Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 25 z 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  vrana Ne 28 november 2021 - 19:18

Ja Som mal so zlým spánkom (u)trpenia 16. rokov a bola to moja ďalšia diagnóza (Insomnia). Bojoval Som deň/noc o svoj myšlienkový názorový systém a vždy na jar Som padol do nemocnice na pár týždňov. Takto sa to ťahalo vyše desať krát.

Potom ako sa zmenilo útočisko, pár rokov (ne)spavosť uradovala a zo dvakrát taktiež Som sa ocital v nemocnici.

Potom, ako Som odhalil jednu knižku, ktorú mi doporučil jeden schizoforumak a hneď na to, druhú knižku druhý schizoforumak, sa mi otvoril svet, o ktorom Som (ne)mal ani potuchy. Navyše doktorka mi doporučila, lieky na spanie brať, iba v krajnej núdze. A čuduj sa svetu, od leta 2018 Som stilnox (ne) užil ani raz!!!

Hneď, ako život šlapal svoju koľaj, tak aj ďalšie knižky listovali svetom. A hlavné bolo to, že Som našiel príčinu svojej "Insomnie".

Teraz pokračujem v tom, čo doteraz. Držím sa na dôchodku svojho programu, režimu. Je bohatý na skutky a činy... Väčšina času aktivít je splnená na 93%. Samozrejme keď Som sám o samote. Keď dôjde návšteva, alebo ku stretku spolubývajúcich v kuchyni, či obývačke, alebo ku szretku v spoločnosti ľudí a na verejnosti, tak sa tam odšmŕcham.

Zaspávam pravidelne po naplánovanej večierke a vnoci sa budím zo dva, málokedy zo tri razy.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and rasto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  vrana Ne 28 november 2021 - 19:36

Trošku poopravim tie aktivity. Pomer hlava/telo je tak 93%/7%. Pomer (psy)chiky/fyziológie.

Duša moja hltá jednu vedomosť za druhou a telo moje kašle na všetky aktivity spojené s pohybom. V tomto bode je duša moja spokojná, ale telo moje sa vezie s ňou. Aj by chcelo, a aj chce robiť naplánované aktivity, potreby, ale je to na báze iba o (roz)hodnutí. Prvej krátkej reakcie.

V tomto by Som mal sa zamyslieť, ukradnúť trochu voľného času duši mojej a presmerovať ho na telo moje. Ideálne by bol kompromis Win/Win, kde obaja z tejto dohody vyjdú víťazne.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej and rasto like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Zena_z_hviezdy Št 19 máj 2022 - 20:46

Ahojte, nemám vasu diagnozu, ale trpim depresiami a extremnymi uzkostami plus mam tiez chronicku nespavost, nahodou som nasla toto forum, ked som si hladala recenzie na hospitalizaciu lol!
Zena_z_hviezdy
Zena_z_hviezdy
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 19.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  vrana Ne 13 november 2022 - 22:07

Tak ja sa musím pochváliť, totiž upravil Som si spánkový režim na cca. 7hod.
Zaspávam v pohode a málo kedy sa budím v noci raz a to ísť na toaletu. Buď sa zobudím hodinu pred budíčkom, alebo na budíček.

Lieky Som posunul na 21:55hod a večierku mám tak naordinovanú na 23:25hod. Budíček 07:35hod.

Počas doobeda si raz zdriemniem na pol hodku, ale to iba, ak mi sa mi viečka zatvárajú. Ďalší relax polhodkový mám poobede, a málo kedy ho využívam.

Takto fičím niekoľko týždňov a už nemám také rána, ako demenet, retard, či, že so mnou nieje reč a pod... Ráno sa cítim už tak, ako poobede, majster sveta.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

regina, dzuli08, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Som hraničiar Ut 15 november 2022 - 0:39

Dnes som mala dva pohovory, po roku a pol. Už cez deň sa to začalo zbierať. A teraz tu ležím a nemôžem spať. Večer som sa prešla, dala sa akože do kľudu, spísala si plán na zajtra, telo nevládze, ale hlava stále ide, pulzuje, myšlienky lietajú a dotierajú.. nájdem niekedy pokoj, budem fungovať, nezbláznim sa nakoniec z toho všetkého…
Som hraničiar
Som hraničiar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2022

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Som hraničiar Ut 15 november 2022 - 1:32

Aby to nebolo len také opúšťacie (divný zvrat) tak niečo malé milé na pobavenie..
Keďže moje riadiace centrum vysiela paniku že nemám svoj život pod kontrolou spúšťa režim obsedantno kompulzívnych činov a tak som na stole zrovnala USB kľúč, kľúčik od bicykla, kamienok, jeden cent, koliesko z hodín a mastičku na pery.. nestačilo tak som pekne zrovnala do šíku dva dni nevyložený nákup z drogérie
A raz zaspím a potom sa znovu zobudím do kolotoča chaos.. nevadí a ide sa ďalej bojovať tie každonenné malé veľké boje so sebou a so životom
Pekné ráno všetkým sunny
Som hraničiar
Som hraničiar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.11.2022

Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  rasto Pi 25 november 2022 - 13:39

mne sa spanok upravil vecer lahnem okolo 9 a za 15 20 minut spim az do rana nepretrzite stane sa este sem tam ze niektoru noc nespim ale to je velmi zriedkavo.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  rasto St 7 december 2022 - 0:51

iba nedavno som sa pochvalil ako dobre spavam a zas to mam stim spankom rozhadzane nie a nie zaspat ale dufam ze do rana nieco pospim.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  rasto Pi 13 január 2023 - 14:20

tejto noci som sa vyspal na vybornu zaspal som okolo 22 hodiny a spal som do 9 rano nepretrzite kiezby bola kazda noc takato ale to je nasledkom predchadzajucej noci prebdenej a ze som cez den nespal.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 480
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Lucas Ne 20 august 2023 - 18:37

Snažím sa podľa možností chodiť spať v rovnakom čase, čiže tak o tej desiatej večer zväčša zaspím - pomáha mi na to práve z môjho pohľadu vynikajúce antidepresívum Mirzaten (liečivo mirtazapine), ktorý má výrazné tlmivé a hypnotické účinky priamym pôsobením na histamínové receptory. Užívam ho hodinu pred plánovaným spaním (jedlo nemá vplyv na vstrebávanie) a príjemne navodí spánok. Čiže nie je to typu niektorých Z-hypnotík, kde je zväčša človek KO do 15 - 30 minút. U mňa navyše nemali žiaden hypnotický účinok 😳 .
Z jednej strany ho nenávidím, lebo ešte mám hlavne doobeda zvýšený pocit únavy, avšak z druhej strany ho milujem, keďže nič lepšie som za tie roky liečby nenašiel a mám de facto nepretržitý minimálne 8-hodinový spánok, čo je ozaj paráda ! Časom som si naň zvykol, no nie v tom smere, že by som musel zvyšovať dávku, aby som zaspal. Skôr necítim už takú doobednajšiu ochromujúcu únavu ani ďalšie NÚ, ktoré, samozrejme, sprevádzajú všetky tlmivé lieky. Navyše má zaujímavý profil účinku (tzv. trieda NaSSA), kde vo vyššej večernej dávke (napr. 30mg) má výraznejší antidepresívny účinok, keďže okrem serotonínoveho systému začne účinkovať aj na noradrenalínový. V nižších dávkach som sa dočítal (napr. 7.5 mg) ho s obľubou používajú napríklad za Veľkou mlákou výsostne na liečbu nespavosti, kde de facto má len hypnotický účinok. Toľko za mňa... Želám vám všetkým, aby ste trafili správny liek a hlavne boli cez deň podľa možností aj funkční 🙂
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 169
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and janka,janka like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Anonymný St 6 september 2023 - 14:24

Spaaaanok a Sny - späť treba - 2 hodiny minimum - 4 hodiny optimum - 6 hodin ideál - 8 hodín spachtos..... Raaaz som mal animovaný sen a to neviem kresliť
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 25 z 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore