Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 30 január 2011 - 15:06

dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 2 február 2011 - 17:38

Ahojte,
fórum nám posledných pár dní stojí, dúfam, že som to nezavinil svojou hlbšou témou v smere hľbky choroby.

Mám sa trochu divne. Mám veľmi jemný prejav psychózy a sám som si zvýšil aj lieky. Zmena zatiaľ žiadna, tak to prekonzultujem s doktorkou. Chcem sa aj opýtať, čo je vhodné-silnejšie od Amisulpridu. Beriem ho v dávke 400mg večer, teraz 600mg večer (už 3 dni).

Mimo toto sa u mňa nič nemení. Správanie je úplne v pohode. Pozeral som oscarový film "Čistá duša". Trochu mi to pripadalo nadnesené celé, ale pre tých ktorí tomu nerozumejú, je to v ich jazyku. Film mi požičala jedna MUDr. na stacionári. Nebol zlý, ale trochu dlhý. Inak dnes zrovna som bol z rána vcelku "šrotový", aj som pospával. Na základe toho si myslím, že dnes budem možno vypisovať do témy "Spánok". Už som dnes aj vybehol na kávu s cigaretou, v pohode som si nad ňou porozijímal a prečítal Nový čas.

...tak zatiaľ. A napíšte tu aj čosi. Snáď sa vo vašom živote odohrala aspoň kvapôčka nového...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka St 2 február 2011 - 19:22

Film Cista dusa je fajn, len ma chybicku krasy v tom, ze pravda je prilis upravena pre potreby divaka a v skutocnosti bol pribeh Johna Nasha iny jumping Ale kniha je vazne dobra.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej St 2 február 2011 - 20:08

Ahoj very sad2

Drahí spoluobčania republiky, nie je mi zrovna najlepšie. Preto trocha obmedzím smajle, ktoré obvykle sprevádzajú moje o-ničom-príspevky.

Ako sa mám? No, ako vždy zvláštne. Mamina mi už potvrdila: "Ty musíš byť vždy vo všetkom zvláštny." A veru som. Som výnimka z našej rodiny vo všetkom okrem modrých očí.

Skúšky? Aspoň tie dopadli dobre. Ešte jedna ma čaká, ale tá až v budúci týždeň. Tri som mal včera, dopadlo to na známky C, A, A. Takže som nanajvýš spokojný.

Ale chytá ma existenciálna kríza. Spoluobčania, uvedomte si a spamätajte sa. Veľmi často sa hovorí o jednoduchosti celej záležitosti. Ale v skutočnosti je to tak neuveriteľne komplikované, alebo lepšie povedané: je tam oveľa viac podmienok, než sa na prvé počutie povie! Je to podvod. Rúham sa, ja viem. Ale nechcem sa rúhať, skôr to beriem ako dočasnú pseudoherézu. "Pseudo" preto, lebo si uvedomujem jej nesprávnosť. Ako je to teda možné? No tak, že celá pseudoheréza sa odohráva v podobe dojmu. Nie je to racionálny úsudok, ale iba dojem.

Cítim sa oklamaný a podvedený. Bojím sa. Všetko je veľmi neisté. Bolí ma tiež hlava. V pondelok som bol tak nervózny, podráždený a rozklepaný, že som musel použiť tatinov Lexaurin, namiesto mojich bežných Rivotrilov. Našťastie zabral. Je to divoké. Vlastne si neuvedomujem, ako hlboko som klesol a ako hlboko som sa zmenil. Ale nemyslím, že by nebolo cesty návratu. Tá je. Ale musíme si všetci spoločne s láskou uvedomiť situáciu. A tá je skutočne kritická.

Ja neviem, nikdy som si neuvedomoval takú mohutnú krízu vo svete, v morálke, v Cirkvi, v štáte, v societe a kultúre, akú pozorujem teraz. Som zdesený a znechutený. A viete čo? Možno sa mi vysmejete, ale ja nevládzem. Proste raz sa povie chlieb, tak sa má dať chlieb, a nie rožok. A nie za 20 rokov prosíkania! To je pýcha. Neznášam pýchu. A ešte keď on má v rámci majestátu isté charakteristiky mnou zadefinovanej nebiblickej pýchy, tak potom už naozaj neviem, kedy a kam. Uf.

Mám Vás teda rád. Pamätajte. Buďte radi, že ste radi. Držte sa mi, a nežalujte štát za každú pitomosť.

Ahoj.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N St 2 február 2011 - 22:28

Myslim si o sebe, ze som niekto kto nie som. Ze som niekto, o koho by mal byt zaujem (a nie je), ze viem veci, ktore vie malokto, ze moje myslienky su hodnotne a ludi by mali zaujimat ked ich citaju alebo pocuvaju, co sa prave nestava. Vsetko co si myslim, vsetky tie moje "pravdy", vsetky napady ako nieco vyriesit, vsetky moje uvahy, vsetko su to bludy, zbytocnosti, bezcennosti. Myslim si, ze vyzeram dobre, v skutocnosti vyzeram hrozne, myslim si, ze to ako sa spravam niekoho uputa, ze moje spravanie na niekoho bude vplyvat ako spravanie mudreho cloveka, dokonca si aj myslim ze som mudry, skutocnost je ale uplne ina. V skutocnosti vsetky tieto veci vyzeraju smiesne a ja si neuvedomujem ze to tak je. Ja si myslim, ze ostatni vsetko vnimaju tak, ako si to ja predstavujem (z tej pre mna pozitivnej strany). Som zbytocny, vsetky moje myslienky su zbytocne, vsetky napady, vsetko. Niekdy si to uvedomim a citim sa zle. Potom sa snazim mysliet tak, aby som sa zle necitil a snazim sa nahovarat si, ze som mudry, ze moje myslienky maju hodnotu, ze to a to.. No pritom je to vsetko len klamstvo. Pritom som len smiesny idiot. Uz aj preto, ze o tom teraz pisem..
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 2 február 2011 - 23:39

Ahoj Matej a 4713N.
Vykašlite sa na tie brepty o kadečom nie tak pre vás dôležitom, človek ako jednotlivec žije v prvom rade sám pre seba. Si to práve TY, kto je na tomto svete to najpodstanejšie.

Zamyslite sa nad najznámejším výrokom filozofa R. Descarta: "Myslím, teda som." Dospel k nemu po dlhom bádaní a introspekcii. Je to jediná istota, ktorú na tomto svete má indivíduum, teda, človek ako jednotlivec.

Samozrejme, chápanie seba samého nie je v zmysle úzkom - egoistickom, ale širokom, ktoré vôbec nevylučuje porozumenie a empatiu voči druhým. Myslí sa to skôr v tom, že prvoradé je byť OK najprv v sebe a až potom sa zaoberať problémami druhých. Veď akoby mohol pomáhať napr. neurotický psychológ pacientovi s rovnakým problémom? Alebo chirurg s chorou rukou operovať? V lietadle, ak poletíte, si všimnite inštrukcie, ktoré priamo nabádajú rodičov, aby v prípade núdze nasadzovali "kyslík" najprv sebe a až potom dieťaťu. Je aj množstvo príkladov aj zo zvieracej ríše, keď napr. samica si ponecháva trochu potravy pre seba a niečo dá mladým. Keby im dala všetko uhynula by aj ona aj mladé.

....

Ahoj Filipka.
Ako sa volá tá kniha a autor? Dík.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Št 3 február 2011 - 18:39

Sylvia Nasar: Cista duse. (Je to skutocny zivotopis Johna Nasha)
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 3 február 2011 - 22:33

Ahoj Matej, celkom som Ti zabudol pogratulovať k tomu Tvojmu úžasnému skúškovému úspechu. Vidno, že si šikula. Len tak ďalej a tú prekážkovú dráhu prebehneš až do konca.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Ceremonies-iub

....

Dik filipka, možno niekedy si ju dám...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 február 2011 - 19:22

Ahojte,
akosi je tu ticho. Už pár dní nikto neprispel. Čo stále len spíte?

...

Mám sa primerane.Nič extra sa neudialo. Denne plním písomný plán, ktorý som si zadal na plnenie. V zásade nič prevratné, ale aspoň čosi... Rysuje sa mi o mesiac aj čosi práca, takže uvidím, ako sa mi k nej podarí postaviť. Podarilo sa mi zohnať niečo menej náročné, čo asi zvládnem... uvidím, konkretizovať nechcem.

Na stacionári som si našiel kopec známych, s ktorými môžem komunikovať aj o zdravotných problémoch. Dokonca sú tam celkom pekné ženské, čo je príjemné spestrennie. V podstate sa tam vždy teším, je to veľké spestrenie dňa. Najviac mi však nedáva samotný program, ale kontak so spolupacientami počas prestávok. Virtuálne je priateľstvo osviežujúce, ale hmota je hmota.

...

Tak neváhajte a píšte. Jednoducho "Ako sa máš?"
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 6 február 2011 - 20:59

mas pravdu tuto, je tu akosi ticho, ale ja som tajne dufal, ze tuto mlkvost prerusis prave ty, pretoze ta rad citam. Embarassed

trochu si ma povzbudil, aby som prispel aj ja.

prave som sa vratil, bol som s kamaratkou na pivku (ja na kofole). bolo velmi dobre, hoci moja uzkost a paranoja su dost vyrazne, preto sme zakotvili az v tretom pube, pretoze inde mi proste vadilo umiestnenie stola:D

ked som s kamaratmi ciastocne zabudam na problemy suvisiace so stavom srdiecka, pretoze nie je uplne v poriadku a mne je z toho dost na figu. viem, ze su aj horsie veci, ale ja ako melancholik (je to skor povaha alebo vplyv choroby) dost zvelicujem aj mensie problemy, hoci mozno to so mnou nakoniec bude aj vazne, neviem.

k tomu stacionaru...ja sa citim lepsie, ked tam nechodim. chodil som tam zhruba asi rok a pol, ale zistil som, ze mi to moc nedava.
podla mna by mal byt stacionar len pre tazsie pripady a pre ludi aktualne prepustenych z hospitalizacie. tak by to lepsie plnilo svoj ucel.
lebo niekto jen relativne ok a chodi tam trebars uz desat rokov. to je ale len moj nazor.
ty to urcite vnimas inak. hold "sto ludi, sto chuti".

tymto prispevkom apelujem aj na ostatnych, podelte sa so svojimi radostami i strastami. pa.

dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N Ne 6 február 2011 - 23:19

Prepacte, ze sa sem zase medzi vas miesam. Toto je su len nejake moje myslienky, neupravujem to. Potrebujem sa s niekym rozpravat, s nejakym dievcatom. Najlepsie by bolo, keby bola v mojom veku. Dievca, pretoze s dievcatami si lepsie rozumiem. Niekto, s kym budem mat vela veci spolocnych, s kym sa budem moct rozpravat o tom co sa deje. Chcem pocut, ze niekto sa citi ako ja. Chcem byt s tym clovekom, utesovat ho a hovorit mu, ze viem ako sa citi. Potrebujem takeho cloveka. Normalny clovek nie je taky chapavy, citlivy, s takym sa neda normalne rozpravat. Sad
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 3 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Po 7 február 2011 - 9:35

coby si sa miesal? forum je tu pre vsetkych rovnako. si plnohodnotny clen ako my vsetci. mozno ta zradza to, ze sme tu uz akasi stala "parta", ale ta je otvorena kazdemu novemu prirastku. takze smelo prispievaj it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 84 Previous  1, 2, 3, 4 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore