Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 25 z 25 Previous  1 ... 14 ... 23, 24, 25

Goto down

• Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 25 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  vrana Ne 28 november 2021 - 19:18

Ja Som mal so zlým spánkom (u)trpenia 16. rokov a bola to moja ďalšia diagnóza (Insomnia). Bojoval Som deň/noc o svoj myšlienkový názorový systém a vždy na jar Som padol do nemocnice na pár týždňov. Takto sa to ťahalo vyše desať krát.

Potom ako sa zmenilo útočisko, pár rokov (ne)spavosť uradovala a zo dvakrát taktiež Som sa ocital v nemocnici.

Potom, ako Som odhalil jednu knižku, ktorú mi doporučil jeden schizoforumak a hneď na to, druhú knižku druhý schizoforumak, sa mi otvoril svet, o ktorom Som (ne)mal ani potuchy. Navyše doktorka mi doporučila, lieky na spanie brať, iba v krajnej núdze. A čuduj sa svetu, od leta 2018 Som stilnox (ne) užil ani raz!!!

Hneď, ako život šlapal svoju koľaj, tak aj ďalšie knižky listovali svetom. A hlavné bolo to, že Som našiel príčinu svojej "Insomnie".

Teraz pokračujem v tom, čo doteraz. Držím sa na dôchodku svojho programu, režimu. Je bohatý na skutky a činy... Väčšina času aktivít je splnená na 93%. Samozrejme keď Som sám o samote. Keď dôjde návšteva, alebo ku stretku spolubývajúcich v kuchyni, či obývačke, alebo ku szretku v spoločnosti ľudí a na verejnosti, tak sa tam odšmŕcham.

Zaspávam pravidelne po naplánovanej večierke a vnoci sa budím zo dva, málokedy zo tri razy.
vrana
vrana
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 206
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Zobrazit informácie o autorovi https://fajnor-dusan.blogspot.com/

Matej and rasto like this post

hug0

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  vrana Ne 28 november 2021 - 19:36

Trošku poopravim tie aktivity. Pomer hlava/telo je tak 93%/7%. Pomer (psy)chiky/fyziológie.

Duša moja hltá jednu vedomosť za druhou a telo moje kašle na všetky aktivity spojené s pohybom. V tomto bode je duša moja spokojná, ale telo moje sa vezie s ňou. Aj by chcelo, a aj chce robiť naplánované aktivity, potreby, ale je to na báze iba o (roz)hodnutí. Prvej krátkej reakcie.

V tomto by Som mal sa zamyslieť, ukradnúť trochu voľného času duši mojej a presmerovať ho na telo moje. Ideálne by bol kompromis Win/Win, kde obaja z tejto dohody vyjdú víťazne.
vrana
vrana
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 206
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Zobrazit informácie o autorovi https://fajnor-dusan.blogspot.com/

Matej and rasto like this post

hug0

Návrat hore Goto down

• Zaslať odpoveď

Odoslať  Zena_z_hviezdy Št 19 máj 2022 - 20:46

Ahojte, nemám vasu diagnozu, ale trpim depresiami a extremnymi uzkostami plus mam tiez chronicku nespavost, nahodou som nasla toto forum, ked som si hladala recenzie na hospitalizaciu lol!
Zena_z_hviezdy
Zena_z_hviezdy
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 19.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi
hug0