Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 1 z 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 26 september 2010 - 4:28

Tento príspevok píšem cca o 4:30. Ďalšia prebdetá noc je pomaly za mnou. Už mám dosť neplodného ležania. Ešte tesne nad ránom sa pokúsim o zdriemnutie, ale dohovie čo to zasa bude za divotvorný deň.

Máte aj vy nejaké problémy spojené so spánkom? Ako ich riešite? Ja spím dobre, plnohodnotne, ale zato to zaspávanie a vstávanie. Zaspať niekedy nemôžem prakticky celú noc až to nakoniec vzdám a ďalšie pokusy si nechám na nasledujúci večer.

Naopak, vstávanie mi niekedy robí obrovské muky. Budík už pomaly ani neregistrujem. Občas však je aj vstávanie, zaspávanie aj spánok úplne v pohode, dokonca aj bez liekov.

Beriem nepravidelne Hypnogen, Gerodorm.

Ešteže je nedeľa môžem oddychovať a zároveň nemať výčitky.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Ivan Ne 26 september 2010 - 11:31

Tuto, mávam také dni ako ty, ale tak raz za dva týždne, takže to nie je ešte patologické. Inak najčastejšie zaspávam tak medzi dvanástou a jednou a vstávam o ôsmej ráno.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej Ne 26 september 2010 - 19:38

Ja spávam teraz už dobre. Ale tiež som mával intenzívne problémy so zaspávaním, kedy som mal tzv. nepokojné nohy aj ruky a triasol som sa trochu od nervozity, nevydržal som obsedieť, resp. "obležať". scared2 Riešime to s psychiatričkou Prothazinom, ktorý je vlastne iba antihistaminikum, ale stačí mi to, pričom keď to skombinujem s Rivotrilom, napr. 1 mg ... tak zaspím celkom pokojne ako bábo. Teraz však tento týždeň si už Rivotril na noc nedávam, lebo stačí Rispen 3 mg, ten to dosť dobre zaklincuje (v spolupráci s Prothazinom). Napriek tomu často zaspávam aj hodinu. No voľakedy to boli aj tri a viac. Teraz je to teda už dobré. Wink

Tuto, pevný režim dňa je veru dôležitý. Tak mi vždy všade vraveli, aj som tak všade čítal. Najlepšie vstávať v jednakú hodinu a ísť spať podľa možnosti v jednakú hodinu. Ale to sa ťažko radí, lebo chápem Ťa, že Ty aj 30 a viac hodín vieš byť hore bez únavy. To je potom o niečom inom. Tam už treba poriadne uspávadlá. cat

Držím palce. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Ivan Po 27 september 2010 - 3:04

Tuto, zrovna dnes som tvoj súkmeňovec v nespaní. Vzdal som ležanie v posteli a zapol si netbook. Mám nepríjemné vnemy, asi preto neviem spať. Dal som si aj opioid na ich potlačenie, ale zatiaľ nezabral. Ešte k tomu vonku prší a dážď klope na strešné okno v našej spálni.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Ivan Po 27 september 2010 - 5:23

Je 5:23. Idem si pospať Very Happy .
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka Po 27 september 2010 - 17:06

Ja spim dobre, len ak uzivam quetiapin, vtedy nepotrebujem ziadne hypnotika (ale v podstate na mna hypnotika hypnoticky neposobia). Ak quetiapin neuzijem, spim maximalne 2 hodiny.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 27 september 2010 - 18:29

filipka napísal:quetiapin

Quetiapin som vygoogloval ako antipsychotikum. Nič tam nepíšu o úprave spánku, naopak píšu, že keď ho berieš už by si ho nemal/a vysadzovať. Nemám ani zďaleka pocit, že som v nejakej nadnesenej, príliš dobrej nálade. Niekedy spím dobre. Zbytočne by som si nechcel dávať nasadzovať ďalšie lieky. So skúsenosti viem, že keď sa mi výnimočne podarí zabudnúť na večerné lieky, šanca zaspať je prakticky 0, a to aj s dávkou hypnotík a sedatív.

Keď som mal manickú epizódu (pred 4-mi rokmi) tak nielenže som skoro nespal, ale keď už, tak to bolo tak hodinové zdriemnutie. Vôbec sa to nepodobá tomu čo mám teraz.

Aktuálne mi to pripadá na rozbitý spánkový režim.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka Po 27 september 2010 - 18:31

Ano, quetiapin je antipsychotikum a mne upravuje aj spanok. Beriem ho uz niekolko rokov.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 27 september 2010 - 18:35

filipka napísal:quetiapin...mne upravuje aj spanok

Myslíš, že by som sa na to mal spýtať doktorky? Zatiaľ mi len menila hypnotiká. Lieky na chorobu mám nastavené dobre. Neviem, či by som mal do toho zasahovať...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka Po 27 september 2010 - 18:38

Ak mas dobre nastavene lieky, tak do toho nesprtaj. A uprav si hlavne spankovy rezim. Okrem toho pomerne vela pacientov uziva na spanie Chlorprothixen (kedysi som ho aj ja brala a zaberal dobre). Mne hypnotika nezaberaju (Stilnox, hypnogen, zopiclon, dormicum a podobne).
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 27 september 2010 - 19:30

filipka napísal:Ak mas dobre nastavene lieky, tak do toho nesprtaj. A uprav si hlavne spankovy rezim.

Tak OKi - šprtať sa do toho nebudem. Ono s tým mojím zaspávaním je to asi tak, že spať sa mi nechce. Idem chrnieť a ležať do postele nie preto, že chcem, ale že by to bolo vhodné. Ospalosť večer nezažívam už snáď aj roky.


PS: Zaujímavý výraz to "šprtanie". Okiaľ ho máš?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 28 september 2010 - 3:35

Ha, to som si zas poležal, ale bez spnia. Sú asi 3:00.

Idem si niečo hodne nudné prečítať a o štvrtej zase zaľahnem. Mám dojem, že v minulom živote som bol asi sova alebo netopier. Alebo mora? Ja vám neviem, ale som si istý, že chuť na spanie nemám ani najmenšiu. Nechcem si dávať prášky na spanie - mal som včera. Musí byť trochu aj zmena. Dúfam, že neskôr zaspím. Včera som spal ako v oleji, tááák som sa vybuvinkal. Sleep

Teraz som asi jumping takto. Aj keď si myslím, že spanie túto noc u mňa nebude na vysokej úrovni, som rád, že môžem aspoň vylihovať v posteli a je mi fajn. Rolling Eyes Únava odhadujem (ak vôbec nebudem spať) na mňa príde okolo 15:00 až 19:00. Asi sa vykašlem aj na seriál Odsúdené a pôjdem chrnieť.

Tešte sa vážení, ak si tieto riadky nebudete čítať real time. Dôvod je jednoduchý - spíte. Budte vďačný, že aspoň niečo je vo vašom živote v poriadku (myslím, že aj viac vecí).

......

Prečo nemôžem chrnieť ako všeci ostatní? very sad4 Ja chcem, ale ono to nejde. Už som aj relaxoval na psychologický spôsob. Umŕtvil som si končatiny telo (...pravá ruka je unavená, ľavá ruka...) a ešte som si po tom všetkom pripadal odpočinutejší a čerstvejší ako predtým. A údajne pri tom niektorí zaspia. Ja rozhodne nie. Práve naopak. Tak som sa akurát ešte viac najedoval, že to nefunguje.

Rozmýšľam, čo prečítam. Motivačná literatúra je úplne nevhodná, na filozofii sa príliš zamýšľam, učiť sa mi až tak nechce, ale toto by bolo pomerne vhodné. Myslím, že si zopáknem nejaké slovká. Budem nielen znechutenejší s vlastnej neschopnosti naučiť sa ich viac, ale zároveň memorovanie vo mne vyvolá prirodzenú únavu... a potom sa začnem hnevať, že mi to tak neide a že som nie ideál na jazyky a budem špekulovať, že prečo to tak je... a snáď čosi vymyslím... a je to zasa tu. Myslím a nespím. Na 6:00 chodia davy do práce a to je už ruch. Tak zavzdychám a vybehnem na raňajky kúpiť nejaké rožky a jogurty.

Hlásia pekný jesenný deň, tak snáď únava z nespatia nebude taká aby som si ho neužil. sunny

Želám všetkým príjemný utorok a dúfam napriek všetkým problemom tento deň pržite nielen šťastne ale aj naplno. dancing


Na záver pekný obrášťok:
Spánok - spíte dobre? Beautiful-night2



...

Je 6:00. Všetko podľa predpokladu. V noci som nespal. Nepripadám si unavený ani uťahaný. Dohovie aký bude dnešný deň. Vyzerá schopne. Mesiačik cúva, je jasno, hviezdičky sa ligocú. Onedlho sa vyhupne na obzor naše krásne slniečko. Asi bude príjemne teplo.

Vybehnem teraz do potravín na nejaký pamlsok. Už mám naplánované aktivity na dnes. Je toho primerane. Verím, že dnešok bude v pohode. Mohol by som si aj zacvičiť. Uvidíme.

Dobré ráno Svet! welcome or bye

A ešte obrázok pre dobrú náladu:
Spánok - spíte dobre? 3346736965_5987722131
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 25 1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore