Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 74 z 85 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 79 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  le pluie Ne 19 november 2017 - 20:39

Ahojte ľudkovia,

mám sa stabilne. Tento týždeň som bola u kamarátky, maľovala ma na obraz. Boli sme v čínskej reštaurácii a kúpila som si tam ten koláčik šťastia, taký ten keksík a vnútri som mala napísané " toto bude turbulentný rok". Skoro som odpadla...Dúfam, že to nebude pravda. Aj keď čakajú ma štátnice a bakalárka, ale dúfam, že to zvládnem v zdraví. Inak pokračujem vo vypracovávaní si otázok. A celkom to už začína byť stereotyp, a keď si predstavím, že až do 29 januára ma čaká len učenie. Budem musieť zas niekedy vypadnúť z domu, lebo nebaví ma taký stereotyp. A celkom sa aj teším, ked si raz nájdem prácu, že nebudem doma. Som taký čulý človek a vždy som bola zvyknutá meniť prostredie, aj počas štúdia a tak. Trochu sa cítim stále úzko kvôli tomu, že neriešim vzťahy. Všetci moji kamaráti sú zadaní, alebo majú každú chvíľu rande a dopisujú si s niekým. A ja im na túto tému nemám čo povedať Sad. Chystám sa psychiatrovi, čítala som, že na túto anhedóniu - nemať pocit radosti takmer z ničoho funguje Valdoxan (agomelatín). Jedno antidepresívum som vyradila, neviem či je správne začať brať ďalšie, ale teda pocity je už jediné čo mi v živote chýba. Uvidím, verím, že sa s tým dá niečo robiť. Inak taký neutrálny je ten život. Asi ďakujem, že to nie je zlé aspoň. Myšlienky mám pod kontrolou, ale skôr mám pocit, že mám takú prázdnu hlavu stále. Máte aj vy ten pocit?
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Po 20 november 2017 - 10:10

Ahojte Smile ako sa dnes máte ? Ja som prišla z fitka a idem si dať ešte hodinku kardia poobede, inak som sa celkom dobre vyspala, nálada je neutrálna pocity žiadne mala som taký divný sen tak nad ním ešte premýšľam... inak le pluie valdoxan užívam aj ja a máš pravdu je najlepší na takzvanú anhedoniu no mne nejak prevratne nezabral tak snáď to u teba bude lepšie, budem ti držať palce !!! Aj pri učení zmaknes to si šikula ! A je super že rada meníš prostredie tak to má byť Smile mňa ešte dnes čaká večer psychologicka po telefóne tak sa teším vždy ma vie tak trochu nakopnut k lepšiemu, tak Vám držím palce a majte krásny začiatok týždňa :* držte sa Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Po 20 november 2017 - 10:40

Spánok bol viac ako kvalitný (22:30-9:50). Nálada je pomerne uspokojivá, aj keď mohla by byť aj lepšia, čo súvisí s tým, že dnes som veľa toho neurobil. Bohužiaľ už dlhší čas sa mi nedarí nájsť potešenie v aktivitách, čo ma výrazným spôsobom limituje. Ku všetkému sa musím strašne premáhať.

Poďme však ku lepším veciam, teší ma v poslednej dobe to, že myseľ sa nevenuje žiadnym nežiaducim aktivitam, vlastne akoby som ju nemal vôbec, či už negatívnych pocitov alebo tých pozitívnych.

Ťažko povedať, či je dobre alebo zle, ale aspoň sebe neškodím. Na dnes je naplánovaná posilovňa a chcel by som vyskúšať aj nejaké tie vzdelávacie aktivity. Uvidím, či sa ku tým vzdelávacím aktivitám dokopem nejako a zlomím to nejako.

Edit (21:52): Vzdelávacím aktivitám som sa opäť nevenoval a zvíťazila nado mnou nejaká neviditeľná sila. Niečo ma tam brzdí, ale nedokážem to pomenovať. Posilovňa aspoň dopadla dobre, cvičil som plný pozitívnej energie a fakt som makal. Nálada pri cvičení bola skvelá...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ut 21 november 2017 - 11:47

Ahojte ľudkovia,

tak dnes začnem tradične spánok. Môj spánok nebol najlepší, zaspal som až tesne pred polnocou a bol som zobudený už pred 7. hodinou. Bohužiaľ nedokážem napísať tu veľmi ako sa mám, keďže nejaké tie emócie dnes chýbajú. Nálada je niekde medzi depresívnou a neutrálnou. Myšlienky nemám dnes na šťastie žiadne. Dnes ma aspoň jedna vec teší, že som dokázal prečítať aspoň 4 strany z knihy oblasti bankovníctva. Absolvoval som menšiu prechádzku. Večer zahrám si tradične futbal a pôjdem ešte von s kamarátmi posedieť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 Ut 21 november 2017 - 12:57

Ahojte všetci Smile ako sa dnes máte ? Ja som chorá už odvčera čiže som docvicila dofajcila aj neviem čo Sad nálada pod psa lebo vlastne nemôžem nič dokopy robiť musím to vylezat , tak sa držte a hlavne buďte fit a zdraví !!! Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  le pluie Ut 21 november 2017 - 13:56

Sarah, skoré uzdravenie ti prajem giving a hug
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Ut 21 november 2017 - 16:17

Ahojte,
dnes v pohode. Zas som čo-to poobjednávala (neoprén na cosplay konkrétne), momentálne mi v priečinku s názvom "Tovar, čo čakám" svieti 10 položiek, ale polovica z toho už došla, no. Kruci, míňam ako milionár, asi si tým niečo kompenzujem (večery?), musím sa už krotiť. Inak glykémie stále nemeriam, totálne som odvykla. Neviem teda ako na tom som, ale hypoglykémie už vôbec nemávam, asi to nebude nič moc. Priateľ má angínu, teda sa zas neuvidíme, nariadila som mu liečiť sa, ale do roboty že chodí. Že huh? Nepáči sa mi to, vôbec, ale nič s tým nenarobím. Ja inak po somatickej stránke okej, po psychickej sa teda zatiaľ dá, však hoci už svietim, je tma ako v rohu, ešte nie je tak úplne večer, asi. Inak zajtra by som mala mať fotky v náhľadovej kvalite v maili a napokon v sobotu fyzicky v rukách, tak sa tešíiííím Very Happy heart A chcem ísť fotiť aj s bratom, len mi teda najprv musí dôjsť ten tovar. Maskáčové nohavice už mám, aj dvojica makiet granátov mi tu leží (keby tu niekto robil raziu, tak ma zavrú až sčernám, v domnienke, že som teroristka Laughing Ešte ale čakám nejaké veci, potom sa môže ísť na to. Teším. Tiež.
A tak, majte sa, držte sa flower
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 21 november 2017 - 23:03

Ahojte fórumáci!
Teším sa pravidelne na večer, keď si v kľude môžem prečítať časti vašich životných osudov. Veru, máme to rôzne, ale dúfam, že postupom času bude veľa príspevkov, že je všetko OK.

Mne sa dnes darilo poslabšie. Spal som chabé dve hodiny a asi aj preto som viac zažil ilúzii hlavne na balkóne, kde chodím na cigu. Najviac ma potrápila tendencia k pasivite a s tým súvisiaci nedostatok vôle poriadne zabojovať. V niektorých hodinách to bolo lepšie, a tak som vybehol aj pre nevyhnutnosti do obchodu, podarilo sa aj akp., drobnosti v domácnosti... Dohromady to síce sláva nie je, ale aj napriek tomu som spokojný, že som vlastne to nutné porobil a silne verím, že zajtra bude zas lepšie.

Držte sa! Tuto

Spím

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 St 22 november 2017 - 9:48

Ahojte ludkovia tak ako sa Vám dnes darí ? Ja som včera prelezala celý deň Sad dnes už varím aspoň aj je mi je mizerne....zázračne som prestala fajčiť Very Happy a chystám sa dnes aspoň na malú prechádzku....Tak sa držte a le pluie ďakujem si poklad :* majte sa krásne a hlavne zdravo ! Pozdravujem
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 22 november 2017 - 12:03

Ahojte,
dnešný spánok bol biedny, spal som asi len 1,5 hodiny. Až je divné, že neodzrkadlilo sa to nikde. Cítim sa pomerne sviežo na to, že som spal tak ako spal. Nálada je neutrálna. Citové rozpoloženie je na úrovni čajovej lyžičky, čiže bez akýchkoľvek turbulencii, čo ma pomerne teší. Dnes sa mi nedarí dokopať ku žiadnym aktivitám (teda až na pozretie jedného šachového videa). Možno opäť si prečítam 5 strán z knižky. Po takomto počasí sa mi nechce ísť na žiadnu prechádzku. Teším sa večer aspoň na fitko a uvidím, ako ho odcvičím.

Mer, teším sa z teba, ako aj na tvoje nové fotečky. Snáď vyjdú dobre.

Tuto som rád, že sa máš relatívne dobre. Len mohol by si častejšie prispievať tu, lebo číta sa ťa dobre a tiež sa teším z teba...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2202
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 St 22 november 2017 - 21:02

Musím sa Vám priznať ze mi je kúsok lepšie Wink takze cez víkend som uz plná energie snad ju využijem užitočne Kimi cvičí vo fitku za mna a le pluie sa učí namiesto mna Very Happy no nemajú dobrý dnik
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 74 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka Št 23 november 2017 - 10:29

Ahojte všetci, prajem všetko najlepšie každému z nás, hlavne pokoj a zdravie..
Tomitos ši milý, ďakujem za podporu, v to ID ani nedúfam, ale uvidí sa, v každom prípade si ma potešil, že si mi napísal.
Tuto ďakujem aj Tebe , bojujem každý deň v tej práci, je to dosť zložitá a namáhavá práca.
Už som vo viacerých prácach zažila, že nového človeka hlavne ženský kolektív nechce zaučiť, lebo sa sami boja o prácu, ani ma tie povahy malomeštiacke nebavia už, je to smutné, že práve ženy sú také problematické vo vzťahoch, ako sa vraví, že v ženskom kolektíve sú časté problémy. Ja sa snažím opakovať si vety v práci: neber si to osobne a to nie je moja vec (iného chovanie. inak uvažujem nad opatrovaním v rakúsku, nemecky viem, len odvahu nemám, sledujem ponuky a je tam veľký záujem od veľa opatrovateliek, že sa bijú o miesta..neviem.
inak veľa fajčím a pripisujem to slabým nervom, pocity riešim, zaháňam fajčením, hneď ako ma niečo rozruší, by som si zapálila tú hnusnú cigaretu.  stále ma sprevádza všade žiaľ pocit že som hlúpa a nemožná...to mám z rodiny, otec mi to často opakoval, že som hlúpa, hlúpa si hlúpa sprostá tisíc ráz.. a neviem sa toho zbaviť asi to ani nejde a preto bojujem aj s tými pocitmi že som na nič a zároveň si opakujem že to tak nieje. je to ťažko opísať čo cítim, toho sa už asi nezbavím, myslím, že to je na celý život.
sarah prajem skoré uzdravenie a ďakujem aj tebe za podporu, drž sa. Veľmi ma teší, že ste tu takí milí ľudia, Všetkých zdravím a držím palce v životoch, bojujte Cool
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 85 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 79 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore