Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 65 z 86 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 75 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 2 Št 2 máj 2019 - 19:50

Ahoj,
Bol som u doktorky a v pondelok idem zase, v pondelok požiadam o liečenie a pravdepodobne pojdem do pezinka.

Mam vás rád a, budem sa priebezne ozývať

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Št 2 máj 2019 - 22:10

Hulk, prajem Ti aby Ti bolo liečenie čo najosožnejšie a osobne sa teším, ak sa nám aj z liečenia ozveš.

Sestrička 2 Telefón 1 Sestrička 1 Sestrička 1

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 3 máj 2019 - 8:03

Ahoj hulk Smile Máš pravdu treba sa liečiť a v tom ťa podporujem. Držím ti palčiská, aby všetko dobre dopadlo. Snáď bude v tom Pezinku aj dobrý kolektív, čas ti ubehne skutočne rýchlo. Potom dáme korešpondenčné šachy Smile Všetko dobre...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Pi 3 máj 2019 - 15:28

Ahojte, ešte raz všetci.

Tak ja a aripiprazol tak neviem neviem Very Happy Tlmí ako diabol, ale treba povedať, že len nejaké 4 hodinky. Som hrdina, lebo som si neľahol a pozeral radšej na TV, či v kritických okamihoch vyberal sa vonku na prechádzku. Potom keď útlm opadol, tak sa cítil oveľa lepšie. Čiže menší oddych padol na úrodnú pôdu, takto dobre mi nebolo už veľmi dávno. Nálada je momentálne veľmi dobrá. Užívam si príjemné pocity veselosti. S aktivitami je to horšie, ale tak chodím už aspoň na spomenuté vychádzky. Cvičil som aj v posilovni. Chcel by som si dať ešte niečo šachové.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Pi 3 máj 2019 - 17:34

Ahojte.

Hulk, držím palce, ísť v tomto Kocúrkove do nemocnice chce už odvahu Very Happy 

Ako sa mám? Pohodovo. Pár dní užívam AD a neviem, či zaberajú, alebo čo, ale psychicky je všetko okej. Glyčky sú vcelku fajn, akurát ma trápi hrozná únava, pospávam dosť aj cez deň. Videla by som to na jarnú únavu, ach jo. Tak teraz prežúvam mandarínku, treba vitamíny Very Happy Z Hry o tróny som videla zatiaľ len prvú sériu, mám pár dní oddych a potom zas hor sa do toho. Okrem spánku a civenia do počítača toho síce moc nerobím, ale akosi mi to momentálne nevadí. Chystám jednu vec, potom niekam hodím link (ale cosplay to nebude No )
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Pi 3 máj 2019 - 23:28

Zdravím,
je to asi týždeň, čo neberiem sertralín. Mám sa aj bez neho dobre. To som predpokladal. Ale viem, že bude aj horšie, možno o týždeň, či dva. Vyplýva to z mojej bipolarity, ktorú lekár neuznal. Tak vlastne by som sa mal tešiť, že nemám túto afektívnu poruchu, malo by to znamenať, že zlá nálada nebude taká intenzívna ako očakávam. Možno to tak bude. Treba veriť v dobré konce.
Neviem, či je to antipsychotikami, ale už si začínam zvykať na čudné veci, ktoré sa dejú okolo mňa, a neberiem ich vzťahovačne. Aj dnes sa stala jedna z tých divných udalostí. Niekto mi podržal otvorené dvere, kým som vbehol dovnútra. Na tom by nebolo nič čudné, ale vzápätí, ako som sa mu poďakoval, sa poklonil. Neviem, čo tým sledoval,a le neriešil som to. Kedysi by som bol presvedčený, že ma sleduje, ale to by na seba takým spôsobom neupozorňoval. Takže robil si zo mňa srandu. Nemám to rád. Pripadá mi to nedôstojné.
Dnes som na labáku z farmakognózie robil úlohu alkaloidy. Dokazoval som prítomnosť alkaloidov z Papaveris fructus maturus priamo Mayerovou a Dragendorffovou skúškou a nepriamo dokázaník kyseliny mekónovej. Ďalej metódou TLC porovnaním vzorky tinctura opii methanolica so štandardmi kodeín, tebaín, morfín, papaverín a noskapín(detekcia pod UV a s Dragendorffovým činidlom). Poslednou úlohou bolo stanovenie alkaloidov v tejto droge. Zrelá makovica obsahuje len málo alkaloidov a to morfínu konkrétne 0,26% v našom prípade.
Budúci týždeň je zápočet. Okrem toho v pondelok z farmakológie a utorok z farmchémie a to je na tento rok všetko z výučby. Potom, samozrejme, skúšky.
S prianím pekného víkendu, Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus So 4 máj 2019 - 12:05

Ešte som zabudol napísať, že som si začal robiť kalorické tabuľky. Včera aj predvčerom som prijal cca 7 000 KJ. To asi nepočíta správne, lebo ja mám pocit, že toho zjem veľa. Síce zvyčajne neraňajkujem. Väčšie jedlo mám na obed a večeru. Niečo ako desiata alebo olovrant sú mi tiež cudzie, ale pomedzi hlavné jedlá zjem dosť najmä sladkostí alebo niečo slané.
A to som tam napísal ozaj všetko, čo som cez deň zjedol a vypil. Je to divné.
Spolubývajúci hneď zbadal, že si vypĺňam kalorické tabuľky, tak sa ma opýtal, či chcem schudnúť. Dosť nevhodná otázka, keďže mám BMI 16, dá sa už viac schudnúť? Asi by mi prospelo naopak pribratie hmotnosti. Lebo šestnástka je vraj podvýživa??? Tomu vôbec nerozumiem, keď jem dostatok.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 So 4 máj 2019 - 14:20

Ahojte.

Ako sa vlastne mám? Momentálne neviem na to odpovedať, keďže som utlmený viac ako je zdravé. Z tohto dôvodu nemôžem dať tu, že ako sa cítim. Doobedu som bol na väčší nákup s otcom, čas mi dobre zbehol. Rozhodol som sa, že aj keď som utlmený a zíva sa mi tak pôjdem do posilovne. Hoci v posilovni bol som aj včera, ale to aký tréning si dám je otázne. Neviem ako sa mi bude z očami angoraka cvičiť, ale bicyklovať snáď zvládnem.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus So 4 máj 2019 - 14:28

Kimi,
mrzí ma, že na teba aripiprazol takto účinkuje. Ja som bol strašne utlmený risperidónom, ten sa berie večer. A tak keď som ho zobral o 19:00, o 19:30 som už zaspával. Nedokázal som sa učiť.
Potom mi lieky zmenili na aripiprazol, ktorý sa berie ráno, keďže by mal byť nabudzujúci. Na mňa nepôsobí otupujúco. Skús ho možno brať pred spaním, aby si cez deň nebol unavený.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  opadané lístie So 4 máj 2019 - 16:06

kimi, ten utlm moze trvat len prvych par dni, moze byt prechodny. skus to vydrzat. ak by trval aj neskor, mozes ten liek brat po dohode s psychiatrom vecer. je velka sanca, ze Ti aripiprazol s tymi negativnymi priznakmi aspon ciastocne pomoze. pisem Ti to preto, aby si ho hned pri prvych vedlajsich ucinkoch neprestal brat.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 4 máj 2019 - 19:07

Ahojte, kamaráti. Embarassed

V uplynulom týždni som sa mal prevažne dobre. "Zaváhania" v nálade, resp. nejaké výkyvy neboli príliš významné, ani dlhšie-trvajúce. Vždy išlo o reakciu na nejaký stresor, pričom žiaden ma v týchto dňoch nepotopil našťastie. V práci je veľa úloh, prerábame značnú časť predajne, takže aj ja mám "v skladníckej oblasti" množstvo agendy čo robiť. Aj preto som dnes šiel na 7 hodín cezčasovať, hoci je sobota. Sme v časovej tiesni ako kolektív, takže moja výpomoc nebola pravdepodobne zbytočná, chcem tomu veriť. Embarassed Od 1. júna budem mať nový pracovný čas - od siedmej ráno do 15:30 poobede. Teda moja osmička sa posunie skôr do rannejších hodín. Uvidím, čo to prinesie a či to splní to, čo si od toho sľubuje vedenie. A ako si na to zvyknem. Má to aj výhody, iste. Ale neprekvapí nikoho, že otázne je to ranné každodenné skoré vstávanie. Teraz mi budík prvý raz zvoní okolo 6:45. No to už po novom budem musieť odchádzať z bytu. No čo už, uvidím, až to skúsim. Shocked

Včera som si privstal, že pôjdem na krv kvôli tým nedostatočným krvným doštičkám. Ale zrovna výnimočne v tento piatok ordinovali od deviatej, takže som sa nevybavil. Ja som tam prišiel o 7:30, a tak som sa otočil na opätku a šiel do práce. Aspoň som si nakúpil víkendový nákup potravín už ráno pred prácou, lebo som mal ešte dosť času.

Dnes po práci sprcha, potom som si uvaril lečo s vajíčkami a špekačkou + vrecúško ryže. Popritom som dal prať prvú várku. Z domácich prác som už stihol iba pozametanie a umytie riadov potom. Teraz trochu relaxujem a oddychujem. Spím Večer bude asi o knihe alebo o hre, lebo neviem, či budem mať chuť dačo tvoriť na schizo.sk. V tento týždeň som tam rozrobil nejaké veci, tak by sa aj patrilo dotiahnuť vec do konca, no mám akúsi potrebu byť "mentálne vypnutý". Embarassed

Známka za súčasné dni: 1-.

Ďakujem Vám za prečítanie. Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, držme sa! Super!

matej
Rain 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus Ne 5 máj 2019 - 11:51

Viete, že tu na fóre sa nedá napísať slovo špi čka spolu? Z nejakého dôvodu ostane iba š a bodky. Veď to predsa nie je vulgarizmus, ale zdrobnenina od slova špica.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 86 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 75 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore