom a spavosťou. Aj taký xanax ma vedel dosť odpáliť, najmä zo začiatku. Časom som si napr. na xanax, alebo dokonca neskôr na lexaurin zvykol. Brával som ich po navyknutí aj cez deň v časoch úzkosti alebo skôr v časoch "predpokladanej" úzkosti, čiže keď som napr. mal ísť von na ulicu, tak som si anxiolytikum dával kvázi-preventívne dopredu. Vo svojej histórii liečby som sa tak naučil viac rokov anxiolytiká značne zneužívať a užívať relatívne často, aj viackrát za deň. To samozrejme nedoporučujem nikomu, ale chcem tým vlastne povedať toľko, že sa na to dá zvyknúť a časom Ťa to odpáli čoraz menej. Na druhej strane je pravda, že zvykať si na to nie je správne, lebo tieto typy liekov spôsobujú reálnu závislosť. Sám sa čudujem, ako som sa postupne v priebehu roka 2015 tejto závislosti zbavil a súčasná doktorka ma od ich užívania postupne oslobodila. Až neskôr o 2 roky, v roku 2017, mi dala Spitomin ako anxiolytikum, ktoré je ale jedno z mála nenávykové.

Ktovie, či by Ti nepomohol ten Spitomin. Ten sa musí užívať dlhodobo, aby sa vytvorila určitá terapeutická hladina, a až potom začne pôsobiť anxiolyticky (asi po 2-3 týždňoch). Po navodení účinku sa musí užívať preventívne naďalej dlhodobo. Celkovo beriem iba púhych 10 mg Spitominu, čo je podľa letáku nízka dávka, a myslím, že mi nespôsobuje únavu. Skúšal som aj 20 mg a únava nebola aj tak nejako markantná. Až pri 30 mg som už cítil určitú oťapenosť.

Žiaľ, ale neviem, či by na Tvoje konkrétne príznaky niečo takéto sadlo. To vie posúdiť asi len lekár. Embarassed

Moc Ti držím palce. Svojím príspevkom som síce extra neporadil, no zatúžil som Ťa tiež nejak podporiť ako ľudkovia predo mnou. giving a hug

Drž sa, Ally!

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

tyx81 and Ally like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Ne 9 august 2020 - 9:16

Ja som chlorprothixen bral skoro 2 roky, 3x15mg denne, otupelost je len na zaciatku,casom si na to zvyknes a absolutne ju nepocitis.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

tyx81 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 9 august 2020 - 9:36

@Neti,

Ohladom ECT som sa rozpraval s viacerými doktormi a povedali +/- to isté. Ale chápete, ak mi to nepomáha, tak načo zbytočne podstupovat celkovu anestéziu. Navyse bojim sa, ze raz dostanem poriadnu amneziu.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ne 9 august 2020 - 9:45

@Matej,

Ono to s buspirónom bude zložitejsie, myslím si. O tzv. Z-hypnotikách (zopiklón, zolpidem, zaleplón) sa tiež hovorilo, že nie sú návykové, napokon sa ukázalo, že sú.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 85 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore