Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 16 z 25 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej Ne 10 august 2014 - 11:53

Som rád, že sa Ti podarilo nejak vyspať. Tých 16 hodín spánku - to je vlastne zrejme dlhá doba, počas ktorej si vôbec alebo len málo prijímal tekutiny - z toho dôvodu Ťa zrejme pobolieva hlava. Si dehydrovaný, takže odporúčam buď tabletku, ale hlavne popíjať pozvoľna vodu či iné tekutiny, a to v prvej fáze aj liter behom prvej hodiny.

Teraz si hore, takže Ťa čaká dúfam pekná nedeľa, po ktorej snáď niekedy okolo polnoci zas trochu pospíš a Tvoj nový týždeň sa naštartuje správnym smerom.  Wink 

Držím palce.  giving a hug 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  historik Ne 10 august 2014 - 16:07

Ahoj, Tuto, Wink 

chcel by som sa Ťa opýtať, ako riešili Tvoj narušený spánkový režim počas nedávnej hospitalizácie? Veď v nemocnici nie je prípustné, aby pacient celú noc nespal. Už o 6. ráno všetkých budia a začína sa tým nový deň, ide sa na terapie atď. Každý večer Ti dávali hypnotiká - benzodiazepíny, alebo niečo iné, nie také návykové? Veď si tam bol asi dosť dlho, tak neviem, ako je to potom s tými liekmi na spánok. Nezvykol si si na nich?

Ja mám na hospitalizácie veľmi dobré spomienky a rád by som teraz išiel preliečiť sa do Zálužia. Lekár mi minule navrhol hospitalizáciu. Lenže ja, podobne ako Ty, mám obrovské problémy so zaspávaním.

historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 10 august 2014 - 20:53

Ahoj historik,
vo Velkom Z. som spal celkom dobre a takmer podľa režimu, čo tam bol. Prvú noc som tam prišiel na 8-9:00 a bolo nutné vstávať už o 5:00 (čiže cca 4 hodiny spánku). Keď bolo povedané, že mám problémy zo spánkom a režimom, automaticky mi dávali Gerodorm a Diazepam (aj proti úzkosti) aj Haloperidol (antipsychotikum) na večer. Kombinácia týchto liekov mi navodila spánok asi po 1/2 hodiny po uľahnutí. Nevýhodou bolo, že ráno a doobedie som bol ešte pod ich vplyvom, teda ospalý. S touto kombináciou som pokračoval v celom pobyte. Žiaľ doobeda som sa cítil nesvoj.

V nemocnici je dlhodbejšia ospalosť Ok. Poobedné zdriemnutie je do pohody a aj na niektorých terapiách sa dá "relaxovať". V ambulantnom liečení sa u mňa vyskytla únava a pasivita, načo MUDr. vysadila Diazepam a Gerodorm mi vysádzala postupne. Prakticky hneď to spôsobilo dlhšie vstávanie a predĺžené zaspávanie (do 0-2:00 hod). Na druhej strane som nebol už taký ospalý ako pred redukciou liekov. Zostal však nábeh na pasivitu s občasnou psychickou únavou.

Občas sa stane, že v noci vôbec nespím. Doteraz som si nespanie vykompenzoval výdatným spánkom na druhú noc (dnes 16 hodín). Bojím sa však, čo by bolo, keby som aj 2. noc nespal. Vtedy by riziko mánie väčšie a veľmi nerád by som riešil takýto problém. Zatiaľ sa mi od nemocnice nestalo, že by som nasledujúcu noc po prebdetej noci nespal. Práve to ma môže ukľudňovať, že už u mňa nebude také ako kedysi. To som nespal 8 nocí v kuse, na čo som bol pod vplyvom bludu, mal som sluchové a zvukové halucinácie a behal som kade tade po horách bosý, len v kapsáčoch (ešteže bolo vtedy leto) a to s veľkým elánom. Lieky som odstavil už asi po 3. noci.

V skratke asi všetko  cool 

Želám pekný deň. Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  xkrchnav Ne 10 august 2014 - 21:16

Historik, je super mat velmi dobre skusenosti s hospitalizaciou. Aj ked ja to povedat nemozem tak so spankom tak problem nebol zalezalo na oddeleni. Na JIPP by boli asi najradsej ak by bol clovek v kome.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  xkrchnav Ne 10 august 2014 - 21:21

Snad spokojnych bude stale viac (myslim relativne k celkovemu poctu a nie aby chronickych pribudalo samozrejme...)

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 11 august 2014 - 4:53

Ahojte,
neviem čo mi má teraz evokovať (povedať, pripomínať, vzbudzovať) názov tejto témy "Spánok - spíte dobre?". Možno by ho bolo lepšie zmeniť na "Nočné bdenie - zase nespíte?". Celkovo, ako som kedysi zakladal túto tému, tak som niečo podobné aj myslel. Nakoniec názov zostal univerzálny, takmer pre každého, kto má akýkoľvek spánkový, alebo nočnobdelý problém.

A teda som tu znova. Moje spanie sa predstavilo, raz insomniou, a hneď na druhý deň hypersomniou, a teraz do tretice je to zase insomia (nespavosť). Veru, je 4:40 a ja som celkom čerstvý, a čo by som mal spať, ja ešte nespím. Už ma ani nebaví stále polihovať a "rátať ovečky". Asi sa k tomu postavím pragmaticky, spravím si kávu a vybehnem na cigaretu na balkón. Následne na večer pôjdem spať o 22:00 a natočím si budík na 7:00.

Zatiaľ všetkým prajem dobré ráno a bezproblémový pracovný týždeň.
S priateľským pozdravom. Tuto

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Jpyo40

Spomienka na sladkú zimu.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  ester Po 11 august 2014 - 11:57

Ahoj.So spankom mam aj ja casto problem.Som hore aj do 4,00 ale rano o siestej vstavam do roboty.Ked som takto uz nejaky 3-4 den tak padam od unavy.Bola som na kontrole tak som to doktorke hovorila a pridala mi Prothazin.Takze uz mam 4 druhy liekov very unhappy  Toto je na tejto diagnoze pre mna jedna z najtazsich veci.Myslim spanok.Ale snad sa to spravi...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  ester Po 11 august 2014 - 12:00



Spomienka na sladkú zimu.[/quote]


Toto ma dnes velmi potesilo.Milujem Vianoce aj zimu  Very Happy 
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej Po 11 august 2014 - 22:42

Neviem ako Vy, ale teraz z nedele na pondelok bol superspln, čo na mňa evidentne doľahlo silno negatívne. Navyše sa to skombinovalo s dusnou nocou a horkom. Strašne sa mi zle zaspávalo, bolo dusno, ťažko sa dýchalo, pobolievali oči, superspln mi osvetľoval cez otvorené okno celú izbu. Ráno som sa zobudil unavený, dolámaný, nevyspatý, so silnou túžbou polihovať aj ďalej (no musel som do práce). Navyše ma bolela hlava, oči, mal som pocit, akoby som mal zvýšenú teplotu, cítil som tiež pokles tlaku...

No proste hrozná noc. Našťastie bolesť hlavy čoskoro ešte doobeda vyriešila štyristovka Ibalgin, ranné WC a energetický nápoj.

Akurát idem znovu spať, tak snáď to už bude lepšie. Ten Mesiac teda poriadne zamával s mojím spánkom. Aj keď svoje spravilo aj dusno, ktoré som riešil ventilátorom, a ono ma dosť ofúkalo, takže aj z toho mohla byť bolesť hlavy... Čo sa týka supersplnu, vraj už tento rok nebude.  it is perfect Jedna vec je kochať sa prírodným divadlom, druhá vec je zniesť jeho dôsledky.

S nádejou
Matej
 Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 13 august 2014 - 6:43

A tak som ďalšiu noc prebdel...

Už to prestávam chápať. O dvanástej som si dal 2X Gerodorm 40mg a malo to na mňa úplne nulový efekt. Teda v noci sa u mňa diali veci, len nič zaujímavé. Asi po pol až hodinách som sa snažil zaspať, medzitým som čítal, a aj chodil na cigaretu. Viem, že noc má svoje čaro, ale prehadzovať sa na posteli čarovné nie je. Brr

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Silvinka Ne 24 august 2014 - 21:00

No, ja vacsinou spím tých 11 - 12 hodín... Vtedy ak ráno nevstávam kvoli niečomu - brigáda, výlet, úrad, stretko ...
Teraz sa mi opat zacne skola, tak dúfam, že budem zvládať vstávať...

Dúfam, že časom sa mi ten spánok upraví, - školou, plus rada by som našla nejakú činnosť, ktorá ma bude baviť, pretoze predošlé činnosti uz pravdepodobne povacsine
nebudem vykonávať........


Ak máte nieco proti dlhému spánku, napíšte Very Happy (sice sa mi to stávalo, že som mala obdobia, kedy som takto dlho spala, - no zmizlo to samo)

Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 16 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  ester Po 25 august 2014 - 9:18

Ja spím takých 7-7,5 hod ale je mi to málo. Potom ma to zmôže a jedno pobede celé prespím.
Niekedy je mi to aj trapné, a potrebovala by som aj skôr vstať,aby som všetko stíhala,ale nedá sa mi. Silvinka ja som na tom podobne s tými 11-12 hodinami. Toľko by som aj ja potrebovala a keď som doma aj toľko spím. Mala si takú ùnavu aj pred tým? Či len odkedy máš lieky?
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 16 z 25 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore