Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N St 9 február 2011 - 13:18

Dakujem Tuto, ja myslim, ze, mozno nie vzdy, ale urcite to aspon niekedy je nieco zmysluplne, akurat to nedokazem vyjadrit. Tiez to aj kreslim, ale citim pri tom velke obmedzenia. Neda sa to znazornit ani aspon trochu dostatocne tak ako to vidim. Okrem toho neviem kreslit. Ale casto sa stava, ze vtedy ked to kreslim, ale hlavne ked pisem, pride mi to ako uplny nezmysel, ale musim to pisat/kreslit aj tak (no pri pisani je to silnejsie), lebo mam pocit, ze toho vo mne bude prilis vela ak to nedam tymto sposobom von. Silna potreba pisat. Uplne nezmysli, slova, ktore mi nedavaju ziadny vyznam. A potom inokedy sa k tomu vratim a nerozumiem tomu, ako som mohol nieco take napisat. Nieco take by ma normalne nenapadlo. Dava mi to zmysel, pride mi to velmi zaujimave. No vtedy ked to pisem, ked sa citim zle, vtedy su akoby ovela vyssie veci ktore sa snazim opisat a to co pisem, to su uz len zbytky, len prazdne slova, len pokus o opisanie niecoho co nie je mozne. Len uplne bezcennosti. Tak ma napadlo, ze ake bezcenne su v skutocnosti dovody, kvoli ktorym sa vacsinou citim zle, ked vtedy ked som tam, vtedy su bezcennymi veci, ktore su mi teraz cenne?
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 9 február 2011 - 13:50

ahoj 4713N

keď som bol minulý rok v liečebni som sa pravidelne budil uprostred noci a nadránom, kvôli imperatívnym myšlienkam, ktoré ma nútili zobudiť sa, vstať a napísať ich, pričom ja som, to vôbec nechcel a vôbec sa mi nechcelo vstávať. bol som naštvaný, ale nedokázal som to ovládať.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 9 február 2011 - 15:43

neviem ci nebudem trochu odveci, ale ja som mal strasne vtierave myslienky. nieco na sposob OCD. bol to horor. odvtedy ako ich mam viem, ake tazke to maju prave ludia s OCD. to nutkanie je hrozne. tiez som si musel veci zapisovat, potom prepisovat, ucit sa naspamat...nedalo sa tomu zabranit.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer St 9 február 2011 - 15:57

poznal som človeka, ktorý z OCD spravil perfektnú prednosť- vtieravé myšlienky ho nútili stále hrať sóla na gitare, mal ju pri sebe aj v nemocnici a keď na nej hrať nemohol, tak si prstami behal po dlani ako po hmatníku, vedel zahrať zložité metalové sóla, ovládal rôzne gitarové techniky. samozrejme veľkú úlohu pri tomto zohral jeho talent, ale bolo na ňom vidieť, že ho to baví, ale keď toho už bolo naozaj veľa liezlo mu to na nervy-
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym St 9 február 2011 - 16:02

it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 9 február 2011 - 21:48

4713N napísal: Silna potreba pisat. Uplne nezmysli, slova, ktore mi nedavaju ziadny vyznam.

Vcelku to chápem. Teraz záleží na Tvojej disciplinovanosti, aby si to zosystematizoval a dal pekne a primerane dokopy. Doporučujem aby si si kúpil jeden hrubý zošit a ďalej to zapisoval len a výlučne do neho. Spracovávaniu však nevenuj mnoho času, snaž sa aj o iné aktivity. Keď budeš písať, záleží na Tebe, či sa budeš snažiť hneď dávať tomu štruktúru, alebo to najprv zo seba "vypustíš" a až potom to dáš do kopy. Dôležité je, aby si si vymedzil čas, keď sa tomu budeš venovať a nie viac alebo menej (dajme hodina za deň) a jeden priestor (teda zošit). Nesmie Ťa to pohltiť, teda konaj vo využití času na tvorbu vedome a racionálne.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 10 február 2011 - 11:53

4713N napísal:Uplne nezmysli, slova, ktore mi nedavaju ziadny vyznam.

potlačovanie iracionality však nevedie k pravému významu.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N Št 10 február 2011 - 19:31

Vtedy aj keby som napisal celu poviedku tak tomu nechapem. A praveze ked nieco napisem, tak to neupravujem. Zmysel to ma presne tak, ako to je.
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 10 február 2011 - 22:00

4713N napísal:Vtedy aj keby som napisal celu poviedku tak tomu nechapem. A praveze ked nieco napisem, tak to neupravujem. Zmysel to ma presne tak, ako to je.

napísal som pár piesní, ktoré sám nechápem a ľudia si ich na koncertoch spievajú a rozprávajú sa o nich, a dovolia si povedať, že im rozumejú - niečomu, čo sám napíšeš nemusíš aj sám rozumieť a 10 ďalších ľudí, povedzme, v tom nájde zmysel Wink
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 11 február 2011 - 19:51

Ahojte všetci,
dnes sa mám "lenivo". Vstal som o príjemnej ôsmej hodine a využil som, že nejako nemám externé povinnosti a tak som leňošil až do obeda. Vcelku som si to užil. Keďže mám naplánované denné aktivity, tak som si ich v kľude poplnil a teraz už môžem voliť čo budem robiť.

Pravdepodobne budem niečo čítať, ale mám tu ešte aj pár filmov. Vonku preprcháva a tak sa príliš nedalo behať po vonku.

Neviete čo je s Matejom? Posledný jeho príspevok bol akýsi čudný a nereaguje ani na technickom fóre. Nebolo by dobré aby sa s niekým spojil a v prípade potreby mu prepožičal adminovstvo. Napríklad Lapaj je taký fanúšik Netu, alebo niekto s tých čo tu chodia od začiatku. Bola by veľká škoda, zabaliť to tu kôli výpadku.

Mám aj na Vás otázku: Nemali by ste sa niekto chuť aj stretnúť? Ja by som možno aj pristal. Som schopný dostať sa všade na trase od BA-ZA. Ostatné len výnimočne. Osobne si myslím, že anonymita by sa aj tak zachovala, veď by sme sa mohli prezývať podľa nicov, alebo podobne. Nevidím v tom nič zlé. V mnohom sme vcelku spriaznený, myslím, že by nebolo na škodu vypehnúť na kávu, kofolu... Všetko je vecou dohody.
Poprosím o Vaše vyjadrenie... Tuto

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Ee_meeting
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N Pi 11 február 2011 - 21:18

Mozem byt otvoreny. Uplne otvoreny.
Matej Sad Dufam, ze sa nenahnevas, ze ti takto hovorim, aj ked ta nepoznam. Zdalo sa mi zvlastne co si pisal naposledy, ale myslel som, ze sa to zda len mne. Preco to hovoris? Co sa stalo? Je mi z toho smutno. Prislo mi to blizke, poznam to, ked sa to stane mne. Ale ja si to uvedomujem, len sa tomu neviem, alebo skor tazsie sa mi tomu da ubranit. Presne to "spoluobcania" a pod., presne tak hovorim. Co to je? Preco sa mi stava to iste?
Ako sa mam? Vela veci okolo mna. Su ako oblaciky, su matne. Som ako v nebi, v nebi neistoty. Pre co som zil, co bol moj ciel, zmysel zivota, to je uz len nejaka zvlastna matna hmota. Co to je? Neda sa to identifikovat. Je to len "nieco". A ja neviem, mam byt v tom, topit sa v tom, alebo mam sa po to naciahnut a prisunut si to k sebe? Nie, topit sa je zbytocne, radsej si to prisuniem k sebe. Prisuvam a zistim, ze to nie je nic. Co s tym? Nic. Je to len nejaky cudny sedy oblacik, nejaka divna hmota. No nechavam ho tak, pri sebe, ved co uz s nim? A teraz, prepacte, je vela ludi co toto bude citat, preto chcem najprv povedat, aby ste sa nad tym co teraz poviem prilis nepozastavovali - co moja laska (v zmysle toho pocitu(?), ale moze byt aj ako clovek)? Hladim na nu, tam v dialke, ako vycnieva pomedzi tie divne sede, matne oblaciky. Je tam v dialke. Najprv ju chcem pritiahnut k sebe, ale.. Ved ona je len jeden z tych oblacikov. A co priatelstvo, co ludia, ktorym mozem doverovat, co miesta, ktore su moje utociska ked sa citim zle? Rozhliadam sa okolo seba a vsetko su oblaciky. Co teraz? Ja som tiez matny, som tou cudnou hmotou, neviem si ublizit, som prilis pomaly a otupeny. Co teraz mam robit, ako sa mam zabit? Pomyslal som na to, ked som bol v tom svete oblacikov, pretoze by to bolo nicim, bolo by to nejakym preskupenim tej matnej sedej hmoty z ktorej sa skladam, nicim inym. Aky by to teda malo vyznam? Ten, ze by sa aspon nieco udialo. Udialo by sa to, ze by sa neudialo nic z tak zavazneho cinu a u mna by to tym padom vyvolalo pocit zufalstva, ze aj taky zavazny cin v tom svete len preskupi hmotu do ineho tvaru. Co je to teda za hladky, matny svet? V ktorom sa nedeje nic, okrem trenia hmoty o seba navzajom, okrem jej preskupovania, pomalych pohybov.. Co ma toto vsetko znamenat? Ale mna ani tak netrapi toto, ako to, ze je vsetko uz len touto hmotou. Kam teraz, coho sa chytit, kam ist, co robit? A naposledy uz len jedno: Jedna hmota, druha hmota a ja tam medzi nimi.
Tuto, ja sa bojim stretnut. Prepac. Chcel by som, no nedokazal by som to zrealizovat. Ani by som ti nic nepovedal, tak aky by to malo zmysel.
woJAczek, vek si odhadol dobre, mam 19 rokov. Som neschopny, nic neviem, som k nicomu. Myslim to uplne vazne, nehovorim to len preto, ze cakam, aby si mi povedal ze to nie je pravda. Je to smutne, ale viem, ze som v zivote ostatnych zbytocny. Jasne, kazdemu by som chybal, keby som teraz odisiel, no kym som tu, je vsetko co poviem, co si myslim, co spravim, zbytocne.
A viete co? Priblizne o mesiac mam maturity. Nic neviem, nedokazem sa absolutne sustredit, nic naucit. A moja buducnost? Ta blizka bude, ze mozno nezmaturujem, ta vzdialenejsia, ze ma nezoberu na vysoku skolu a nebudem vediet nikde pracovat, ze nebudem mat dostatok lasky, ze vsetko je akesi velmi cudne, neiste, prazdne, priklana sa na tu horsiu stranu. Neviem si predstavit, co budem robit.
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 12 február 2011 - 19:13

Ahojte všetci,
mám sa znestiteľne, až na to, že som celú túto sobotu podriemal. Bol som akýsi ustatý a nemal som chuti niečo primerane konať. Pravdepodobne "povinnosti" budem doháňať teraz.

Ahoj všetci - špeciálne 4713N,
som rád, že si sa vyjadril ohľadom stretávky, skôr som mal na mysli starších prispievateľov. Už sa tu postupne medzi nami utvoril určitý vzťah, ty si tu ešte krátko. Možno časom aj ty budeš viac vnímať spolunáležitosť, ktorá medzi nami je a aj zmeníš názor. Mal som na mysli Lapaja, Mateja, filipku, tomasa, Roba, Slnečnicu. Všetci spomenutí tvoria stabilnú štruktúru fóra. Aj ja som ešte "prišelec", ale na druhej strane som už dal sem dosť energie a plánujem pokračovať. Odmietnutie však plne chápem, ale aby ste vedeli, že ja by som bol aj ochotný na nejaké stretnutie.
Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 5 Hands_together
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore