Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 6 z 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Št 3 marec 2011 - 1:24

Aktuálne je štvrť na dve a ja som slušne napchatý Gerodormom. Od jedenástej ležím, ale už ma mrle žerú. Tak, že tu napíšem zopár viet.

U nás pred dvoma hodinami začalo sýto snežiť a teraz to je iste všetko komplet biele. Zajtra (vlastne dnes) ráno sa budem brodiť k autobusu na stacionár. Už sa tam vcelku teším. Zase hodím reč s všelikým, pokecneme na skupine, a snáď bude aj nejaká terapia. Rozmýšľam nad malým nákupom kníh, ale to nie je podstatné.

filipka,
ty by si si vedela predstaviť náš kontak po mailoch? Ja hej. Ozvi sa mi, či ten Tvoj bude funkčný aj teraz. giving a hug
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 5 marec 2011 - 1:49

Je niečo po pol druhej.

Už od jedenástej som nadopovaný práškami na spanie, ale ich efekt je takmer nulový. Už ma skutočne nebaví ticho ležať a čakať na spánok. Jednoducho neprichádza. Prirodzene som z toho mimo, lebo sa s tým takmer denne morím a ide ma kôli tomu už roztrhnúť.

Asi ešte vybehnem na balkón pozrieť ulicu a tiež preventilovať pľúca tým dechtovým smradom čo sa hrnie s cigarety. Predpoklad je, že sa nejaké skupinky v opitom stave trmácajú po vlnitom teréne rovnej cesty. Práve tento fakt pôsobí na ich pohyb, ktorý je niekedy až pasívne horizontálny. Potom ich kamaráti zdvíhajú a tackavo pokračujú po zradnej krajine, kde nič nie je isté, všetko sa krúti, zem pod nohami uteká...

Keď dopíšem príspevok, okrem spomenutého vyvetrám a zaľahnem. Snáď už zaspím. Ale neviem. Asi som si za dnešok nezaslúžil spať. Bol som fyzicky skôr pasívny a mám tu dôsledok.

No nič, dajme si nejaký obrázok, tentoraz mláďatka myšožravého démona nočného lesa a postrachu drobizgu nočných polí
Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Sova-mlade
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  anonym Ne 6 marec 2011 - 4:14

dobre rano, spachtosi

som hore uz dve hodinky a postel ma vobec nelaka. neviem, co sa deje...ze by uradovala alventa? What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 7 marec 2011 - 1:32

Ahojte,
je pol druhej a podľa užitia práškov na spanie by som mal už minimálne dve hodiny tvrdo spať. Bohužiaľ to tak nie je. Dnes začal prvý pracovný deň. Ľudia idú zarábať na svoj štandard. Ja tu však hliviem, prevažne doma very unhappy .

Dohovie či zaspím. Zajtra mám ísť na kontrolu a aj preto dúfam, že nebudem rozbitý z nespavosti. Ale ešete je skoro. Možno za chvíľu zaspím. Brú.

.....
.....

Dopadlo to vcelku dobre. Okolo pol tretej som zaspal ľahším spánkom a pred 20 minútami (je 6:30) som sa zobudil. Momentálne sa preberám a chystám sa na prichádzajúci deň. Vonku je už pomerne čulo. Ľudkovia "behajú" hore-dole po ulici. Jedni sa ponáhľajú do práce a školy, iní možno za nákupom na raňajky. Ja trčím doma a uvidím čo deň prinesie.
Dobré ráno želám. Tuto

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Dobre-rano
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 8 marec 2011 - 23:34

Ahojte,
noc sa začala, pomaly sa poberám do čerstvo prezlečeného paplóna. Aj sa na neho vcelku teším. Dúfam, že táto skutočnosť vylepší moju chuť s prispením Gerodormu 2X, ktorý v sebe už mám. Spálňu mám už vyvetranu. Pár kúskov vypratých v pračke mi zvlhčuje vzduch. Je to úplny ideál na spanie. Dohovie ako to v skutočnosti "vypáli".

Tak BRÚ všetkým.

....
....

Ráno po piatej.
Spal som ako drevo. Zobudil ma sen po ktorom som vyskočil s postele. Teraz sa mi už vôbec nechce spať a som úplne živý. Som s dnešnou nocou spokojný, bodaj by takých bolo viac.
alien
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 13 marec 2011 - 1:09

Tak dnes to nevidím obzvlášť ružovo. Spacie lieky sú prítomné v mojom organizme. Skutočnosť je však taká, že chuť na spanie je minimálna. Je sobota. Na Markíze bežal pekný film "300", tak som pozeral. Rozhodne sa mi nechce byť hore celú noc. Zajtra sa môžem dospať a užiť si postele dlho dopoludnia, lebo je nedeľa. Keby nie, zájdem ráno do supermarketu aspoň kúpiť kečup, ktorý sa minul. Dnes som sa aj miernil s kávami, tak neviem. Divím sa, že aj na práškoch som vcelku schopný písať... Idem si poležať...

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Jumpbed
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 14 marec 2011 - 0:08

Zdravím vás.
Včera (v minulom príspevku) to dopadlo, že som pekne, asi o 2:30, zaspal. Ráno som si až príliš "vychutnával" teplo paplóna a tak som si pospal. Samozrejme tým som si vyvolal aj tradičnú dilemu v noci v podobe zaspím/nezaspím. Ako problém to príliš nevidím, jednoducho som si sám na vine, že teraz som hore. Tipujem, že niekedy v hlbokej noci je šanca, že pekne zaspím. To je však otázka režimu a nie nespavosti.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 15 marec 2011 - 22:54

Ahojte všetci,
ja viem, že je ešte skoro na písanie do "Spánok...", ale predsa. Dnes poobede som mal chuť si poležať. Takmer všetko predsavzaté som si už urobil, chýbali len príjemné činnosti. S čistým svedomím som sa zvalil do postele, zatvoril oči a ani som nevedel ako, ale o 3 hodiny som sa občerstvený prebral.

Teraz osobne ani neviem, či si mám na noc dávať prášky na spanie. Keď si ich nedám, skoro zaručene spať nebudem. Keď si ich dám, a nezaspím, nasledujúci deň bude dosť otázne fungovanie. Pravdepodobne mi zostáva šanca dať si nižšiu dávku a dúfať, že postačí na aspoň trojhodinové spanie. To by som bol vcelku spokojný. Je to všetko také otázne. V poslednej dobe spím dosť znesiteľne. Vždy si aspoň pár hodín utrhnem pre seba a tak sa nemám na čo sťažovať. Po druhej hodine v noci obvykle spím. Dávka spánku je tak primeraná, aj keď vstanem pred šiestou.

Teraz som si vypýtal nové medikamenty na spanie, ale vôbec nezaberajú, našťastie mám ešte zásobu Gerodormu. Ja neviem, čo mi to tá doktorka dala za šmejd. Ani oťapený som po tom nebol. Keď som tento liek skúšal (Zolpidem 10mg), tak som sa len prehadzoval v posteli a ukončil som to dávkou starého lieku, ktorý mi priniesol spánok. Nabudúce už neexperimentujem. Škoda drahocenných zásob.

Čaute. S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka St 16 marec 2011 - 18:09

Joj, Zolpidem je nanic, na spanok nic moc, ale moze vyvolat ako divne stavy, az halucinanie, tak aj zavislost..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 16 marec 2011 - 20:55

Ahoj Filipka,
tak to sa toho zbavím a nebudem to brať. Zistil som, že tento liek pre mňa zmysel nemá. Ďakujem.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 16 marec 2011 - 23:48

Zdravím všetkých.

Môžem sa tentoraz celkom pochváliť so spaním. Už istý čas spím každú noc. Som kompletne uveličený. Ešte nedávno sa mi stávalo, že som bol počas noci stále hore. Teraz to vychádza na aspoň pár hodín spánku, a to aj pri o čosi nižšej dávke Gerodormu. Podstatné, že sa nevystavujem riziku insomnie počas dlhšieho obdobia. Akurát občas ma v tomto hnevá narušený spánkový režim, za ktorý si však môžem sám.

Teraz predpokladám zaspanie do 2:00. Vždy to vnímam tak trochu ako lotéria. Rád by som sa vždy prespal, avšak niektoré rána sú priam katastrofálne na zobúdzanie a preberanie sa. Práve to je dôvodom, že mám ten režim taký rozhodený. Muky vstávania sú niekedy na mňa veľa a aj keď už mám aj po liekoch, cigarete, raňajkách, únava ma zaženie na doobedné pospávanie. very unhappy

Momentálne tak nemám príliš na sťažovanie sa Vám, ale realizoval by som to, keby bolo čo. Pocity vložím do písmeniek a tak si minimálne utriedim myšlienky a lepšie sa mi o tom dumá. hen

CAF
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4789
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej Št 17 marec 2011 - 2:37

Ahoj ľudkovia affraid

Je 2:25. A nespím. Ale buval som. Som v skutočnosti vlastne prespaný, keďže som chorý a ležal som už dva dni len tak v posteli s malými prestávkami. Mal som aj 38,6 °C, teraz naposledy mi to kleslo na 37,8 °C. Bolí ma hlava, a to obzvlášť keď zakašlem - a kašlem veruže dosť. Už aj susedov počujem pod nami, ako sa na to asi sťažujú. Alebo si len vzťahujem na seba veci? Hm, neviem. Ale máme citlivých susedov, takže keď trochu je tu hluk, tak sa ozvú.

Postupne si vegetujem, nemôžem robiť nič do školy. Momentálne som sa zobudil asi o 1:40 s tým, že som vybuvaný, lebo som spal celé dni. A tak počúvam rádio potichúčku a píšem Vám sem do fóra. A tak trochu strážim zvuky z obývačky, lebo tam spí mamina a ona mala večer až 38,8 °C a je to veruže na nej poznať. Takže sa bojím, preto strážim. cat

Najhoršie však je, že sa mi nedarí nič robiť. Nielenže škola mi nejde, ale mne nejde ani hranie sa, aby som zabil čas. Proste ma to pri týchto telesných teplotách vôbec nebaví. Takže iba tak vylihujem, pokašlievam a počúvam hudbu. music Ešte tak chatovať dokážem, alebo forúmovať. Ale s kým chatovať, keď všetci mi odišli buvať? Sleep

Tak uvidím, či si ešte ľahnem a nejak túto noc už dotiahnem do úspešného svitania. Držte palce.

Ahoj.

saint

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5056
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 25 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore