Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 53 z 86 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 69 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 10 marec 2020 - 12:41

Ahoj Kimi,

Pravda. Tak nejako.

Dlho mi trvalo, kým som chorobu prijal. Ešte pred rokom som často s liekmi manipuloval, ospravedlňujúc to tým, že ja ich nepotrebujem, že som zdravý. Potom v auguste 2019 prišla moja druhá hospitalizácia, odvtedy chorobu rešpektujem a lieky beriem celkom nepretržite. A vlastne až teraz sa dostavuje ten účinok, vďaka ktorému sa cítim celkom dobre. Pravdaže, niekedy sa vyskytnú negatívne prejavy, pocity a depresívna nálada, ale to je aj v mojej povahe, v mojom nastavení chápania sveta, netreba všetko pripisovať chorobe.
V mojom prežívaní však už nie je prítomný ten strach, ktorý ma dohnal s pokusu...

Pozdravujem Ťa a prajem čo najmenej negatívnych prejavov.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 10 marec 2020 - 20:55

Ahojte. welcome or bye

Dnes som sa mal v podstate dobre, hoci občas na mňa išli "stavy" a špatné myšlienky, ako aj únava. Veľkou barličkou mi bol ako vždy kofeín, ktorý ma pred krachom nálady pre dnešok uchránil. V práci sa veci relatívne darili, všetko sa porobilo, čo bolo treba. V tieto dva dni ma tá agenda vcelku aj bavila, hoci nie po celý čas, ale väčšinou. Ráno ma prekvapil môj nábeh na podráždenosť, rýchlo som sa musel nejak zahriaknuť a zaradiť spiatočku. Stiahol som sa a istý čas menej rozprával, snažil som sa veci nekomentovať. To som asi urobil dobre, lebo v danej nálade som mal sklon skôr komentovať frfľajúco. Veľmi skoro ma to však prešlo a väčšinu doby som sa cítil vcelku prijateľne. Po práci tradične do obchodu, sprcha, večera, čítanie webu. Okolo šiestej, siedmej ma chytali pocity prázdnoty a "nič-nebavenia". O pár minút volala mamina, s ktorou si telefonujeme každý druhý deň a zrovna na dnešok pripadá telefonát. Počas neho som sa vcelku aj prebral, pozbieral. Následne som spratal nejaké riady a umyl ich. Dal som si večerné lieky a pohár s magnéziom. Teď píšem príspevok a po ňom uvidím, či sa mi bude do niečoho chcieť pustiť. Do večierky mám ešte asi hodinu. Idea

Toľko môj utorok. Dojatie 2 Dávam mu známku 1-. Tento raz tam to mínusko predsa len ponechám. Shocked

Prajem Vám všetko dobré, kamaráti. Ďakujem za prečítanie. Ďakujem

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 11 marec 2020 - 0:04

Zdravím,

včera som hľadal liečivá, ktoré sú registrované ako psychofarmaká. A zoradil ich abecedne. O týchto budem písať. Nemá zmysel písať o tých, ktoré sú používané v zahraničí, resp. boli už vyradené pre nežiadúce účinky alebo nedostatočnú účinnosť.
Dnes som prevažnú časť dňa písal. O liekoch. Veľmi ma to baví. Je zaujímavé naštudovať si súhrn charakteristických vlastností lieku, farmakologické knihy a potom vybrať najpodstatnejšie informácie, zbaviť ich balastu, sformulovať do bežnej reči, aby tomu porozumela aj bežná verejnosť. Naozaj ma to baví. Navyše mám aj dobrý pocit, že robím niečo užitočné; niečo, čo možno pomôže ľuďom. Takže asi takto budem tráviť prerušenú výučbu namiesto samoštúdia.
Koľko liečiv je na Slovensku registrovaných ako psychofarmaká a koľko zlúčenín je potenciálnych psychofarmák, ale nie sú na Slovensku registrované? Čo myslíte? Môžete si tipnúť. Registrovaných nie je veľa oproti všetkým liečivám. A liekov je veľmi veľa, to som nepočítal.

Pekný deň!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll St 11 marec 2020 - 9:35

Ahojte Wink

ako sa mám no v skratke nastvane - respektíve ešte to može býť horšie a ovela...teraz mozno len rozladene, aby som bola presná....v praci samozrejme šefka ma naštvala...a to už aj postúpila....takže už je šefka celého oddelenia....a nariadila všetkym z oddelenia bud byt na homeoffice alebo čerpat staru dovolenku....takže mne prišlo čerpať starú dovolenku nariadenie....po pravde ja som na nu celkom zabudla...a to 7dni mam ....už som si to zistila...ako fajn dobre tyzden si dam oddych a pohoda...šak ešte rada by som mala byť ...ale dufam a pevne verím, že od pondelka som v práci a všetko bude fungovat aj naša pokazena tlačiaren...kedže musím robiť 82 zmluv a to nie je málo teda....proste od pondelka budem zarezavať jak sa patrí....v to dufam...a po pravde možno aj dobre že teraz mam nutené volno - oddychnem....lebo keby s tym šefka vyrukovala neskor...tak určite nebudem suhlasiť .....vlastne by to bolo likvidačne celkovo aj pre firmu nie len pre mna...bliži sa sezona velkonocná tak nie je sa čomu čudovať ....ako len mam taky pocit, že rozhoduju o nás bez nás....hej klasika čo som si na to ešte nezvykla a celý život politici rozhoduju o nas bez nás....ale fakt je to taky beznadejny pocit...ale čo už ....priatel je ešte trocha chory ale len chripka...uz na ustupe...stale ma nepocuva....ale to ma ani netrapi...som si na to zvykla....tolko k mojej terajšej nálade mal to byt krátky odsek ale vidite no da sa to....ta tak....
Prajem krásny pracovný den aj tyžden.....mi nedobrovolne na dovolenke...Vás všetkých zdravíme...

PS: nie som chora, ani nic....a nie som ani v karantene zatial....to len aby to nevyznelo, že preto som na nutenej dovolenke...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Št 12 marec 2020 - 19:10

Ahojte!
Pozdravujem welcome or bye
Už istý čas sa tu motám zas, skúšam si prečítať čo to,aby som bola trošku v obraze.
Od leta do nového roku to bolo u mňa furt len o tom pocite...tom: Thumbstone Potom ale od januára teraz mi je oveľa lepšie. Čiže naraz to zmizlo, že netúžim cez den neustále ,,zmiznúť,, Utešiť Proste to išlo z jedného dňa na druhý preč. V nov. a decembri som bola dosť chorá, možno aj tie pocity pomohli k tomu duševnému zlepšeniu.
Teraz už neberiem AD lebo mi nijako nepomohli ani v tom probléme s túžpou po Thumbstone , ani so strachom z vecí ktoré iným som vysvetliť nevedela. (Toto tak neoficiálne pravdaže.) Uvidím, možno bude toto rok zmeny a zájdem k lekárovi inam. Môjmu nejako za svet neviem dôverovať.
Inak osobný život v katastrofe, ako vždy. Ale som stretla kamaráta s ktorým sme sa pohnevali minulé leto, a v sekunde bolo všetko opäť pekné medzi nami Objatie 1 No napriek tomu som čo sa týka mojich kamarátstiev katastrofa. Už hnusná...by som povedala. Nedržím kontakt.
Teším sa ale že píšem sem teraz opäť, aj že sa máte naďalej dobre.
Pap Cvik 2
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Pi 13 marec 2020 - 11:57

Ahojte!
Tieto dni to bolo aj zdravotne mierne otázne. Myslím si, že aj vás sa dotkla záležitosť ohľadom vírusu, veď nakoniec asi aj v mobile máte upozorňujúcu SMS. Osobne si myslím, že každý by mal byť ohľaduplný k sebe aj k všetkým ostatným.

U mňa s zdravie trošku rozkolísalo, ale v zásade je to primerané situácii. Snažím sa fungovať v rámci svojich možností. Čo znamená vlastne čo najväčšiu výpomoc s nákupmi a domácnosť. Ako rozptýlenie a psychohyiena je "akp.", čítanie, Net, TV, Zello...

Včera som bol na depote-injekcii, ktorú mám predpísanú, všetko prebiehalo ako obvykle. V lekárni som si vybral potrebné išiel autobusom domov. Zdalo sa mi že včerajšok bol OK. Lieky mám ako doteraz, teda bez zmien.

Napíšte ako sa máte, budem-e radi za každú vetu.
Hlavne sa držte po všetkých stránkach. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 13 marec 2020 - 18:16

Dobrý deň,

začnem malou štatistikou. Na Slovensku je registrovaných ako psychofarmaká 70 látok. Všetkých liečivých látok, ktoré sa používali alebo sa používajú inde na svete ako psychofarmakum je 291, podľa mojich výpočtov. Do týchto počtov spadajú len "psycholeptiká" a "psychoanaleptiká".

Inak mám sa dobre. Som doma. Školy budú uzavreté od budúceho pondelka minimálne ďalšie dva týždne. Potom bude, čo nikto zatiaľ nevie. Tak trochu sa učím a trochu aj relaxujem. Je možné, že semester predĺžia o tie týždne, čo bola prerušená prezenčná výučba. Ale počúvam názory, že by k tomu nemalo dôjsť, nakoľko sa teraz učíme dištančnou formou a formou samoštúdia.

Pozdravujem. Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 14 marec 2020 - 11:11

Ahojte, priatelia. Vitaj

Tento týždeň som mal veľmi ovplyvnený súčasnou pandémiou vo svete. Vlastne úplne to ochromilo celú moju pracovnú agendu a všetko v práci - trebárs nosíme rúška na pracovisku, trošku sa mi v tom zle dýcha a paria sa mi líca, tržby sa nám prepadli na sotva 10-20% normálu, prakticky máme v celom nákupnom centre dosť mŕtvo a nie je čo robiť. Cez hranice nám nevozia už tovar, čo mi ubralo na úlohách, zrušili sa nám hneď tri marketingové akcie na prevádzke na marec. Cez víkend sme zavretí, od pondelka sa ruší smennosť a ideme postupne na nútené dovolenky. Reorganizuje sa kolektív. Kolegyňky musia 3krát denne čistiť všetko dezinfekciami, pokladníčka má nakázané rukavice a striedajú sa postupne na kase, aby mala rukavice len tá, čo blokuje, lebo inak je v tom veľmi nepríjemné byť, strašne sa potia a derú ruky v tom. Uvidím, čo bude od pondelka a ako sa to nášho kolektívu dotkne - osobitné pokyny z personálneho máme dostať až začiatkom budúceho týždňa. V stredu sme mali v nákupáku paniku asi 5 hodín, lebo sa strašne rýchlo po meste šíril hoax, že v supermarkete bola nakazená predavačka. Do tejto hektickej situácie, kedy sa pobehovalo splašene kade-tade a zháňali sa informácie, vypadol na 20 minút elektrický prúd, internet a aj mobilné siete. Internet sme nemali ešte ďalšiu polhodinu po nabehnutí prúdu. Celý nákupák bol ochromený, niektoré plakali, veľa sa domýšľalo, nikto nič nevedel. No skrátka naozaj to bolo vypätých 5 hodín. Aj mňa prehnalo na wc, čo je už čo povedať pri mojej dlhodobej zápche. Práca sa úplne dala nabok. Ten, kto ten hoax vymyslel a dal na sociálne siete, tak by si zaslúžil natvrdo väzenie, a nie iba pokutu. Je strašné, že v tejto situácii vyliezajú spod zeme takéto hyeny bez prepáčenia. Evil or Very Mad

V piatok včera sme mali na predajni postupne v priebehu dňa aj 10 cudzincov, boli medzi nimi černosi, Číňania a rôzni anglicky dorozumievajúci sa ďalší ľudia. Zdá sa, že tu skysli kvôli zrušeným letom, tak sa vybrali do nákupáku a kupovali si u nás jazykové príručky a slovníky. Človeku pri styku s nimi všeličo behá po rozume, no bojíme sa proste. Ľudia sú nezodpovední, ešte v utorok sedela u nás v kaviarni pani 3 hodiny, ktorá sa tam nahlas chválila, že práve priletela z Kuby. Ešte vravela, že jej nariadili nútenú dovolenku kvôli pozitívnej cestovateľskej anamnéze a nie aby sedela doma na zadku, ona si ide kávičkovať do nákupáku. Čo si potom my zamestnanci máme o tom myslieť? Neskôr prišla správa, že takých ľudí, čo nedodržujú karanténu, máme nahlasovať. very sad2

Nuž, tak proste bol to psychicky náročný týždeň, chodili nám rôzne pracovné maily s čoraz väčším dopadom na našu prácu. Finančne sme v stratách v tisíckach eur a prakticky sme ochromení, málokto sa z nás tam venoval tieto dni pracovným úlohám, mnoho sme sledovali správy a pokyny z nášho vedenia a z vedenia centra. Firma zrušila aj udalosť roka, odovzdávanie knižných cien slovenským spisovateľom za best-tituly roka 2019. Ešte v piatok včera ale v našom internom rádiu zákazníkom bežala reklama: Hlasujte za top titul roka 2019 a vyhrajte prvú cenu zájazd do Ríma! Heh, tak asi nie. Jedna zákazníčka na to povedala kolegyni: To má byť vtip? sad and unhappy

Takže takto sa asi mám. Psychicky dominuje v mojej mysli závažná situácia v mojej práci. Čo sa týka zdravotného stavu, mám sa vlastne dobre, nejaké spomenutiahodné príznaky asi teraz moc nemám, o depresii sa tiež nedá hovoriť. Nabehnutie na plných 50 mg sertralínu mám naďalej dôvod vnímať ako veľmi dobrý krok - myslím si, že mi to pomáha. Teraz som domenka teda, periem prvú várku a pôjdem relaxovať, asi sa pôjdem trochu hrať PC hru. Musím sa pokúsiť zmeniť klímu vo svojej mozgovni. Smile Trošku sa odreagovať a v zmysle psychohygieny nemyslieť na to, čo sa deje vo svete a v mojej práci. Yes

Prajem Vám všetko dobré, hlavne zdravíčko. giving a hug

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll So 14 marec 2020 - 11:29

Ahojte Wink

Tak zmierila som sa s tým ako to moja šefka naplanovala....aj ked vyzera to tak, že šefka chce aby som vyčerpala všetku dovolenku aj novu aj staru aj všetko....no kedže nemam nijake velke plany niekam cestovat....tak aj tak by som bola len tyžden doma...hura....vlastne som rada ....jedine z čoho som bola nespokojna je to - že prišlo to tak rýchlo bez upozornenia a bez prípravy....a zrazu som na dovolenke..do odvolania...ako mam silny pocit že ked mi skonči zmluva ma prepustia...hlavne moja šefka - vlastne len ona, teda len z nej mam pocit, že jej prekažam...a že asi by mala niekoho ineho vo svojom tíme....no dost už o práci....

Prajem pekný víkend... flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik So 14 marec 2020 - 12:55

Ahojte! Pekný víkend prajem.
U mna všetko ok. Stresy prídu budúci týždeň. Má sa rozhodovať či a ako budeme pracovať, čo rozhodnú majitelia. Včera majiteľka na mňa začala púšťať hnusné energie a zodpovednosť za to či poslať vodičov ešte budúci týždeň do FR. Akože práce som zabezpečila, to je jej povinnosť rozhodnúť sa kto ako má ďalej pracovať! A ak, nie v piatok o pol štvrtej začať tému riešiť! S ostatnými firmami sme boli na nete v dopravných skupinách štvrtok do polnoci, lebo každý bol z toho blbý, že dostatočne vo vyhláseniach nevyjadrili, či máme druhý deň púšťať vodičov von. Zatiaľ kamiónová doprava funguje ako predtým, s výnimkou že do IT samozrejme nikto už neide. Mňa udivilo, že sa posielajú naďalej všetky veci. Osobne by som prijala aby bola o týždeň už celková odstávka u nás vo firme, lebo ak rušíme dlhšie cesty, čo budem, tak potom uź nájsť kratšie bude horribilné. Taktiež rodiny vodičov nechcú, aby vodiči pracovali po budúcom týždni, čo úplne chápem. Ani ja to nechcem. Serie ma ale, že všetku zodpovednosť aj teraz majiteľka presúva na mňa. Aj to čo urobili posledné týždne vo veci povinnej výbavy. Vodičom nechcela kúpiť dezinfekcie na ruky ani nič, rúška už neboli, a povýšenecky hovorila, že to je ich vec, musia si zohnať sami. Bez nich už do firiem nepúšťali. Včera jej manžel pri obede pri káve vyriekol, že veď oni majú doma vyše 20ks nových rúšok! Akože zatiaľ moje pocity z vírusu len hnus!
Ak zatvoríme, samozrejme najprv aj nám vyčerpajú dovolenky. Potom už Boh vie čo bude. Svoj podnájom plánujem zanechať už od Vianoc, tak cca osud rozhodol za mňa.
Som ale vďačná, že posledné asi 2 týždne nemám panický strach, skoro nijaké myšlienky nechodia, že by na chcel niekto zabiť aj spol., a cítim sa lepšie. S vírusom neviem čo bude ak, lebo od decembrového mám plúca troška divnejšie, mám chodiť pravidelne k pľúcnemu, ale tak nebojím sa vôbec. Skôr už človek na starších z rodiny myslí...
Tak ešte raz prajem každému pekný a kľudný víkend. I love you
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 86 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 69 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore