Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto St 16 január 2013 - 19:00

Ahoj Matej,
si super, dobre sa držíš. Nezabúdaj, že si v zácviku, takže nejaká tá chybička sa bez problémov toleruje. Naopak mi pripadáš, že toto obdobie zvládaš veľmi dobre a zdá sa, že Ti práca celkovo sadla.

..........................................

Ahojte,
u mňa stále rovnako. Väčšinu dňa polihujem, mierne mám aj úzkosť, sťažka sa prekonávam... Bol som u doktorky na bežnej kontrole, povedala aj to, že už som mal mať celý ID, a že mám možno zvýšenú hladinu Li, tak zajtra idem na kontrolu krvi a možno sa pohne s tým občasným trasom. Inak stále čakám na zápočtový list kôli UPSVARu, aj v tomto prípade by som si najradšej zanadával...

Som rád, že tu čítam aj ďalšie príspevky od fórumákov. Myslím, že Matejove prijatie a úspešné pokračovanie výkonu práce (zaškoľovanie) trošku pozdvihlo náladu.

So želaním toho najlepšieho pre fórumákov aj čitateľov fóra Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Letra St 16 január 2013 - 19:49

Ahojte,

tak posledné dni som sa narobila a ponakupovala až až....a moje zdravie to nevydržalo, dostala som silný zápal priedušiek, takže od dnes som na antibiotikách....a moje depky neutíchajú, nové lieky beriem už 10 deň a akosi necítim zlepšenie, samozrejme môj zdravotný momentálny stav tomu nepridáva....

Matej..vidím, že sa ti darí v práci...neboj ubolený budeš len prvé dni..ale držím prsty...

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Št 17 január 2013 - 9:49

Regina, teším sa veľmi, že sa Ti darí. Ďakujem Ti za gratuláciu. A želám mnoho ďalších pokrokov a úspechov pri tom doučovaní. Je to celé super. jumping it is perfect

Letra, držím Ti prsty aj ja pri tom odpočinku, ktorý teraz potrebuješ v prvom rade. Dúfam, že sa nám čo najskôr vyliečiš a že tie antibiotiká dobre pomôžu. giving a hug

Tuto napísal:(...) Naopak mi pripadáš, že toto obdobie zvládaš veľmi dobre a zdá sa, že Ti práca celkovo sadla.

Prvé dva dni sa dali. Ale prekvapilo ma, že akurát včera večer ma schytilo "večerné pesimum", ako som tomu už zvykol hovoriť. Tento raz nešlo len o smútok, ale aj o vyslovene úzkosť - riešil sa mi v hlave kopec výčitok, čo som mohol urobiť lepšie, čo som pobabral pri kase, čo som zle spravil v medziľudských vzťahoch, čo som zle kedy povedal, ako som kde kedy zle zareagoval, čo som kde kedy zle spravil, aký som celý nemožný, nesústredený a nepraktický. A do toho ma až zvierali skľučujúce pocity. Až mi napadali akútne myšlienky, že som sa upísal na smrť, a teraz neviem z toho von, a že by som potreboval odísť a vzdať sa tej roboty. Proste naozaj veľmi smutno a skľúčene mi bolo. very sad2 Tiež mi napadali obavy, ako veľmi tú svoju vedúcu sklamem, akú do mňa vložila dôveru, a že zisťuje, že nie som taký, ako vyplývalo z môjho motivačného listu. Tiež ma napádali obavy, že ma ohovára alebo jej priateľ, ktorý prišiel ju vyzdvihnúť do prevádzky, že ma ohovára, keď zbadal a pochopil, aký som nemožný. very sad3 Bál som sa a triasol som sa večer v posteli počas celého zaspávania.

Teraz dnes ráno je to lepšie. Negativizmus a sústredenie sa na to nevýhodné či zbabrané nejako nepociťujem. Som síce unavený a trochu ma deptá, že musím ísť dnes na neplánované školenie poobede, hoci som mal mať dnes voľný deň. Ale mám opäť záujem vykročiť s optimizmom a pozitívnym naladením dopredu. Dúfam, že sa mi to podarí. Musím vydržať, alebo sa aspoň pokúsiť vydržať. Yes Tato mi hovorí, že takú dobrú robotu už len tak ľahko nenájdem.

Takže psychicky sa mám takto. Fyzicky - bolesť ramena je slabšia, aj keď ešte zostáva. Mal som ju celú noc úplne zababušenú a "potila sa". Myslím, že to teplo výrazne pomohlo. Inak sa dá. Meditation

Želám pekný štvrtok. Applause
S pozdravom
Matej
Computer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 17 január 2013 - 16:50

Ahoj Matej,
začiatky bývajú ťažšie, ale mám dojem, že Tebe to vychádza tak, ako by malo. Nerob si starosti pre drobnosti na začiatku prac. pomeru, to budeš dolaďovať trebárs o mesiac, týždeň. Pokiaľ nerobíš výrazné excesy, tak to malé sa Ti všetko odpúšťa. Ide o to, aby si ukázal, že po čase si poradíš v zamestnaní neskôr aj sám a tie spomínané chybičky Ti skôr poukážu na to, kde sa máš zlepšovať...

Držím Ti palce, aby si to všetko vydržal (a nedostal depku ako som mával ja, čo ma poriadne ...), lebo tým dávaš nádej aj ostatným, že sa pri ochorení ešte čosi naviac aj dá.

..........................................................

Ahoj Regina,
tak nech máš už priedušky v poriadku.

............................................................

Ahojte,
dnes tak akosi, najradšej by som len ležal, ale prekonávam sa. Bol som na krvi, v obchode, na minimálnej prechádzke, čítal som, Net... Začal som si písať plánované aktivity a zdá sa, že trošičku to pomáha, nič náročné, ale hlavne aby som poplnil.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Robo Št 17 január 2013 - 20:37

Ahojte kamaráti. Som smutný, často zamyslený, namýšľam si a som aj ešte nedočkavý. Smutný som preto, lebo som proste taký samotár. Nedarí sa mi ani v hľadaní práce. Bol som na úrade práce na výberové konanie, mali by sa mi ozvať telefonicky, či ma vezmú, alebo nie a zatiaľ nič. Minule som bol v hypermarkete HYPERNOVA, bola tam taká súťaž, že ak kúpite kávu Jacobs a ešte aj keksy mini BeBe dobré ráno, tak vám dajú žreb a po zotretí žrebu zistíte, že ste vyhrali kávovar TASSIMO alebo keksy. Ja som nemal toľko šťastia a po zotretí žrebu som vyhral keksy. Je mi smutno aj za mojou priateľkou Miškou. Zajtra ale pôjdem na návštevu ku kamarátovi Martinovi. U nás napadlo dosť veľa snehu, bývam v dome a upratujeme s lopatami napadaný sneh. Bol som pri psychiatričke,2,3 dni pred budúcou kontrolou mám prísť, aby mi sestrička zobrala krv kvôli Leponex-u. Televíziu nepozerám až tak často. Pozriem si správy, Modre z neba, Legendy popu a to je asi tak všetko. Mamka s babkou zas pozerajú na programe DOMA Druhý dych, Tisíc a jedna noc. Veľmi často som zas na internete-na facebooku-ale ak si s niekym píšem na facebooku, tak iba medzi "štyrmi očami" Nemám rád, ak sa na moje písané články na fb dostali-vycapili by sa na facebook a videli by ich všetci, čo chodia na facebook-teda celé Slovensko... A ešte veľmi často chodím na centrum.sk a čítam, že aké e-maily mi chodia. Tých e-mailov už mám strašne veľa a veľa ich musím zmazať. V tomto mesiaci sa ešte pôjdem porozprávať ku svojej psychologičke, aby mi aj ona pomohla, čo vždy aj robí a som veľmi rád, že ju mám. No a do tretice ešte veľa počúvam CD-hudbu, najmä južanské Chorvátske piesne, východiarske ľudovky, ale aj napr Helenu Vondráčkovú... Chcel by som sa Vás milí moji kamaráti opýtať, že ako by som mal využívať voľné dni, keďže nemám robotu a som takmer sám doma v dome. Ešte so mnou býva aj babka, vždy mi niečo navarí a sa aj spolu porozprávame... Mamka je v práci, chodí domov poobede, otec zas robí v Prahe. Rozmýšľam aj o kúpeľnej liečbe-zatiaľ ale ešte nič nevybavujem, lebo si hľadám tu prácu... Rád by som chcel ísť v lete na dovolenku do Chorvátska, ale to je ešte vo "hviezdach". Nemám rád, ak mám niečo vonku na dvore urobiť vtedy, ak sú vonku aj moji susedia... Pozriem si von oknom a poviem si-ak už tam susedia nie sú, že je "čistý vzduch", takže môžem ísť vonku vysypať smeti alebo poupratovať sneh... V kúpeľni vždy zatváram okno, aby som si nenamýšľal, že ma ľudia ohovárajú, prezývajú ma, smejú sa zo mňa a tak... Rozmýšľal som aj o tom, žeby som mohol občas aj babke pomôcť z nákupom. Má už viac rokov a viete ako je to teraz v zime... Nedajbože by sa pošmykla, alebo spadla a zlomila by si nohu alebo ruku Pevne dúfam, že sa to babke nestane-neprajem zlomeninu ani najväčšiemu nepriateľovi, sám som zažil čo je to zlomená noha, proste to nie je nič príjemné... Mamka robí v robote trocha dlhšie, ale vôbec mi to nevadí... Koncom mesiaca, teda dám vám to vedieť milí moji kamaráti 31.januára 2013 budem mať narodeniny, a to 24 rokov. Garantujem Vám, že nabudúce, ak napíšem nejaký príspevok, tak už nie tak neskoršie, ako tento a budem sa snažiť-aspoň pokiaľ to bude možné vám písať častejšie milí moji kamaráti, že ako sa mám a čo mám nového. Na záver by som Vám ešte dodal veľa zdravia, šťastia a peknú zimu.Prajem Vám , aby ste nemali žiadne depresie,boli šťastní a mali veľa úspechov, či už študijných, pracovných alebo osobných. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. flower flower flower flower flower flower elephant elephant elephant elephant elephant elephant albino albino albino albino albino albino sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 18 január 2013 - 16:16

Ahoj Robo,
pekne si to napísal. Ja aj dobré, že si sa pokúšal o tú prácu, možno nabudúce sa Ti pritrafí. O náplni dňa na ID sa mi teraz ťažko píše, lebo som v pasívnej fáze a to nie je nič moc celkovo.

................................................

Ahojte,
ani dnes som si nenašiel zápočtový list v schránke, tak tuším, že mi tá práca... Sad Kôli registrácii na UPSVARe! Aj to mi príliš nepridáva na nálade. Dnes hlavne polihujem, bol so aj na kratučkej vychádzke, trochu čítam a teraz Net. Doktorka mi kázala znížiť si o 300mg/deň Lithium t.j. na 1200mg/deň, antidepresíva zatiaľ nemám, lebo aj tak je riziko preladenia do mánie. Ahojte
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Pi 18 január 2013 - 22:44

Robo napísal: (...) Chcel by som sa Vás milí moji kamaráti opýtať, že ako by som mal využívať voľné dni, keďže nemám robotu a som takmer sám doma v dome. (...)

Ahoj Robo. Dal som Ti reputačný bodík za Tvoj príspevok, lebo sa mi páčilo, ako sa usiluješ bojovať so svojimi pliagami, a ako si si hľadal prácu a ako pomáhaš odhŕňať sneh a ako si sa rozhodol častejšie prispievať. Asi by som Ti ohľadom aktivít poradil iba to tradičné: napr. nájdenie si nejakého koníčka. To by znamenalo všeličo a môže toho byť viacero. Napríklad si môžeš kúpiť nejakú učebnicu pre samoukov a začať sa učiť dajaký jazyk, ktorý sa na trhu práce zíde. Človek si myslí, že 23 rokov veku je už veľa na začínanie jazyka od nuly, ale veru nie je. Do ďalších Vianoc môžeš solídne v danom cudzom jazyku komunikovať a možno tým aj zvýšiš svoju atraktivitu na pracovnom trhu. Možno by stačila aj obyčajná angličtina, ktorej nejaké základy asi máš. Alebo začať nové niečo. Tie jazyky sú skvelá vec na všestranný rozvoj osobnosti, človek spoznáva kultúru iného národa, jazykové úzy a štylistiky, posilňuje si pamäť, cibrí si sústredenie.

Iný koníček môže byť nejaká rastlinka alebo zvieratko. Ja osobne zvieratká nemám a ani ich nepreferujem, ale mám vlastné rastliny bytové a o ne sa rád starám. Starám sa o svojho "plazivého janka", ako sa humorne nazýva tento typ rastliny, už aspoň 13 rokov v kuse. To je však hobby, ktorý nezaberie mnoho času. Preto by to azda mohlo ísť dokopy s tým jazykom.

Ďalšia vec je možno viera alebo kostol alebo tieto veci. Mne tiež pomáhajú zaplniť čas a ešte mi to aj psychicky a duchovne veľmi prospieva. Človek má hneď zaplnené prázdno v mysli a duši, vníma nejaký zmysel a možno aj to utrpenie, ktorým sa v živote brodí, dokáže vidieť v perspektíve nádeje, konkrétneho zmyslu a celkovej spásonosnej Božej stratégie. To hovorím ako jedno z odporúčaní, lebo mi to napadá, keď sa snažím Ti radiť na základe svojich skúseností. Veď čo iné aj môžem?

Iný koníček môže byť čítanie kníh, beletrie alebo časopisov. Všimol som si, že sa rád zapájaš do súťaží. Aj to môže byť cesta. Trebárs lúštiť voľajaké krížovky, osemsmerovky či sudoku, a posielať výsledky do žrebovania. Myslím, že aj bežné noviny takéto súťaže denne robia, nehovoriac o špecializovaných časopisoch.

Divadlo, kino (kultúra) - to už stojí aj väčšie peniaze a človek sa necíti vždy dobre, ak by tam mal ísť sám. To Ťa chápem. Ja tam nechodím a možno aj preto, že ako samotár nemám na to motiváciu.

Najlepšie sa snažiť využiť svoj čas na ID produktívne, ak to zdravie dovoľuje. Nebol som to ja, keby som Ti neodporučil motivačnú literatúru, ktorá Ťa vie presvedčiť, že si schopný všetkého, takže Ti pre Tvoj zrak odhalí také Tvoje skryté sily, že zrazu aj v tradičných strachoch, založených na obvyklej a dlhodobo utvrdzovanej vzťahovačnosti, budeš zrazu vidieť zaujímavé možnosti, ako to riešiť. Isteže, v spolupráci s liekmi. Ale tam, kde lieky už nestačia, zrazu viera vo svoje vlastné schopnosti dokáže potiahnuť osobnostný rast oveľa ďalej. Povzbudí Ťa to na psychike. (na začiatok Ti odporučím niečo lacné a ľahké: "Brian Tracy - Ako si vytvoriť svoju vlastnú budúcnosť"; názov nech Ťa neodradí, táto kniha je skôr súborom známych motivujúcich myšlienok).

Takže, jazyky, rastliny/zvieratko, viera, súťaže, kultúra, knihy a čítanie, motivačná literatúra. Čo by som ešte odporučil ďalšieho? Možno by si si mohol vytvoriť webovú stránku a písať tam svoje blogové články. (napr. webnode.sk ponúka službu vytvorenia osobnej stránky zadarmo bez potreby znalosti programovacích jazykov) Alebo niekde inde písať na už veľkých, zabehnutých serveroch. Dneska bloguje kdekto - síce sa tým samozrejme znižuje úroveň, ale zase nikdy nemal obyčajný človek toľko príležitostí, ako šíriť vlastné pocity a myšlienky a ovplyvňovať tým rôznym spôsobom svoje široké okolie. Ak máš o čom písať, môže to byť úplne hocičo, tak odporúčam blogovanie.

Môžeš sa možno naučiť variť. Alebo už to vieš? To sa v živote zíde na sto percent. Môžeš mamine a babke pomáhať v kuchyni a písať si recepty.

Celý svoj čas na ID zasväť jednému krásnemu heslu, ktoré prednedávnom bežalo v telke: "Najužitočnejším umením je umenie byť užitočným." Ak sa ho budeš v praxi držať, môžeš vykonať ďalšie aktivity, ktoré pomôžu aj druhým a zároveň Ti zvýšia sebaúctu, lebo pocit, že si užitočný, patrí medzi tie najkrajšie. heart

Možno mi, Robo, napadnú ďalšie odporúčania. Tieto sú také, čo som mal hneď poruke. Nie všetky Ťa môžu baviť, nie všetky Ti zdravie umožní, napriek tomu ich môžeš kombinovať. Prípadne si samostatne zadaj ciele alebo naplánuj aktivitu, a skús ju v danom dni splniť. Výsledok a pocit z aktivity si môžeš zapísať do nejakého denníka trebárs v počítači vo Worde.

Inak, zaujímavou aktivitou, ak by Ťa bavilo písať, môže byť aj wikipedia. Niektorí ju neuznávajú. Ale mnohí z nej čerpajú všelijaké informácie, proste čítaná rozhodne je. Preto, ak sa v niečom vyznáš alebo máš k nejakej problematike dajaké knihy, môžeš tam tú tému spracovať. Pomôžeš mnohým najmä hľadajúcim a študentom. Je to niečo, akoby si robil referát. Aj to mi voľakedy zapĺňalo hodne času a bavilo ma to.

Držím Ti teda, Robo, palčeky a prajem Ti, nech sa máš čo najlepšie. Tomu smútku sa určite nepoddávaj a zápas so vzťahovačnosťou takisto neumenšuj. Je to vyčerpávajúce a obmedzujúce, chápem. No možno keď nájdeš viacej koníčkov, tak z niektorých problémov azda i ustúpi Tvoja pozornosť natoľko, že sa Ti stav polepší akosi samovoľne. To by bolo super. Činnosť je vždy dobrý liek. Drž sa! Posielam "chlapské objatie". giving a hug

S pozdravom
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 19 január 2013 - 13:59

Nazdar Matej,
to čo si napísal by sa hodilo do témy "ID a denná náplň", kľudne to tam nakopíruj. Nezhodujem sa s Tebou len na tú "vieru", asi si myslel hinduizmus, džinizmus, islam, kresťanstvo, sciantológiu, staré kulty, antických bohov... ??? Jednoducho mám na toto iný názor. Vieru si nemožno pliesť s náboženskou vierou, lebo to je jednoducho niečo iné. Bez urážky, ale toto tu ani nepatrí. Ako doporúčanie je to fér tomu, kto konkrétnu náboženskú vieru vyznáva, teda koniec koncov si napísal dobre.

A ako práca? Verím, že ju zvládaš dobre, lebo ty si šikulka a máš budúcnosť. Smile

............................................................

Ahojte,
tradične pasívno-depresívna fáza. Čítam, začínam si opakovať angličtinu, prechádzka, krátka rozcvička. Verím, že sa z toho postupne dostanem. Blbé je, že myslím na budúcnosť, že čo so mnou bude neskôr, čo nie je ružové. Hlavné je prečkať túto fázu a potom uvidím čo a ako. Aj napriek všetkému nestrácam vieru v život, lebo raz už som tu, a tak žiť nejako treba. Nie je ešte tak zle, aby nemohlo byť horšie.

Inak občasný tras, občasná úzkosť, mierne sociofóbia, pasivita (polihovanie), sťažené prekonávanie do činnosti... Antidepresíva neužívam pre preskok do mánie, mám len Li. Nie som nadšený.

Všetkým (na fóre) prajem, aby boli v pohode a zvládali ten Život minimálne dobre. Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Letra So 19 január 2013 - 16:19

Ahojte,

tak my máme prerábanie bytu v plnom prúde, od zajtra idem ku svokrovi aj s deťmi lebo doma nebude elektrina ani voda....mám z toho trochu obavy...predsa cudzí byt a iné návyky...no uvidíme ako to pôjde....inak sa mám už lepšie, antibiotika zabrali, kašeľ ustupuje....a tie nové antidepresíva akosi na mňa nemajú účinok, lebo nálada, je vždy rovnaká nepociťujem žiadne zmeny , ale dám im čas.....


Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav So 19 január 2013 - 18:26

Ahojte,
dneska pohodička. Zas sme zašli s dcérkou sánkovať. Dali sme si aj poriadny zjazd až som sa bál že trafíme nejaký strom. Našťastie sme zdárne vybrali všetky zákruty. Varil som obed, taký jednoduchý - bryndzové halušky.

Robo, ako som si všimol, Matej zabudol na hudobné umenie. Nejaký jednoduchý, alebo aj zložitejší nástroj na zvládnutie je podľa mňa priam ideálne. Hodiny času, ktorý môžeš tomu venovať. Len či by ťa to bavilo. Mne gitara síce veľmi nejde, ale baví ma to. A vzhľadom k času, ktorý môžeš tomu venovať, je veľká šanca, že sa staneš hodne dobrý v tom! Smile

Letra, byt som prerábal 2x takže viem ako to vyzerá. Neviem, či by som sa do toho púšťal ešte tretí krát. Ale asi ak by bola zas taká situácia a spočítal si koľko ušetrím, tak by som to zas robil... Tak prežite ten bordel a nech čoskoro ste v novom Smile.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 20 január 2013 - 19:07

Ahojte,
dnešok je na nič. Fungujem tak akosi, aby sa nepovedalo. Mám už dosť tej depresívnej fázi, mám zmiešané dojmy, ale ten guláš sa zle trávi... Mám aj drobnú povinnosť, ale ju stále prekladám na neskoršie. Tak mi treba. Veru tak, nemal som ochorieť. Mal som ako každý iný fungovať ako je predpoklad a nakoniec všetkého úporného snaženia aj tak zgegnúť, lebo tam aj tak skončíme všetci, či sa páči alebo nie. Na konci aj tak každý zistí, že to všetko bolo 2X na nič, a že každý je tu na vieš čo. Ale žiť sa jednoducho musí, lebo je to jednoducho tak. Niekto hovorí, že nájdi svoj zmysel života, ale "kde je?". Prežiť! Ale koľko??? Do zajtra? Do budúceho roku? Budúceho storočia? Držať sa toho života za každú cenu! Ale k čomu to? Pre 1,2eura, ktorú má chemicky hodnotu naše telo? Čo je život? Je to len zmes buniek bojujúcim o to, aby čo najdlhšie pretrvali. Bojujme s nimi! Prítomný okamžik zameraný na budúcnosť vyhráva!

Tak. ... Čítanie pre bábätká

PS: Len taká úvaha v depresívnej fáze, ktorá tu neskôr prepadne do zabudnutia

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 21 január 2013 - 15:14

O tej viere:
Nechce sa mi hádať o náboženskej viere. Ja mám zas názor, že na fórum patrí všetko, čo komu môže pomôcť, a mne viera pomohla (aj k sebaúcte, k nájdeniu zmyslu, smerovania, a taktiež vlastnej vnútornej hodnoty, a v neposlednom rade ma to zachránilo v čase ťažších dlhotrvajúcich depresií od samovraždy). Tiež si myslím, že sem patria na fórum aj ateistické pohľady, obzvlášť výrazne ovplyvnené depresiou, napr. že "každý je tu na vieš čo" alebo "žiť sa jednoducho musí" alebo že "sa nakoniec napriek úpornému snaženiu aj tak zgegne". Všetko sú to len rôzne filozoficko-antropologické prístupy, ktoré tu ani netreba rozoberať, lebo každý vieme, o čo ide. Ja nehodlám vieru sem vtláčať v zmysle, že "verte všetci, lebo inak budete nešťastní". Žiadne hrozenia, vyhrážky, donucovania, otravovanie. Iba som vymenúval na základe vlastných skúseností Robovi, čím môže napĺňať svoj čas. To je všetko. V zásade sa zhodujeme v tom, že vec netreba vnucovať, len sa nezhodneme v tom, či to sem patrí, alebo nie.

------------

Ďakujem Ti, Tuto, za toho šikulku a pochvalu. Mrzí ma, že sa Ti tá depresívna fáza akosi prehlbuje. Hodnotíš to vyslovene ako endogénnu záležitosť, ktorú nevieš ovplyvniť, alebo pozoruješ aj isté psychologické príčiny, ktoré by Ti mohli navodzovať deprimujúce pocity? To, že nestrácaš vieru v život, to je fajn. Aj môj tatino je taký - dostal porážky a naďalej bojoval, až dnes znovu chodí, snaží sa a vedie pomaličky svoj každodenný stály režim. Je veľký bojovník. Toľko toho stratil, ale vieru v život si zachoval. Vidím, že aj u Teba to platí, tak sa veľmi teším. it is perfect Drž sa!

------------

Ahoj všetci jumping2

Cez víkend som robil dvanástky. Dopadli celkom dobre. Myslím, že to boli úspešné dni, niekedy som sa síce dosť namáhal, ale vydržal som. Najhoršie sú pre mňa tri veci momentálne: keď nemám vydať drobné (v iných susedných prevádzkach mi nikdy nechcú rozmeniť, hoci im poviem, že som zamestnanec od susedov very sad2 ), potom keď mám poradiť zákazníkov, kde je aká kniha, a potom ešte keď mám zakladať knihy podľa abecedy. Máme totiž stovky kníh, ktoré ešte nie sú podľa abecedy, obzvlášť v sekcii "Svetová beletria". A je to fuška na chrbticu a na psychično to tam zakladať. Zabralo mi to celú sobotu, aj tak som to nedokončil. V nedeľu to bola už pohoda, nechali sme niektoré inštrukcie aj pre druhú smenu, ktorá robí dneska, zatiaľ čo ja dnes a zajtra mám voľno. jumping

Psychicky aj fyzicky to celkom dobre zvládam. Včera som sa však veľa červenal, hoci som zjedol až dva Oxazepamy. Myslím, že je to dobrá práca. Našou kolektívnou hlavnou úlohou je postarať sa o vyššie tržby, lebo inak budú v marci prepúšťať jedného zamestnanca, mohol by som to byť práve ja. No

Z psychopatológie evidujem len neurotické symptómy, nejaké to červenanie, trémy, nesústredenosť. Mal som pocity, že ma kolegyne ohovárajú, ale dnes už si to buď nemyslím, alebo ak hej, tak mi to je viacmenej jedno. Nálada je pomerne stabilná teraz. Fyzicky evidujem únavu, ale je to na zvládnuteľnej úrovni. Trápi ma, že v práci jem len dvakrát za 12 hodín, takže som z takéhoto nárazového jedla začal priberať a zväčšilo sa mi brucho. A doma cez voľno fakt nemám energiu na cvičenie. Uvidíme, ako sa to vyvinie. No

Spánok sa teraz dá, dokonca som zaspal už do hodiny. V piatok som bol na včeličke, bola v pohode, len sa to menilo a zas musím chodiť pre injekciu do lekárne a potom sa vrátiť späť, aby mi ju aplikovali. Medzitým je ešte studená, tak musím čakať, kým sa trochu zohreje. Zbytočne to zdržiava. Question

A to je všetko. Želám Vám čo najviac kvalitného zdravia. Nech sa Vám Vaše stavy dobre stabilizujú a polepšia. Držím Vám palce. Smile

S úctou
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 25 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 84 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore