Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 54 z 86 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 70 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 14 marec 2020 - 14:14

Čauko!

Na úvod ďakujem Matejovi, že mi venoval pár ňuňu slov, oceňujem (hoci s tým komplimentom ohľadom výzoru sa mýliš, ale vďaka i tak Very Happy ). Ak nebude text dávať ani byľku zmyslu, je to asi tým, že som nehorázne unavená, nespala som poriadne, ani nepamätám.

Mám sa... teda... neviem, fakt. Dala by som kráľovstvo aj s koňom za dobrú terapiu. Nuž, ale nič to, o tom môžem akurát tak snívať. Navyše v dnešnej dobe, keď sa ľudia idú pos... z koronavírusu, bu-bu-bu. Prestala som chodiť na sociálne siete, pretože tá hystéria je ubíjajúca. Podarilo sa mi šeredne prechladnúť, takže sedím doma s čajom, občas kávou a mám pocit, že keby som vyliezla von, nejaký psychopat na mňa zavolá políciu. Pritom nejde o žiaden mor, pritom koľko ľudí sa nakazí HIV a nikto nechce nosiť kondóm, lebo chlapské ego, alebo čo, pritom... Davová psychóza je vskutku zaujímavá vec. Len ma mrzí, že už aj kamoška sa nakazila (týmto šialenstvom teda), a to som ju pokladala za bystrú. Čert to ber.
Keďže osamelosť ma prešla a všetci môžu ísť niekam, užívam si, že som doma so zvieratstvom. Teda, užívam. Som z nich na prášky, priznávam, keby som sa ich mohla nejak zbaviť, tak to spravím, ale to nejde. Našťastie asi chápu, že mi pijú krv a väčšinu dňa sú všetci niekde zalezení. Keď ale dovrní Sissi s plyšovou myšou, že sa chce hrať, nedá sa odolať I love you
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto So 14 marec 2020 - 16:55

Ahojte!
Som rád, že píšete a empaticky čítam vaše príspevky. Zaujalo ma najmä Matejov opis práce aká situácia u vás nastala. Cítim z vašich príspevkov mnoho síl, ktoré dokážete vynaložiť keď je potrebné. Viem, že aj mnohých z vás daná situácia ťaží, ale určite nezostante len pri sledovaní správ, ale siahnite aj po niečom menej stresovom či oddychovom-rozptyľujúcom.

Prajem vám nielen pohodový víkend, ale aj veľa trpezlivosti pri všetkom, čo táto situácia prináš. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 15 marec 2020 - 9:53

Ahojte. Smile

Tuto, veľmi krásne si to napísal, že aby sme nezostali len pri sledovaní správ, ale venovali sa aj niečomu rozptyľujúcemu relaxačnému. Musím priznať, že som včera väčšinu dňa čítal články a spravodajstvo, a veľmi ma to oberá o pokoj, dokonca ma to výrazne stresuje a búšilo mi srdce. Priamo sa ma to všetko dotýka. V duchu Tvojej rady som sa snažil od toho vypnúť, odreagovať. Až na večer okolo ôsmej som sa dokázal sústrediť na počítačovú hru a úplne vyvetrať v hlave novými myšlienkami, tento raz z okruhu fiktívnej hry. Hral som až do viac ako jedenástej - prišlo mi veľmi príjemné nemyslieť na "veci tam vo svete". Dnes od rána ani nejdem na články a rovno som prišiel na fórum. Mám za sebou lieky, raňajky a tak podobne, a ihneď pôjdem pokračovať v rozohratej PC hre. Smile typing Na spravodajstvo ani nepôjdem, možno až večer kvôli robote. Yes

Stav hodnotím asi na 1-. Duševne sa cítim momentálne stabilizovane. alien

Je krásny slnečný deň, aspoň tuná nad mojím mestom. Sun 1 Nech je pekne slnečno aj v našich mysliach, kamaráti. Pretty good

Všetko dobré!
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 15 marec 2020 - 16:57

Dobrý deň,

som pri otcovi. Matka ostala v Rakúsku, bude tam ďalšie dva týždne. Potom sa uvidí, či sa situácia zmení. Alebo obmedzenia budú trvať dlhšie.

Ja si o coronaviruse myslím svoje. Ale ohrození sú najmä starší, preto som sa rozhodol, ako budúci zdravotnícky pracovník, pristupovať k tejto hrozbe zodpovedne, ísť príkladom a šíriť osvetu. Nosím rúška aj rukavice, keď idem niekde do mesta. Naordinoval som to aj celej svojej rodine. Vysvetľujem, čo je potrebné robiť, aby sme hrozbe coronavirusu predišli.

Šíriť osvetu, aj preto som sa rozhodol písať o psychofarmakách, aby som zvýšil informovanosť ľudí. Veľakrát si ľudia zoženú najmä benzodiazepíny bez lekárskeho predpisu, keď majú nejaký problém; poprípade ho zneužívajú ako drogu v kombinácii s alkoholom. Je to nebezpečné. Tí ľudia si takým konaním môžu privodiť zdravotné komplikácie, závislosť, ale dokonca vo vážnych prípadoch aj smrť. Preto je žiadúce, aby zdravotnícky pracovník vysvetľoval riziká, ktoré hrozia pri zneužívaní liekov. Beriem to ako poslanie. Preto to robím a zdá sa, že sa mi to aj páči.

Inak mám sa celkom dobre. Učím sa tablety a granuláty. Zajtra mám z toho test. Elektronický. Neviem, čo od toho očakávať.

Pozdravujem a prajem pekný zvyšok nedele. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ne 15 marec 2020 - 17:47

Ahoj Matej!
Je výborné, že sa tak vieš rozptýliť trebárs aj hrou na počítači. Tiež Ti ďakujem za spätnú väzbu v Tvojom peknom príspevku.

-----

Ahoj Iacobus!
Som rád, že Ťa tu na fóre máme. Dobrovoľnícka činnosť ohľadom liekov a farmácie Ťa ctí a teším sa, že chceš takto pomáhať druhým. Len tak ďalej.

-----


Ahojte!
Ako by sa dal zhrnúť dnešok? Som doma a hlavne sledujem po očku najmä spravodajstvo. Podľa rady, či skôr rozkazu na Facebooku od Talianského lekára, ktorý "vytmavil" spoluobčanom ako s majú zodpovedne správať v takejto nastolenej situácii. Jednoducho byť doma, a keď už sa MUSÍ ísť nakúpiť potraviny, tak to absolvovať premyslene primerane rýchlo. Doma keď už teda nič, tak si sadnúť na gauč, neskôr na kreslo, potom na stoličku a proces opakovať...

Mám dojem, že každý má svoje obľúbené činnosti, ktoré sa dajú realizovať v interiéry. Na inšpiráciu môžem uviesť rôzne stolové hry, karty, maľovanie-vymalovávanie, čítanie, vzdelávanie, podriemávanie, upratovanie...

Držím nám všetkým palce, aby sme si mohli do už blízkej budúcnosti plnohodnotne užívať život v zdraví. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 15 marec 2020 - 22:57

Ahojte, kamaráti. winking

Opatrenia vlády najnovšie zatvárajú maloobchody, na čo ma o 2 hodiny po večernom brífingu kontaktovala šéfka a potvrdila, že mám zostať zajtra doma a že sa od pondelka na minimálne 2 týždne nepracuje. Takže situácia je teraz taká, že sedím doma na dobu, ktorá už teraz bude najdlhším voľnom, odkedy som sa vôbec zamestnal. Shocked Rodičov som dnes po dohode navštíviť nebol, nakoľko som potenciálny prenášač, keďže robím v prostredí, kde sa premieľajú davy vrátane cudzincov, a navyše sám som bol v stredu nachladnutý a kolegyňke v tom istom čase vzrastal kašeľ. Tatino onkopacient po vyoperovaní pravého pľúcneho laloka, mamina astmatička s častým kašľom, obaja 65 rokov = to je proste riziková skupina ako vyšitá, tak by som si neodpustil, keby sa náhodou ukázalo, že som na nich niečo preniesol. Radšej nepodceniť v tejto chvíli, si myslím. Sme ale v ustavičnom kontakte, voláme si, dnes som s mamou telefonoval hneď dvakrát, vždy aj 20 minút. Rozprávame si, čo robíme a čo sme robili, a ako prežívame deň. Smile

Dnes večer som sa ospršil, zmyl hlavu, oholil, umyl riady, pozametal, spravil nákupný zoznam potravín. Budem musieť vybehnúť do potravín, všeličo mi už došlo. Naplánoval som si na najbližšie 3 dni, čo budem variť - situácia ma núti si variť a možno sa to dá považovať aj za pozitívum. Very Happy A musím vyniesť smeti, lebo mám už plný mech. Embarassed

Väčšinu dnešného dňa som sa hral na počítači, vcelku ma to bavilo. Nejaký čas som si na gauči čítal knižku, s čím sa mi spojil krátky šlofík, zdriemnutie. albino

Psychicky sa mám približne dobre, necítim spomenutiahodné príznaky. Známku by som dal asi 1-. Pretty good

Držme sa! community together

S pozdravom
matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Ako sa dnes mám 8

Odoslať  Dušan Po 16 marec 2020 - 11:11

Nebudem sa vyjadrovať negatívne, to by som potom nebol pozitivista. Už si ani pomaly nepametám čo je to psychická a emočná sloboda, voľnosť, nezávislosť a flexibilita, čo je to ticho.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/03/ako-sa-dnes-mam-8.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Po 16 marec 2020 - 14:33

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Trochu ma prekvapujú tie opatrenia okolo koronavírusu. Nakazených je len pár ľudí a je to tu také ako vojne, ale tak je to asi potrebné. Horšie je to, že človek nemá čo robiť, pretože je všetko zavreté. Fitness centrum zatvorené, športové podujatia zrušené aj keď priznávam, že teraz by som do neho ani nešiel. Uvidíme, čím nás vláda ešte prekvapí. Tak našiel som si šachy na internete a pozerám sa na ne.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Po 16 marec 2020 - 16:48

Ahojte!
Akože ja by som mohla teraz od hnevu vedenie tisíckrát dať zbiť a ešte tak 10-20krát odhodiť zbitých ku stene! exploding
V piatok som spomínala, že šéf sa pri obede precekol, že majú doma vyše 20 rúšok.
Tak dnes idem do roboty, že reku veď dneska nám do firmy rozozdá tých 10 čo treba! A tá manželka jeho, ráno hústi povýšenecky do mňa, že ako to že nemám ešte rúško!
Akože vážne tisíc krát zbiť ich do krvi a odhodiť by bolo málo! Čo oni nám na nich pracujúcich už za tie roky z povýšenectva vyviedli! Prepáčte za tieto slová, ale proste ja sa už teraz neviem skrotiť kvôli nenávisti k takým ľuďom! Rúško si dneska nejako ušijem, ako upokojenie mojej duše exploding
Inak asi týmto týždňom uzatvárame dopravu, vodičov rodiny už nepustia von, čo je pochopiteľné.
Toľko odomňa, zúrim
Ahojte heart
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Po 16 marec 2020 - 17:02

JA sa mám dobre Wink

Kým je čo jesť a kuriť sa NIČ nedeje Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1104
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 Po 16 marec 2020 - 17:36

Ahojte,
ja sa mám tiež celkom OK. Až na pár zdravotných ťažkostí, ktoré ale nesúvisia (dúfam/verím) s touto pliagou čo sa rozmáha na SVK. Keďze školy sú zavreté, máme home office, žiakom dávame úlohy a materiály cez net. Tak aj vymýšlam kadečo ..robím si prípravy atď. Niektorí (hlavne maturanti! ) na to zatiaľ kašlú, a test čo si mali precvičiť si urobil až 1 človek.... no čo už bude to ich problém. Aj tak je to ťažké takto monitorovať na diaľku či si to poctivo vypracujú alebo len tak hala bala aby sa nepovedalo. No tak tak.
Inak som sa namotala na hru Catan - predtým sme hrávali v kuchyni so spolubývajúcou (tzv. popracovný detox) chýbalo mi to tak som si stiahla appku do tel. uvidím dokedy ma to bude držať Very Happy Ktovie koľko mi ešte vydrží tento noťas čo mám doma lebo tu mám len staré xp a už mi vkuse vypisuju aplikacie ze nie je to podporované atď... tuším sa mi ani Antivir už neaktualizuje ....no snáď ešte vydrží zopár týždňov.
Tak toľko odo mňa .....snáď to nejako dáme všetci. A prajem pekný deň všetkým fórumákom a držte sa! it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 16 marec 2020 - 18:50

Ahoj anjelik!

Si úžasná, že zvládaš všetko ako treba. Myslím si, že Tvoj hnev je úplne na mieste a je to veľká hanba zamestnávateľa, že neposkytol zamestnancom potrebné a nutné. Mám len takú poznámočku, že s pri Tvorení rúšky použi svoju umeleckú kreativitu, aby zamestnávateľ aj videl, že miesto nutného relaxu si nútená venovať sa tomu, čo by malo byť samozrejmé.

Aj Teba považujem za úžasnú a prajem veľa trpezlivosti do budúcna.

..............

Ahoj dzuli!
Povolanie učiteľa je veľmi špecifické. Je úplne perfektné, že aj teraz tieto záležitosti zvládaš ako treba a prirodzene si prešla na e-lerning. Veľmi dúfam, že to budeš zvládať a budeš tieto poloprázdniny tráviť aj relaxáciu a "vecami", ktoré Ťa bavia.

...............

Ahojte!
Za mňa len toľko, že som dnes bol len v obchode, možno až príliš vybavený. Znamenalo to, že som mal domácu rúšku pláštenku s kapucou a aj pracovné rukavice. Pri okienku lekárne, som počul aj poznámku, že "chemická jednotka". Na druhej strane si nemám čo vyčítať, že som voči svojmu okoliu aj sebe urobil dosť.

Majte sa čo najlepšie. Napíšte ako u vás, sú vám k dispozícii audio Zello dialógy streda a sobota o 20:00.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 86 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 70 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore