Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 23 z 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kimi2028 Ut 20 október 2020 - 13:22

A čo je na reagile zle? Pýtam sa, že ju užívam a v rámci možností som s ňou spokojný. Varovné príznaky nemám na nej. Na negatívne príznaky mi už asi nič nepomôže. Toho dopamínu mám veľmi málo. Tiež málo spím, keď sa zobudím o 3:00-4:00 na záchod tak už nezaspím, pretože som čulý. Hlavne vyzerám oveľa lepšie, nie som oťapený, ako som písal. Práve je to naopak. Darí sa mi chudnúť min. 13 kg dole, čo hodnotím veľmi dobre. Chcem užívať reagilu dlhodobo. Na nej by som mohol schudnúť ešte vytúžených ďalších 15 kg.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Usínání

Odoslať  Nikolpechov Ut 24 november 2020 - 15:48

zdravím. Mám hrozne problemy s usináním. Někdy mi trva i několik hodin než usnu. Chodím proto ležet dřív, třeba o 2 hodiny abych vcelku naspala aspoň nějakých těch 7-8 hodin, ale často je to problém a je to méně. Rozhodně se chci vyhnout práškům na spaní a podobným věcem. Našla jsem toto https://ifarmacie.cz/jak-rychle-usnout/ Je tam několik tipů, zkoušela jsem tu metodu 4-7-8, spát na levém boku a zkoušela jsem i uvařit mléko s muškátovým oříškem, ale nic nepomohlo. Nemáte nějaké osvědčené tipy, které vám pomohly? Budu ráda uplně za vše, protože už toho začínám mít dost.
Nikolpechov
Nikolpechov
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.11.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Dušan Ut 24 november 2020 - 16:08

Ahoj @Nikolpechov

Tiež Som mal problémy s Insomniou "(ne)Spavosťou". Po dlhých rokoch trápenia.... spím pravidelne a zdravo. Z mojich skúseností Som za prve: vyriešil príčinu mojej nespavosti, týkalo sa to psychiky "čo a aký mám vlastne problém", za druhé: na to, aby Som zaspal a vyspal sa potrebujem unaviť telo a hlavu. Čiže celý deň mať nejakú tú aktivitu. Je jedno či práca s hlavou alebo telom.
Keď sa telo a hlava celý deň (ne)namáha, (ne)vyčerpajú, je problém zaspať.

Za tretie: skús meditatívný spánok, že budeš sa sústrediť a koncentrovať na svoj plynulý dych, alebo sa budeš s celou silou sústrediť a koncentrovať na nejaký bod v miestnosti s tým, že (ne)vypustíš ani jednu myšlienku. Teda budeš sa snažiť (ne)myslieť. Mne to pomáha keď ma myšlienky pri zaspávaní (ne)zaújimajú.
Za štvrté: ak (ne)máš čo riešiť, len tak fantazíruj, nechaj mysleľ voľne plávať, poletovať. Tomuto hovorím proces zaspávania. Len pozoruješ myšlienky a hlavne ich (ne)súdiš, (ne)nalepkuješ... Si tichý pozorovateľ.

Odporúčam ten proces zaspávania tichého pozorovateľa.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 3 júl 2021 - 4:13

Niekto už má noc a spanie v podstate za sebou, ale ja tu len nervózne pozerám na hodiny v mobile. Mám tu niečo po štvrtej hodine a aj navyše liek na spanie. Pokúšať sa budem, ale zaspať na rozkaz neviem. Dobré ráno kamaráti!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 18 júl 2021 - 3:12

Za chvíľku sa pokúsim o zaspanie a dúfam, že aspoň krátky čas si odpočiniem. Dosť mi vadí teplo, hoci tu mám malý ventilátor. Ráno prajem čerstvosť a vitalitu...

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 7 august 2021 - 4:00

Ahojte fórumáci! Dnes to vyzerá na ponocovanie. Spánok stále "neprichádza". Je sobota a ak zaspím, tak by to bol fajn deň.Práve sa mi zívlo, takže šanca tu ešte je. Tým teda vypínam počítač a prajem dobré ráno. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Iacobus So 7 august 2021 - 16:25

Podarilo sa zaspať alebo nie? Gerodorm nepomáha?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 9 august 2021 - 14:03

Len to za seba, že už dávno som nemal úplne prebdetý deň-noc. Mám pomerne výber v čase spania, čo znamená rozbitý spánkový režim. Lieky na spanie beriem, ako mám nastavené, ale niekedy to jednoducho nie a nie zaspať, či opačne vstať v primeranú hodinu. Uvedomujem si riziko afektívnych výkyvov, ale akosi si pripadám bezmocný voči tomuto. Na druhej strane sa môžem pochváliť, že to znesiteľne zvládam...

Ďakujem Ti za napísanie a záujem, prajem pohodu do ďalších dní... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  vrana Po 9 august 2021 - 15:18

Ahoj @Tuto

Ja Som Insomniu poriešil (psycho)analýzou. A ešte Som si po doporučení doktorky, brať liek na spanie, iba v krajnej núdze, to znamenalo, že tá núdza (ne)prišla. (Ne)vzdával Som sa, aj keď Som zo tri, či štyri noci dobre (ne)spal, (ne)dovolil Som liekom na spanie, aby Som ich užíval. Nakoniec to dopadlo tak, že už lieky na spanie (ne)beriem 3 rok.

(Psycho)analýza nespavosti je dobrá vec. AK nájdeš príčiny, príznaky (ne)spavosti, i ich nájdeš v (ne)správnom duchovnom postoji, sa ti uľaví. Môže to byť nejaká udalosť, myšlienka, obraz, či symbol..., keď ich očistíš od (ne)čistôt, máš kamarát vyhraté.

(Ne)budem popisovať, čo bolo mojou príčinou nespavosti, aby Som ťa (ne)naviedol na podobnú medikáciu. Na to musíš dôjsť ty sám. Hovorím, všetko je možné, len treba vedieť odhaliť.

Želám a prajem veľa zdravíčka a šťastíčka a veľa pochopenia spánkovým režimom. S pozdravom:

Nikto a nič.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Iacobus Po 9 august 2021 - 18:52

Mily Dušan.

Musím povedať, že veľmi obdivujem vašu neoblomnu snahu bojovať takýmto spôsobom s insomniou, keďže hovoríme o insomnii. Ale nie len v tejto oblasti vás obdivujem. Celkovo v živote, ako si vediete s problémami.

Ďalej by som napísal, že presne takto sa to ma riešiť. Zväčša všetko ma svoju príčinu. A keď ju objavíme, tak môžeme pracovať na jej eliminácii. Potom sa zbavíme aj hlavného problému. To je úzkosť, nespavosť a rôzne ďalšie symptómy psychiatrických diagnóz.

Nie všetko riešiť liekmi. Lebo tie sú v prípade úzkosti a nespavosti návykové. Navyše každý liek ma aj nežiaduce účinky.

Takže ak je možné riešiť problém bez liekov, tak to treba skúsiť. Keď nie je iná možnosť, ostávajú len lieky, žiaľ.

Všetko dobré. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 10 august 2021 - 5:07

Ahojte! Momentálne som neúspešne zabojoval so zaspávaním, jednoducho, hmm, od večera som sa pokúšal zaspať. Nie som z toho nadšený, práve naopak, teda ma to mierne "vytáča". Pravdepodobne spať už nebudem, a predpokladám, že si dnes navečer dám lieky naviac a pôjdem čo najskôr spať. Teraz som až podozrivo čulý, ale pochybujem nad sklzom do hypománie, či podobne. Považujem za možné, že si počas dňa máličko zdriemnem, no asi to bude skôr otázne. Myslím, že to primerane "dám", ale rátam zatiaľ len s miernou únavou počas dňa. Žiadne veľké úlahy ma v ňom nečakajú, takže sa zariadim podľa situácie... Verím, že vy máte spánok v pohode a tiež vám prajem príjemné dni.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 23 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 27 august 2021 - 5:11

Ten spánok... ach. Zbytočne som sa v noci snažil. Snáď počas dňa Afektivita OK.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 25 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore