Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 Ne 10 máj 2020 - 19:59

Ahojte zdravím všetkých pisucich i nepisucich, v skratke sa mam celkom fajn. Priznam sa ale ze som mala aj menšiu krizu, so zajacimi úmyslami.... Ale tak nejak to prešlo. Co ale viem, ze zas po určitom období to príde. Tolko moja úvaha. No a tak trocha popisem predĺžený víkend. V piatok sme boli s nasimi na takej light túre v rámci možností nasho okolia. Bolo to fajn. Ani ma tak nespieklo ako minule 😁asi uz mam nejaký základ. Sobota patrila upratovaniu a vareniu a vytvoreniu mini záhradky. Co to sme posadili s mamcou do takeho vyvyseneho zahonu. No ktovie ci z toho nieco vzide, lebo niektore veci sme mali vyklicene uz. Konkrétne to boli tie semienka, co pridavali k nakupu v kauflande. Ja nie som nejaký pestovatelsky typ, ale kazdy den som sledovala ako sa to vyvija. Tolko z farmarskeho kutika. No a dnes je nedeľa, viac menej u mna prevladalo len povalacstvo, ak neratam mensiu vypomoc v kuchyni, umyvanie riadu a tak. Ale zabrdla som trocha do rozvoja jazykovych kompetencií. Objavila som celkom fajn stranku na ucenie, ja som konkrétne skusala spanielcinu, tak je to fajn a musim povedať, ze som si zapamatala zopar uzitocnych slovicok. Neviem ci sa mi podari dostať na level tvorenia viet ale zatiaľ mam chuť do toho. No u mňa je to také premenlivé... No ved ako u blizencov... Ach to mi pripomenulo, ze za necely mesiac budem zas o rok starsia. Normalne uz mam aj zopar sedivych vlasov. To je vážne uz😜a stredu pojdem ku kadernicky ta to nejako vytuninguje 😁tak som sa nejako rozpisala, az to nie je mojim zvykom, ale nejak sa mi to v mysli rozprudilo... Mno tak vam prajem este pekný nedeľný vecer, a hlavne vnutornu pohodu aj do dazdivych dní. Drzte sa a vela zdravia hlavne. 🤗

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 10 máj 2020 - 20:21

@relouth, ešte som zabudol. Zvyšovať dávku antipsychotík doktor nechce. Lebo som už na maximálnych odporúčaných hladinách. Jediné, čo prichádza do úvahy, je vymeniť liečivo za iné, potentnejšie. To zasa nechcem ja. Som spokojný s tým, ako je to teraz. Nemám hlasy a to, čo opisujem, je reálne. Nie výplod mojej fantázie. Mám na to dôkazy.

A ešte malá poznámka. "Niekto iný," sa píše takto. Zvyčajne pravopis neriešim. Ale všimol som si, že pôvodne ste to mali správne. Až potom ste to opravili. Alebo sa mýlim?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Ne 10 máj 2020 - 20:33

Viem ako sa to pise..opravil som to nespravne preto,ze som to v rychlosti zle vyhodnotil ako nominativ mnozneho cislo. Ak ta mozem poprosit,nevykaj mi. Nie je mi to prijemne.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 10 máj 2020 - 20:43

Beriem na vedomie. Samozrejme, poprosiť môžeš a budem to rešpektovať, ak Ti to nie je príjemné.

Moje vykanie sa tu už riešilo viackrát, tuším. Niekto to označil za prejav arogancie. Ale považujem to len za akúsi slušnosti, aj keď je toto internetové fórum.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Po 11 máj 2020 - 9:19

Čaute!

Mám sa, myslím, fajn. Občas mi napadne, že nemám lautr nikoho, s kým by som sa mohla pozhovárať, o objatí ani nehovoriac, ale potom nad tým mávnem rukou. Whatever. Zbytočnosti. Čoraz častejšie mi akurát napadá dorezať sa, keďže to pomáhalo, zatiaľ odolávam. Sem-tam mi napadne aj samovražda, len viem, že som moc blbá ešte aj na to, čo už teda.

Okrem týchto pomerne prchavých nápadov to ujde. Viac jem, pokiaľ mám čo... ak nemám, pijem strašne moc kávy. A to je aj všetko, čo do seba ako nápoj dostanem, takže som zrejme totálne dehydrovaná, ale je mi to fuk. Neriešim ani glykémie, ktoré by, pravdaže, mohli byť omnoho lepšie.

Premýšľam, čo robím celé dni a jaksi mi z toho vychádza, že nič Embarassed Mno, čítam, hrám, na čo natrafím a venčím Sissi po záhrade, inak sa ide ukvičať pri dverách, bo tam vidí hmyz a vtáčiky a ona chce predsa aspoň hodinu sedieť na tráve alebo sa váľať v hline. Strhujúce. Keby sa dalo, uviažem ju doprostred záhrady na nejakú tyčku a nech si tam chodí dookola, len by sa okamžite niekde zamotala a zas by len kvičala, ksakru s mačkou Laughing Zulu je strašne protivný, ale aspoň sa vonku bojí a netreba ho venčiť.

Oceňujem, že sa mi upravil tlak, len pulz je stále besný, občas mi srdce búši alebo je tep nepravidelný, ale neplánujem riešiť ani to. Môjmu všeobecnému je to beztak šumafuk, je to debil, čo namiesto zdravotných problémov skúma len to, čo má ktorá oblečené, či sa líči a podobné sra....ky, takže som si sľúbila, že sa mu budem vyhýbať, pokiaľ sa len bude dať. Koncom mesiaca by sa malo dať objednať na očné, ale predpokladám, že sa vykašlem aj na to. Som si príliš ľahostajná na to, aby som sa chcela starať. Jop, tým to asi bude. Whatever.
Rolling Eyes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Po 11 máj 2020 - 16:16

Dnes sa mi nechce NIČ Wink


_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1106
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 11 máj 2020 - 18:22

Ahojte súputníci!
Ten dnešok bol taký otázny. Bol som si dať pichnúť injekcie, resp. injekciu dva v jednom. Lekár aj sestrička boli úplne super a ani som vďaka ich prístupu nemal žiadne zbytočné stresy, či obavy. Vybehol som aj do supermarketu na nákup. Mám pocit, že okolie je už teraz celkom fajn, asi v chápaní zvyku na deje okolo. Ostatok dňa som vlastne len doma. Včera bol deň matiek a mama odo mňa dostala takú zaujímavú kartovú hru. Myslel som, že radšej by chcela kvietok, ale práve darček ju potešil. Ostatné vlastne po starom. Keď cez víkend depot doznieval, cítil som vo väčšom tendenciu k pasivite, až boli naši nervózni. Dnes som však "pookrial" a tak aj cítim na sebe, že depot má svoju "váhu" na moju psychiku.

Prajem vám príjemný týždeň a radosť v srdci. Váš moderátor Tuto

PS: Ste vítaní na Zello dialógoch

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 11 máj 2020 - 21:31

@Matej, ako bolo v práci? Čo si robil po takom dlhom čase, čo bol obchod zatvorený?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Po 11 máj 2020 - 22:09

Iacobus napísal:@Matej, ako bolo v práci? Čo si robil po takom dlhom čase, čo bol obchod zatvorený?

Ahoj Jakub.  winking Ďakujem veľmi za opýtanie. Smile Asi o veci a konkrétnej činnosti napíšem viac až zajtra, lebo som, žiaľ, teraz už moc unavený a málo som spal. No, veľmi sa teším Tvojmu záujmu, tak chcem v skratke odpovedať aspoň toľko, že bolo dobre, príjemne, moc sme sa ako kolektív nepretrhli od pracovania, veľa času sme sa iba tak zhovárali a hovorili si svoje zážitky z doby tých dvoch mesiacov, čo sme sa nevideli. Každý sme tú dobu nejak prežili, a tak sa prakticky stále dalo o čom rozprávať. Prebehla tá osmička veľmi rýchlo a mali sme dobrú atmosféru. Zajtra idem na ôsmu znovu.

Zatiaľ toľko. Drž sa, Jakub, nech sa Ti darí a máš sa dobre. Super!

Jedným dychom srdečne pozdravujem aj ostatných čítajúcich, aj píšucich, držte sa, priatelia! community together

Huge smiley

PS: Menovite chcem poslať aspoň virtuálne objatie našej bojovníčke Meret (@Meretseger), ako ho spomenula, že sa jej ho v reáli nedostáva. sad and unhappy Meret, nastav ruky: giving a hug Drž sa! Objatie 2

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ut 12 máj 2020 - 12:43

@Neti Laughing Laughing Laughing Ťažko ma to rozosmialo, vďaka Very Happy
To mi pripomína, aká som furt nadržaná, keď neberiem lieky... ale okej... NIČ ste nečítali Laughing Laughing Laughing Idem sa zahrabať lol!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ut 12 máj 2020 - 15:37

Ahoj @Meretseger

Myslím si, že momentálne prežívaš krízu, to je normálne. Spomeň si na dobreé zlaté časy, keď nebola kríza. Chcelo by to asi zmeniť životný štýl, ale čo ti ja do toho vyprávam. Ty najlepšie vieš, ako na to. Kríza bola a kríza aj oddíde. Chce to len zmenu. Najlepšou zmenou je tá osobná, súkromná, len v tedy sa premietne aj do okolia.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 86 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 78 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore