Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 55 z 86 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 70 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 17 marec 2020 - 9:21

Neti napísal:... rozhodnutia odkladám (teda myslím, že som už dávno rozhodnutý, len odkladám realizáciu).

scared Dúfam, že nejde o rozhodnutie realizovať ... sad and unhappy sad and unhappy sad and unhappy Mal si v ostatnom čase také myšlienky o Game Over, takže preto sa o Teba veľmi bojím. very sad2

Posielam na podporu aspoň virtuálne objatie: giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 17 marec 2020 - 9:59

Ahojte, kamarátky a kamaráti. it is perfect

Nuž, dnes som druhý deň doma, čo som mal byť v práci. Pred sebou mám ešte minimálne 12 dní voľna, pričom ktovie, aká situácia bude potom vtedy. A už teraz mi je trošku dlho doma a občas prežívam jemné pocity nudy. To sa nechcem sťažovať, skôr to beriem easy. Smile Hľadám si, čo robiť, kade-tade. cyclops Zatiaľ sa gro mojich aktivít týka PC hry, čítania knižiek a starostlivosti o domácnosť (príprava jedla a spratanie, umývanie po ňom). Postupne by som mohol rozšíriť svoje činnosti k nejakému sebavzdelávaniu - mám rozbehnuté učenie sa angličtiny a oboznamovanie sa s programovaním v PHP jazyku. Potvrdzuje sa mi staré-známe, že čím menej vecí musím, tým sa mi aj menej všetko chce. No

Dnes si plánujem uvariť špagety. Omáčku spravím z polotovaru, bude to carbonara. Snáď sa mi to vydarí. Momentálne mám na byte dostatok papania - myslím, že budem musieť ísť najbližšie do potravín až vo štvrtok doobeda. Yes

Duševne sa cítim relatívne ok. Primerane k tomuto nútenému voľnu. Shocked Známku by som dal asi 1-. clown

Prajem Vám pokojný deň a zdravíčko, kamoši. community together

S úctou
matej
Sun 1

---

Neti napísal:Don't worry. Game over je len otravný myšlienkový prúd, ktorý občas vstúpi do mojej mysli.

giving a hug Dojatie

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll Ut 17 marec 2020 - 17:02

Ahojte Wink

tak ako sa mám?....no, podla situácie...teda som rada ze som pondelok a dnešný deň zvládla....uz nemam take obavy, snad už bude len lepšie...aj ked corona tak skoro nepominie...tak no zatial to ide u mna dobre....vlastne sa mi splnilo moje prianie...mať jeden den volna počas týždna - teraz som doma a mam volno tak po práci....a som rada....vlastne je to pre mna o dost viac prace...vela veci je na notbooku iné ako na PC v práci....ale ide to...to je hlavné....zo sedenia na sedačke ma už boli chrbát...ale, že dosť...no inak v celku dobre....

PS: len som Vás chcela pozdraviť a povzbudiť.... community together welcome or bye flower jumping

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 631
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 17 marec 2020 - 20:09

Dobrý večer,
dnes som napísal článok o nežiadúcich účinkoch liečiv. Bolo žiadúce o nich niečo napísať už na začiatku, ale tak aspoň teraz. Vlastne vo vlákne o psychofarmakách píšem o nežiadúcich účinkoch len veľmi častých a častých. Tie zriedkavé sa mi nezdajú byť relevantné pre všetkých. Preto som ich vynechal, neznamená to, že nie sú. Len tak na okraj toho, aby ste vedeli.
Rozhodol som sa, že napíšem aj o liečivách, ktoré majú inú ATC klasifikáciu, ale používajú sa v psychiatrii. Sú to antihistaminiká - difenhydramín a prometazín a antiepileptiká používané pri bipolárnej afektívnej poruche - karbamazepín, valpoát, lamotrigín a pregabalín - na generalizovanú úzkostnú poruchu.

Mám sa dobre. Pokračujem v samoštúdiu, aj keď je v tom zmätok. Zajtra mám jednu online prednášku. Na pláne je aj písanie protokolu (z labáku, na ktorom som nebol, takže je to celkom komické). Vlastne ani nemám nič nové. Ostávam stále pri otcovi. Nikam nechodím. Už by som chcel ísť aspoň na nejakú prechádzku. Snáď zajtra pôjdeme s bratom von.

Pozdravuje Jakub.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 17 marec 2020 - 21:24

Jaaj, ešte som zabudol. Keby ste mali akékoľvek pripomienky a nápady k obsahu vo vlákne "Psychofarmaká - laický výklad", tak sem s  nimi. Každá konštruktívna myšlienka poteší.
Samozrejme, aj keď objavíte chybu, dajte mi o nej vedieť. Každý je omylný. Čerpám z odbornej literatúry. Niektoré zdroje  sa však v niektorých detailoch líšia, to ma dosť znepokojuje. A veľakrát sa neviem rozhodnúť, ktorý zdroj je relevantnejší...

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 St 18 marec 2020 - 6:31

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Týchto 14 dní budem tráviť čas pri šachu. Je totiž turnaj kandidátov a existuje dokonca aj priamy prenos v češtine z tohto dôležitého turnaja v šachovom svete. Ide o veľa len víťaz vyzve majstra sveta.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY St 18 marec 2020 - 14:14

Neti napísal:Ahojte. Dnes som zistil, že mi chýba štruktúra počas dňa (napadlo ma české slovo řád). Keď zaspomínam do minulého obdobia, tak ako takú štruktúru som mal vybudovanú. Chcelo by to kvalitného psychológa, ktorý by mi pomohol utriediť myšlienky. Lebo ten chaos v hlave je znateľný.

Musíš nájsť pevný bod vo vesmíre, potom pohneš aj zemeguľou Wink

Tým pevným bodom je nejaká istota, ktorá sa nedá vyvrátiť Wink

Od tejto istoty potom môžeš odvodiť všetky ostatné fakty Wink

Pre MŇA je takou istotou, že JA SOM Wink

https://www.dzio.sk/mapos/ja.php Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY St 18 marec 2020 - 15:54

Neti napísal:
Vystihol si to presne. Každý má ten pevný bod inde alebo niečo iné.

To je jasné Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 55 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 55 z 86 Previous  1 ... 29 ... 54, 55, 56 ... 70 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore