Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 9 z 25 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  venusa Pi 10 jún 2011 - 7:47

Ahojte,
dnasna noc bola pre mna tazka. Vecerne lieky som si davala dost neskoro a tak som si uz nevzala Hypnogen. To bola asi chyba, pretoze som do tretej nemohla zaspat a hore som bola uz o pol piatej. Teraz sa citim dobre ale uz vidim aka budem pocas dna a tieto dni potrebujem energiu o nieco viac ako minule. No co uz, snad to dnes vecer dospim a vsetko bude v pohode.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 12 jún 2011 - 0:45

Dnes v noci sa neviem rozhodnúť.

a) dať si lieky na spanie a možno aj zaspať a ráno sa veľmi zťažka preberať
b) nedať si lieky na spanie a byť veľmi pravdepodobne hore celú noc

aj keby som b) nerealizoval je dnes pravdepodobné, že nespím

Takúto dilemu mám často. Fakt je, že lieky na spanie mi pri zobúdzaní príliš dobre nerobia. Na druhej strane prebdená noc nie je nič moc. Po nej sa mi často mení afektivita, nemusím sa cítiť až tak vo svojej koži. Niekedy sú takéto rozhodnutia nie príliš prospešné. Nech budem voliť hociakú možnosť, vždy z toho vyjde únava, oťapenosť, apatia, polihovanie... Pri a) je to v doobedňajších hodinách. Pri b) je to naopak po poludní.

A tak, klasika... spánkový režim je úplne narušený u mňa.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 1 júl 2011 - 6:09

Ahojte,
je ráno a cítim sa hrozne. Noc som prebdel a od druhej som sa nachádzal v akýchsi mrákotách, čo trvalo až do piatej. Vôbec si nepripadám ako odpočinutý, práve naopak. Som unavený a uťahaný ako po fláme. Snažím sa znižovať lieky na spanie, ale túto noc to bolo zabité. Dal som si 3/4 Gerodormu, ale namiesto spánku akési toto. Čo to zasa bude za deň ten dnešok, keď sa takto začína? Musím to nejako prežiť, aby bolo lepšie ako sa to javí...
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 5 júl 2011 - 2:58

Sú tri a blíži sa ráno, všetko kašlem a idem na cigu.
Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Images?q=tbn:ANd9GcQUXiFIhCcAiKtUzC-_h-fM3Vkeuox7AZyrsScMpWnCEFuzGs2qZw
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 19 júl 2011 - 1:37

Áno, zasa nespím.

Na rímsu padajú kvapky letného dažďa. V podstate iba tento zvuk narúša ticho tejto noci. Ja bdiem a nie som tomu rád. Pred nedávnom sa prelomil čas z pondelka na utorok. Nie som nadšený mojou čerstvosťou a nechuťou spať. Vlastene som si to sčasti zavinil sám a to tým nemožným pospávaním počas poludnia. Nemohol som si pomôcť. Viečka boli vtedy tak ťažké a únava mi prúdila celým telom a koncentrovala sa v spánkoch a mozgu. Bolo to také opojné a strašné zároveň. Stačilo si na chvíľu ľahnúť a spánok bol prítomný. Keď som sa prebral prvé myšlienky boli na nasledujúcu, teda túto, noc. V tej chvíli mi bolo jasné, že večer môžem užiť hociaké medikamety, a nebude to mať žiaden zmysel. A teraz sa tak aj deje. V kľude si vychutnávam zvuk padajúcich a v podstate vlažných, letných kvapiek. Občas tmavú oblohu pretne biele svetlo blesku a zaduní hrom. Vzduch je relatívne svieži a cítiť v ňom energiu letného dažďa.

Doteraz som čítal životopis známeho francúzkeho mysliteľa osemnásteho storočia. Patrí mu môj obdiv. Počas celého života bol veľmi plodný a jeho diela predstavujú historickú hodnotu. Realizoval sa hlavne na poli literatúry, špeciálne drámy. Svojím perom si mnohých získal, ale mal aj veľa nepriateľov. Jeho život je hodný obdivu. Aj keď nikdy nebojoval s takou vážnou chorobou ako my, jeho zápas s osudom je výnimočný. Na výslnie dejín sa dostal s pozície syna obyčajného obchodníka. Svojou snaživosťou a prácou na talente to dotiahol na uznanie cisára Ľudovíta XV., ktorý mu udelil šľachtické výsady a s nimi náležitý a veľkorysý dôchodok. Bol súčasťou Akadémie, teda prestížnej spoločnosti akademikov a zároveň najvýznamnejších učencov Francúzka. Som celkom rád, že mám možnosť si o ňom prečítať. Práve ukončujem I. zväzok jeho životopisu. Beriem si z jeho života poučenie a zároveň nádej, že sa pomocou snahy a vytrvalosti dá dosiahnuť pomerne veľa.

Ale toto len na margo. Píšem to pre tých, ktorí by mali chuť nájsť meno tohoto akademika. S trochou snahy si k predchádzajúcemu textu ľahko dosadíte aj historickú postavu.

V zásade je dnešná noc až príliš tichá. Bol by som nesmierne rád, ak by boli už aspoň štyri hodiny ráno. Teraz je však len niečo po jednej a úprimne povedané, že je to tak trochu smutné. Stále sa mi nechce realizovať sa v konštruktívnych činnostiach. Práve preto Vám tu aj píšem. Možno aj do prázdna. Teší ma, že tu s Vami takto môžem byť a tráviť na fóre pár chvíľ.

Úprimne povedané, bol by som nesmierne rád, keby všetky tie nicky mali aj svoju tvár. Takto sme len všetci utajený v strachu o svoju identitu. Priznám sa, ja by som bol ochotný sa stretnúť s mnohými, ale to nezávisí len odomňa. Sme síce roztrúsení po celom Slovensku, ale možno stretnutie raz za roky by bolo na prospech. Ja som tu už zadal svoj email keby niekto chcel sa ozvať a porozmýšľať o bezprostrednejšom kontakte ako len tu anonymne cez fórum. Netvrdím však, že moje počínanie bolo daromné...

Na zajtrajšok nemám zvláštny plán. Činnosti, ktoré robím denne predpokladám, že vykonám ako bežne robím. Pravdepodobne v poobedí ma chytí únava a ja sa budem len zľahka motať, posedávať a polihovať. Možno si aj na chvíľu zdriemnem. Deň, ktorý je bez spánku je taký divný. Vedomie je akoby stratené v čase. Raz minúty bežia ako splašené, a inokedy sa naopak strašne vlečú. V neskorších hodinách je priam nemožné sa sústrediť na zložitejšie aktivity, dokonca aj čítanie. Prvých bdelých 24 hodín je to úplne v pohode. Problémy nastávajú tak až okolo 30. hodiny bez spánku a vyššie. Vtedy nepociťujem únavu len akúsi otupelosť. Okolo 40. hodiny bdenia sa už nútim do spánku. Snažím sa zaspať za každú cenu. Súčasťou sú aj prášky na spanie. Aj napriek dlhšiemu nespaniu, zaspávam až po pár hodinách strávených v kľude.

Tak som sa s Vami trochu podelil v nočnej hodine o moje myšlienky. Želám Vám pevné zdravie a pri tejto príležitosti aj dobrý spánok.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 23 júl 2011 - 1:36

Zdravím všetkých,
ako vždy píšem v noci. Spánok neprichádza... V podstate som si to zavinil sám a to tým, že cez deň v poobedných hodinách som bol nadmieru unavený, a tak som si ľahol a na plné tri hodiny som aj zaspal. Vôbec, dnešný deň bol o ničom. Pravidelný denný plán, ktorého vykonanie trvá niečo cez štyri hodiny, som dnes robil až do večera. Premáhal som sa, aby som napriek unavenosti čo to zvládol. Som však rád, že to dopadlo dobre. Dnešok to jednoducho nebolo ono.

V tieto dni, vlastne už pomaly týždne, sa snažím znižovať dávku lieku na spanie. Ak vynechám dnešok, tak som si znížil aktívne látky až o 75%. Čakal som, že spanie bude výrazne zhoršené. Avšak realizuje sa to len v malej miere. Zatiaľ som si každú noc aspoň trocha zdriemol. Nie som teda úplne bez spánku a bdenie sa odohráva v prestávkach. Je to teda na dobrej ceste.

Keď dopíšem tento príspevok, tak budem oddychovať do skorých ranných hodín. Možno sa mi aj podarí zadriemať a tomu by som bol aj veľmi rád. Nasledujúci deň, vlastne už dnes, je sobota a nečakám žiadne výnimočné udalosti. Bude to deň ako každý iný. Potešilo by ma, keby som vykonal denný plán v plnej výške, ktorého súčasťou je aj prechádzka. Tu však závisí od počasia. Ak bude pršať, obehnem v nepremokavom oblečení len mesto, v prípade opačnom by som sa odhodlal aj niekde ďalej. Mal by som sa stretnúť aj so známym, tak podebatíme.

Priznám sa, že by som bol rád, keby ste mi tí, ktorí toto čítajú tu niečím aspoň kratučkým prispeli. Som zvedavý, či moje príspevky v tejto téme aj niekto číta.

Toto je asi všetko, čo ma napadá v túto hodinu. Ešte si dovolím dúfať, že toto leto sa nám počasie dostane do lepšej polohy ako je len pršanie a dážď.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  anonym Ne 24 júl 2011 - 19:20

cauko, tuto

ja Ta citam it is perfect

podelim sa aj ja trosku s temou "spanok"

chodievam spavat okolo pol desiatej a vstavam okolo pol piatej, piatej. problem je, ze sa obleciem a som asi pol hodku hore, no potom si musim ist znova lahnut a spim asi hodku. divne, ale ked vstanem prvykrat, tak uz oblezat nemozem. Rolling Eyes
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka Ne 24 júl 2011 - 21:17

Caute spavci-nespavci, ja mam nieco podobne, ked nejdem do prace. Zobudim sa, zobnem nieco na ranajky a musim ist znova este na hodinku drichmat :-D
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  anonym Po 25 júl 2011 - 4:33

no presne. ja vstanem, najem sa, uzijem lieky a chrnim dalej laughing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 27 júl 2011 - 2:45

Zdravím,
onedlho budú tri hodiny a ja sa pokúsim zaspať. Keďže som neužil Gerodorm a pripadám si dosť čerstvý, bude toto moje počínanie otázne vo výsledku.

Rozmýšľam, čo Vám tu napísať o takejto neskorej hodine. Zajtra v doobedí idem doktorke, tak dúfam, že mi nevyšpekuluje zásadné zmeny v liekoch. Tomu by som bol nerád, pretože sa mi zdá, že teraz to mám relatívne vyhovujúco nastavené. Hmm...

Noc je tichá, pokojná. Všetci, vrátane opilcov a automobilistov si dávajú pohov. Z vonkajších priestorov nie je počuť žiadne výrazné zvuky. Mierne fúka vietor, ale aj to je také nebadané. Neprší. V celej bytovke je kľud. Dlho som nepočul ani výťahové dvere buchnúť.

Nad posteľou mám napísaných svojich 9 cieľov, ktoré by som chcel do budúceho leta dosiahnuť, alebo s nimi zásadne pohnúť. Ako tak na ne pozerám s piatimi som dnes trošičku pohol, ostatné štyri zostali nedotknuté. Okrem iného je tam aj chudnutie, ktoré patrí k tým nepohnutým. V tomto dosť tápem. Nadšenie pre túto konkrétnu vec mi vydrží týždeň a následne sa zasa zrútim do apatie voči tuku v tele. Tým si vyvolám spätný chod a teda aj pribratie. Takto to už funguje dlhšiu dobu. Trošičku schudnem a zasa priberiem. Dokolečka. Priznám sa, že sa už nerád pozerám do zrkadla, kde mi pohľad padá najmä na moje brucho a tuk pousádzaný kde-kade. Snažím sa v tomto aj športovať, ale všetko je to prakticky cez zaťaté zuby. Takže žiadne nadšenie a veľká túžba po športe. Som zvedavý ako to bude takto asi o rok.

...práve sa mi zívlo, takže dobré znamenie dancing . Možno aj zaspím. Tak rýchlo spať. Workman PA
Tuto
Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej St 27 júl 2011 - 17:58

Zdravím clown

Aj ja Ťa čítam, Tuto. Niekedy síce trošku oneskorene, možno dokonca až o dva dni neskôr, ako tu napíšeš príspevok. Ale prečítam vždy, s tým rátaj. it is perfect cherry

Čo by som napísal ja na tému "spánok" ? Čo ma štve, je, že vstávam dosť neskoro. Lapaj spomínal piatu hodinu, filipka zas vstáva do práce, a ja vylehujem niekedy až do desiatej doobeda. Rolling Eyes Chodím spať ale pomerne skoro, už o deviatej, pol desiatej, ale zaspím až po zhruba dvoch hodinách vylihovania. Spánok je pokojný, takmer neprerušovaný, mávam intenzívne sny - a to najmä také, v ktorých lietam, vznášam sa, levitujem. Je to úžasné, dosť často totiž si dokážem uvedomiť, že spím a spolu s tým pochopím, že ako snívajúci si môžem dovoliť porušovať prírodné zákony, tak preto to hneďka využijem na levitáciu. Very Happy Celkom ma to baví. Avšak musím si dávať pozor, aby som nebuval na chrbte, lebo vtedy mávam nočné mory. pig

A ráno sa nemôžem prebrať. Stále som oťapený, obzvlášť keď užijem Prothazin. Je to zvláštne, je to iba antihistaminikum, a pritom ma to uspí. Ale čítal som v letáku ku Risperdal Consta, že on zvyšuje účinok antihistaminík, a veruže mám pocit vskutku, že po užití Prothazinu na druhý deň neviem, kedy vstať z postele. Stále iba drichmem. Doobeďajšok je celý zabitý spánkom takmer každý deň. Je to otras. Potom mám depky, že mi rýchlo prešiel deň a ja som nič zase neurobil.

Na zajtra ráno si nastavím budík na ôsmu a vstanem aj keby som bol neviem-ako oťapený. Dám si energetický nápoj, mám ich v zásobe. V podstate som nútený si dať jeden denne. A tiež jednu kávu denne. Tá únava je vskutku pliaga. Mama mi hovorí, že málo pijem, tak skúsim aj v tomto urobiť pokrok a prijať viac nesladkých tekutín. A dal som si ráno predsavzatie, že si dám Prothazin len v najnevyhnutnejších prípadoch. Joj, keby som mal brať ten Gerodorm, ako Ty Tuto, tak by som asi spal celý týždeň. Keď aj taký obyčajný prothazin ma vie tak utlmiť, chi. albino

Všetko dobré. Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 9 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka St 27 júl 2011 - 18:23

Matej, a co robievas cele dni? A co tvoja mama-uz sa vyrovnala s tym, ze jednu skolu si nechal?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 25 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore