Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 17 z 25 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Silvinka Ut 26 august 2014 - 0:34

aj pred tym, ako mi urcili diagnozu som spala dlho tych 10 hod, mala som aj obdobia s 12 hod. spankom ...  Som zvedavá, ako a či zvládnem školu a vstávanie...
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre,

Odoslať  regina Ne 31 august 2014 - 10:32

Zdravím,

dnes som nespala dobre. Mala som pocit, že vôbec nespím, že si musím isť dať liek na spanie, avšak nevedela som si poň zájsť. Teraz viem, že som spala, pretože to, čo som prežívala, bol sen. Bolo to nepríjemné.
Zle zaspávam buď, keď ma niečo rozruší a mne sa nevedia myšlienky zastaviť alebo, keď idem spať neskoro. Túto noc som šla spať až dnes, teda po polnoci. druhýkrát za sebou, aj predvčerom tomu bolo tak. Ideálne je, keď si ľahnem okolo 22-hej hod. Musím sa k tomu vrátiť. Ponocovanie mi nerobí dobre. Spánok pred polnocou mi potom chýba. Necítim, že by som sa vyspala dobre.
A koľko spávam? Najlepšie sa cítim po takých 10-tich hodinách spánku, no spávam aj 12 hodín. Tiež som čítala, že spánok lieči, obnovuje mozgové bunky, čo mi psychicky chorí zrejme potrebujeme.
Neviem si už vôbec predstaviť, že by som znova denne vstávala ráno do práce. ranné vstávanie mi robí problémy. často si znova ľahnem a ešte dospávam.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kwecko Ut 28 október 2014 - 20:46

Ahojte,
no s liekmi som spávala aj ja zo 12 hodín. Ten utlmovací efekt je silný. So zaspávaním mám tiež občas problé ako regina, ale už oveľa menej. Z rozrušenia som nevedela zaspať a prehadzovala sa aj hodinu. A niekedy som musela vstať a znova sa pokúsiť neskôr. A ešte som sa dokonca naučila vymýšľať si fiktívne konflikty pred spaním, čo bolo už totálne v keli Very Happy
Teraz sa mi to väčšinou podarí zvládnuť to tým, že si poviem dosť, budem na to myslieť ráno, stačilo. A začnem vnímať, čo sa deje práve vtedy:
ležím na posteli, škrečok vedľa pije z napájačky, hodiny tikajú, paplón je ťažký, je pod ním teplo, susedia šramocú, vonku šuštia stromy, niekto venčí psa... a zrazu spím Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Silvinka Ne 2 november 2014 - 18:48

kwecko a teraz neberies lieky, alebo si myslela lieky ´na spanie´?
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kwecko Po 3 november 2014 - 6:36

Neberiem žiadne lieky. Postupne som pod dohľadom vysadila všetky. Občas sa nadopujem ľubovníkom bodkovaným Smile Ale ten sa s liekmi kombinovať nemôže.

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Silvinka Po 3 november 2014 - 10:21

a mohla by si napísať aj svoju diagnózu? mne povedali, ze mám brat lieky celý zivot a vacsinou to tak je pri týchto chorobách... takze by ma to celkom zaujímalo...
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kwecko Po 3 november 2014 - 12:27

Mám F25.1 Schizoafektívna porucha, depresívny typ

Hej, aj mne to hovorili. V psychiatrii človek nikdy nevie. Ani doktor Smile Môj bol dosť skeptický, keď som mu povedala, že chcem postupne vysadzovať, ale teraz sa teší so mnou. Zatiaľ plávam, uvidím, čo ma ešte postretne Smile

Raz za čas sa tam zastavím, len tak na kontrolu. Niekedy na jar som bola u psychologičky na testy, lebo mi bolo divne, ale povedala, že je to ok a na lieky to nevidí. Tak tak - zo dňa na deň, viac plánovať netreba Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Silvinka Po 3 november 2014 - 14:25

no to je teda fajn !
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kwecko Po 3 november 2014 - 17:16

To hej, ale je to aj veľmi ťažké. Každodenný boj - furt sa sledovať a zastaviť nebezpečné myšlienky už v zárodku, každý grif pritom pomôže len raz. A jedného dňa sa možno všetky minú... Kto ví.

A niekedy sa to ani nepodarí zastaviť, niekedy sa mi to ani nechce zastaviť, lebo mi tie depresívne a šialené fázy normálne že chýbajú Very Happy No ale čo - poplačem si, porozprávam sa s paskudami a potom vstanem, oprášim si prdel a idem ďalej.

Neľutovať sa, nikdy sa neľutovať! A nenechať ani iných, aby vás ľutovali. Pomáhať nech pomáhajú, ale nech ma neľutujú.
Krok za krokom dobiť svet - nech mi pekne naservíruje všetko, čo dáva aj tým "zdravým"! Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte debre?

Odoslať  regina Po 3 november 2014 - 18:59

kwecko,

zaujímalo by ma ako dlho trvalo znizovanie liekov, kým si ich celkom vysadila a ako si znizovala z akej dávky na aku. Mám rovnaku diagnozu, psychiatricku som horko-tazko presvedcila aspon znízit antipsychotiká o 1/3, ale tiez by som rada postupne uplne vysadila (este som sa jej to neodvázila povedať, ale casom...).
Som rada, že sa ti darí. Netušila som, že aj medzi nami - tu na fóre- je niekto kto je bez liekov. Teší ma, že to ide.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  kwecko Po 3 november 2014 - 19:54

Ahoj, regina,
no bolo to dosť dlho. Oxazepam som brala keď som bola moc nervózna alebo som nevedela spať. To nebolo pravidelné. Takže najprv som sa snažila sama obmedziť ten, nakoniec som ho zobrala len keď som bola v obrovskom strese. Keď idem na kontrolu, tak si ho dám predpísať, ale len mi tam tak leží.
Elontril - antidepresíva mi psychiater vysadil len tak - zo dňa na deň - to som bola veľmo prekvapená. Pane Bože - už je to tak dávno, že si ani gramáže nepamätám Very Happy Najväčšiu dávku som mala 300 mg, ale myslím, že keď som ho vysadzovala, bola to 150 mg tableta.

No a Zyprexa... Ono ju potom zrušili, tak som brala Zolaswift. To bolo z 15 mg veľmi-veľmi-veľmi pomaly. Asi rok. 5 mg som ešte pre istotu lámala na polku, bála som sa úplne to vysadiť. No a potom som raz išla spať, kukla som na krabičku a povedala si - "už netreba". Ale ešte rok som mala čudné stavy. Závraty, nočné mory, neskutočná slabosť, bolesti hlavy, kadejaké hypochondrické symptómy, mala som vyššiu telesnú teplotu, to sa len nedávno upravilo. Stále som mala okolo 37,0 - 37,3. No a aj kadejaké úzkosti, derealizácia, nervozita, panika... No proste strach a hrúza.

Vtedy mi veľmi pomohlo, že všetci okolo mňa vedeli, že som psychopat - rodina, priatelia, kolegovia - všetci. Dávali na mňa pozor a pomáhali mi. V ten rok sa toho veľa pomenilo. 2012 bol pre mňa taký malý koniec starého sveta - začal sa tvoriť nový Smile

No ale ako vravím - furt oči na stopkách affraid

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 17 Empty Re: Spánok - spíte debre?

Odoslať  regina Po 3 november 2014 - 20:38

kwecko,

ďakujem za odpoveď. Aj ja si to tak predstavujem, pomaly, postupne znižovať, pol roka až rok na jednej dávke. Teraz som znížila abilify z 15 mg na 10 mg, ale sa mi to videlo ako dosť veľký skok. Spočiatku som každý druhý deň brala 15 mg a každý druhý 10 mg, no nie dlho...potom už len 10 mg a doteraz pociťujem vedľajsie príznaky, hlavne bolesť svalstva nôh, najmä keď ležím, ale je to stále lepšie. Len nabudúce -predstavujem si tak o pol roka- budem dlhšie obdeň znižovať. Okrem antipsychotík mám však aj antidepresíva Alventu a to by som tiež rada postupne vysadila. Pred rokom som ju znížila zo 150 mg na 75 mg. Uvidíme ako to pôjde, nechcem nič siliť, niet sa kam ponáhľať.

Som rada, že Tebe sa to podarilo a prajem ti, aby ti bolo len a len lepšie.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 25 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 21 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore