Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  kwecko Št 31 október 2013 - 11:35

Ja mám skúsenosti, som bez liekov rok, a je to hrozne ťažké. Ale bojujem jak viem a zvládam :)Odvyká sa hrozne dlho, zo zyprexy 1 rok... Mám dojem, že ja sa už celkom nevyliečim nikdy, ale môžem sa naučiť zvládať to tak, že sa proste budem sledovať a snažiť sa predchádzať veciam, ktoré môžu môj stav zhoršiť... Je to ťažké, ťažké, ťažké... Bude to nadomnou visieť stále... scared2

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Št 31 október 2013 - 13:14

Dreamer, nemaj strach z nejakého extra ťažkého návratu ochorenia po prípadnom vysadení liekov. Ak by došlo k výraznemu zhoršeniu Tvojho stavu, lekári ti zase naordinujú nejaké lieky a ono sa to ustáli. Je lepšie brať ich a cítiť sa lepšie, než nebrať ich a cítiť sa horšie. Väčšina z nás sa asi bude musieť liečiť celý život. Dobre, že tie lieky máme. Ešte v nedávnej minulosti ich nebolo a naše diagnózy neboli nijako účinne liečené. Snáď niekedy v budúcnosti medicína dospeje k takému pokroku, že psychózy sa budú liečiť rýchlo. Zatiaľ sa nevie, čo presne tieto ochorenia vyvoláva, ale môj lekár mi povedal, že možno sa to raz bude liečiť napr. antibiotikami. Možno je to nejaký zápal. No zatiaľ môžeme byť radi, že v súčasnosti sú také antipsychotika a ostatné lieky, aké sú a že teraz nie sme vydaní napospas chorobe. Pokiaľ budeme dodržiavať pokyny lekárov a zodpovedne užívať predpísané dávky, máme šancu cítiť sa aj celkom dobre. U niektorých pacientov sa po čase môžu lieky vysadiť úplne. No to je asi zriedkavý jav. Ale NIKDY, NIKDY, NIKDY sa nesmieme pokúšať sami vysádzať lieky, a to ani v prípade, že sa už dlhšiu dobu máme úplne fajn. To sa NEOPLATÍ. Exclamation O zmenách v liečbe môže rozhodovať len lekár a stojí za to ho poslúchať. Ja som raz skúsil vysadiť antipsychotikum, bral som ho veľmi nepravidelne a čoskoro som sa na dva mesiace dostal do nemocnice. Poučil som sa z toho a aj počas nasledujúcich relapsov som bral lieky presne tak, ako mi predpísal lekár a ani ma nenapadlo čo len raz vynechať dávku. A ak v súčasnosti berieš veľa tých liekov, je možné, že ti niektoré postupne vysadia alebo znížia dávku. Ja som ich tiež mal naordinovaných kopu, ale teraz ich mám menej.

Želám Ti skoré uzdravenie z tej depresie. Wink 

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Št 31 október 2013 - 14:47

Ahoj,
ja mám tiež jednu skúsenosť s vysadením. Bolo to pod dohľadom lekára (i keď je pravda, že som sa stále dožadoval vysadeniu, ale by hádam lekára nemalo ovplyvniť). A neustál som to. Cca rok som bol bez liekov a nastúpilo to potom tak rýchlo, že sa nedalo nič robiť. Samozrejme to muselo byť cez víkend a to už bolo pozde niečo riešiť. Takže akútne a pár mesiacov v pr... Teraz už som cez rok na liekoch a vysadzovať nemienim. Nevýhoda je akurát to Líthium, že zle pôsobí na štítnu žľazu. Takže žeriem ďalšie lieky pretože beriem lieky... Držím palce a odporúčam pri znižovaní mať v zálohe "horúcu linku" nech prípadný víkend nezaskočí...

Životu zdar!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Milí, drahí

Odoslať  MajkaDz Št 31 október 2013 - 22:34

Prepáčte za môj terajší koment...

very sad 

Nikto mi nikdy neveril a neverí mi ani teraz....

"Som úplne v pohode"...ako všetci vravia

Takže už ani vás nebudem obťažovať, len vám chcem popriať veľa zdaru, pomáhajte si takto navzájom stále, myslite na seba a "predbiehajte" sa kto sa má lepšie.

PS: Nikdy som nikomu nechcela zle, možno som to neurobila vedome a pri zmysloch...very sad5 

Majte sa tu dobre..Sad 

Majka
MajkaDz
MajkaDz
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 23.12.2012
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : Poprad

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Pi 1 november 2013 - 18:09

Drahí priatelia!

Nenechajte sa znechutiť ostatným príspevkom MajkyDz. Exclamation Včera som ju celý deň v súkromných správach presviedčal, aby išla k svojej psychiatricke. Ona sa dlhšiu dobu cítila dobre, a tak jej doktorka niektoré lieky vysadila a niektoré znížila. V ostatnom čase ich brala málo, ale pritom sa jej zhoršil stav. Zrejme tie vysadané lieky jej chýbali. Ale nechcela to povedať svojej doktorke.

No keď som jej napísal, že sa s ňou o jej problémoch nemôžem baviť, lebo ma to zaťažuje, naštvala sa na samu seba a napísala to, čo napísala. Dúfam, že si neublížila až tak, že to má fatálne následky...
Milí priatelia, nebojte sa! Pokiaľ budeme pristupovať k našej liečbe zodpovedne, pokiaľ budeme užívať lieky presne tak, ako nám ich naordinoval lekár, a v prípade zhoršenia stavu sa k lekárovi obrátime, je dostatočne veľká šanca, že nič také zlé nám nehrozí.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  historik Pi 1 november 2013 - 18:12

Matej, ja ti navrhujem zmazať teto ostatný príspevok MajkyDz. Je to na očiach priamo v našej najaktívnejšej téme, v „Ako sa dnes máš?“ a je to tam veľmi nevhodné. Ja som pozeral aj jedno americké fórum venované schizoafektívnym poruchám. A tam v podmienkach a pravidlách je uvedené, že ak máte chuť dobrovoľne ukončiť svoj život, volajte záchranku alebo svojmu lekárovi, ale písať také veci na fórum je PROHIBITED!!!, čiže zakázané! Takéto reči zaťažujú ostatných členov fóra.

Matej, navrhujem Ti ako administrátorovi zakázať písať príspevky typu „Najradšej by som pozobkal lieky“ alebo "Chcem skočiť z mosta,“ alebo „Chcem zaspať navždy.“ Exclamation Také veci naozaj treba hovoriť lekárovi alebo volať na číslo 112. Ostatní členovia fóra mu nemôžu pomôcť, tak ako som ja nemohol prehovoriť Majku, aby išla k lekárovi. Keď sa niekto pustí do debaty s takým „zúfalcom“, iba ho to bude zaťažovať a zarmucovať. My na to nemáme nervy. Matej, na Tvojom mieste by som vymazal príspevky s takýmto „radikálnym“ obsahom. V sekcii „Suicidálne myšlienky“ také príspevky sú.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 1 november 2013 - 19:05

Ahoj historik,
prejavy, ktoré predviedla MajkaDz sú súčasťou choroby. Bežne sa uvádza, že 10% zo schizoafektívnych končí život samovraždou a to nezaratúva ani sebazabitie v chrobe alebo relapsoch t.j. v čase, keď je postihnutý v akútnych stavoch. Osobne neviem ako to je s MajkouDz, ale ver tomu, že v mnohom sú psychózy veľmi ťažké na žitie.

Príspevky od MajkyDz môžem mazať aj ja, ale osobne ich chcem na fóre skôr ponechať ako vymazať. Môj názor je taký, že aj Matej S. by mohol uvážiť aj moje argumenty a udržať aj príspevky od MajkyDz. Jej texty mi pripadajú úprimné a sú bez vulgarizmov, alebo urážania ostatných. Vyznáva sa s nimi o ťažkej životnej situácii, v ktorej sa nachádza. Tajne dúfam, že sa MajkaDz vráti na toto fórum s niečím konštruktívnym, ale hlavne optimistickejším.

flower 

Ahojte,
dnes bol pekný deň, slniečko nám tu na západe ukázalo svoju usmievavú tvár. Bol som sa prejsť po meste, hroby sme vybavili už v štvrtok. Pozrel som si film "Obchod na korze", čítal som o manažmente, robil večeru a bežnú rutinu v domácnosti. Mám na pláne čítanie, TV, Net... V zásade sa cítim dobre, len tá únava mi vadí. Samozrejme tie problémy čo som popísal v minulom príspevku zostávajú, takže je stále čo naprávať.
Majte sa pekne a želám príjemný víkend. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Ahojte :-)

Odoslať  Mischelll Pi 1 november 2013 - 21:09

Ahojte :-)

na východe bol podľa môjho názoru trošku chladnejší deň. Vychystali sme sa a pobrali na cintorín zapáliť sviečky od pol jednej do asi pol tretej sme tam boli cela rodina. Zase to bolo trošku o preteky, kedže mame veľa hrobov a chceli sme stihnúť všetky. Cely deň sa niesol v takom sviatočnom duchu predsa len prišla domov aj segra zo psom, ktorému som sa venovala zvyšok dňa a tiež som si pozrela jeden o ničom film "Homer a Eddie" nebavil ma, no dopozerala som ho, aby som sa nemusela viac vracať k nemu. Už som dnes aj dosť unavená a to som ani lieky ešte nezobrala....tak prajem dobru noc Smile a pekne sníčky Wink 

Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 2 november 2013 - 17:36

Ahojte,
dnes to bol taký pravý jesenný deň (zatiahnuté s občasnými zrážkami). Bol som sa prejsť po meste popozeral nástenky a oznamy. Trochu ma znervóznili "hlasy", ktoré mávam najmä na balkóne a občas aj vonku. V zásade to bol však pekný deň. Žiaľ ešte mi ho pokazila konfrontácia s rodičmi, ktorým sa nepáči moja pasivita a záležitosti, čo s ňou súvisia. Zaujímalo by ma, či to tak mávate aj vy. Myslím únavu-pasivitu-lenivosť-nechuť do činnosti-rannú nadmernú ospalosť... (???)

V skratke asi všetko. Nazdar a pekný deň. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty odpoveď

Odoslať  Mischelll So 2 november 2013 - 19:09

Tuto napísal: Zaujímalo by ma, či to tak mávate aj vy. Myslím únavu-pasivitu-lenivosť-nechuť do činnosti-rannú nadmernú ospalosť... (???)
Ahojte Wink 

takže odpoveď na tvoju otázku aspoň u mňa je: únavu som si ani veľmi nevšimla.... pasivitu to áno tu dosť pociťujem aj mama mi vyčíta, že som dosť ľahostajná.....lenivosť tu som už trošku aj prekonala vždy sa mi nechce, ale tak jednoducho musím to urobiť inak to nebude urobene.... nechuť do činnosti - tak to je dosť často, vlastne skoro vždy keď mama niečo povie, že mam urobiť tak som vždy odpovedala, že jooooj - aj keď som to potom nejako urobila....a nadmernú rannú ospalosť vôbec nemám, keď spim 8 - a viac hodín denne....

A čo sa dneška tyká tak to bol trošku ospalý deň aj keď som si ráno dala aj kávu....ale viem prečo je to tak a nie je to teraz následok choroby....ale segra priniesla šteniatko yorkshira a ten na prekvapenie nespi v jej posteli, ale u mňa tak no musím dávať pozor aby som ho nepriľahla Very Happy sem-tam sa aj zobudí a aj ja keď som hore tak mi oblíže uško....inak je veľmi hyperaktívny cez deň keď ho strážim a najradšej ma keď sa nahaname :-) ....s nim som trávila skoro cely deň iba čo som sa bola prejsť na cintorín a pozrela si trocha TV a tiež pomohla mame upiecť zákusok...ešte plánujem sprchu.....a potom sa už teším do postele dnes som ozaj ospalá...


Dobru noc ...


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  filipka Ne 3 november 2013 - 15:44

Istou formou pasivity trpím aj ja. Je síce pravda, že chodím do práce, ale inak nič moc nerobím, čo ma dosť štve. Najviac utrpela moja vášeň čítať. Kedysi som hltala knihy jednu za druhou, v súčasnosti mám hŕbu neprečítaných kníh a vôbec ma nelákajú. Viem, čo všetko by som mohla robiť, ale keď z toho necítim uspokojenie a radosť, tak je to zbytočne vynaložená námaha. Všetko je pre mňa námahou, povinnosťou, ktorú treba odškrtnúť zo zoznamu, nič ma neteší. Už som to v minulosti mala, vtedy mi veľmi pomohla Invega, avšak teraz som ju skúsila brať a nepomohla.. very unhappy  Pokúšam sa premáhať, nejaké tie činnosti vykonávam, ale výsledok v podobe emócie úplne chýba, takže fungujem len ako robot.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  filipka Ne 3 november 2013 - 16:43

Tuto, chcela som ti napisat spravu, ale vypisuje mi to, ze si nezelas dostavat spravy :-D Mrkni si nastavenia
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore