Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 60 z 86 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 73 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Pi 18 marec 2016 - 8:31

Ahojte bojovnici
mam sa fajn, som vyspaty dobre, som v praci kde sa pracovna moralka kazi riaditelom a casto nas gezuje pricom "nema pred hubou servitok". Casom si musim zvyknut na taketo jeho ulety inak by ma asi kleplo )). exploding  Tesim sa domov, drzte sa.

Jozin drzim silno palce!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Pi 18 marec 2016 - 9:17

Díky Candy!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester Pi 18 marec 2016 - 13:33

Candy krásny dog dog dog  it is perfect
No v práci človek natrafí na kadejakých ľudí...mám z tým aj ja problém. Ale chce to len nejak jedným uchom dnu a druhým von... Rada, ale ani ja to nedokážem a niektoré veci sa ma až moc dotýkajú...som proste vzťahovačná...
Joži nádych - výdych- nádych - výdych veľmi vám, tebe aj Maruške držím palce. A daj vedieť ako to dopadlo....
Máš to zo stresu, aj včera si bol taký rozladený z toho... a sorry, ale ja som sa tak dobre s chuti zasmiala Very Happy  ale nie na tebe, asi si ma zle pochopil... proste mi to prišlo smiešne. Ja som tiež často krát taká v strese, že nevnímam svet okolo hoc sa aj snažím... tak ešte raz prepáč, ja ťa mám v podstate rada saint

ahojte aj všetci ostatní, mám sa dobre, spokojne a vyrovnane... až to znie neuveriteľne dancing  
prajem vám všetkým krásny víkend, ja idem na celý víkend preč s kamoškou, prídem až v nedeľu a veeľmi sa teším
community together welcome or bye
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 19 marec 2016 - 16:02

Ahojte!
Regina je perfektné že Ti je tak ako je, aby to tak bolo dlhóóó, predlhoooo. Candy, mrzí ma, že máš takého človeka nadriadeného, držím palce, aby si to dokázal odfiltrovať a v práci Ti bolo aspoň fajn.

U mňa celkom do pohody. Dnes nemám nič extra zaujímavé, teším sa na Zello. Práve pozerám kúsok z "Faktor strachu" na PLUS. Vybehol som do supermarketu po nejaké drobnosti. "Akp.", až na jeden materiál, mám už hotovo, akosi je tradícia, že mi tam trčí aj to cvičenie... Zaspal som dnes v noci až okolo pol piatej, tak som si ešte zdriemol. Zdravotne celkom fajn... Majte sa všetci čo najlepšie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej So 19 marec 2016 - 16:04

Ahoj kamaráti. Wink

Dnes sa mám asi dobre. Moje ťažkosti s úzkosťou a flush prerastali pozvoľna v úpadok nálad, najmä v štvrtok, kedy som bol v práci "bez nálady", čo u kolegýň vzbudzovalo nepríjemnú pozornosť. Mal som značné problémy na ulici vo vzťahu k okoloidúcim. V piatok som s tým intenzívne bojoval "drzým dívaním" sa do očí ľuďom vôkol, čím som chcel stlmiť "poplach" mojich parasympatických nervov, ktoré splašene reagovali úzkosťou a premrštenými fyziologickými príznakmi. Skrátka som chcel vsugerovať mozgu "pozri, veď sa nič nedeje, nie je tu žiadne ohrozenie, ten okoloidúci je bežný človek, ktorý sa o teba vlastne vôbec nezaujíma a si mu ľahostajný". Čiastočne to zaberalo, takže som nemal vyvrcholenia. Neskôr počas dňa som si hovoril, že by som mohol svoje fyziologické príznaky prijať ako súčasť svojho výzoru a svojho Ja, identifikovať sa s tým. Zmieriť sa s tým. Že reku záleží, ako budem na ľudí psychologicky a povahovo pôsobiť, teda svojím prístupom, náladou, prípadnou vľúdnosťou, dialógovaním a priateľskosťou. Ak sa vďaka tomu budú ľudia, ktorí so mnou interagujú, cítiť pri mne dobre, tak aj keby som bol červený ako paprika, tak to nevezmú ako moju škaredosť, ale vezmú to ako "no toto je proste Matej". Prístup, aký som k nim volil a aké pocity som im z mojej prítomnosti generoval, by mohli za určitých okolností prebiť nepríjemné vnímanie mojej škaredosti, si myslím. Aspoň takto znie ideálna predstava, ktorá by mohla byť myšlienkovým zdôvodnením môjho potenciálneho zmierenia sa s flush a úzkosťami.

Takto som teda postupoval behom piatka. V práci to ubiehalo zhruba dobre následne, aj nálady sa pohybovali na lepších úrovniach. Večer sa mi nechcela strašne robiť interpretácia textu, ale o zhruba 23:20 som sa k nej donútil a o 1:00 som ju už mal vytlačenú... Dnes som ju v škole odprezentoval - zdá sa, že dobre. Tréma silná nebola, celkom sa to dalo vydržať. Ešte mám momentálne robiť ďalšie 4 seminárky, ktoré by boli dobré vybaviť do konca veľkonočných sviatkov. Takže mám čo robiť. scared

Napriek tomu sa momentálne sústredím na odpočinok a pohodu. Kúpil som si nové 2 knihy od Briana Tracyho, môjho obľúbeného motivátora (Zásah do čierneho; Nájdi svoju rovnováhu). Sú to malé knihy asi o 100 stranách, polovičku jednej už mám za sebou - zatiaľ to hodnotím veľmi kladne a už teraz mi to mnoho dalo. Smile Takže si to asi budem počas víkendu aj trošku dočítavať.

Inak teda fajn. Lieky beriem štandardne, ako mám napísané pod svojím avatarom. Občas vynechám z lenivosti alebo únavy Orfiril. Musím sa polepšiť. Čoskoro už idem po 2 mesiacoch na kontrolu... Tu nad mestom je pekné počasie, slnečné, hoci trochu chladný vzduch. Zajtra, pozajtra je tu už jar. sunny Teším sa veľmi. Smile

Ďakujem, priatelia, za prečítanie. Želám všetkým pekný a pokojný víííííkend. Smile
S pozdravom
m.
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN So 19 marec 2016 - 16:51

Ahojte bojovnici
dnes som sa zatial nedokopal k nicomu co by mi spravilo radost, cely den pospavam a akosi musim stale mysliet na pracu. Idem preto na dlhsiu prechajdu s Candy do lesa a dufam ze sa mi ulavi. Vdaka za podporu a drzte sa.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger So 19 marec 2016 - 17:26

Ahoj Matej,
tiež sa občas snažím "drzo" pozerať ostatným do očí, keď idem po vonku, a ukrutne sa o to snažím, keď som na terapii. Nemám problémy so vzťahovačnosťou a tým, ako to popisuješ Ty, ale nemám sebadôveru a bojím sa ľudí a ich pohľadov, prekážajú mi. Vonku ešte dobre, to by nebolo také hrozné, ale neznášam, keď na sedení pozerám kamkoľvek, len nie na Janu. Musí to vyzerať divne, ale keďže vie, prečo to je a keďže je skúsená psychologička, pochybujem, že by jej to bolo nejak obzvlášť nepríjemné. To mne teda je.

* * *

Ahojte,
dnešok je v pohode. Veľa som toho veru nespravila, pretože som spala a spala, ale tak aspoň môj "džob" na dnes je ukončený, články na blogu mám Very Happy Psychika v pohode, žiadne tendencie ublížiť si, žiadne úzkosti alebo depresia. Glykémie rozlietané, nepribrala som a v poslednom čase ma bolia miesta vpichu po inzulínových injekciách (perách), navyše brucho mám už celé rozbodané, preto som prešla na ruky, hoci by sa to nemalo. Ale aspoň tá psychika sa drží.
Majte sa! community together
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie So 19 marec 2016 - 17:46

Matej, len mi napada... straz si ten kofein. vsade sa uvadza, ze moze zhorsovat uzkosti. ja som cital, ze vo vysokych davkach (take tu asi nikto neberie; uz ani neviem, kolko to bolo) moze zhorsovat pozitivne priznaky schizofrenie (a ciastocne zlepsovat negativne priznaky).
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ne 20 marec 2016 - 7:24

Priatelia, mám na vás veľkú prosbu. Myslite na mňa, prípadne kto veríte modlite sa proste za mňa u Boha, anjelov, pomocníkov atď., nech to zvládnem. Vopred ďakujem!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Ne 20 marec 2016 - 8:39

ahojte.

viackrat som uz chcel prispiet, ale akosi som si to vzdy rozmyslel.

neda sa mi teraz napisat, ako sa mam. len napisem, ze mam zo seba zly pocit.

zase beriem antidepresiva a tak nejako cakam, kym (a ci) zaberu. zistil som, ze bez nich to zrejme nepojde, ale ak budu ucinkovat, nevadi mi, ze ich beriem. vsetko, co pomoze, sa rata.

musim na sebe viac zapracovat, len neviem presne ako. mam strasne slabu volu a vobec netolerujem psychicku zataz vo forme roznych vykyvov. potreboval by som stav viac zastabilizovat, hoci si tu nestabilitu ciastocne sposobujem sam. aj si viackrat stanovujem nejake drobne ciele, no zistujem, ze ich nezvladam plnit a porusujem to, co som si predsavzal. preto ten zly pocit zo seba.

som rad, ze som sa trochu vypisal a nieco zdielam. som vdacny za tuto moznost. pravidelne si Vas citam a drzim vsetkym palce.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ne 20 marec 2016 - 8:47

Díky aj tebe držím palce.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 20 marec 2016 - 11:43

Ahoj Lístie. Smile Myslím, že by sa Ti šikla tá knižka od Tracyho "Nájdite svoju rovnováhu". Pojednáva v nej o tom napríklad, že musíme najprv nájsť svoj rovnovážny bod, z ktorého budeme následne riadiť svoj život. A len vďaka tomu, že budeme riadiť svoj život z rovnovážneho bodu, tak môžeme okusovať pokoj mysle a šťastie. Ako dosiahnuť rovnovážny bod? Dosiahneme to tak, že dáme do súladu to, čo robíme, s tým, aké hodnoty reálne vyznávame. Hoci by to znelo samozrejme, nie je veru samozrejmé, že si ľudia sú vedomí svojich hodnôt. Často práveže vôbec nevedia, k akým hodnotám inklinujú a v súlade s ktorými sa identifikujú. Preto je dobré si urobiť jasno, čo presne chcem, čo presne vyznávam, aké rôzne hodnoty vnímam ako pre seba samého za prioritné, a následne konať len to, čo je s nimi v súhlase. Takto dosiahneme v živote tú správnu rovnováhu, píše Tracy. Smile Teraz vyvstávajú pre Teba určité pomocné otázky: "Ktorá hodnota Ti je najbližšia? Aké hodnoty (vecné, abstraktné, citové, morálne, majetkové, charakterové, atď.) máš rád a veríš v ne? Ktoré hodnoty Ťa posúvajú dopredu a ktorých prítomnosť by si chcel mať vo svojom živote zastúpené čo najviac? To by Ťa malo priviesť ku kladeniu takých cieľov následne, ktoré by išli ľahšie splniť. Mierim k tomu, že možno preto sa Ti zdá menej úspešné prekonávať seba, alebo možno preto cítiš slabú vôľu, lebo svoju vôľu nenasleduješ. Táto vôľa by chcela stoj-čo-stoj byť v súlade s hodnotami, ktoré vyznávaš, no možno ju silíš do cieľov a polôh, ktoré s hodnotami Tvojimi nie sú zhodné. Napr. sa to stáva, keď chceme konať tak alebo to, čo vlastne chcú od nás druhí ľudia. Alebo keď chceme plniť očakávania iných alebo sa druhým ľuďom zavďačovať. Nie sme tak v súlade so samým sebou. Ja tak napríklad nie som úplne v súlade so sebou, keď mám robiť všetky tie povinnosti do školy. Je síce s mojimi hodnotami v súlade mať vysokú školu, no nie je s nimi v súlade proces vzdelávania a to, že sa treba učiť to, čo ma až tak vnútorne nezaujíma. Fuj, už aby som tú školu mal za sebou. Smile Tiež je to istým spôsobom iba očakávanie môjho brata, alebo vonkajšia požiadavka zo strany ľudskej spoločnosti, trhu práce, a nie je to v súlade so mnou. Odporúčam Ti teda, Lístie, inšpirovať sa tou knižočkou, a robiť počas Tvojich dní vlastne len to, čo je úplne totožné s Tvojimi hodnotami (po tom, ako ich znovuobjavíš) a teda len to, čo naozaj vnútorne chceš a po čom naozaj vnútorne túžiš len Ty ako samostatná bytosť. Smile Možno vtedy nájdeš veľa vôle pre danú činnosť, alebo veľa motivácie... Prepáč, že som zase mudroval, iba ma tieto myšlienky napadli v súvislosti s tou knižkou, ktorú teraz čítavam. Smile Dúfam, že som nepísal nejak ostro, lebo to som nemal v úmysle, skôr som chcel len zreferovať obsah knihy. Držím Ti, kamoš palce s antidepresívom. Drž sa! dancing bom

Ahoj Jožin. Smile Držím Ti silne palce. Potom napíš, k čomu som mal vlastne držať palce. Neviem, čo Ťa totiž dnes čaká. laughing Ale budem na Teba myslieť, vlastne už teraz na Teba myslím. it is perfect

m.
rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 60 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 86 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 73 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore