Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 13 január 2013 - 12:45

Letra, držím Ti palce, aby si sa dobre stabilizovala. Asi to bude naozaj tou zmenou liekov. No zároveň ma až prekvapuje, ako ľahko sa dá dekompenzovať námahou. Koniec koncov, aj ja som sa začal sústrediť na negatívne veci v mojej bývalej práci práve po tom, ako som ťažko pracoval 5 hodín v sklade. Takže aj mňa to istým spôsobom destabilizovalo. Chápem Ťa. Odpočívaj pravidelne a rob si výrazné pauzy na regeneráciu a upokojenie. Drž sa! giving a hug

----------

Ahoj všetci elephant

Včera v sobotu som sa nemal moc dobre. Vlastne som sa mal zle a klesal som prudko ku dnu, a to aj náladovému, ako i morálnemu. Dúfam, že sa dnes pozviecham. Necítim sa na to, že idem zajtra prvý raz do práce. Mám strach.

Psychicky sa mám teda labilne. Fyzicky ako-tak. Čo sa týka chudnutia, cvičím pravidelne, ale včera som sa zase výrazne prežieral. Pre istotu som sa dneska ani nevážil.

Prajem Vám krásnu nedeľu. Držte sa!

S úctou
Matej
Idea

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Letra Ne 13 január 2013 - 15:01

Ahojte,

tak konečne som sa vyspala, večer som dokonca zaspala pri telke a po zobudení som len prešla do spálne a spala až do 10 rána...bludy zatiaľ nepociťujem...bude to tým oddychom...už stihla poprať, navariť a naučiť sa s deťmi.....takže taký normálny deň....:-)

Matej,
tiež som netušila, že niekedy tie bludy sa vrátia, ale posledný týždeň a pol som skutočne makala celé dni s minimálnym spánkom a prejavilo sa to tými bludmi, proste som počula hlasy, videla čo tam nebolo ... ale hlavné je, že teraz si to uvedomujem a nedochádza to do štádia, že si to už neuvedomujem....takže vlastne mám "nadhľad" nad svojou chorobou....ale prekvapilo ma to, lebo fakt za posledný čas som nemala čas sa zapodievať svojou chorobou a bum....no dúfam, že sa to nevráti...

Letra
Letra
Letra
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 56
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 01.12.2012
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Košice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 13 január 2013 - 18:41

Ahoj Matej,
ak sa nemýlim zajtra máš 1. deň v práci. Tak sa v nej drž a keď už budeš unavený jednoducho si pozeraj (prečituj) knihy na policiach.

...................................................

Ahoj Letra,
niekedy sú prestávky v práci nesmierne dôležité. Nemyslím tým pasívne trávenie času, ale urobenie niečoho, čo Ťa poteší...

...................................................

Ahojte,
dnes vstávanie o 8,00, ale ležanie až do 11,00. Po obede prechádzka po prírode, Net, čítanie, TV, obchod. Celkovo sa skôr premáham do "činnosti", ale inak v norme. Spánok nie je celkom ideálny, ale v zásade Ok.
Majte sa
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 14 január 2013 - 20:33

Ahoj Matej,
ako sa Ti darí v práci?

.....................................................

Ahojte,
dnešok bol pekne podľa plánu pasivity. Väčšinu času som preležal, síce časť aj s knihou, bol som na nákup v supermarkete, v lekárni a potom doma. Pred chvíľou mi prišiel príjemný email, tak ma to trošku vzpružilo. Štve ma táto pasívna fáza, ale dúfam, že už bude aj za mnou...

A vy fórumáci ako? Napíšte aspoň riadok dva o tom ako je to s vami.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Po 14 január 2013 - 23:35

Tuto napísal:Ahoj Matej,
ako sa Ti darí v práci?

Ahoj ľudkovia it is perfect

Som veľmi unavený - práve už ležím v posteli a idem buvať, lebo zajtra opäť ťahám dvanástku. Dnešný prvý deň dopadol dobre, ubehol veľmi fajne, iba okolo šiestej večer sa to už vlieklo, ale dovtedy to ubiehalo dobre. Doobeda som najmä skúšal kasu a blokoval či vybavoval zákazníkov pri pokladni. Keď bolo čas, prechádzal som sa a dával som si do oka, kde je aká kniha, žáner, autor, polička, téma, tovar. Opakovane som si musel pripomínať špecifiká operačných systémov na pokladni - zajtra si vezmem aj poznámkový blok, lebo to množstvo informácií predsa len potrebujem mať napísané. Poobede bolo mojou hlavnou úlohou sústrediť motivačnú literatúru na jeden úsek do jednej sekcie a zoradiť ju podľa autorov podľa abecedy. Neskôr sa rušila jedna sekcia, kde boli knihy pomiešané a ja som ich zatrieďoval podľa žánrov do relevantných sekcií a taktiež podľa abecedy. Bola to fuška, znie to jednoducho, ale v praxi to boli hodiny a hodiny práce so stovkami kníh. A navyše nám došiel nový tovar, tak som pomáhal kolegyni ocenovkovávať. Reading

Bol to celkom pekný deň, namáhavý, ale dalo sa. Mal som problémy so sústredením, trémou a niekedy som panikáril, najmä keď som nevedel, aká je kde kniha, a keď som nemal vydať drobné. To ma psychicky trochu deptalo. Avšak zvládol som zaujímavú sociálnu interakciu - prišiel do prevádzky ako zákazník môj bývalý kolega zo Samsungu a ja som ho milo privítal a podali sme si ruky. Kúsok sme hodili reč. V minulosti som si robil strachy kvôli práve takému vystavovaniu sa situáciám a miestam, kde by som mohol niekoho známeho stretnúť. Teraz sa to lepší. Workman

V práci sa mi teda zatiaľ páči, len ešte je vidno, že som nový. Psychicky sa mám obstojne. Fyzicky unavene a bolia ma nožky, lebo som fakticky až na dve polhodinové prestávky furt stál alebo chodil. Zatiaľ sa to dá zvládnuť.

Idem sa teraz oddať buvačke, aby som to zajtra ešte zvládol, a potom mám tri dni voľna. Vtedy mám zas inopracovné povinnosti (nákup drigovíc alebo svetra, čítanie knižničnej literatúry, vybavenie injekcie a doktora, dostanie najnovších knižných noviniek a vychytávok z katológov do svojho obrazu, rozvíjanie niektorých ďalších vecí a drobností, taktiež obnovenie cvičenia na elipťáku).

Prajem Vám dobrú nocku a tým z Vás, ktorí si to prečítate až zajtra, tak želám krásny utorok. Užite si ho. Nech sa Vám darí. Yes
Všetko dobré. Pretty good

S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  filipka Ut 15 január 2013 - 14:57

Matej, s tou prácou si ma príjemne prekvapil. Držím palčiská, nech sa ti darí i naďalej. Vydrž, aj bolesť nôh časom pominie.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ut 15 január 2013 - 18:59

Ahoj Matej,
tak veľa zdaru v práci a nech Ti to ide "od ruky", teda tak ako má.

........................................

Ahoj filipka,
ty si nás už dlho nepoctila svojim príspevkom. Teším sa, že si na nás nezabudla.

...........................................

Ahojte,
dnes bez zmeny pasívno-depresívna fáza prítomná.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Ut 15 január 2013 - 20:47

Ahojte,
náže i ja prispejem. Matej mám radosť, že máš prácu a hlavne, že ti sedí viac ako tá pred tým. Môžeš sa aj vzdelávať popri tom a sem tam doporučiť nejaké horúce novinky k prečítaniu Smile. My sme konečne ako tak zdraví ako rodinka. Už sme aj využili snehu, včera aj dnes sánkovanie s dcérkou. Paráda. Snáď behom týždňa ešte skočíme na korčule, spravili nám klzisko na jednom ihrisku neďaleko. Potom v nedeľu ideme na koncert Nohavicu, veľmi sa teším. A nedávno som sa začal znova učiť hrať na gitaru. Veľmi ma to baví, aj keď mi to veľmi nejde. Ale snáď to časom príde. Majte sa pekne, nech sa vám darí.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  tomas Ut 15 január 2013 - 20:52

Ahojte,

Matej, gratulujem k praci! Smile kdeze to robis, v arkadii, ci otvaralo sa nejake ine panta rhei v TT este?
viem, ze v arkadii bola pekna sekcia s poeziou na prizemii, no minule ked som tam bol, tak sa mi zdalo, ze ju zrusili Sad

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 16 január 2013 - 11:52

filipka napísal:Matej, s tou prácou si ma príjemne prekvapil. Držím palčiská, nech sa ti darí i naďalej. Vydrž, aj bolesť nôh časom pominie.

Filipka, ďakujem Ti za držanie palčísk a blahoželanie. Pretty good Teším sa, že si opäť prispela a ešte vrúcnejšie sa budem tešiť, keď nás poctíš aj ďalšími novými príspevkami. giving a hug heart Veru, tie nožky bolia, hlavne myslím šľapy. A akurát včera v práci som si presilil pravú ruku, tak ma teraz dosť bolí. Používam na to FastumGel, zatiaľ to pomáha len trochu. Ambulance

Tuto, držanie palcov je dobré gesto, ako vyjadriť psychickú podporu kamarátovi, na ktorom nám záleží. Preto, hoci neviem presne radiť, čo by proti tej pasívno-depresívnej pliage zabralo, Ti aspoň posielam svoje želanie, aby sa Ti to čo najskôr dalo do poriadku a aby si sa cítil kvalitne a lepšie. Držím Ti palčeky! it is perfect giving a hug

Xkrchnav, je super, že už ste zdraví všetci. U nás je halda snehu a aj teraz sa tu deti sánkujú, hoci je škola. Question Tej gitare sa teším, lebo aj ja by som chcel vedieť hrať na nejaký nástroj. Osobne ma najviac oslovil klavír, alebo niečo podobné elektronické. Chcel by som si voľakedy splniť sen a naučiť sa na tom hrať. Ďakujem Ti, x, za Tvoju radosť. Teším sa aj ja, že sa máte ako rodinka lepšie a mnoho vecí ide dopredu. Len tak ďalej! it is perfect

Tomas, ďakujem Ti za gratuláciu. Smile Nepracujem v Arkadii, hoci vlastne tam som pred koncom roka našiel na dverách nápis, že hľadajú silu na trvalý pracovný pomer. A práve tam som pred silvestrom zaniesol svoj životopis a motivačný list. Avšak v skutočnosti sa jednalo a jedná o prácu v Maxe. V Maxe bolo kníhkupectvo "Malý princ", ktoré nestálo za veľa, a preto skrachovalo. Panta Rhei to odkúpilo a postupne sa to tam transformuje aj za môjho pôsobenia na Panta Rhei. Ešte to tam tak nevyzerá, napríklad nemáme všetok nábytok, vygravírované orientačné tabule, dokonca ani názov nad dverami nemáme "pantarhejácky". Ale už sa dosť snažíme všetko uložiť podľa žánrov, prišlo množstvo nového tovaru, a veľa vecí a služieb sa skvalitnilo, hoci musíš rátať s tým, že sme trikrát menší než panta-rhei v arkádii, a že taktiež nemáme všetko splnené ešte podľa štandardov firmy Panta Rhei. To sa postupne dobehne časom. Čo sa týka poézie, tú mám na starosti ja (a tiež aj motivačnú, psychologickú literatúru), a máme jej zatiaľ žalostne málo. Vytvoril som samostatnú minisekciu poézie, máme tam zatiaľ asi 15 zbierok. Rozsiahly výber poézie zatiaľ my nemáme, ale vedúca hovorila, že aj to sa časom zmení. Lebo keď sa to tak vezme, tak ešte nemáme ani sekciu prírodných vied, čo som ja sám urgoval, že to naozaj treba. Vedúca je veľmi kvalitná, veľmi dobre vychádza s ľuďmi a má všetko v oku, takže nemám strach, že by jej rozsiahle vízie a plány nezahŕňali objednávky z poézie či prírodných vied. Tú poéziu mi aj sama potvrdila ústne, ale až časom. Ďakujem Ti teda ešte raz za gratuláciu a aj Tebe prajem krásny i pokojný čas. it is perfect jumping

Všetko dobré všetkým! jumping2
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej St 16 január 2013 - 15:40

Ahoj it is perfect

Dneska sa mám vlastne dobre. Smile Psychicky som dnes stabilný, nálada sa ponáša niekde na úrovni pocitov spokojnosti a mierneho pokoja. Fyzicky - strašne ma bolí pravé rameno, lebo som si ho presilil včera. Ten FastumGel pomáha slabo. Inak sa mám fajn, práve som si vypil tri poháre rajčinovej šťavy, takže snáď budem mať aj wecko v pohode. lol! Len zisťujem, že sa mi nič nechce, akosi dnes od rána iba regenerujem a odpočívam. Sleep Takže ešte ani neviem, ako strávim večer. Možno omšou, možno obchodom, možno len tak vyvalený pri Simpsňákoch, alebo si budem čítať knižničné knihy, či snáď dačo iné. Zajtra pôjdem kúpiť nejaké ľahké drigovice alebo svetre, proste niečo, čo môžem mať na sebe na vrchu, tak aby mi nebolo príliš horko, a pritom by nešlo o tričko. Asi pôjdem aj na istý úrad vybaviť nejaké papiere, asi bude treba povysávať, prípadne ísť pomôcť mame s nákupom, lebo sa jej odtrhlo kolečko na kolečkovej nákupnej taške, takže to bude treba niesť zatiaľ azda ručne. Prechádzku zatiaľ nerobím, lebo šľapy musia odpočívať, a cvičenie tiež nie, lebo musí odpočívať ruka. Ja sa v tej práci tuším celý fyzicky dokatujem a zamordujem... laughing

Inak, keď už hovorím o práci, včerajší druhý deň bol dobrý - už som aj vedel kde-tu poradiť zákazníkom. Ale spravil som prešľap - zle som naťukal na kase, koľko mi zákazníčka dala peňazí, aby to narátalo, koľko jej mám vydať. Kasa ukazovala, že jej mám vydať niečo vyše tísic dvesto eur! laughing Tak som sa zľakol, až som volal vedúcu, a ona mi výdavok vyrátala na klasickej kalkulačke a všetko dopadlo smiechom, lebo aj tá zákazníčka to vzala s humorom. Very Happy Ešte vraví: "To nevadí, to by bol dobrý výdavok pre mňa, zišiel by sa." Laughing

Takže tak sa mám. Psychopatológiu momentálne neevidujem takú nejakú, čo by bola výslovne problémom. Skôr drobnosti a rezíduá - niektoré neurotické príznaky, tréma, červenanie, robenie si veľkých krvavých záderov do kože pri nechtíkoch na rukách, trhanie si pier, slabá schopnosť sa sústrediť a obsiahnuť všetky informácie, ktoré sa ku mne dostávajú (akoby som ich nevedel spracovať, tak ich môj mozog jednoducho vypúšťa spred pozornosti a spod pamäte). Niekedy pri panikárení sa mi roztrasú ruky, čo si zákazník myslím aj všimol. Ale vážne dianie v psychike smerom k vzťahovačnosti alebo bludnému ladeniu som našťastie nepostrehol. Spánok sa zdá byť stabilný, včera som zaspal do hodiny, čo považujem za úspech. Sociálne interakcie som zatiaľ zvládal, aj som sa vďaka tomu dobre zoznámil s istou mojou kolegyňou a celkom si vychádzame.

To je zatiaľ všetko. I love you Vďaka za prečítanie príspevku. Prajem Vám veľa stability v zdraví, nech nám dajú tie naše pliagy pokoj. Yes
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  regina St 16 január 2013 - 18:53

Ahojte!

Matej, gratulujem k práci a prajem ti, aby si si zvykol a zvládal to. Ja by som uz denne chodit do práce asi nezvládla. Odkedy som na ID je môj stav podstatne stabilnejší - depresie a mánie zvládam v ambulantnej liečbe, neunikám z reality až na sny, čo ma z času na čas prepadávajú.

Dnes sa mi snívalo, že pracujem vo svojej niekdajsej práci, plne si pritom uvedomujem svoju chorobu a jej príznaky, ktoré stále viac prepukávajú. Kolegyne sa so mnou nebavia, považujú ma za čudáčku... proste hrôza. Najhoršie bolo, že som sa z toho sna dlho nedokázala prebrať a trvalo kým som si uvedomila, že to bol len sen a realita je úplne iná.

S čím sa vám chcem však pochváliť, je skutočnosť, že už dlhšie si plním svoj sen. Kedysi som totiž chcela byť učiteľkou matematiky, no život sa mi zamotal a mám kvalifikáciu akurát na vyučovanie odborných predmetov na SŠ. Manžel s dcérou ma nedávno nahovorili, aby som skusila doučovať dcéru jednej známej stredoškolskú matematiku. Mala som obavy či to zvládnem, či si učivo dokážem zopakovať, no zistila som, že s tým nemám problém a tak síce neučím ale doučujem, čo mi v podstate vzhľadom na moje problémy s ranným vstávaním viac vyhovuje. Robí mi veľkú radosť, keď dievča, čo doučujem, povie, že učivo pochopilo a doučovanie je pre ňu prínosom. Vzrástlo mi tým sebavedomie a získala som je dôkaz o tom, že elektrošoky, ktoré som podstúpila ma poškodili minimálne. Ich vedľajšie účinky časom pominuli.

Držte sa!
Regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 84 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 54 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore