Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 34 z 86 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 60 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Št 31 január 2019 - 20:16

Teda myslím v akútnej fáze. Neviem, ako je to už v rámci liečby.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  matus Št 31 január 2019 - 20:25

Hlasim sa. Stale cakam. Psychicka bolest ma trha zvnutra ale zazil som aj omnoho horsie. Vsimol som si na sebe ze nevnimam realitu normalne. Ako keby som bol zopar kilometrov daleko a sledoval niekoho ineho pribeh. Proste nepride mi nic realne. K tej bolesti by som dodal ze mam aj divny pocit na hrudi ako keby tlak a na mozgu mam tiez divny pocit. Roky som tuto bolest toleroval naucil sa s nou zit ale s tym je koniec. Urobim vsetko co je v mojich silach a dam sancu hospitalizacii... Konstantna bolest a stres je definiciou mojej existencie. Nechcem a uz ani nevladzem pocitovat tuto bolest.
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Št 31 január 2019 - 20:38

Matúš, veľmi ma mrzí, čo prežívaš. To je práve to bolestivé, keď si človek uvedomuje to trápenie a tú "nenormalnosť". Niekedy je asi ľahšie pokiaľ človek nemá zdravý úsudok. Ale zdravý úsudok o sebe je aj dobré znamenie. Veľmi držím palce aby ťa hospitalizovali čo najskôr a pomohli!
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tyx81 Pi 1 február 2019 - 3:58

Ahoj ,som tu nový. Ani neviem ako sa zapojiť ,tak napíšem ako sa mám. Momentálne ma trápi kolísanie pamäte ,uz dlhodobo. Okrem iného. Inak pomaly, deň ešte len začína. Veľa šťastia dnes všetkým a príjemný deň welcome or bye
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik Pi 1 február 2019 - 14:51

Ahojte!
Ahoj Tyx! welcome or bye

Konečne piatok...
Od nedele som naň čakala.
Zatiaľ je dnešok fajn, doriešila so dosť vecí v práci...aj keď vlastne väčšinu ešte včera večer z Jednoty... Tak ništ Workman Beriem späť : D
Túžim strašne po tom, ísť už domov. Bruško mám v jednom kuse stiahnuté od nervozity, len zo samotnej prítomnosti obchodného riaditeľa a konateľa. Oni majú takú náturu, prirodzený postup pristupovania k druhým akosi duševne agresívnym spôsobom. Tak máme z nich brušká v uzli len ich samotnou prítomnosťou.

Posledný týždeň som bola nekľudná, no teraz nie vysilená, ale Duracell zajačik. Spávala som 3-4 hoďky. Predpokladám, že víkend celý prespím, lebo akonáhle sa v duchu vypnem, že už nemusím byť v takom strese, tak už ani nevstanem : ( Budem sa snažiť teraz o opak.
Toľko ja.

Milý Matus, Kimi, naďalej myslím aj na vás, a prajem, aby sa vám polepšilo.
Milý Idris, prosím prepáč, ak som vo včerajšom príspevku bola možna moc ,,naveľko,,, čudne sa vyjadrujem tento týždeň- to činí asi môj Duracell stav very sad4 To isté bolo aj v debate s Orim : (

Milý Matej, prajem, aby sa ti myšlienky opäť nastavili na to krásne v tvojom živote. Ako aj píšeš, hlavne, na ten prítomný okamih. Si silný, aj si mne vzorom. Vidíš, to ja ani nemám F20, a predsa o 1000 percent lepšie vedieš svoj život, ako ja ten môj.

Milá le pluie, som rada, že som opäť mohla čítať príspevok od teba. Ja sa priznávam, mne tvoj opis práce v tej chvíli pripadal ako taký ,,nebeský scenár,,- aspoň pre mňa. Ale naopak chápem, že ti tvoja terajšia práca berie motiváciu, lebo v nej teraz nemôžeš uplatniť svoju kreativitu. Ja si osobne myslím, že ty to v živote ešte dotiahneš na veľa, pretože sa neuspokojíš len tak s niečím, a túžiš tvoriť. No ja som si tak zasnívala pri tvojom opise práce. Ako, pre mňa by to bolo vyslobodenie, priznávam sa, som si večer aj troška poplačkala, že áno, aspoň na pár týždňov keby som mohla také robiť very sad4  

Asi toľko, už neviem čo písať, mám vás rada a krásny víkend prajem. pusi
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Pi 1 február 2019 - 16:41

hoj tyx!
Vítam Ťa na schizofóre a prajem Ti, aby Ti bolo čo najviac k prospechu a k prípadnému zlepšeniu zdravotného stavu. Tvorba a kreativita určite napomáhajú mysli k zdraviu, ak ako sa s tým môžeme stretnúť vo viacerých psychoterapiách, kde sa vkladá aj niečo originálne aj od pacienta. Využi ak možnosť písať, po prípade aj rozprávať sa (Zello, 20:00, So-St, Zello dialógy). Budem sa tešiť ak sa Ti polepší...

...............

Ahojte všetci
Ako anjelik napísala máme tu významný deň najmä pre pracujúcich fórumákov. Ste mi nielen v tejto "veci" obdivuhodní, ale isto aj v inšpirácii a nádeji, že sa aj ja budem môcť takýmto spôsobom tešiť na piatok a iných záležitostí spojených so zamestnaním.

Momentálne mám deň spojený so spánkom a vysadzovaním ranného Amisulpridu, ide to pomerne hladko. Prekvapením pre mňa sú sny, ktoré som už veľmi dlho nemal, a občasný pocit pohody spojenej s nižším nútením sa do činnosti.

Z činností dneška som bol spokojný s menšou prechádzkou po napoly ľadovými chodníkami a zakúpenie slnečnice pre spevavcov pred oknami. Urobil som aj malý nákup, venoval som sa akp. a čítaniu.

Želám Vám všetkým dobré zdravie a aj čo najviac úsmevov na tvári.

Tuto
community together

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 1 február 2019 - 19:11

Ahojte.

Je mi v súčasnosti náročné odpovedať predo mnou píšucim. Mrzí ma to, ale prečítal som si všetko a som rád všetkému pozitívnemu, čo ste opísali vo svojich aktuálnych príspevkoch. Držím silno palec vo všetkom, s čím momentálne zápasíte. Pridávam sa tiež k uvítaniu Tyxa, vitaj a cíť sa tu medzi svojimi.

Čo sa týka otázky le pluie, áno, skúšam šport pravidelne, teda najmä v podobe cvičenia a kardia, no vidí sa mi, že mi to stav len zhoršuje. Pozorujem už dlhé mesiace, že dni, ktoré nasledujú po cvičení, sa cítim horšie. Je však pravda, že som neskúšal viacej pravidelného kardia, trebárs aj 4krát do týždňa ísť behať, proste častejšie ponamáhať srdce ako Ty na tých korčuliach. Mám za sebou pokusy o behanie vo fitku, ale pravda je taká, že som odbehol svojich 20 minút a potom som sa tam aj mesiac neukázal. Aj dlhšie. Možnože takéto silné kardio by nemalo na mňa zhoršujúci efekt, ale prospelo by. Literatúra aj všeobecná lekárka majú za to, že áno. Tu iba narážam na ťažkosti skombinovať takú vysilenosť a kardio/šport so svojím každodenným osmičkovým zamestnaním. Ráno nezvládam vstávať skoro a večer som už unavený z práce, väčšinou skôr psychicky. Viem, dá sa na to podívať ako na vyhováranie, rozumiem tomu, ak si to niekto o mne myslí. No nemení to nič na tom, že začleniť takéto niečo do už aj tak vysilujúcej každodennosti som zatiaľ naozaj nevedel zvládnuť, najmä psychicky. Časovo áno, aj fyzická sila by bola, ale psychická a emočná sila zväčša nie je. very sad2

Čo sa týka toho, ako sa mám, budem stručný, lebo nemá význam rozjatrovať svoje rany nejakým podrobným opisovaním svojich stavov. Skrátka včera aj dnes veľmi zle. Dnes som musel o jednej sa vypýtať domov, dochádzkovo sa to poriešilo ako polka dňa dovolenky... veľmi som sa sypal. Žiadne iné prídavné mená a opisy nespomeniem, lebo toto buď človek chápe alebo nechápe. Verím, že tu na fóre, keď sa povie "bolo mi psychicky veľmi zle", že väčšina z nás tomu rozumie. Tam vonku ľudia to nechápu. Škoda reči...

Azda iba spomeniem svoje sklamanie, že mi nezabral včera ani dnes energeťák... liter som vypil, aj tabletka ráno bola kofeínová, a nič. Bolo mi veľmi zle aj tak a nezvládal som svoju prácu a situácie na pracovisku. Myslím, že napriek tomu, že som sa takmer zosypal práve dnes a musel som z práce odísť, aj tak si myslím, že horšie mi bolo včera vo štvrtok. Síce som včera dokončil smenu do riadnej piatej, trápil som sa ale silnejšie.

Dnes poobede som predčasne došiel domov a ponoril som sa do paplónu a pospal som si. Samozrejme som sa najprv vyplakal. Aj včera som reval jak dieťa celý večer. Teraz ide víkend, neviem, čo bude. Nemám silu na nič. Na žiadne upratovanie, na umývanie riadov... strašne ma takéto veci teraz obťažujú a stresujú, sú pre mňa nejakým spôsobom ťažké a zaťažujúce. V stave, keď mi je zle, je mi stresovým podnetom úplne všetko, aj to, že niekto prejde okolo mňa, alebo si ktosi kýchne. Prah odolnosti je neskutočne nízko, nezvládam nič riešiť, ničomu čeliť, ani bežným veciam, všetko ma dráždi, obťažuje, stresuje. Všetko je akési nepríjemné, celé žitie a dýchanie, existovanie akoby bolo zo svojej podstaty nepríjemné.

Pravdepodobne si zvýšim sám od seba Wellbutrin na 2 tabletky denne v príslušnom rozostupe, doktorka hovorila, že sa to dá, keď bude treba. A v tretej dekáde februára k nej pôjdem si to odobriť, to by bolo približne mesiac od poslednej kontroly, takže snáď ma prijme, a navyše, keď im dám 10 eur za termín... Bude ho treba aj predpísať, lebo sa tým pádom začne rýchlo míňať. Skúsim to.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  filipka Pi 1 február 2019 - 19:29

Matej, čo k tomu dodať...len to, že Ti prajem, aby Ti bolo lepšie. Čo najskôr. Drž sa, chlape, držím palčiská, myslím na Teba. giving a hug
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 1 február 2019 - 22:46

filipka napísal:Matej, čo k tomu dodať...len to, že Ti prajem, aby Ti bolo lepšie. Čo najskôr. Drž sa, chlape, držím palčiská, myslím na Teba. giving a hug

Ďakujem Ti, Filipka. Veľmi si vážim Tvoju podporu. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie So 2 február 2019 - 20:56

Ach, ja viem, Matej. S tým športom je to ťažšie, ak je aj práca. Viď moja korčulová fáza bola v čase, keď som doma len písala bakalárku, takže to sa nedá porovnávať. Aj teraz, keď pracujem, som rada, že žijem. A tiež som nevládna večer. Ale šport si treba dávkovať aj v malom, nikto ti nekáže behať hneď maratón. Proste aj len máličko sa hýbať, spôsobom čo ťa baví niekedy a nemôže to určite škodiť. Ak je človek však v depresii, tak je to ťažké, lebo sa cítiš slabý a unavený. Skôr potom len cvičenia. Paradoxne, keď ja som mala prvé ataky, tak som cvičila jogu aby som nejak prekonala úzkosť a trochu sa upokojila. A to nikdy inak necvičím. Ale nemôžem povedať, že mi to extra pomohlo. Až medikácia. Ale možno by si si zaslúžil dobrú masáž. Smile Pokial ti teda nevadí, že sa ťa niekto dotýka.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 2 február 2019 - 23:48

Ahoj Le Pluie. Ráta sa medzi šport aj bežné kardio? Napríklad rotoped alebo beh na mieste? Ak áno, tak to si viem predstaviť postupne začleňovať do režimu. Vlastne sa o to aj dlhodobo pokúšam, pričom mám fázy, kedy sa tomu viem venovať pravidelne, a potom sú aj fázy, kedy to dosť zanedbávam. Myslím hlavne ten rotoped... Ale asi sa toto medzi športovanie neráta, že... to by sa mi potom začleňovalo do mojich dní ťažšie. Ale nechcem sa vyhovárať, určite budem hľadať možnosti a spôsoby, ako to nejak realizovať. Musí sa to dať, musím si to len premyslieť a možno aj stabilizovať súčasný psychický stav lepšou kombináciou medikamentov.

---

Ahojte.

Prvá polka víkendu mi prebehla celkom obstojne. Stav sa mi postupne vylepšoval a upokojoval. Beriem tie lieky vo zvýšenej kombinácii (300 mg / 30 mg), ako uvádzam v téme "Súčasný stav ochorenia". Zistil som, že v gauči som mal ešte z dávnejšieho obdobia nejaký ten blister Ataraxu, ktorý ešte neexpiroval. Neviem, či by mi mohol poslúžiť ako prvá pomoc, keď mi začne byť zle... pamätám si jasne, že mal na mňa v minulosti silný sedatívny efekt, chytala ma z neho silná spavosť a útlm. Neviem, ako by som sa s tým vysporiadal v práci.

Dnes som užil Spitomin desinku ráno, na obed a večer, a neprejavili sa už tie nežiaduce závrate a brnenia, ako včera večer. Aj dva Wellbutriny znášam zatiaľ fyzicky dobre, dávam si druhú tabletku po 8 hodinách v zmysle príbalového letáku. V tomto dni, keď mi je o čosi v nálade jasnejšie, sa pokúšam čiastočne analyzovať bezprostredné spúšťače mojich stavov z predošlých dní a skúmam v rozume možnosti, ako sa s nimi vyrovnať, aby sa ma tak nedotýkali, keď sa na pracovisku zopakujú. Takže časť soboty som strávil auto-psychoterapeutickými úvahami. Okrem toho som dodržal konečne limit prijatej energie, telefonoval som s mamou, zametal som, venoval som sa hygiene, opral som 3 várky, čítal si knižku, písal si do wordu nejaké kvázi-ciele a sny, čo bolo skôr akési terapeutické cvičenie v zmysle jednej knižky. Doobeda som mal krátkeho šlofíka. Nadvečerom som si čítal staré témy na našom fóre. Počúval som celý deň rádio Anténa Rock, občas som prepol na Europu 2.

Psychicky momentálne lepšie, pokojnejšie. Nedá sa povedať, že by som mal zvlášť dobrú náladu, ale nie je ani pravda, že by som mal náladu zlú. Najlepšie je to opísať slovami, že sa cítim relatívne pokojne, som akýsi kľudný posledných asi 10 hodín.

Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 34 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tyx81 Ne 3 február 2019 - 4:04

Ahojte. Ďakujem za privítanie. Momentálne nerobíme lebo je zima. Bez pravidelného denného rytmusu sa mi totálne otočil biorytmus. Tiež po mesiaci sa budem musieť snažiť prinútiť k fyzickej aktivite. Matej podla mňa sa počíta aj rotoped do kardia, ja jeden mám a spraviť na ňom iba 5 min po dlchšom čase je naozaj namáhavé. Ja som vstal o 23 aj niečo ,a celkom v pohode -3. Ale je taký čas, asi . Držte sa it is perfect
tyx81
tyx81
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 280
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.01.2019
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: falošný schizofrenik,z presvedčenia- asi fakt chory
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol , Fevarin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 34 z 86 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 60 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore